|   15:07:40
דלג
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
פיצוי על אובדן כושר עבודה בשל מחלת כליות תורשתית? יש דבר כזה!
קבוצת ירדן
החברה המצויינת למוצרי CBD כבר בישראל
ספסלי הקואליציה [צילום: שמוליק גרוסמן/דוברות הכנסת] ספסלי האופוזיציה [צילום: שמוליק גרוסמן/דוברות הכנסת]

‏מבוכה לקואליציה

לוין הפך הצבעה על ועדת חקירה לפרשת הצוללות

יו"ר הכנסת הורה לקיים הצבעה חוזרת לאחר שהצעה להקמת ועדת חקירה לפרשת כלי השיט אושרה במליאה הסיבה: סגן היו"ר לא הכריז על ההצבעה לפני שהתקיימה המליאה עברה להצבעה שמית זנדברג: ההצבעה לא חוקית, נעתור לבג"ץ
21/10/2020  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   כנסת 23   |   תגובות
המציעה תמר זנדברג [צילום: שמוליק גרוסמן/דוברות הכנסת]

יו"ר הכנסת לוין [צילום: שמוליק גרוסמן/דוברות הכנסת]

יו"ר הקואליציה זוהר [צילום: שמוליק גרוסמן/דוברות הכנסת]

‏מבוכה דרמטית לקואליציה: אושרה במליאת הכנסת הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית בפרשת כלי השיט ברוב של 25 מול 23. יו"ר הכנסת יריב לוין ביטל את תוצאות ההצבעה, ומתקיימת כעת הצבעה חוזרת - שמית. חברי האופוזיציה ‏ כועסים נוכח ההחלטה של לוין במליאה וצועקים: ״בושה! בושה!״.

ההצבעה בוטלה בטענה שסגן יו"ר הכנסת, ח"כ מנסור עבאס, שניהל את הישיבה, לא אמר במפורש שההצבעה מתחילה - כפי שמחייב התקנון. האופוזיציה עזבה את האולם במחאה על ההצבעה החוזרת.

מדובר בהצעה לסדר שהגישה ח"כ תמר זנדברג (מרצ), שדורשת להקים ועדת חקירה פרלמנטרית שתחקור את פרשת הצוללות תחת הכותרת "שחיתות בעסקות ברכש ביטחוני". ח"כים ביציע צעקו שלא הצביעו ודרשו להוסיף את שמותיהם. יו"ר הכנסת לוין עלה לנהל את הישיבה ואמר: "היות שאני הייתי כאן באולם, אני לא צריך ללמוד מכלי שני על מה שקרה פה. אפילו אני עצמי הגם שישבתי במקומי לא הצבעתי משתי סיבות. האחת כי התבקשה הצבעה שמית והשנייה כי ההודעה שלוחצים ומצביעים לא נאמרה או שנאמרה בקול ענות חלושה ולא נשמעה. לפיכך חברי הכנסת אנחנו לא עוסקים פה במחטפים ובתרגילים, והייתה בקשה ברורה שנשמעה מבעוד מועד לקיים הצבעה שמית, כפי שביקש יושב-ראש הקואליציה, אני מבטל את התוצאות שהיו ומכריז על הצבעה שמית".

ראש הממשלה בנימין נתניהו עצר את ישיבת קבינט הקורונה, ושלח את השרים של הליכוד להצביע במליאה נגד ועדת חקירה לצוללות. ההצעה נפלה ברוב של 44 חברי כנסת.

חברת הכנסת תמר זנדברג טוענת כי מדובר בהצבעה לא חוקית, והודיעה שתעתור לבג"ץ.

בהודעה משותפת ליו"ר הכנסת יריב לוין ולסגן היו"ר מנסור עבאס נמסר לאחר ההצבעה: "יו"ר הכנסת לוין וסגן היו"ר עבאס שוחחו ביניהם בעניין ההצבעה שהתקיימה היום במליאת הכנסת. עבאס הסביר כי לא שמע את הבקשה הראשונה להצבעה שמית, אלא שמע רק את הבקשה השנייה לאחר שהפעיל את ההצבעה האלקטרונית. לכן אף כאשר הופיעו תוצאות ההצבעה האלקטרונית על הלוח, לא הכריז על תוצאות רשמיות עד שיברר את חוקיות ההצבעה. לאחר שצפו בסרטון הווידאו ממליאת הכנסת, הסכימו לוין ועבאס כי היה נכון לבטל את תוצאות ההצבעה ולערוך אותה מחדש".

