|   15:07:40
  איציק וולף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת הממחים
מעוניינים לשדרג את הבית אבל חסר לכם הון עצמי? בואו לשמוע מה יש למשכנתה הפוכה להציע עבורכם!
כתיבת המומחים
עמיטל נדלן מתקדמת לקראת רכישת בניין נוסף בבוקרשט!
המסלול שעברו רכבי WCK לפני שנורו. ניתן היה למנוע את האירוע [צילום: דובר צה"ל]

הרמטכ"ל הדיח שני קצינים שהיו קשורים לירי על רכבי WCK

אלוף במילואים יואב הר אבן הציג בפני הרמטכ"ל את ממצאי התחקיר שערך רב אלוף הלוי הורה להדיח מתפקיד את ראש מטה חטיבת הנח"ל ואת קצין הסיוע החטיבתי הערות פיקודיות נרשמו למח"ט הנח"ל, למפקד אוגדה 162 ולמפקד פיקוד הדרום
05/04/2024  |   איציק וולף   |   חדשות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות
עידן יוסף
סמוטריץ': הרמטכ"ל הפך את אל"ם נוחי מנדל לשעיר לעזאזל

ראש המטה הכללי, רב אלוף הרצי הלוי, הדיח מתפקידיהם שני קצינים בכירים במערך הלוחם ברצועת עזה ורשם הערות פיקודיות לקצינים בכירים אחרים - בהם למפקד פיקוד הדרום. זאת, לאחר שהוגשו לו ממצאי התחקיר שנערך על-ידי מנגנון התחקור המטכ"לי בראשותו של אלוף (מיל') יואב הר-אבן בעקבות הריגת מתנדבי ארגון WCK בשוגג השבוע.

הרמטכ"ל הדיח מתפקידיהם את ראש מטה חטיבת הנח"ל, אל"ם נוחי מנדל, ואת מפקד הסיוע החטיבתי בנח"ל, קצין בדרגת רב סרן. מפקד אוגדה 162, תא"ל איציק כהן, ומפקד חטיבת הנח"ל, אל"ם יאיר צוקרמן, ננזפו. הרמטכ"ל החליט לנזוף פיקודית במפקד פיקוד הדרום, אלוף ירון פינקלמן, בגין אחריותו הכוללת לאירוע.

התחקיר עסק בתקרית שבה, ב-1 באפריל 2024, במהלך מבצע להעברת סיוע הומניטרי של ארגון WCK לרצועת עזה, ירו כוחות צה"ל על שני כלי רכב של ארגון הסיוע וגרמו למותם של שבעה מן המתנדבים שלו - אזרחי המדינות פולין, אוסטרליה, קנדה וארה"ב.

מהתחקיר שהוצג בפני הרמטכ"ל עולה כי כוחות צה"ל זיהו חמוש אחד על אחת ממשאיות הסיוע, שלאחר מכן סברו כי ישנו חמוש נוסף. לאחר שכלי הרכב עזבו את המחסן בו נפרק הסיוע, אחד המפקדים סבר בטעות כי החמושים נמצאים ברכבי הליווי וכי מדובר במחבלי חמאס. הכוחות לא זיהו את הרכבים המדוברים כמשויכים לארגון ה-WCK.

"בעקבות זיהוי שגוי, הכוחות תקפו את שלושת רכבי ה-WCK, על בסיס ההבנה המוטעית שהיו בהם פעילי חמאס, ובכך הביאו למותם של שבעה פעילי סיוע הומניטרי חפים מפשע. תקיפת שלושת הרכבים בוצעה תוך הפרה חמורה של הפקודות וההוראות הנוגעות לעניין", לשון הודעת דובר צה"ל.

עוד נמסר כי מסקנות התחקיר מעלות כי ניתן היה למנוע את האירוע ועם זאת, הגורמים שאישרו את התקיפה היו משוכנעים כי הם תוקפים פעילי חמאס חמושים ולא את פעילי ארגון ה- WCK. "הפגיעה ברכבי הסיוע היא טעות חמורה, שנבעה מכשל חמור, כתוצאה מזיהוי שגוי, טעות בקבלת ההחלטות ותקיפה בניגוד לפקודות ולהוראות הפתיחה באש", הדגישו בצה"ל.

