|   15:07:40
דלג
  איתמר לוין  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
תמר פטרוליום: חברה עסקית או בית חרושת לג׳ובים?
כתיבת המומחים
טיפול בתא לחץ: להתחזק בנשימה

בנימין נתניהו ביקש סיגרים; שרה נתניהו ביקשה שמפניה

כתב האישום בתיק 1000: קופסאות סיגרים וארגזי שמפניה בשווי כולל של 680,876 שקל, וגם תכשיטים לשרה לפי דרישתו של ראש הממשלה ב-10,900 שקל
21/11/2019  |   איתמר לוין   |   חדשות   |   פרשות נתניהו   |   תגובות
מילצ'ן. שליח לאדלסון ומוזס [צילום: AP]

ארנון מילצ'ן שימש ב-2009 כשליחו החשאי של בנימין נתניהו אל שלדון אדלסון ונוני מוזס, בניסיון להביא לכך שאדלסון יגביל את מהדורת סוף השבוע של ישראל היום ואילו מוזס ימתן את הקו של ידיעות אחרונות כלפי נתניהו. כך נאמר (21.11.19) בכתב האישום בתיק 1000.

מילצ'ן סיפק לבני הזוג נתניהו טובות הנאה במאות אלפי שקלים בשנים 2016-2011, טוענת הפרקליטות. היו אלו בעיקרן קופסאות סיגרים בשווי של 3,000-2,000 שקל כל אחת (267,254 שקל), וארגזי שמפניה בשווי של 2,100-1,500 שקל כל אחד (184,448 שקל). השמפניה הועברה על פי דרישותיה של שרה נתניהו, והסיגריות - לפי דרישותיו של בנימין נתניהו. מילצ'ן גם נתן לשרה נתניהו תכשיטים בשווי של 10,900 שקל על פי דרישתו של בעלה.

מילצ'ן גם הכיר לנתניהו את המיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר, שהפך גם הוא לספק סיגרים ושמפניות לבני הזוג בשנים 2016-2014. מדובר בסיגרים בשווי של 145,577 שקל ובארגזי שמפניה בשווי של 83,597 שקל.

נתניהו עסק לאורך השנים בשורה של עניינים הנוגעים למילצ'ן, בלא לחשוף את המתנות יקרות הערך שקיבל ממנו. השניים שוחחו על חוק אפשרי שיגביל את גובה העמלות שיגבו משרדי פרסום מהערוצים המסחריים - ובכללם ערוץ 10, שמילצ'ן היה מבעליו. נתניהו ניסה לקדם הקמת איזור סחר חופשי בין ישראל, ירדן והרשות הפלשתינית - יוזמה של איש העסקים ההודי ראטן טאטא, בה ביקש מילצ'ן את סיועו.

בדצמבר 2013 פנה נתניהו לשגריר ארה"ב בישראל דאז, דן שפירו, והצליח להסדיר למילצ'ן ויזה לארה"ב לאחר שבקשתו נדחתה. היא הוארכה לשנה בלבד, ומילצ'ן ביקש מנתניהו להתערב שוב. ואכן, נתניהו פנה לשר החוץ האמריקני דאז, ג'ון קרי, והשיג למילצ'ן ויזה לעשר שנים.

בשנת 2013 ביקש מילצ'ן משר האוצר דאז, יאיר לפיד, להאריך את תוקף הטבות המס לתושבים חוזרים, מהן עמד מילצ'ן ליהנות עד 2019. לפיד הסתייג, מילצ'ן פנה לנתניהו והלה העלה את הנושא פעמיים בפני לפיד - שעמד על התנגדותו.

