|   15:07:40
דלג
  דוד ארגז  
רופא פנימי מרכז רפואי קפלן
דוא"ל בלוג/אתר רשימות מעקב
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
הוט, בזק, סלקום, פרטנר סיבים - איזו חברה עדיפה לצרכן?
קבוצת ירדן
החברה המצויינת למוצרי CBD כבר בישראל
האשמים [צילום: תומר נויברג/פלאש 90]

רפורמה עכשיו

עדיין לא ברור אם תפרוץ מלחמת אחים, אבל אם תפרוץ זה יהיה באשמת השמאל שהשמאל, ראשי מערכת המשפט ושאר האליטות בעיני עצמם, מסרבים להשתתף בדיון, מצופפים שורות ומאיימים לשרוף את המדינה על יושביה אם הכללים ישונו
20/03/2023  |   דוד ארגז   |   יומני בלוגרים   |   סערת הרפורמה במשפט   |   תגובות

רוב גדול של אזרחי ישראל רוצה רפורמה במערכת המשפט. ואכן, צריך להיות אטום כדי לא להבחין שמערכת המשפט בישראל חולה וחייבת תיקון יסודי. ולא בגלל הנפוטיזם חסר הבושה. גם לא בגלל ניגודי העניינים והאכיפה הבררנית שמרסקים את האמון הציבורי, ולא בשל ההדלפות הפליליות שרומסות את חזקת החפות ואפילו לא כי שופטים משמשים חותמת גומי למעצרים לא מוצדקים ופוסלים חוקים בלי סמכות חוקית.

מערכת המשפט בישראל חייבת תיקון יסודי בגלל שלושה פגמים יסודיים. הראשון, מדובר במערכת כושלת ולא מתפקדת. תארו לעצמכם שאיימו עליכם ברצח והמשטרה שולחת ניידת אחרי שבועיים. דמיינו לעצמכם מערכת בריאות שבה התור לאמבולנס הוא יומיים, לרופא משפחה חודשיים, ולניתוח קיסרי שנה. צדק, כמו ביטחון אישי וכמו בריאות, הוא מוצר צריכה בסיסי בחברה מתוקנת. בהיעדר תחושת צדק, חברות מתפוררות ובהיעדר אמצעי מוסכם, לא אלים ליישוב סכסוכים, הדרך לאנרכיה ולאלימות קצרה.

אבל צדק חייב להיעשות בזמן סביר. משפט שלוקח שנים מתחילתו עד לסיומו אינו משפט צדק אלא עוולה מתמשכת. הליך משפטי שגורם לאדם חף מפשע לאבד את פרנסתו ואת רכושו אינו צודק ומצב שבו אדם נחשב אשם עד שהוכחה חפותו הפוך מצדק. בנוסף, העלות של הגנה משפטית בישראל היא מטורפת ורק אנשים בודדים מסוגלים לממן לעצמם הגנה כזו. אדם אמיד שמבקש להגן על חפותו ועל שמו הטוב ייאלץ למכור את רוב נכסיו ולוותר על כמה שנים מחייו וגם אז ספק אם יקבל משפט צדק ורוב הסיכויים שיאלץ לחתום על הסכם טיעון שבו הוא מודה בעבירות שלא עשה.

בישראל "טחנות הצדק" טוחנות לאט-לאט את האזרח ביחד עם הצדק. לאדם חף מפשע יש סיכוי יותר טוב לצאת בשלום ממחנה פליטים בעזה מאשר מבית משפט בישראל שבה כל בעל הון או ארגון עוין יכול לסתום את פיך על-ידי "תביעת השתקה". במציאות המשפטית האלימה של ישראל, כל "מילה לא במקום", ציוץ, סימון לייק או הבעת דעה לא מקובלת ברשתות חברתיות עלולים לגרור תביעה משפטית וחקירה במשטרה בעיקר אם אתה בצד הלא נכון פוליטית. ולא. המצב המזעזע הזה לא נובע מחוסר בשופטים או משאבים אלא אך ורק מניהול מערכתי כושל שמחייב תיקון יסודי.