"צה"ל רואה בחומרה את התקרית הקשה שגבתה את חייהם של שבעה אנשי סיוע הומניטרי, בלתי מעורבים וחפים מפשע. אנו מביעים את צערנו העמוק על האובדן, ומשתתפים בצערם של בני המשפחות וארגון WCK. אנחנו מייחסים חשיבות עליונה לפעילותם ההומניטרית החיונית של ארגוני הסיוע הבינ"ל, ונמשיך לפעול לתיאום וסיוע לפעילותם, תוך הקפדה על ביטחונם ושמירה על חייהם. צה"ל שב ומדגיש את מחויבותו ללחימה חסרת פשרות בארגון חמאס, זאת לצד שמירה על ערכי צה"ל, דיני המלחמה וההימנעות מפגיעה בחפים מפשע. צה"ל ילמד את לקחי האירוע, ויטמיע את הלקחים הנדרשים לקראת הבאות", לשון הודעת דובר צה"ל.

תאריך:  05/04/2024   |   עודכן:  05/04/2024
איציק וולף
+תחקיר צה"ל: אפרת כ"ץ מניר עוז נהרגה כנראה מירי מסוק קרב
14:44 05/04/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
צה"ל הציג למשפחתה את הממצאים מהם עלה כי מסוק קרב ירה על רכב מחבלים שבו נחטפה ומערכות התצפית לא אפשרו לזהותה  ▪  כתוצאה מהירי נהרגו רוב המחבלים ברכב  ▪  לא נמצא דופי בפעילות צוות המסוק
אפרת כץ. חצי שנה למלחמה
+WCK: אין שינוי בהחלטה להשבית את הפעילות ברצועה
14:18 05/04/24  |  עידן יוסף
ארגון ה-WCK מגיב על תחקיר צה״ל לאירוע הריגת עובדי הסיוע בהודעה שפרסם: ״צה״ל הכיר בטעויותיו הקטלניות ונקט צעדים משמעתיים נגד המפקדים - אלו צעדים חשובים. עם זאת, אנו דורשים הקמת ועדה עצמאית שתחקור את הריגת עובדינו. צה״ל אינו יכול לחקור באופן אמין את כישלונו בעזה״. הארגון הוסיף כי הוא ממשיך להשבית את פעילותו ברצועת עזה ואין שינוי בהחלטה זו.
+אזעקות הופעלו בגליל המערבי בעקבות ירי רקטות וחשד לחדירת כלי טיס עויין
13:41 05/04/24  |  עידן יוסף
חשד לחדירת כלי טיס עויין באזור מנות, עבדון ונווה זיו. אזעקות בעקבות רקטות הופעלו גם באדמית, אילון, חניתה, יערה, ערב אל עראמשה.

נפילה אותרה במושב מנות שבגליל המערבי - נזק נגרם למספר צימרים, לפי שעה לא דווח על נפגעים. כרגע בצה״ל בודקים האם מדובר בנפילת כטב״מ או רקטה או רסיסים.
+טורקיה טוענת שעצרה שמונה משתפי פעולה עם המוסד
13:19 05/04/24  |  עידן יוסף
שר הפנים הטורקי הודיע כי כוחות הביטחון בארצו עצרו שמונה אנשים שחלקו מידע ושיתפו פעולה עם המוסד הישראלי.