בשנת 2015 הציע אודי אנג'ל למילצ'ן לרכוש מניות בזכיינית ערוץ 2 רשת, אך מילצ'ן סבר שהעסקה תהיה כדאית רק עם רשת תתמזג עם הזכיינית קשת. הוא סיפר על כך לנתניהו במפגש חברתי ביוני של אותה שנה, ובעקבות זאת זימן נתניהו מיידית בשעת לילה מאוחרת את מנכ"ל משרד התקשורת דאז, שלמה פילבר, והורה לו לסייע למילצ'ן. נתניהו המשיך לעקוב אחרי הטיפול בנושא ואף התערב כדי לזרזו, אך בסופו של דבר העסקה לא התממשה בשל סיבות אחרות.
תאריך:  21/11/2019   |   עודכן:  21/11/2019
איתמר לוין
+הסכנה האמיתית היא הזניית התקשורת
08:32 22/11/19  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
שחיתות ציבורית, ודאי בדרגים הבכירים ביותר, היא תופעה מסוכנת שיש לעקור מן השורש. אך כאשר מו"לים מוכנים לשעבד אמצעי תקשורת לצרכים מסחריים - הדמוקרטיה עצמה בסכנה  ▪  נתניהו מתגלה כאדם שאובססיבי לתקשורת חיובית, ושני בני הזוג הם נהנתנים שלא רוצים להוציא אגורה מכיסם
אלוביץ. התערב שוב ושוב [צילום: פלאש 90]
נתניהו. במה הוא מתעסק [צילום: מרים אלסטר, פלאש 90]
+נתניהו הזמין פנימה את המפגינים ליד ביתו
23:19 21/11/19  |  עידן יוסף
ראש הממשלה נתניהו הזמין במפתיע לבית רה״מ את המפגינים שעמדו כל הערב על המדרכה ממול ביתו והפגינו בעדו.
+בנט: לנתניהו עומדת חזקת החפות
23:03 21/11/19  |  עידן יוסף
יו"ר הימין החדש, השר נפתלי בנט: ״‏לילה כואב לעם ישראל. ‏רבים חשים שמה שקרה הערב לא מגיע לראש הממשלה נתניהו, אדם שהקדיש את כל חייו למען מדינת ישראל, ‏למעננו. ‏בערב זה חשוב לזכור את זכויותיו הגדולות. ‏הוא ראש הממשלה של מדינת ישראל, ועומדת לו חזקת החפות. ‏בתקופה סוערת זו נמשיך לשמור על ישראל בטוחה, מאוחדת וחזקה״.
+סמוטריץ': המחשבה שמערכת המשפט תקבע אם נתניהו ימשיך - מפחידה
22:45 21/11/19  |  עידן יוסף
יו"ר האיחוד הלאומי, השר בצלאל סמוטריץ': "המחשבה שמערכת המשפט שהחליטה על הגשת כתב האישום היא גם זו שתחליט האם נתניהו יכול להמשיך לכהן כראש ממשלה (היועץ ייצג את 'המדינה' מול בג"ץ שיישר קו עם עמדתו), בלי שלמערכת הדמוקרטית תהיה יכולת השפעה על כך היא מפחידה, לא דמוקרטית, וסותרת את עקרון הפרדת הרשויות במובן הכי בסיסי שלו. הוראות חוק היסוד בעניין הזה הן ברורות, וקביעה 'משפטית' הפוכה תהיה סיכול ממוקד של הדמוקרטיה הישראלית ואסור יהיה לאפשר אותה. הימין הוא הרוב הגדול בעם והוא יצלח בעזרת השם גם את המשבר הזה וייצא ממנו מחוזק. תרימו את הראש, חברים. גם אם הדרך תהיה ארוכה וקשה - בסופה אנחנו ננצח".
(סמוטריץ. סיכול ממוקד [צילום: שריה דיאמנט/פלאש 90])
+גנץ: אין בישראל הפיכה שלטונית אלא התבצרות בשלטון
22:27 21/11/19  |  עידן יוסף
יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ: "יש לי אמון מלא בגורמי אכיפת החוק בראשות היועץ המשפטי לממשלה. אני בטוח כי הם עושים את עבודתם נאמנה, ביושר ובמקצועיות. אין בישראל הפיכה שלטונית אלא התבצרות בשלטון. נתניהו בהופעתו הוכיח שהוא חייב לסיים את תפקידו וללכת ולהתמקד בענייניו המשפטיים. גם הוא יודע כי האתגרים הגדולים והמורכבים הניצבים בפני מדינת ישראל גם בזירה הביטחונית וגם בזירה החברתית והכלכלית, מחייבים ראש ממשלה שישקיע בהם את כל זמנו, מרצו וכוחו".
(גנץ. אמון מלא בגורמי החוק [צילום: אבשלום שושני/פלאש 90])
+לוין: מדובר בתיקים שלא היו צריכים להיפתח
22:22 21/11/19  |  עידן יוסף
השר יריב לוין: "העוול שנעשה לנתניהו זועק לשמיים. מדובר בתיקים שלא היו צריכים להיפתח, בטענות שאין בהן אבק פלילי ושמקומן לכל היותר במישור האתי. ההליך כולו היה פסול, מזוהם מיסודו ונגוע לכל אורכו באכיפה בררנית ומפלה באופן קיצוני. ההחלטה היום אינה מעידה על ראש הממשלה ועל דרכו. היא כן מעידה על הכשל העמוק והיסודי, על נורמות פסולות ועל כהות חושים שדבקו בחלק ממערכות אכיפת החוק החשובות לכולנו. זו העת להתלכד".
+ברק: נתניהו מנסה לשרוף את המדינה; להפגין בכל דרך אפשרית
22:19 21/11/19  |  עידן יוסף
