|   15:07:40
דלג
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
תמר פטרוליום: חברה עסקית או בית חרושת לג׳ובים?
כתיבת המומחים
טיפול בתא לחץ: להתחזק בנשימה
13 החטופים שהוחזרו [צילום: מן הטלוויזיה]
היום השני לעסקת החטופים

הפנים והשמות

רשימת החטופים שהוחזרו ארצה: שרון אביגדורי (52), נעם אביגדורי (12), עלמה אור (13), נועם אור (17), אמילי הנד (9), הילה רותם (13), שירי וייס (53), נוגה וייס (18), שושן הרן (67), עדי שהם (38), נווה שהם (8), יהל שהם (3), מיה רגב (21)
26/11/2023  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

קהילת בארי ומטה משפחות החטופים מפרסמים את המידע על החטופים ששוחררו ביום השני (מוצ"ש, 25.11.23) לעסקת החטופים:

שרון אביגדורי

בת 52, מטפלת רגשית, עובדת עם ילדים על הרצף האוטיסטי. ברגישות אין סופית מצליחה שרון לגעת בעולמם הסגור של ילדים על הרצף, ומצליחה לעזור בקידום וחיזוק יכולותיהם. בנוסף, שרון מדריכה מטפלים ומשמשת גם כמדריכת הורים לילדים על הרצף האוטיסטי. שרון אוהבת אדם ובעלי חיים. כל מי שמכיר אותה מיד מתאהב בה, בזכות ליבה הענק. שרון נחטפה יחד עם בתה נעם מקיבוץ בארי בעת שביקרו את אחיה של שרון. בנוסף, נחטפו עוד 7 מבני משפחתן.

נעם אביגדורי

בת 12, אמורה לחגוג בת מצווה בקרוב. ילדה חייכנית המוקפת בהמון חברים. נעם חניכה בתנועת הצופים, חברה טובה לכולם וניחנת בחוש הומור מפותח מאד. בעקבות אהבתה לכלבים נוהגת לעבוד מדי פעם כדוגווקרית. נעם היא קרן אור למשפחתה, לחברים ולכל מי שפוגש אותה ואת החיוך המאיר שלה, שמאוד מאפיין אותה. נעם ילדה מלאת אנרגיה וכריזמה, דואגת תמיד לאחרים ומתנדבת איפה שרק יכולה. נעם נחטפה יחד עם אמה שרון ב-7 באוקטובר מקיבוץ בארי, בעת שביקרו את אחיה של שרון. בנוסף, נחטפו עוד 7 מבני משפחתן.

עלמה אור

בת 13, חברה טובה וילדה מצחיקה. נחטפה מביתה בקיבוץ בארי יחד עם אחיה הגדול נועם ואביהם דרור. אמם יונת, נרצחה, ואחיהם הגדול יהלי ניצל מהתופת, בעת ששהה בצפון, במסגרת שנת שירות בה לוקח חלק.

נועם אור

בן 17, נחטף מביתו בקיבוץ בארי יחד עם אחותו הקטנה עלמה, ואביהם דרור. אמם יונת, נרצחה, ואחיהם הגדול יהלי ניצל מהתופת בעת ששהה בקומונה שלו באזור הצפון, שם הוא נמצא בשנת שירות.

אמילי הנד

בת 9, מקיבוץ בארי. חגגה את יום הולדתה ביום שישי האחרון, ב-24.11. אמה של אמילי, ליאת, מתה ממחלת הסרטן כשאמילי הייתה בת שניים וחצי בלבד. משפחתה המצומצמת של אמילי נרתמה לעטוף ולגדל אותה בהמון אהבה, ומעניקים לה, ככל הניתן, את כל מה שילדה בגילה רק צריכה ורוצה. ב-7 באוקטובר, ישנה אמילי בבית חברתה הטובה, אליו פרצו מחבלים. בשעות הצהריים נותק עמה הקשר, ולאחר מספר ימים, המשפחה קיבלה הודעה כי נמצאה גופתה של אמילי. כעבור כ-3 שבועות, הודיע צה"ל למשפחה כי ישנן ראיות המצביעות על כך שאמילי נמצאת בין החטופים בעזה.

הילה רותם שושני

בת 13, ילדה חברותית, טובת לב, כזו שלעולם לא תעשה רע למישהו אחר. הילה אוהבת לבלות, להעלות סרטונים לטיקטוק, לאכול סושי ולרכוב על סקייטבורד. בימים שלפני מתקפת הפתע, בילתה בקוריאה הדרומית ובתאילנד בחתונת הדוד שלה. ב-7 באוקטובר הצליחה הילה לברוח מביתה שבקיבוץ בארי, ממנו נחטפה אמה רעיה, והתגלתה בתוך שיח - ממנו נחטפה לרצועת עזה ע"י מחבלי החמאס.