היום הייתה אמורה להעלות הצעת החוק של ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) על הקמת ועדת חקירה לניגודי העניינים במערכת המשפט. ח"כ איילת שקד הודיעה בחשבון הטוויטר כי הדיון בהצעת החוק יידחה, והוא יערך בשבוע הבא ככל הנראה. "ברקע הידברות עם גורמים בליכוד, אנחנו דוחים את ועדת החקירה לבדיקת ניגודי עניינים במערכת המשפט בשבוע, על-מנת לנתק אותה מסוגיית הצוללות ולנסות לגייס רוב להצעה".


[צילום: שמוליק גרוסמן/דוברות הכנסת]
תאריך:  21/10/2020   |   עודכן:  21/10/2020
עידן יוסף
+לפיד: חולק על פרשנות מ"מ יועמ"ש הכנסת
01:00 22/10/20  |  איציק וולף
ראש האופוזיציה, ח"כ יאיר לפיד, טען כי הוא חולק על הפרשנות של מ"מ יועמ"ש הכנסת, עו"ד שגית אפיק שלפיה ביטול ההצבעה האלקטרונית על הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית היתה תקינה.

"עם כל הכבוד לעמדת הייעוץ המשפטי של הכנסת, אני חולק על הפרשנות שלהם. נפנה לייעוץ משפטי נוסף על האירועים השערורייתיים שאירעו היום במליאה", צייץ בחשבון הטוויטר שלו.


+״ההתנהלות התקציבית לספורט נשים - אלימות כלכלית״
23:18 21/10/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
יו"ר הוועדה למעמד האישה: "איך הן יהיו מקצועיות אם לא תומכים בהן כפי שתומכים בענפים האחרים"  ▪  לאחר עימות קולני בין נציגי הוועדה לנציגת משרד התרבות והספורט, אישרה הנציגה כי מבחינתם גם ליגות נשים יוכלו לחזור כבר היום לפעילות, אך זאת לא לפני שיו"ר הוועדה דרש שוב ושוב לקבל את עמדת המשרד הברורה. בנוסף עלתה במהלך הדיון הטענה כי משחק נבחרת ישראל בכדורגל נשים לא ישודר בשום פלטפורמה ובשום ערוץ
(ח"כ עודד פורר [צילום: שמוליק גרוסמן/דוברות הכנסת])
+החלטות הממשלה לטיפול באלימות לא תוקצבו
23:16 21/10/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
יו"ר הוועדה לביקורת: "מבקר המדינה חייב לבדוק איך החלטות ממשלה לטיפול באלימות במשפחה לא תוקצבו - דווקא בתקופת הקורונה, אין נושא דחוף מזה"  ▪  המשנה למנכ"ל המשרד לבט"פ: "רק כשמגבלות הקורונה היו בתקש"ח, ניתן היה למנוע שחרור מנהלי של גברים אלימים"
(מעון לנשים מוכות [צילום: הדס פרוש/פלאש 90])
+שלושה מסלולים לגביית חובות הרשות
23:15 21/10/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
תציע לרשויות המקומיות שלושה מסלולים לגביית חובותיהן שלא באמצעות חברות גבייה פרטיות  ▪  מנכ"ל השלטון המקומי שלמה דולברג: ברגע שיוסדרו 3 מסלולים, זה יספק את השלטון המקומי, ונוכל לקבל שרותי גבייה טובים
(שלמה דולברג [צילום: צילום ניב קנטור, אנשים ומחשבים])
+מ"מ יועמ"ש הכנסת: ביטול ההצבעה היה תקין
23:00 21/10/20  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
עו"ד שגית אפיק הודיעה כי ההליך שבו נקט יו"ר הכנסת, לביטול הצבעה אלקטרונית שאישרה הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לפרשת הצוללות, לא נעשה במטרה לעוות את תוצאות ההצבעה וכי ההצבעה השמית שנערכה לאחר מכן ביקשה להציג את תמונת האמת של דעות הח"כים הנוכחים  ▪  גם סגן יו"ר הכנסת, מנסור עבאס, שהפעיל את ההצבעה האלקטרונית הודה שהייתה הצדקה לעריכת ההצבעה השמית
(עו"ד אפיק. "גם ח"כ עבאס הודה" )
+97% מהזקנים חיים בקהילה, 50% מבקשים לשוב לפעילות בחוץ
21:07 21/10/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
כך דיווח לוועדת הקורונה מרכז השלטון המקומי  ▪  יו"ר הוועדה: חשוב להימנע מהתגוננות-יתר, שיגרום לקשישים פחד מוגזם, חרדות וחוסר תקשורת עם בני המשפחה. הם צריכים לחיות!"
([צילום אילוסטרציה: נתי שוחט/פלאש 90])
+אושר מענק חד-פעמי להגדלת קצבאות הנכות
18:01 21/10/20  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
סכום של 150 עד 500 שקל כפול 12 ישולם לזכאים על-פי קריטריונים שנקבעו  ▪  נכים מונשמים יקבלו מענק של 5,341 שקל כפול 12
([צילום: אורן בן-חקון, פלאש 90])
+סופית: מענק חד פעמי להגדלת קצבאות הנכות
17:02 21/10/20  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הביטוח הלאומי (תיקון מס' 218 - הוראת שעה) (מענק חד-פעמי חלף הגדלת קצבאות הנכות לשנת 2020), התשפ"א-2020. 70 ח"כים תמכו בהצעה ללא מתנגדים.