אהוד ברק: "בנאום נואש והזוי, נתניהו מנסה להוביל הפיכה כנגד הדמוקרטיה הישראלית. זהו נסיון פתטי ׳לשרוף את המועדון/המדינה׳. נדרשת תגובה מהירה, חדה ובלתי ניתנת לפרשנויות, שתבהיר שאין אדם שהוא מעל החוק. נקודה. אני קורא לפרקליטיו להתפטר. ליועמ״ש לקבוע חד משמעית שח״כ שהוחלט להגיש נגדו כתבי אישום על שוחד, מרמה והפרת אמונים איננו יכול להקים ממשלה בישראל. אני קורא לחכ״י ומובילי הליכוד: לסער וישראל כץ, לדיכטר ולעוזי דיין, לצחי הנגבי, ארדן, גלנט ואחרים- להודיע שלא יתמכו בהמרדת אזרחים כנגד המדינה ומערכת המשפט. ולליכוד לבחור לעצמו ראש חדש. נתניהו נהנה עדיין מחזקת החפות, אך לא מהזכות להסית אזרחים כנגד המערכת המשפטית וחוקרי המשטרה. אני קורא לאזרחי ישראל להענות לכל קריאה ולהפגין בכל דרך אפשרית כנגד הנסיון הנואל, קצר ימים אני מקווה, לקעקע את יסודות החברה כדי להימלט מאימת הדין ומהחקירות הנוספות הממתינות לנתניהו במורד הדרך".
+ש"ס: מתפללים שהמדינה תצא מהמשבר חזקה ומאוחדת
22:15 21/11/19  |  עידן יוסף
ממפלגת ש״ס נמסר: "אנו תומכים ומחזקים את ידיו של בנימין נתניהו, איש בעל זכויות עצומות בביטחון ובבניין מדינת ישראל. אדוני ראש הממשלה, אנו מאמינים ובטוחים שחפותך תוכח והצדק יצא לאור. חזק ואמץ, אל תערוץ ואל תחת. זה יום קשה למדינת ישראל. אנו מתפללים שמדינת ישראל תצא מהמשבר הקשה חזקה ומאוחדת".
+לפיד: אם נתניהו לא יתעשת - זה ייגמר באלימות
22:11 21/11/19  |  עידן יוסף
ח"כ יאיר לפיד (כחול לבן): "אם מישהו רצה הוכחה לכך שביבי לא יכול לכהן אפילו דקה אחת נוספת תחת כתב אישום - הוא קיבל אותה הערב. נתניהו כבר יצא במתקפת הסתה אלימה נגד המערכת המשפטית כולה. נאשם בשוחד מרמה והפרת אמונים משתלח בחוקרים בפריים טיים, אל מול פני האומה. למה? כי הוא יכול. אם נתניהו יישאר בתפקידו, ככה זה יהיה מעכשיו. בבוקר טילים מסוריה, בצהריים פגישה עם עורכי דין. לקראת ערב משבר בחדרי המיון, מיד אחר כך התקפה בשידור חי על עדותו האחרונה של ניר חפץ. רגע ראש ממשלה בחליפה, רגע נאשם מרוט עצבים. מה שהכי נורא, היא שלא נדע להבדיל מתי הוא הראשון ומתי השני. במקום ללכת לטפל בענייניו המשפטיים (ולחזור אם יזוכה), הוא גורר את כל המדינה אחריו לתהום. אם הוא לא יתעשת, זה ייגמר באלימות".
+למען המדינה, לחקור את החוקרים
21:54 21/11/19  |  בנימין נתניהו   |   לרשימה המלאה
נאום התגובה של ראש הממשלה ממעונו בתגובה להודעת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להגיש נגדו כתב אישום בתיקים 1000, 2000 ו-4000 [כ"ג במרחשוון תש"ף, 21.11.2019]
([צילום: עודד בלילטי/AP])
+"ניסיון של הפיכה שלטונית"
21:25 21/11/19  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
טוען שמדובר ב"תהליך חקירות מזוהם, תפירת תיקים ויצירת עבירות חדשות"  ▪  דורש להקים ועדת חקירה חיצונית למשטרה ולפרקליטות  ▪  אומר שמנדלבליט נכנע ללחציו של ניצן
(נתניהו הערב. "עלילות שווא" [צילום: גרשון אליסון, פלאש 90])
+דיווח: שר בכיר נוסף בליכוד יתמודד מול נתניהו
20:22 21/11/19  |  עידן יוסף
בכיר נוסף בליכוד, מלבד גדעון סער, צפוי להודיע על התמודדותו לראשות הליכוד. כך דווח בכאן חדשות.
+הטענה לפיה אין שוחד אם אין כסף - משוללת יסוד
19:58 21/11/19  |  אביחי מנדלבליט   |   לרשימה המלאה
דבריו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, עם הגשת כתב האישום נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו [כ"ג בחשוון תש"ף, 21.11.2019]
(מנדלבליט על תיקי נתניהו [צילום: הדס פרוש, פלאש 90])
+אלוביץ לישועה: "תוריד מיד, זה ימנע את אישור yes"
19:46 21/11/19  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
כתב האישום כולל עשרות דוגמאות להתערבות של נתניהו בתכני וואלה - כולל התקפה על בנט, דרישות לפרסום ידיעות ותמונות, הנחיות להצניע ידיעות ואף למחוק אותן
(ישועה. קיים את ההוראות [צילום: יח"צ])
+החלטות נתניהו הכניסו לאלוביץ ובזק 1.8 מיליארד שקל
19:19 21/11/19  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
כתב האישום בתיק 4000: נתניהו פעל ללא הרף לטובת אלוביץ, במקביל להתערבות בוטה שלו בתכני וואלה  ▪  שלמה פילבר ביצע חלק ניכר מן הפעולות בשליחותו של נתניהו
(אלוביץ. "הגדול יוצא מעורו" [צילום: הדס פרוש, פלאש 90])
+ח"כ אשכנזי: נתניהו צריך להתרכז בניהול המשפט ולא בניהול המדינה
19:10 21/11/19  |  איציק וולף
יו״ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ גבי אשכנזי, אמר בתגובה להחלטת היועץ המשפטי לממשלה כי יום שבו מוגש כתב אישום נגד ראש ממשלה, הוא יום עצוב למדינת ישראל.