שירי וייס

בת 53, תושבת קיבוץ בארי, עובדת כמנהלת החשבונות של האגודה החקלאית. שירי מאוד משפחתית ואוהבת לבלות עם אהוביה בבית, כשהדאגה והאכפתיות לבנותיה ניכרת תמיד. היא אחראית בבית על תכנון הטיולים המשפחתיים המשותפים. שירי נחטפה מביתה בקיבוץ בארי, בזמן שבתה הקטנה נוגה מתחבאת מתחת למיטה בממ"ד ורואה את החטיפה נגד עיניה. בעלה, אילן, שהקשר עימו נותק בשעות הבוקר המוקדמות ב-7 באוקטובר, מוגדר כחטוף.

נוגה וייס

בת 18, מאוד אוהבת להדריך ילדים ולעבוד איתם. היא אוהבת ספורט ומשחקת כדורעף, אך יותר מכל, אוהבת לבלות עם חברותיה. אמה של נוגה, שירי, נחטפה מול עיניה בעת שנוגה התחבאה מתחת למיטה בממ"ד, בביתן בקיבוץ בארי. לאחר חטיפת אמה, העלו המחבלים את הבית באש. עם התגברות הלהבות בתוך הבית, נוגה התקשתה לנשום והצליחה לברוח מחלון הממ"ד ולהתחבא בשיחים, עד שהתגלתה ונחטפה גם היא. אביה אילן מוגדר כחטוף.

שושן הרן

בת 67, אישה יוצאת דופן, מייסדת עמותת FAIR PLANET - עמותה ללא מטרות רווח השמה לה למטרה למנוע רעב בקרב ילדים ברחבי העולם. שושן היא ד"ר לאגרונומיה, בעבר עבדה באפריקה בפרויקטים חקלאיים למען שיפור איכות זרעים ופיתוח שיטות גידול מתקדמות לצורך עזרה לתושבי אתיופיה וטנזניה.

עדי שהם

בת 38, פסיכולוגית קלינית, מתגוררת עם בעלה ושני ילדיהם ביישוב הקהילתי מעלה צביה. ארבעת בני המשפחה מקיבוץ בארי נחטפו בעת ששהו בביקור.

נווה שהם

בן 8, תלמיד כיתה ב', אוהב לשחק כדורגל ומעריץ את מסי. נווה ילד פעלתן מלא אנרגיות, משתתף בחוג טיפוס אקסטרים, אוהב לקפוץ על קפצת ולשחות בבריכה עם יהל, אחותו הקטנה. כמו-כן, אוהב לאפות עם אמו, ויותר מכל, אוהב את השניצלים שסבתא שלו מכינה לו. נווה נחטף יחד עם אחותו הקטנה והוריהם מקיבוץ בארי בזמן ששהו בביקור.

יהל שהם

בת 3, ילדה חייכנית שאוהבת לשיר, לעשות הצגות מול המשפחה ולשמוע מוזיקה. יהל אוהבת לשחק במטבח-צעצוע שלה, ומבלה בו שעות רבות. היא אוהבת לקפוץ בקפצת, לקרוא סיפורים ולשיר שירים לבובות הרבות שלה. יהל אוהבת להשתולל עם אביה, ולהקשיב לסיפורים שאמא שלה ונווה אחיה הגדול מקריאים לה. יהל, יחד עם נווה אחיה, הוריה, סבתה, וקרובי משפחה נוספים נחטפו יחדיו מקיבוץ בארי בעת שהגיעו לביקור.

מיה רגב

בת 21, מצחיקה וכריזמטית מאוד, אוהבת לעשות יוגה. היא הגיעה למסיבה ברעים יחד עם אחיה איתי וחברם הטוב עומר שם טוב, שנחטפו גם הם. שעות ספורות קודם לחטיפה, נחתה מיה ממקסיקו, שם בילתה עם משפחתה. בעוד כחודש, בסוף דצמבר, תכננה מיה לטוס ל"טיול הגדול" בדרום אמריקה.