הסיבה השנייה שהרפורמה כה חיונית היא הנזק שבית המשפט העליון גורם למדינה. לא רק שמערכת המשפט בישראל לא ממלאת את תפקידיה, היא גם מחבלת ביכולת של הרשויות האחרות לתפקד. הסיבה לכך היא שבית המשפט העליון בישראל לא מסתפק בפרשנות של החוק, אלא רואה עצמו כרשות-על שמתפקידה לפקח על הרשויות האחרות. מתוקף השקפה כוחנית זו, בית המשפט העליון פולש, ללא סמכות חוקית, לתחומים לא לו וכופה עליהם את דעתו תוך דריסה של עיקרון הפרדת הרשויות. מתוקף אותו שיכרון כוח, בית המשפט העליון נוהג בבריונות משפטית כשהוא מפרש חוקים בניגוד למשמעותם המקורית, פוסל חוקים ומרתיע את המחוקקים מלחוקק חוקים נוספים באיום "שלא יעברו את מבחן בג"ץ" ובכך מסרס ומשפיל את הכנסת שאמורה להיות הריבון ובעלת המילה האחרונה.

מחלוקת בעם

בית המשפט הפך את היועצים המשפטיים מסתם בעלי מומחיות בתחום המשפט ל"שומרי סף" שדעתם מחייבת, כלומר לבעלי הבית האמתיים של משרדי הממשלה וכאשר האזרחים בוחרים בממשלת ימין, אותם יועצים משמשים בגיבוי בית המשפט העליון, אופוזיציה לוחמת לממשלה הנבחרת ומונעים ממנה לממש את מדיניותה. כך נוצר מצב אבסורדי שחמישה עשר שופטים שנבחרו בשיטה לא דמוקרטית ואינם מייצגים את ערכי הציבור, מנהלים את חיינו וגורמים למדינה נזק כלכלי, מדיני וחברתי עצום. בשם ערך השוויון בנטל, בג"ץ מלבה שנאת חינם בין חילונים לחרדים. בשם זכות הציבור לדעת, בג"ץ גורם לכך שטעויות רפואיות בבתי חולים לא נחקרות. בשם הצדק החלוקתי, בג"ץ טרפד את הסכם הקרקעות עם הקיבוצים והביא לעלייה במחירי הדיור ובשם החופש לפרשנות בג"ץ חירב את היכולת לחתום הסכמים ולעשות עסקים.

לולא התערבות בג"ץ, בעיית המסתננים הייתה נפתרת לפני שנים ודרום תל אביב היה הופך לגן עדן לתושביו היהודים. לולא התערבות בג"ץ, רווחי הגז היו זורמים שנים קודם לקופת מדינת ישראל ובלי בג"ץ, המדינה הייתה מלאימה את אתר מירון והאסון בו היה נמנע. בג"ץ אומנם רגיש לזכויות מיעוטים ולערכים אוניברסאליים אבל עיוור לצרכים ולרצונות של רוב הציבור. בשבתו כבג"ץ, בית המשפט העליון מתנהג כמו פיל בחנות חרסינה, מנתץ לרסיסים את האחדות וזורע מחלוקת בעם ואנחנו האזרחים נאלצים לאסוף את הרסיסים ולשלם עבור הנזק.

הסיבה השלישית שמצריכה רפורמה היא היעדר איזונים ובלמים במערכת המשפט. בעבר, שופטי בית המשפט נהגו בכבוד ובריסון עצמי כלפי הרשויות האחרות ולא היה בכך צורך. אלא שהימים השתנו, השופטים התחלפו וכיום נושבת בבית המשפט העליון רוח רעה, מהפכנית ואקטיביסטית. מקור הבעיה הוא בשיטת מינוי השופטים הקיימת שנותנת לשופטים זכות וטו על הליך הבחירה. שיטת המינוי הזו שאין לה אח ורע במדינות אחרות, הביאה להיווצרות בית משפט בועתי: הומוגני, מתנשא ומנותק מהעם; בית משפט שלא מייצג את מגוון ההשקפות בחברה הישראלית ואדיש לרחשי הלב של רוב הציבור. אין שום גוף ציבורי אחר שבו העובדים בוחרים את עמיתיהם ויורשיהם משל היו בית מלוכה ומצב זה מחייב שינוי. תמצית הבעיה היא כיצד להגביל את כוחו המופרז של בג"ץ ולהחזיר איזון ראוי בין הרשויות מבלי לפגוע בעצמאותו.