"אני מקווה בשביל נתניהו ובשביל אזרחי ישראל שייצא זכאי, אבל אין ספק שכעת הוא צריך להתרכז בניהול המשפט שלו ולא בניהול המדינה. העניינים המשפטיים של נתניהו משתקים את מדינת ישראל כבר 3 שנים. ודי. הגיע הזמן להסקת מסקנות ולחשבון נפש. הגיע הזמן לשים את ישראל לפני נתניהו", דברי אשכנזי.
+ח"כ גרמן: יש הצריכים לבקש סליחה מהיועמ"ש
19:04 21/11/19  |  איציק וולף
ח"כ יעל גרמן (כחול לבן) אמרה שהיא גאה ביועץ המשפטי לממשלה שעמד בכל הלחצים הבלתי אפשריים עד להחלטה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

"פעם נוספת מערכת המשפט שלנו הוכיחה את איתנותה לאחר חודשים רבים של השמצות וניסיונות לפגוע באמינותה וביושרה של המערכת, של הפרקליטות ושל היועמש. אנחנו רואים איך המערכת לא מתקפלת ופועלת ביושר כדי לשמור על מנהל תקין ולהלחם בשחיתות ציבורית. אין לי ספק שליועמ״ש היה מאוד קשה בתקופה האחרונה כשהוא ספג פגיעות מכל הכיוונים. אני גאה בהחלטתו וחושבת שישנם כאלה שצריכים היום לבקש את סליחתו", טענה.
+ח"כ זנדברג: על נתניהו להתפטר הערב, אין לו מנדט
18:44 21/11/19  |  איציק וולף
ח״כ תמר זנדברג (מרצ) אמרה בתגובה להחלטת היועץ המשפטי לממשלה להגיש כתבי אישום נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וטענה כי ראש הממשלה לא יכול לכהן ולו יום אחד.