תאריך:  26/11/2023   |   עודכן:  26/11/2023
עידן יוסף
+דיווח: חמושים תקפו מיכלית נפט מול חופי תימן
15:34 26/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
על-פי הדיווח הותקפה מכלית נפט בבעלות החברה Zodiac Maritime במפרץ עדן סמוך לתימן  ▪  המכלית ה"קשורה לחברה ישראלית" נתפסה והוחרמה
ארכיון [צילום: AP]
+חתימה אישית
14:45 26/11/23  |  יפעת גדות   |   לרשימה המלאה

על הגבול [צילום: איל מרגולין]
+בטרם כניסת ההפוגה: חוסלו חמישה מפקדים בכירים בחמאס
14:40 26/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
אחמד ע'נדור, שימש כמפקד חטיבת צפון רצועת עזה בארגון הטרור חמאס  ▪  אימן ציאם, שימש כראש מערך התמ"ס בארגון הטרור חמאס כ-15 שנים  ▪  ואאל רג'ב, סגן מפקד חטיבת צפון רצועת עזה בארגון הטרור  ▪  פארסן ח'ליפה, בכיר במטה הגדה של חמאס  ▪  ראפת סלמאן, ראש מערך הסיוע הקרבי בצפון רצועת עזה
בכירי החמאס שחוסלו ברצועה [צילום: דובר צה"ל]
+"בוקר טוב עזה"
14:36 26/11/23  |  צבי גיל   |   לרשימה המלאה
מלחמת עזה נתמכת על-ידי הציבור הרחב בשל המטרה שלו להביס את החמאס ולהביא סוף-סוף שקט לישובים הקרובים לרצועה. אבל מתברר שהוא יודע כמעט כלום על האוכלוסייה של אותה רצועה לפני המלחמה
לא רואים ולא שומעים [צילום: מג'ד מוחמד/AP]
+ועדת החוץ והביטחון קיבלה סקירה מקיפה מפי בכיר באגף מבצעים
14:32 26/11/23  |  מירב ארד
ועדת החוץ והביטחון, בראשות ח"כ יולי אדלשטיין, סיימה לפני זמן קצר (יום א') דיון ובו קיבלה סקירה מקיפה מפי בכיר באגף מבצעים.
+שב"ס נערך מבצעית לביצוע הפעימה השלישית
14:02 26/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
במהלך שעות הבוקר קיבל לידיו הארגון רשימת משוחררים נוספת של אסירים שישוחררו מבתי הסוהר  ▪  לרצועה יכנסו היום 200 משאיות סיוע הומניטרי  ▪  הצלב האדום: אין אינדיקציה לכך שלא יהיה שחרור היום  ▪  9 ילדים ברשימת 13 החטופים שאמורים לחזור
רב גונדר קטי פרי בהכנות לשחרור אסירים [צילום: דוברות שב״ס]
+גנץ על האזהרה שקיבל ראש אמ"ן לפני המתקפה: יהיה זמן לתחקירים, עכשיו נלחמים ומנצחים
13:48 26/11/23  |  מירב ארד
יו"ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ הגיב לפרסום על האזהרה שקיבל ראש אמ"ן לפני מתקפת חמאס: "ראש אמ״ן, כמו גם הרמטכ״ל, ראש השב״כ, ראש המוסד ושאר ראשי הזרועות ואנשיהם - עסוקים כל כולם בניהול הלחימה ובהשגת מודיעין קריטי למטרות המלחמה. הוא וכל פקודיו קריטיים לניצחון במלחמה, ולהם ולו יש גיבוי מלא. יהיה זמן לביקורת, יהיה זמן לתחקירים, עכשיו נלחמים ומנצחים."
+פער בין-דורי ביחסם של יהודי ארה"ב לישראל
13:34 26/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
רות מרכוס, בעלת טור בוושינגטון פוסט, מתארת את חילוקי הדעות בינה לבין בנותיה  ▪  יש משפחות בהן 7 באוקטובר הגביר את התמיכה בישראל, אך מרכוס חוששת שמה שמתרחש אצלה הוא האופייני יותר
עצרת התמיכה של יהודי ארה"ב בישראל [צילום: ז'קלין מרטין, AP]
+תיעוד וקולות קשר מהחזרתו של אוהד מונדר
13:23 26/11/23  |  אורי מילשטיין
תיעוד וקולות הקשר מהחזרתו של אוהד מונדר, ששב ארצה ביום שישי, ה-24 בנובמבר, במהלך טיסה במסוק חיל-האוויר.
+פנייה לגיורא איילנד (ב')
13:20 26/11/23  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
מצער אותי, שבימים עכורים אלו יהודי, שכל חייו תרם רבות לביטחונה של המדינה היקרה שלנו, מעלה הצעה, בה הוא מבקש לגרום למגיפות ברצועת עזה
פוגעת גם בילדים [צילום: עבד אל-רחים חטיב/פלאש 90]
+"הכלב סימן לי פה, לכו אחורה!"
12:36 26/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
במהלך הלחימה ברצועה השתתפו כמאה כלבים שסייעו בין היתר באיתור גופותיהן של החטופות יהודית וייס ונועה מרציאנו ז"ל
[צילום: דובר צה"ל]
+מזכיר המדינה האמריקני בלינקן יגיע לביקור נוסף בישראל
12:26 26/11/23  |  מירב ארד
מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן, שנמצא בכנס של ברית נאט"ו עד יום רביעי, צפוי לבקר בישראל לקראת סוף השבוע.
+הוי, הפטפטת, החיים והמוות ביד הלשון
11:53 26/11/23  |  יוסף אליעז   |   לרשימה המלאה
ראש הממשלה ושר הביטחון, ובעקבותיהם לעתים גם הרמטכ"ל ודובר צה"ל, עוסקים כל העת באיומים על אויבינו ובו בזמן מתהדרים בכוחו של צבאנו  ▪  הטעם לדברת זו בימינו אינו ברור
נתניהו, גלנט וגנץ. [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+5 מיליון שקלים נתפסו מתחילת הכניסה הקרקעית לעזה
11:44 26/11/23  |  מירב ארד
היחידה לפינוי שלל (יחפ״ש) של אגף הטכנולוגיה ולוגיסטיקה בצה״ל, החרימה 5 מיליון שקלים, שנתפסו מתחילת הכניסה הקרקעית לעזה, בין היתר במעוזי חמאס ובבתים של מבוקשים, בהם הייתה פעילות של חמאס. בנוסף אותר כסף עיראקי, דינר ירדני ודולרים. הכסף הועבר לאגף הכספים במשרד הביטחון. הכסף, הועבר בימים האחרונים לאגף הכספים במשרד הביטחון, נספר ויופקד בקופת המדינה.