הבשורות הטובות הן שזה אפשרי ויש יותר מפתרון אחד אפשרי לכך. הבשורות הרעות הן שהשמאל, ראשי מערכת המשפט ושאר האליטות בעיני עצמם, מסרבים להשתתף בדיון, מצופפים שורות ומאיימים לשרוף את המדינה על יושביה אם הכללים ישונו. משעשעת במיוחד הטענה שהרפורמה המוצעת תפגע בדמוקרטיה ותוביל לדיקטטורה שכן המציאות היא לגמרי הפוכה. בישראל כיום אין דמוקרטיה אמיתית אלא שלטון דיקטטורי של אוליגרכיה משפטית לא נבחרת. הרפורמה דווקא תשחרר את אזרחי ישראל משלטון המשפטנים ותשתף במשחק הדמוקרטי חלקים רחבים שעד כה הודרו ממנו. זו בדיוק הסיבה שמשמרות המהפכה החוקתית ואנשי ההון-שלטון מתנגדים לה ועובדים כל כך קשה להפחיד אותנו מפניה. הרפורמה המוצעת במערכת המשפט היא רק צעד ראשון בתיקון המערכת. הרפורמה הזו לא רק טובה אלא גם הכרחית ובמוקדם או מאוחר גם בלתי נמנעת.

ולאילו שמאיימים עלינו במלחמת אחים אני אומר. איני יודע אם תפרוץ מלחמת אחים, אבל אם היא תפרוץ זה יהיה באשמתכם. ועוד דבר. במלחמה כזו אתם תובסו כי רוב העם מעדיף רפורמה ודמוקרטיה על אנרכיה ודיקטטורה משפטית.

תאריך:  20/03/2023   |   עודכן:  20/03/2023
דוד ארגז
+מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את 'חוק דרעי 2'
23:40 20/03/23  |  איציק וולף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את חוק יסוד: הממשלה (תיקון כשירותם של שרים וסגני שרים), המבקש למנוע התערבות של בית המשפט בעניין מינוי שרים. 63 חברי כנסת תמכו בחוק ו-55 התנגדו לו.

החוק, המוכר בתור 'חוק דרעי 2' צפוי לסלול את דרכו של יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, בחזרה אל שולחן הממשלה.
+לפיד: אם לוין קורא לממשלה לא לציית לחוק, למה שאזרחים יצייתו לממשלה
23:25 20/03/23  |  איציק וולף
ראש האופוזיציה, ח"כ יאיר לפיד, הגיב על דברי שר המשפטים שלפיהם הממשלה לא תכבד את פסיקת בג"ץ אם יפסול את החקיקה המשנה את הרכב הוועדה לבחירת שופטים.

"זהו, המסכות הוסרו. האקדח על השולחן. ראש הממשלה האמיתי יריב לוין מכניס אותנו לכאוס מוחלט ומשבר חוקתי שלא נוכל לחזור ממנו. אם שר המשפטים קורא לממשלה לא לציית לחוק, למה שאזרחי ישראל יצייתו לממשלה?", צייץ בחשבון הטוויטר שלו.
+ראשי סיעות האופוזיציה מבקשים דיון נוסף ללימוד הצעת החקיקה החדשה
22:47 20/03/23  |  איציק וולף
ראש האופוזיציה ויו״ר יש עתיד יאיר לפיד, יו״ר המחנה הממלכתי בני גנץ, יו״ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, יו״ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי ויו״ר רע״מ מנסור עבאס, פנו במכתב משותף ליו"ר הכנסת, אמיר אוחנה, בעניין הכינוס הצפוי של ועדת החוקה של הכנסת מחר, בשעה 10:00 בבוקר.