על פי הצעת החוק המענק ישולם לזכאים על פי חישוב של כ- 150-500 שקל לחודש כפול 12 חודשים, על פי הקריטריונים שנקבעו. כמו כן, נכים מונשמים יקבלו 5,341 שקל כפול 12 חודשים (כ-64,000 שקל). המענק ישולם בשתי פעימות- הראשונה כבר במהלך חודש אוקטובר עבור עשרה חודשים והשנייה בחודש דצמבר, עבור החודשיים הנותרים.

תשלומים לפי הסכמים שנערכו לפי הוראת סעיף 9 לחוק הביטוח הלאומי בשל ההשפעות הכלכליות של נגיף הקורונה החדש לא ייחשבו הכנסה לעניין כל דין אלא אם נקבע אחרת בהסכם.

+אורך שירות חיילות הושווה לחיילים ב-15 תפקידים נוספים
16:57 21/10/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ועדת החוץ והביטחון: התפקידים יהיו פתוחים בפני נשים, בתנאי שהן מתנדבות לכך, ותוך התחייבות לשירות חובה ארוך יותר
([צילום: פלאש 90])
+מזכירת הכנסת: אין מניעה שהממשלה תבקש הצבעה שמית
16:54 21/10/20  |  עידן יוסף
מזכירת הכנסת, ירדנה מלר הורביץ, מבקשת להבהיר כי בקשה מצידו של יו"ר קואליציה למזכירות הכנסת, לקיים הצבעה שמית בשם הממשלה - היא דבר שקורה מעת לעת, ואין לראות במקרה שקרה היום בבחינת תקדים.
+הקמת מאגר "אל תתקשרו אלי" תעלה 8-10 מלש"ח
11:50 21/10/20  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
היו"ר מרגי ביקש לוודא שהצעת החוק תיושם ודרש תוכנית מסודרת  ▪  מו"ל הארץ ומנכ"ל ידיעות אחרונות ביקשו החרגה: לא נוכל לגייס מנויים חדשים ולפנות למנויים לפני סיום עסקה
([צילום: יצחק הררי/פלאש 90])
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אבי ניסנקורן / Avi Nisankorn   אבריאל בר-יוסף / Avriel Bar-Yosef   אוסאמה סעדי / Osama Saadi   אופיר אקוניס / Ofir Akunis   אופיר כץ / Ofir  Katz   אורי מקלב / Uri Maklev   אוריאל מנחם בוסו / Uriel Busso   אורית פרקש-הכהן / Orit Farkash-Hcohen   אורלי לוי-אבקסיס / Orly Levi-Abekasis   אורנה ברביבאי / Orna  Barbivai   איילת שקד / Ayelet Shaked   אימאן ח'טיב יאסין / Iman  Khatib Yassin   איתן גינזבורג / Eitan  Ginzburg   אלון שוסטר / Schuster Alon   אלי כהן / Eli Cohen   אליעזר  מרום / Eliezer Marom   אמיר אוחנה / Amir Ohana   אסף זמיר / Asaf Zamir   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   בועז טופורובסקי / Boaz  Toporovsky   בני גנץ / Benny  Gantz   בנימין נתניהו / Benjamin  Netanyahu   בצלאל סמוטריץ' / Bezalel  Smotrich   גבי אשכנזי / Gavriel  Ashkenazi   גדי דסטה יברקן / Gadi Desta  Yivarken   גדעון משה סער / Gideon  Sa'ar   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלעד מנשה ארדן / Gilad  Erdan   ג'ק חן / Jack Chen   דוד אמסלם / David Amsalem   דוד  ביטן / David Bitan   דוד שמרון / David Shamron   דוד שרן / David Sharan   ווליד טאהא / Waleed Taha   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   