+עסקה מתבקשת והכרחית
11:32 26/11/23  |  צ'לו רוזנברג   |   לרשימה המלאה
כשמכסחים דשא עושים זאת כדי שיגדל מחדש. אם רוצים לעקור, מייבשים אותו לחלוטין  ▪  מה שנתניהו עשה הוא בדיוק ההפך מייבוש
מייבשים לחלוטין [צילום: עטיה מוחמד/פלאש 90]
+מחנה הפליטים ג'נין: חוסלו 5 מחבלים, נעצרו 21 מבוקשים
11:23 26/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
בתום סריקות נרחבות אותרו והוחרמו שני נשקים, תחמושת רבה, מטענים, ציוד צבאי ושני חמ"לי תצפית שעקבו אחר כוחותנו  ▪  נעצר אסאמה עיסא מחמד בני פדל, החשוד בביצוע פיגוע הירי בחווארה
[צילום: דובר צה"ל]
+תוספת עשרות מיליוני שקלים עוד השנה לתקציבי ההסברה
11:14 26/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
משרד החוץ יקבל עוד 10 מיליון ש"ח עד לטובת פעילות הסברה עד לסוף השנה  ▪  משרד התפוצות יקבל תוספת תקציבית של 20 מיליון ש"ח  ▪  מערך ההסברה הלאומי יקבל תוספת משמעותית של עשרות מיליוני ש״ח
[צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת]
+הרמטכ"ל למפקדים: "עם השלמת עסקת החטופים - נשוב להילחם בנחישות"
10:57 26/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
פנה לחיילי צה"ל ומפקדיו וכתב: "הצלחנו ליצור תנאים למתווה המדיני לשחרור ראשון של ילדים ואימהות"  ▪  הוסיף: "עם השלמת המהלך נשוב להילחם במלוא הנחישות, להמשך שחרור החטופים ועד לפירוקו של חמאס"
[צילום: דובר צה"ל]
+התמשכות המלחמה תפגע משמעותיות בענף הנדל"ן
10:45 26/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
אזורים אשר רשמה ירידה ברווחים, צופה עלייה בביקושים ובמחירים בטווח הבינוני  ▪  ישראל-קנדה אשר עברה להפסד, מדווחת על ירידה ניכרת בביקוש לדיור מאז פרוץ המלחמה
[צילום: בינג AI]
+הרהורים נוגים על ניצחון
10:43 26/11/23  |  גדי חיטמן   |   לרשימה המלאה
ניצחון ישראלי ברור הוא החלפת הגורם המנהל ברצועה והסרת האיום הביטחוני מאזור זה על כלל אזרחי ויישובי ישראל
שרידות שלטונית [צילום: ויסאם השלמון/פלאש 90]
+לומר את האמת
10:16 26/11/23  |  חיים רמון   |   לרשימה המלאה
זוהי עסקה גרועה שנשלם עליה מחיר יקר  ▪  אבל גם ביודעי את כל המחירים שנשלם, מדובר בהכרח בל יגונה משום שמדינת ישראל וצבא ההגנה לישראל הפקירו זקנים, נשים, ילדים וטף לידי השטן החמאסי
הופקרו [צילום: תומר נויברג/פלאש 90]
+הפעימה השלישית: גם היום ישוחררו 13 חטופים
10:03 26/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
ישראל קיבלה את רשימת המשוחררים והמשפחות עודכנו  ▪  7 זרים נוספים צפויים להשתחרר  ▪  בקטר מדווחים כי 39 מחבלים ישוחררו היום מהכלא הישראלי ומקווים להארכת הספקת האש  ▪  עד כה שוחררו 41 חטופים משבי חמאס
מצפים לכולם שיחזרו הבייתה [צילום: גיל יערי/פלאש 90]
+לראות בחושך
10:02 26/11/23  |  צבי גיל   |   לרשימה המלאה
צ'יף אינדיאני משבט הצ'רוֹקי אומר לנכדו "בני - בכול אחד מאיתנו יש קרב בין שני זאבים. אחד הוא רע ומה שקשור ברוע והשני הוא טוב ומטיב"
שני זאבים [צילום: ליונל סירונאו/AP]
+פתאל: אכסון המפונים מביא לתפוסה גבוהה מאשתקד
09:12 26/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
46 מתוך 48 מלונות הקבוצה בארץ קלטו מפונים  ▪  מאחר שרוב הפעילות היא בחו"ל, בשלב זה אין למלחמה השפעה מהותית על פתאל  ▪  עברה לרווח של 48.6 מיליון שקל בינואר-ספטמבר
מלון של הרשת בספרד [צילום: פתאל]
+ר"מ אירלנד על שחרור אמילי הנד: "ילדה תמימה שאבדה"
09:10 26/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
ליאו ורדקר בירך על שובה של אמילי הנד, בעלת האזרחות אירית, אך לא ציין בציוץ כי היא נחטפה על-ידי מחבלי חמאס ב-7 באוקטובר: "מדובר בילדה תמימה שהלכה לאיבוד, וכעת נמצאה והוחזרה למשפחתה"  ▪  שגרירת אירלנד בישראל זומנה לשיחת נזיפה
אמילי הנד עם אביה לאחר שובה משבי חמאס [צילום: דובר צה''ל]
+בכינו בלילה
08:45 26/11/23  |  יאיר לפיד   |   לרשימה המלאה
זה לא עוזר שאנחנו סוגרים את הדלת כשאנחנו רבים, זה לא עוזר שאנחנו אומרים להם שהכל יהיה בסדר אם אנחנו לא מאמינים בזה. הם מרגישים  ▪  אנחנו חייבים לך מדינה שבה אנשים לא שונאים זה את זה  ▪  אנחנו חייבים לך להיות טובים יותר אחד לשני
חייבים להם [צילום: פטימה שרביר/AP]
+הנדון: הערות על המצב - 2
08:22 26/11/23  |  רון בריימן   |   לרשימה המלאה
מהלך הפתיחה של מלחמת שמחת תורה יכול לחזור על עצמו  ▪  על ישראל להפנים שהטירוף המשיחי של האוסלואידים, והקונספציה השקרית אשר ליוותה את תהליך הדמים של אוסלו, אסור שישלטו בחיינ
סמוטריץ'. עליו להתפטר [צילום: אורן בן-חקון/פלאש 90]
+נעצר החשוד בפיגוע הרצח הכפול בחווארה
08:21 26/11/23  |  מירב ארד
בפעילות משותפת של שב"כ וצה"ל הלילה במחנה הפליטים בג'נין נעצר על ידי לוחמי מילואים אסאמה בני פדל, במוצאו מהכפר עקרבה הסמוך לשכם. אסאמה חשוד כמי שביצע את פיגוע הרצח הכפול בחווארה באוגוסט 2023 שבו נרצחו סייאלס-שי ניגרקר ובנו אביעד ניר ז"ל. אסאמה נעצר חמוש בדירת מבוקשים במחנה הפליטים ג'נין. אסאמה הועבר להמשך חקירה בשב"כ. המבצע במחנה ג׳נין נמשך גם בשעה זו.
+ישראל חוקרת את פשעי המין שביצע חמאס
08:03 26/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
וושינגטון פוסט מצטט עדויות מחרידות, מסביר את הקשיים יוצאי הדופן בפניהם ניצבים המטפלים בניצולים וחוקרי המשטרה, ורומז בבירור שאיננו מאמין להכחשות חמאס
קיבוץ בארי לאחר הטבח [צילום: חיים גולדברג, פלאש 90]
+רגעי המפגש המרגשים עם השבים
03:47 26/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה

רגע המפגש בין אמילי הנד ואביה והילה רותם שושני ודודה
[צילום: דובר צה''ל]
+רשימת החטופים החדשה הועברה לישראל
02:26 26/11/23  |  עידן יוסף
רשימת החטופים שאמורים להיות משוחררים היום (א') הועברה הלילה לישראל. בני המשפחות עודכנו.
+כל המשוחררים עברו הערכה רפואית ראשונית והתאחדו עם משפחותיהם
01:58 26/11/23  |  עידן יוסף
החטופים השבים עברו הערכה רפואית ראשונית. הם יצאו בדרכם לבתי החולים שם התאחדו עם בני משפחותיהם. מדובר צה"ל נמסר כי צה"ל, גופי הביטחון ומערכת הבריאות ערוכים להמשך קליטת חטופות וחטופים נוספים על-פי המתווה שסוכם, לצד מוכנות צה״ל להמשיך לפעול ברצועת עזה.
+ממשלת ישראל: ברוך אתה ה' - מתיר אסורים
01:52 26/11/23  |  עידן יוסף
הודעת הממשלה: "ממשלת ישראל מחבקת את שבעה עשר החטופים השבים ארצה, שלושה עשר אזרחינו וארבעה אזרחים תאילנדים ששבו היום לשטח ישראל. משפחותיהם עודכנו על-ידי הגורמים הממונים כי הם בדרכם ארצה. ממשלת ישראל מחויבת להשבת כל החטופים והנעדרים. הממשלה יחד עם כל גורמי הביטחון תלווה אותם ואת משפחותיהם. ברוך אתה ה' - מתיר אסורים".