לטענתם, כינוס ועדת החוקה מחר היא זילות של הכנסת וזילות של חקיקת חוק יסוד שיוביל לשינוי מהותי של שיטת הממשל בישראל. בשל כך מבקשים החמישה להורות ליו"ר הוועדה לכנס דיון נוסף בהשתתפות חברי הכנסת ומומחים רלוונטיים ולאפשר זמן נוסף ללימוד והבנת ההצעה החדשה ולכתיבת הסתייגויות.
+לוין: פסילת החוק - קו אדום שלא נקבל
22:39 20/03/23  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
שר המשפטים הצהיר כי הממשלה לא תקבל פסיקה של בג"ץ שיפסול את החוק לשינוי שיטת בחירת השופטים  ▪  השר לשעבר סער: איומי לוין על בית המשפט - חציית קו אדום, ממשלה שלא תכבד פסק דין של בית משפט תחדל מלהיות לגיטימית
שר המשפטים לוין. הטענה לא יכולה להתקיים בתיקון החדש [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+סיעת הציונות הדתית אישרה פה אחד את מתווה רוטמן
20:39 20/03/23  |  איציק וולף
סיעת הציונות הדתית התכנסה והצביעה פה אחד בעד ההצעה של שר המשפטים יריב לוין ויו״ר ועדת החוקה, ח״כ שמחה רוטמן לתיקון הרכב הועדה לבחירת השופטים.

"סיעת הציונות הדתית תומכת בהצעת השר לוין וח״כ רוטמן לתיקון הרכב הוועדה לבחירת השופטים. התיקון יוביל לשינוי אמיתי בצורה אחראית ויביא לגיוון של שופטי בית משפט העליון כך שיהיה ייצוג של כל חלקי הציבור הישראלי. מדובר צעד חשוב לתחילת תהליך תיקון מערכת המשפט בישראל. מה שהבטחנו לבוחרים אנו מקיימים", נכתב בהודעת הסיעה.

עוד נמסר כי הסיעה קוראת להידברות ושיח על החלקים הנוספים ברפורמה שיובאו לדיון בכנסת לאחר הפגרה.
+הליכוד: הסיעה אישרה את ההצעה לשינוי הרכב הוועדה לבחירת שופטים
20:09 20/03/23  |  איציק וולף
סיעת הליכוד פרסמה הודעה על אישור הסיעה שניתן להצעת החוק לשינוי הרכב הוועדה לבחירת שופטים. בהודעה לא הזכירה סיעת הליכוד שכמה מחברי הכנסת מן הליכוד הצביעו נגד ההצעה.

מדוברות משרד הביטחון נמסר כי שר הביטחון, יואב גלנט, היה בישיבת סיעת הליכוד והצביע בעד אישור מתווה רוטמן.
+ח"כים בעוצמה יהודית מאיימים להצביע נגד מתווה הריכוך
18:53 20/03/23  |  עידן יוסף
בגלל ריכוך המתווה, חברי כנסת בעוצמה יהודית מאיימים להצביע נגד החוק לשינוי הרכב הוועדה לבחירת שופטים (כיפה).

השרה ‏מירי רגב אמרה בסיעת הליכוד: "‏אני בעד הרפורמה, אבל כמו שרוצים עכשיו שנעמוד אחריה מה שאתם מציגים כסיעה, היה צריך להודיע את הרפורמה כסיעה! להכין הסברה וקמפיין מסודר לציבור הרחב".