+ארה"ב מתכננת לסמן מוצרים מהתנחלויות
13:16 05/04/24  |  עידן יוסף
דיווח בפיננשל טיימס: ארה"ב מתכננת לסמן מוצרים מהתנחלויות. המהלך מגיע ברקע תסכול הבית הלבן מממשלת הימין של בנימין נתניהו. בשבוע שעבר, מועצת העיר בריסל העבירה הצעה לעצירת הרכש הציבורי של מוצרים מהתנחלויות.
+סמוטריץ': הרמטכ"ל הפך את אל"ם נוחי מנדל לשעיר לעזאזל
13:07 05/04/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הרמטכ״ל הרצי הלוי החליט לנזוף בשלושה קצינים בכירים, ולהדיח מחטיבת הנח"ל שני קצינים נוספים בעקבות ממצאי תחקיר תקרית WCK, בה נהרגו עובדי סיוע הומניטרי  ▪  יו"ר הציונות הדתית תקף את החלטת הרמטכ"ל להדיח דווקא את הקצין חובש הכיפה וטען שהיא פוגעת במפקדים יוזמים
אל"ם נוחי מנדל [צילום: דו"צ]
+דיווח: ברנס וברנע ייצאו מחר לקהיר לחידוש המו"מ
11:00 05/04/24  |  איתמר לוין
ראש ה-CIA, ויליאם ברנס, וראש המוסד, דדי ברנע, ייצאו לקהיר (6.4.24) להמשך השיחות על הפסקת אש ושחרור חטופים - מדווח (5.4.24) ניו-יורק טיימס. בשיחות יצטרפו אליהם ראשי צוותי המו"מ מטעם מצרים וקטר. חידוש המו"מ יבוא לאחר שהנשיא ג'ו ביידן דרש מראש הממשלה בנימין נתניהו (4.4.24) להגיע מיידית להפסקת אש ולהעניק מנדט מתאים לנציגיה של ישראל במו"מ.
+אוגדה 98 השמידה תשתיות תת-קרקעיות בח'אן יונס
09:34 05/04/24  |  
כוחות אוגדה 98 השמידו בח'אן יונס מבנה ממולכד, והשמידו תשתית טרור תת-קרקעית - מוסר (5.4.24) דובר צה"ל. הצוות הקרבי של חטיבת הקומנדו חיסל מספר מחבלים בירי טנקים ובתקיפת כלי טיס.

בהמשך לשיגורים אמש (4.4.24) לעבר אשקלון, כפר עזה ושדרות, חטיבת האש 215 תקפה את מרחבי השיגור בצפון הרצועה. מטוסי קרב תקפו במרחבי השיגור מספר מטרות ביניהן בורות שיגור, נקודות כינוס ופיר מנהרה. ביממה האחרונה תקף חיל האוויר מ-30 מטרות ברחבי הרצועה ובהן מבנים צבאיים, פירי מנהרות, מבני שלטון, מחסן אמל"ח ותשתיות צבאיות נוספות.
+כאשר התמיכה בפלשתינים היא אנטישמיות גלויה
08:36 05/04/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
ברט סטיבנס, בעל טור בכיר בניו-יורק טיימס, תוקף בחריפות את "מנטליות התוקפנות שבלב תנועת התמיכה בחמאס" וקובע: אנשיה אינם בעלי תפיסות הומניטריות אלא רוצים לחסל את ישראל
זה לא קשור לסבל ברצועה [צילום: חוזה לואיס מגנה, AP]
+28 נציגויות בחו"ל נסגרו זמנית מחשש לפיגוע אירני
08:32 05/04/24  |  איתמר לוין
28 מנציגויות ישראל בעולם נסגרו באופן זמני בעקבות התרעות בטחוניות וחשש לפיגועים אירניים בעקבות חיסולם בדמשק של שלושה מבכירי משמרות המהפכה ובראשם מפקד כוח קודס בסוריה ולבנון, מוחמד זאהדי. על הסגירה החליטה חטיבת הביטחון במשרד החוץ בתיאום עם השב"כ.

אירן איימה בנקמה קשה, והנציגויות בחו"ל עלולות להיות מטרה מועדפת - הן משום שההגנה עליהן פחותה מטבע הדברים מזו שיכולה ישראל להעניק לשטח המדינה, והן משום שהבכירים חוסלו בבניין שלטענת האירנים היה חלק מהשגרירות בדמשק.