בזמן מבצע השחרור של החטופים, עקב ראש הממשלה נתניהו מקרוב מחדר המבצעים של אמ"ץ בקריה בתל אביב. הוא קיבל עידכון שוטף מרמ"ח המבצעים, אלוף משנה נמרוד ציבולסקי. כמו-כן, שוחח ראש הממשלה עם מפקד המאמץ המודיעיני בתחום השו"ן, אלוף ניצן אלון, על ניהול אופרציית המבצע.
+האיחוד המרגש בין הילדה היתומה אמילי הנד (מימין) ואביה
00:43 26/11/23  |  עידן יוסף

0
+מיה רגב שוחררה בשל מצבה הרפואי המורכב
00:10 26/11/23  |  עידן יוסף
החטופה מיה רגב (21) שוחררה בשל מצבה הרפואי המורכב. היא נפצעה בזמן החטיפה מהמסיבה ברעים והועברה באמבולנס לטיפול בבית החולים סורוקה. בחזרתה, נראתה מחוייכת ונתמכת בקביים. בבית החולים סורוקה עברה בדיקה רפואית ראשונית על-מנת להעריך את מצבה ואת אופן הטיפול הנדרש במטרה להעניק לה טיפול רפואי מתאים. מצבה מוגדר בינוני ויציב.

היא הוחזרה בלי אחיה איתי, שנחטף יחד איתה, למרות שהוא בן פחות מ-19. מירית רגב, אמה של מיה: ״אני מתרגשת ושמחה שמיה בדרך אלינו. עם זאת, הלב שלי חצוי כי הבן שלי איתי עדיין בעזה בשבי החמאס. אני הולכת לחבק את מיה חזק חזק, לא נעצור עד שאיתי וכל החטופים יחזרו הביתה״.
+חמאס חולק שבחים לארדואן אל התיווך בעניין הפועלים התאילנדים
23:39 25/11/23  |  
חמאס: בעקבות המאמצים של נשיא טורקיה ארדואן - השלמנו את שחרור הפועלים התאילנדים מהשבי בעזה.
+קהילת בארי זיהתה שישה מן החטופים
23:32 25/11/23  |  עידן יוסף
המשוחררים הראשונים - שרון אביגדורי בת 52 ובתה נועם ה-12. נועם בן 17 ועלמה אור בת 13 שחוזרים בלי הורים. האם יונת נרצחה, והאב נשאר בשבי. קהילת בארי התכנסה לצפות בחטופים, והילדים זיהו את חבריהם מבעד לזגוגיות רכבי הצלב האדום. כמו-כן זוהתה אמילי הנד בת 9 שסברו כי נרצחה והילה רותם בת 13 שהייתה בממ"ד עם אמילי חברתה. האם רעיה לא הוחזרה.

+צה"ל יירט כטב"ם שהיה בדרכו לאילת
22:58 25/11/23  |  עידן יוסף
מטוס קרב של חיל-האוויר יירט בהצלחה לפני זמן קצר כלי טיס בלתי מאויש שהיה בדרכו לשטח ישראל, במרחב ים סוף. בצה"ל אומרים כי האיום לא חדר לשטח ישראל. תושבים באילת דיווחו כי שמעו הדי פיצוצים.
+13 חטופים ישראלים נפגשו עם משפחותיהם
22:56 25/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
רשימת החטופים כוללת שמונה ילדים, ארבע אימהות וסבתא אחת  ▪  פערים באשר למספר החטופים הזרים - רק ארבעה שוחררו, לעומת שבעה בהם דובר  ▪  ישראל קיבלה את רשימת החטופים שישוחררו בפעימה השלישית
תמונות החטופים ששוחררו [צילום: מן הטלוויזיה]
הילה רותם שושני ודודה [צילום: דובר צה"ל]
+ישראל תאפשר להכניס עד חצות 100 משאיות סיוע לצפון הרצועה
22:32 25/11/23  |  עידן יוסף
גורמים מצריים: ישראל תאפשר להכניס עד חצות 100 משאיות סיוע לצפון הרצועה. אמבולנסים של הסהר האדום המצרי התבקשו לחצות את מעבר רפיח לצד הפלשתיני.