השר עמיחי שיקלי אמר מנגד: "‏מתווה שקול ומאוזן וריווח של הליך החקיקה. מי שרצה לראות ניצחון במכת מחץ התאכזב, אולם מי שרצה לאזן בין מלוא שאיפותינו לבין הרצון להרגיע ולהביא פיוס לאומי שמח בערב הזה. במשפט שלמה שהיה כאן הוכיח המחנה הלאומי, שוב, שהוא מוכן לוותר ובלבד שהתינוק לא ייקרע לשניים. ‏זאת ציונות אמיתית".
+אדלשטיין וביטן בעד; דנון ואמסלם נגד
18:17 20/03/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
סיעת הליכוד מקיימת הערב הצבעה חשאית על המתווה  ▪  ועדת החוקה סיימה הקראה ודיון בסעיפי חוק יסוד: השפיטה - הרכב הוועדה לבחירת שופטים, לקריאה שנייה ולקריאה שלישית
סיעת הליכוד [צילום: אריק מרמור/פלאש 90]
+ידיים רועדות
17:18 20/03/23  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
ואז הידיים רועדות, אולי לא בפעם הראשונה אך בפעם הראשונה בפומבי  ▪  והוא קורא, והיד מורדת בו  ▪  הוא ממשיך לקרוא מן הטקסט המוכן, התובעני - והרעד עיקש, אינו חולף ומירי רגב נתפסת עוקבת אחרי כף ידו
נתניהו. הסוף? [צילום: ישראל מרק סלם]
+נתניהו חשש: ללא פשרה - גלנט יתפטר
15:21 20/03/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
חדשות 12: ראש הממשלה אמר את הדברים אחרי שיחות קשות שהתקיימו בינו ובין שר הביטחון מאחורי הקלעים  ▪  בשיחות, גלנט שיקף לנתניהו את המצב בצה"ל ובמערכת הביטחון בעקבות חוסר המוכנות של הקואליציה אז לפשרה  ▪  בליכוד מכחישים את הדיווח
הסיכוי של גלנט לפרוש גבוה מאשר של לוין [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+ליברמן משנה כיוון: ישראל ביתנו בעד הפרדת הדת מהמדינה
14:36 20/03/23  |  עידן יוסף
לאחר שנים בהן הביע התנגדות להפרדת דת ומדינה, הודיע יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, בישיבת הסיעה כי שינה את דעתו, וכעת "אין ברירה - חייבים להפריד בין דת למדינה, אחרת לא תהיה לנו מדינה.

לדבריו, "עסקני שס ויהדות התורה לא יודעים שובע, וכרגע דורשים ייצוג של 20% לעסקנים שלהם בקרב החברות הממשלתיות, כולל חברות ביטחוניות- קודם שיהיה להם 20% ייצוג בקרב חיילי צה״ל", ולכן "חייבים להבטיח את העיקרון של צבא העם והשוויון בנטל".

בהתייחסו למתווה המרוכך של הקואליציה, אמר כי זהו "תרגיל הונאה שעומד בסתירה לכל הערכים הדמוקרטיים והליברליים של מדינת ישראל". הוא דרש לאמץ את מתווה הנשיא ולהקפיא את החקיקה, טען כי הליכי החקיקה מובילים למדינת הלכה, וקרא לכינון חוקה ולהקמת בית משפט לחוקה.
+גנץ מסרב להידברות כל עוד החקיקה לא תופסק לחלוטין
14:24 20/03/23  |  עידן יוסף
יו"ר המחנה הממלכתי ח"כ בני גנץ דוחה את ההצעה להידברות בזמן פגרת הכנסת, ואומר בפתח ישיבת הסיעה כי "גם אם תופסק החקיקה בפגרה, לא ניכנס לחדר כשהוועדה לבחירת שופטים לא מונחת על שולחן הדיונים. אם החקיקה תעבור - קורא לכל משפטן הגון להסיר את מועמדותו לתפקיד שופט בעליון".