"אין לו מנדט לנהל את המדינה. עליו להתפטר הערב. אם לא יעשה זאת אסור לאיש לשבת בממשלתו או במפלגתו. אסור לו לרוץ לבחירות ואינו יכול לקבל מנדט להרכיב ממשלה. עליו לעזוב את החיים הציבוריים היום", אמרה.
+ח"כ מיכאלי: חובה לרסן ההסתה נגד היועמ"ש
18:42 21/11/19  |  איציק וולף
ח"כ מרב מיכאלי טענה בעקבות ההחלטה על הגשת כתבי אישום נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי חובה לרסן את ההתלהמות ואת ההסתה נגד היועץ המשפטי לממשלה.

"מרוצה או לא מההחלטה, כולןם חייבים לגבות את היועץ המשפטי שעושה את תפקידו נאמנה. את ההתלהמות וההסתה שיגיעו חובה לרסן. האמון במערכות אכיפת החוק הוא תנאי יסוד לדמוקרטיה ואינטרס של כולנו. ראש ממשלה עם כתבי אישום צריך לפנות את מקומו. מערכת החוק היי חזקה, הרוב השפוי עומד מאחורייך ותומך בך", אמרה.
+ח"כ עמיר פרץ: נעתור בדרישה ליציאת נתניהו לנבצרות
18:37 21/11/19  |  איציק וולף
יו״ר העבודה-גשר עמיר פרץ הודיע כי יעתור לבג"צ בדרישה להורות לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לצאת לנבצרות בעקבות ההחלטה להגיש נגדו כתבי אישום בגין שוחד ומרמה והפרת אמונים.

״כתבי האישום של נתניהו הם הסיבה שלא קמה בישראל ממשלה. בדמוקרטיה - לא נוכל להשלים עם ראש ממשלה תחת כתב אישום. רק בגלל כתבי האישום נוצר הפלונטר הפוליטי בישראל. אם נצליח למנוע מנתניהו להאחז בקרנות המזבח , נמנע בחירות בפעם השלישית תוך שנה״, אמר.

ממפלגת העבודה-גשר נמסר כי המפלגה תטען שמאחר ומדובר בראש ממשלת מעבר ולא בכזה שקבל את אמון הכנסת, יש להודיע על נבצרותו כמתבקש לפי הדין לשרי ממשלה.
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
בנימין נתניהו ביקש סיגרים; שרה נתניהו ביקשה שמפניה
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  פרשות נתניהו
היום הזה הוא יום קשה ועצוב. היום הודעתי לבאי-כוחו של ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, על החלטתי להעמידו לדין בכתב אישום, הכולל שלושה אישומים.
21/11/2019  |  אביחי מנדלבליט  |   נאומים
כתב האישום בתיק 4000 כולל עשרות דוגמאות להתערבות של בנימין נתניהו בתכני אתר וואלה בשנים 2016-2013. הנה כמה מן הבולטות שבהן.
21/11/2019  |  איתמר לוין  |   חדשות
החלטות שקיבל בנימין נתניהו הכניסו לקופתה של בזק ולכיסו של אלוביץ 1.8 מיליארד שקל - נאמר (21.11.19) בכתב האישום בתיק 4000.
21/11/2019  |  איתמר לוין  |   חדשות
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יואשם בקבלת שוחד בתיק 4000 ובמרמה והפרת אמונים בתיק 1000 ובתיק 2000. כך החליט (יום ה', 21.11.19) היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. החלטתו של מנדלבליט דומה מאוד לכתב החשדות שפרסם בפברואר השנה - כך שטענותיו של נתניהו בשימוע נדחו.
21/11/2019  |  איתמר לוין  |   חדשות
לכבוד
21/11/2019  |  איתמר לוין  |   כתבות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דרור אידר
דרור אידר
זה לא היה ביתן "פיצה ותאנים", זה ביתן של מדינה שנלחמת על הישרדותה, לזרוק את האתגר ככה, זה מעשה פחדני    מכיוון שכולם כועסים על ישראל ללא סיבה אמיתית, רק מתוך אנטישמיות, לתת את המתנה...
ירון פרידמן
ירון פרידמן
הדיווחים בעולם כולו על אודות המלחמה בעזה מעדכנים ללא הרף את מספר ההרוגים הפלשתינים בעזה. נראה כי יש סוג של קונצנזוס לגבי המספרים. אך מהי רמת מהימנותם?
ציפי לידר
ציפי לידר
למרבה האירוניה, בתו של פרעה היא שהצילה אותו ובסופו של דבר פרעה בכבודו ובעצמו גידל את משה בארמונו, וסלל את הדרך לגאולה    האדם חושב, והאלוקים צוחק
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il