חיים כץ / Haim Katz   טור פז משה   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יואב גלנט / Yoav Galant   יואב סגלוביץ' / Yoav Segalovich   יואב קיש / Yoav Kish   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יוראי להב הרצנו / Yorai  Lahav-Hertzano   יזהר שי / izhar  shay   יעל גרוסמן / Yael Grosman   יעקב ליצמן / Yaakov Litzman   יפעת שאשא-ביטון / Yifat  Shasha-Biton   יריב לוין / Yariv Levin   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   מאי גולן / May  Golan   מאיר כהן / Meir  Cohen   מאיר פרוש / Meir Porush   מודי זנדברג / Modi Zadberg   מיכאל  מלכיאלי / Michael Malkieli   מיכאל מרדכי ביטון / Michael Mordechai Biton   מיכאל מרדכי ביטון / Michael  Biton   מיקי גנור / Miki Ganor   מירב כהן / Meirav  Cohen   מירי  רגב / Miri Regev   מכלוף מיקי זוהר / Miki Zohar   מרב מיכאלי / Merav  Michaeli   משה ארבל / Moshe Arbel   משה גפני / Moshe Gafni   משולם נהרי / Meshulam Nahari   מתן כהנא / Matan  Kahana   ניסים ואטורי   נפתלי בנט / Naftali  Bennett   נתי שמחוני /  Simchony Naty"   סעיד  אלחרומי / Said Elharumi   עודד פורר / Oded Forer   עודה איימן / Ayman  Odeh   עומר ינקלביץ'   עופר כסיף / Ofer  Cassif   עמיר ארמונד פרץ / Amir  Peretz   צחי הנגבי / Tzachi  Hanegbi   ציפי חוטובלי / Tzipi  Hotovely   קארין אלהרר / Karin  Elharar   רונן  שמר / Ronen Shemer   רות וסרמן לנדה / Ruth Wasserman Lande   רם בן ברק / Ram  Ben Barak   רפי פרץ / Rafi  Peretz   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   שרן השכל / Sharren Haskel   תמר זנדברג / Tamar Zandberg 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
לוין הפך הצבעה על ועדת חקירה לפרשת הצוללות
תגובות  [ 1 ] מוצגות   [ 1 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
שאול א.
21/10/20 16:58
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  כנסת 23
ועדת הכלכלה המשיכה (יום ד', 21.10.20) להכין שתי הצעות חוק, האחת פרטית של חברי הכנסת משה גפני ויעקב אשר והשנייה ממשלתית, שנועדו להקים מאגר מספרי טלפון של צרכנים שיאסר להתקשר אליהם לבצע שיחות שיווק מרחוק - "אל תתקשרו אלי". בפתח הישיבה החליטה הוועדה למזג את שתי הצעות החוק, והיו"ר מרגי הזכיר כי מדובר בהצעת חוק חשובה, שנועדה לסייע לאוכלוסיות מוחלשות לעמוד בפני שיווק אגרסיבי. הוא אף הזכיר את התחקירים שפורסמו בשבוע האחרון, באשר לעושק צרכנים במכירת מדי ומסנני מים, ואמר כי הוועדה תקדם את חסימת הפרצות שמאפשרות זאת.
21/10/2020  |  מירב ארד  |   חדשות
ועדת החוץ והביטחון קיימה (יום ג', 20.10.20) דיון הוקרה למערך המילואים, במסגרת יום ההוקרה למערך המילואים אשר צוין בכנסת, ביוזמתם של ח"כ אורנה ברביבאי וח"כ מתן כהנא, ראשי השדולה למען חיילות וחיילי צה"ל בסדר ובמילואים.