דוברת המועצה לביטחון לאומי של ארה"ב: ביידן שוחח עם אמיר קטאר וראש ממשלת קטאר במהלך ניסיונות התיווך הערב.
+ערוץ מצרי: הצלב האדום נע לקבלת 20 חטופים
20:50 25/11/23  |  עידן יוסף
ערוץ מצרי המקורב לשלטון מדווח כי בדקות האחרונות הצלב האדום נע לקבל 20 חטופים - 13 מהם ישראלים ושבעה עובדים זרים.
+לשכת ראש הממשלה: הערכת המצב - לוודא שהפעימה השנייה תתקדם כסדרה
20:49 25/11/23  |  עידן יוסף
לשכת ראש הממשלה: "ראש הממשלה נתניהו קיים הערכת מצב עם כל גורמי הביטחון כדי לוודא שהפעימה השנייה תתקדם כסדרה".

אל הישיבה הצטרפו גם יו"ר שס אריה דרעי והשר גדי איזנקוט.
+נתניהו כינס התייעצות דחופה בעקבות בנוכחות הרמטכ"ל וראש המוסד
20:12 25/11/23  |  עידן יוסף
התייעצות דרמטית נערכת ממש ברגעים אלה: נוכחים בה ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון גלנט, השר בני גנץ, אלוף (מיל') ניצן אלון, ראש המוסד דדי ברנע והרמטכ"ל הרצי הלוי. במוקד ההתייעצות שתי סוגיות - האם אפשר להציל את העסקה וכיצד לנהוג אם עד חצות לא ישוחררו החטופים.

במעריב פורסם כי ‏גורמים מדיניים מותחים ביקורת על אופן התנהלות ישראל הפוגת האש: "גישתנו צריכה להשתנות. פחות חנופה לקטר ויותר קשיחות בשטח. לא לחזרת תושבים לצפון הרצועה, לא לסיוע הומנטירי לצפון הרצועה. מכרסמים בנו כל יום, ואל מול האויב זאת חולשה נטו. מול קטר כל שורת הנסיעות של המוסד, גם היא משדרת חולשה" .

42 אסירים ואסירות פלשתינים כבר עברו את ההליכים לקראת השחרור. הם ממתינים באזורי המתנה בכלא עופר, לאחר שהועברו לשם על-ידי שב"ס מכלא מגידו ומכלא דמון.
+רבבות משתתפים בעצרת משפחות החטופים
20:07 25/11/23  |  עידן יוסף
עשרות אלפים משתתפים בעצרת התמיכה במשפחות החטופים והנעדרים בתל אביב. העצרת נערכת בסימן: "50 ימים של גיהנום, לא עוצרים עד שכולם חוזרים".
[צילום: אביב אטלס]
+גוטליב: להפגיז עכשיו בארטילריה ללא רחם
20:03 25/11/23  |  עידן יוסף
ח"כ טלי גוטליב (הליכוד): "אני דורשת מהקבינט לראות בעיכוב השבת החטופים הפרה בוטה (ולגמרי צפויה) של העסקה. עכשיו מיד להפגיז בארטילריה ללא רחם. להודיע על מצור ואי אספקת דלק. שיחקתם לידיים של ארגון הטרור חמאס. אם ישראל לא תיקח שליטה גם לא נחזיר חטופים וגם נפסיד במלחמה. ומי יתן שאני טועה"
+שחרור האסירים לפי ותק - הבנה, אך לא הסכמה
20:01 25/11/23  |  עידן יוסף
בירושלים טוענים כי ישראל לא התחייבה לשחרר אסירים ביטחוניים לפי ותק, אלא מעין אמירה שאולי זה יעשה. כלומר, הבנה ולא התחייבות. בהסכם נחתם שישראל היא שתחליט את מי לשחרר במסגרת שחרור המחבלים, כמו שחמאס מחליט את מי לשחרר מהחטופים.

בנוגע להעברת משאיות צפונה שכבר עברו את מעבר רפיח - בישראל אומרים: אנחנו לא אחראים על הגעתן צפונה, אלא לאפשר כניסה שלהן, וזה קרה.
+דובר חמאס לענייני ירושלים חוסל השבוע
19:58 25/11/23  |  עידן יוסף
דיווחים פלשתינים: מוחמד חמאדה ששימש כדובר חמאס לענייני ירושלים - חוסל לפני כמה ימים בתקיפת צה"ל ברצועה.