הכוננות בנציגויות כבר הייתה גבוהה בשל המלחמה, ומשרד החוץ פינה שבע מהן (מצרים, ירדן, בחריין, מרוקו, אנקרה, איסטנבול וטורקמניסטן). בעקבות החיסול, הוכרזה כוננות עליונה בכל הנציגויות בעולם.
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
הרמטכ"ל הדיח שני קצינים שהיו קשורים לירי על רכבי WCK
תגובות  [ 2 ] מוצגות   [ 2 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
חשדנית
5/04/24 18:21
2
בנימין
5/04/24 22:24
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
תושבת ניר עוז, אפרת כ"ץ ז״ל הי"ד, שנהרגה במתקפת הפתע של החמאס, נחטפה לעזה - נהרגה כתוצאה מתקיפת מסוק קרב על רכב המחבלים שחטפו אותה. כך עולה מהממצאים הסופיים של תחקיר שביצע צה"ל.
05/04/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
בשבוע שעבר דיברה סוזן דה-ויט, ניצולת שואה בת 89, בפני מועצת עיריית ברקלי שבקליפורניה וביקשה להכריז על יום זיכרון לשואה. לאחר שהזכירה את הזינוק באנטישמיות ואת הטבח והאונס של 7 באוקטובר, דבריה נקטעו בידי מפגינים. משתתפת אחרת סיפרה שבנה היהודי בן השבע שמע ילדים בבית הספר אומרים "יהודים הם טיפשים". היא נקטעה במילים "ציונים טיפשים יותר". מפגין אחר צעק: "פחדנים, לכו תרדפו אחרי הכסף, מוצצי כסף" ו"אתם בוגדים במדינה, אתם מרגלים למען ישראל".
05/04/2024  |  איתמר לוין  |   מיוחדים ברשת
דווקא משום שאנחנו מצויים במלחמה, חובה להחליף את הממשלה מהר ככל האפשר וגם: שני אירועים כלכליים, שני שרים פטפטנים וחשש לעוד אסון במירון
05/04/2024  |  איתמר לוין  |   כתבות
הקבינט המדיני-ביטחוני החליט (4-5.4.24), כי סיוע הומניטרי לרצועת עזה יועבר דרך נמל אשדוד ומעבר ארז. הקבינט הסמיך את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר הביטחון, יואב גלנט, והשר בני גנץ לנקוט צעדים מיידיים שיגבירו את הסיוע ההומניטרי לאוכלוסייה האזרחית ברצועה.
05/04/2024  |  איתמר לוין  |   חדשות
ברקע ההיערכות לנקמה אירנית אפשרית על מותו של בכיר משמרות המהפכה בדמשק, כמה נציגויות של ישראל בחו"ל, שגרירויות וקונסוליות, פונו (יום ה', 4.4.24) אחרי הערכת במצב בשב"כ ובמשרד החוץ. חלק מהנציגים הישראלים הועברו למקומות חלופיים והתבקשו שלא להגיע בשלב זה לאירועים פומביים.
04/04/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
עידן יוסף
עידן יוסף
יש כל מיני כללים וכלים לפרשנות חוזים, והם משתנים ממדינה למדינה. גם אם החוזה כתוב בשפה ברורה, צריך להבין את ההקשר, הנסיבות והמטרה העסקית שלו. במקרה של ספק, השופט הוא הפרשן, והוא יכו...
דן מרגלית
דן מרגלית
מיקי זוהר - מעמיד פנים, זורה חול בעיניים; אבי דיכטר - בוז; ישראל כ"ץ - אפרטצ'יק קטן, הורדוס נלעג; שלמה קרעי - סמל הרע בפוליטיקה של הליכוד; עמיחי שיקלי - גועל נפש
רון בריימן
רון בריימן
חטא אי-השוויון בנטל השירות הסדיר ושירות המילואים הוא צורם ומקומם גם בימים רגילים, קל וחומר בימי מלחמה, והנה, כמו במשל מלפני שלושת אלפי שנים "האיש העשיר" חמל לגייס את "צאנו ובקרו", ...
 נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, מימין, וראש ממשלת ארמניה, ניקול פשיניאן [צילום: אבגניה נובוז'נינה/AP]
יאיר נבות
הזעם הציבורי על רה"מ פשיניאן מתודלק בחלקו ע"י גורמי אופוזיציה, גורמים לאומנים שזועמים על מה שהם רואים כהשפלה איומה, וכמובן גם אינטרס רוסי, והשפעה רוסית ללא ספק
איתן קלינסקי
איתן קלינסקי
אני מאמץ ללבי את קולה של האם עינב צנגאוקר, שבנה מתן נמצא בשבי החמאס, שזעקה אמש בהפגנה של משפחות החטופים: "כי עם ישראל מוכן לשלם את המחיר הכבד של העסקה..."
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il