21/10/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
דיון בוועדת העלייה והקליטה בנושא הקצאת שעות שידור בפרסית למאזיני תאגיד כאן התקיים (יום ג', 20.10.20) בעקבות פנייתו של עו"ד יוסי גהוורי לוועדה. לדבריו, בישראל חיים כיום כ-250,000 יהודים יוצאי אירן וצאצאיהם דוברי השפה הפרסית. ביניהם אלפי אנשים קשישים, שאינם שולטים בשפה העברית.
21/10/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
העיכוב הממושך באישור תקציב המדינה מביאה להקפאות רוחביות בתחומים רבים. וועדת העלייה והקליטה דנה בהפסקת פעילותו של מרכז האמנים-העולים. יו"ר הוועדה, דוד ביטן אמר כי מטרת משרד הקליטה, לשלב אומנים עולים בעולם התרבות של מדינת ישראל ולאפשר להם להתפרנס בכבוד במקצועם. בשנת 2019, בזכות סיוע המשרד התקיימו 182 אירועי תרבות ובהם הופיעו 1,254 אומנים. המשרד הפעיל את המרכז לקליטת-אמנים-עולים במטרה לחשוף את האמנים העולים לשוק העבודה הישראלי, ולאפשר את שילובם בתעסוקה בתחום אמנותם.
21/10/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת הקורונה דנה (יום ג', 20.10.20) במדיניות בדיקות הקורונה בארץ. היו"ר יפעת שאשא ביטון: "אם מספר המאומתים היא פועל-יוצא של כמות הבדיקות, מה המשמעות של מספר זה בקבלת ההחלטות". הוסיפה ושאלה: "מהי מדיניות הבדיקות? מה היקף הבדיקות באזורים אדומים היום אל מול התקופה שלפני הסגר? האם ביישובים שהיו אדומים יש פחות נבדקים היום ולכן גם פחות מאומתים? בלתי נתפס שנתונים אלו שביקשה הוועדה לא הגיעו בצורה מעובדת".
20/10/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דן מרגלית
דן מרגלית
אין עתה צורך בהתלהטות היצרים, בפאטה-מורגנה כאילו עוד מכה אחת ו"זבנג וגמרנו", והניצחון המוחלט בידינו    יותר מכל יש לישראל אינטרס אסטרטגי לבנות נדבך נוסף לברית ההגנה ההולכת ונרקמת בי...
איתמר לוין
איתמר לוין
השופט ליאור גלברד שם לב לכל פרט בדיוני חדלות פרעון, גם כאשר יש הסכמות בין הצדדים, ודוחה בקשה חסרת בסיס לקיים דיון בדלתיים סגורות. חבל שהוא אינו מקפיד על עמידה בזמנים וכך נוצר על הב...
יוסף אליעז
יוסף אליעז
ביבי הבליג על כל הפגיעות בישראל, בחייליה ובאזרחיה    למרות דרישות שר הביטחון וצה"ל לקבוע יעדים ברורים מעבר להצהרות ריקות מתוכן, להחליט סוף-סוף מה הן מטרות המלחמה ולקבוע מתווה ליום ש...
איתן לסרי
איתן לסרי
ברשימת החומרים שאסר ארדואן: פרופילים וכבלים מאלומיניום, מנחושת, פרופילים מפלדה, חומרים המיועדים לקונסטרוקציות בנייה, כבלים חשמליים, זכוכית המיועדת לבנייה ועוד    ענף הבנייה צפוי לשל...
איתן קלינסקי
איתן קלינסקי
מצער, שכבר מעל לחצי שנה שכחו השרים בממשלת ישראל את המחויבות הגדולה שיש לנו כעם יהודי למימוש המצווה של פדיון שבויים
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il