+בכיר בחמאס: ממתינים לתשובות מהמתווכים
19:55 25/11/23  |  עידן יוסף
בכיר בחמאס, אוסמה חמדאן, אומר אחדות לרשת אלערבי: "צעדי החילופים (שחרור החטופים והאסירים) יושלמו, לאחר שנקבל את התשובות שביקשנו מהמתווכים".
+הקטרים העבירו מסר לחמאס: מספיק עם המשחקים
19:27 25/11/23  |  עידן יוסף
הקטרים העבירו מסר לחמאס: מספיק עם המשחקים, זה יעשה לכם נזק (חדשות 12).

בירושלים אופטימיים לגבי מימוש ישום ההסדר עד חצות.
+תם המשבר: החטופים משתחררים בשעה זו
18:29 25/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הצלב האדום החל את ההליך  ▪  13 חטופים ישראלים ו-7 זרים משתחררים  ▪  ארגון הטרור השמיע מוקדם יותר טענת-שווא כאילו ישראל אינה עומדת בסיכומים  ▪  מתיחת הגבולות מצד החמאס נעשית ברקע דיווחים על-כך שחמאס אינו מרוצה מרשימת האסירים  ▪  ישראל איימה: אם עד חצות לא יועברו החטופים - נחדש את הלחימה
רכבי הצלב האדום אתמול במעבר רפיח [עטיה מוחמד/פלאש 90]
הרצי הלוי. נחדש את הלחימה מיד אחרי הפסקת האש [צילום: דובר צה"ל]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
יחידה מובחרת של צה״ל וכוח של השב"כ ליוו בשטח ישראל את 13 החטופים השבים ארצה. לאחר שעברו הערכה ראשונית של מצבם הרפואי, כוחותינו ליוו את השבים עד להגעתם לחיק משפחותיהם בבתי החולים.
25/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
הערוץ המצרי "אל קהירה אל אכברייה" מדווח כי הסתיים המשבר והשלב השני של עסקת שחרור חטופים הישראלים והאסירים הפלשתינים צפוי לצאת לפועל. גורם ישראלי מאשר: הבעיות נפתרו, אופטימיים שהמהלך יושלם בזמן הקרוב. על-פי דיווחים, אמבולנסי הצלב האדום עושים את דרכם למעבר רפיח כדי להביא את האסירים.
25/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
לפני זמן קצר, שוגרו מיירטים לעבר שתי מטרות אוויריות חשודות במרחב ים סוף, האירוע הסתיים.
25/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
הרמטכ״ל, רא״ל הרצי הלוי, אמר הערב (מוצ"ש), כי החטופים הישראלים לא היו מוחזרים אלמלא הלחץ שהפעיל צה"ל. דבריו נאמרו שעות ספורות לפני ביצוע הפעימה השנייה - שחרור 13 חטופים נוספים.
25/11/2023  |  יואב יצחק  |   חדשות
בית החולים שמיר-אסף הרופא אליו הובאו עשרת התאילנדים והפיליפיני ששוחררו (יום ו') על-ידי חמאס, לאחר שנחטפו ב-7 באוקטובר מקיבוצים בגוש-קטיף, מסר כי לאחר שנבדקו הוברר שהם במצב גופני יציב. ממשלת תאילנד הודתה לכל הגורמים שסייעו בשחרורם. "השבים הביתה מטופלים במקצועיות על-ידי מיטב הצוותים הרפואיים, הסיעודיים והסוציאליים, ועטופים בחום ובאהבה על-ידי אנשי המרכז הרפואי, מכרים ודיפלומטים", נמסר מבית החולים.
25/11/2023  |  יואב יצחק  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
עידן יוסף
עידן יוסף
כלי תקשורת מסוימים נוהגים לנגח את חברי הכנסת של הקואליציה ואת הממשלה, תוך התעלמות מההקשר הרחב והתמקדות באירועים זניחים    דיווחים מוטים אלה מתעלמים מעבודתן החשובה של ועדות הכנסת בנו...
בעז שפירא
בעז שפירא
איזה מוח חולני יכול להעלות בדעתו לדאוג לתנאי הכליאה של המפלצות? איזה לב אטום ו/או ערל יכול להתעניין בגורלם של הראויים למות בייסורים כעונש על מעשיהם?
אלי אלון
אלי אלון
כשלושה שבועות לאחר סיום מלחמת ששת הימים, הסתערו עשרות תושבים ערבים מרצועת עזה על מחנה מחסני האספקה והמזון שהיה שייך לכוח האו"ם
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il