במענה לשאלת כתב, אמר גנץ כי המחנה הממלכתי תאפשר חופש הצבעה בנושא ביטול חוק ההינתקות בצפון השומרון.
+צחוק ודמע, וביבי
13:28 20/03/23  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
שמע לי בנימין, אתה כבר מרגיש בעצמך אלא אם אתה אטום ברגשותך כמו לוין  ▪  המקורבים כבר לא כל כך מתקרבים אליך  ▪  לא מחפשים צילום דיוקן עימך  ▪  לא כולם באים לקדם פניך בנתב"ג
נתניהו. קבורת חמור [צילום: אביר סולטן]
+אילנה דיין והמונולוג
11:43 20/03/23  |  אפרים הלפרין   |   לרשימה המלאה
הד"ר אילנה דיין עשתה מה שלא עשתה אף פעם  ▪  היא השמיעה לנו מונולוג עם תובנות מעניינות אך לקוי מהיסוד  ▪  לנושאים מרכזיים היא לא התייחסה במונולוג ולכן מזערה את ערכו  ▪  על-אף הצביעות אני אוהב את דיין
דיין. אוהב אותה [צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90]
+חזון עיוועים
11:04 20/03/23  |  מנחם רהט   |   לרשימה המלאה
מתקרבת סכנת קריסת אחרוני החישוקים החובקים את מרכיבי הבית הלאומי  ▪  השלב הבא עלול להוביל לחורבן: פסיקת בג"ץ על אי-חוקיותה של הרפורמה וביטול חובת הציות לה  ▪  הגיעה עת 'עוז לתמורה בטרם פורענות'
נתניהו. רק הוא מסוגל [צילום: גדעון מרקוביץ/פלאש 90]
+"מתווה להשתלטות פוליטית עוינת על מערכת המשפט"
10:56 20/03/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
האופוזיציה דוחה מכל וכל את הצעת המתווה המרוכך  ▪  בימין ח"כ גוטליב מיהרה לתקוף: "זו כניעה, ממש לא ריכוך"  ▪  שמחה רוטמן בוועדת חוקה: "ההצעה נותנת מענה לעקרונות שמוסכמים כבר על כולם"
לפיד. "ועדה לבחירת מקורבים" [צילום: נועם ריבקין פנטון/פלאש 90]
+אדוני ראש הממשלה, עכשיו תורך
10:36 20/03/23  |  עמנואל בן-סבו   |   לרשימה המלאה
די לראות את רחובות הזעם המתמלאים, על-פי רוח חלק ממובילי המחאה המופקרים וחסרי האחריות, בקנאים נפוחים מחשיבות עצמית, המתהדרים בדרגותיהם, בתואריהם, במעמדם העליון בעיני עצמם, כדי לחוש את תחושת הסכנה העצומה העומדת לפתחנו.
הסתה פרועה [צילום: שיר תורם/פלאש 90]
+שדות הקטל החדשים
09:56 20/03/23  |  עמנואל בן-סבו   |   לרשימה המלאה
שערי הגהנום נפתחים ללא התראה מוקדמת, אש, גופרית וזעם קדוש ניתך עליו בצרורות, מכיוונים שונים  ▪  בליל הצרחות, ההקטנה, הפגיעה, הבריונות המילולית נוחתים על ראשו בשם חופש הביטוי
חופש הביטוי [צילום: AP]
+שגיאתו של הנשיא
09:15 20/03/23  |  רון בריימן   |   לרשימה המלאה
כבר בעבר דרש הנשיא את הפסקת חקיקת הרפורמה כדי לאפשר הידברות, כאילו שאי אפשר גם לחוקק וגם לדבר  ▪  אבל, שגיאתו הייתה שלא דרש במקביל את הפסקת המחאה  ▪  כאשר צד אחד נדרש לשבות מתפקידו - החקיקה - ואילו הצד האחר אינו נדרש לשבות ממהלכיו - המחאה - נוצר חוסר איזון המעיב על "מתווה הנשיא"
הרצוג. ימים יגידו [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+מסריח בכל שם אחר
09:12 20/03/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
ה"פשרה" של רוטמן היא פוליטיזציה גלויה של מינוי השופטים לביהמ"ש העליון, ה"וויתור" של הממשלה הוא חסר כל ערך, וקואליציית הרודנות ממשיכה לדהור קדימה
בחזרה לדבריה של יוליה [ציור: פורד מדוקס-בראון]
+"לא מדובר בריכוך, אלא בהכרזת מלחמה"
08:23 20/03/23  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
לאחר שראשי הקואליציה הציגו את התוכנית החדשה לשינוי הרכב הוועדה לבחירת שופטים ולדחיית ההצבעות על שאר סעיפי הרפורמה קוראים ארגוני המחאה לאופוזיציה שלא לקיים הידברות  ▪  "ניסיון להרדים את המחאה כשמדובר בישראבלוף"
"הפרק הראשון בהפיכת ישראל לדיקטטורה" [צילום: שיר תורם/פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
רפורמה עכשיו
תגובות  [ 3 ] מוצגות   [ 3 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
אורח
20/03/23 14:04
2
כל מילה
23/03/23 10:50
3
הירונימוס
23/03/23 17:43
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  סערת הרפורמה במשפט
עוד תוכנית ראיונות, פאנל נוסף, יושב אדם מן היישוב, מוקף בבני אדם מן היישוב, מסדיר נשימותיו, בורר מילותיו, משוחח עם הקול הפנימי, מביט משמאלו, מביט מימינו, עיניו פוגשות עיני אנשים הדומים לו, עוד רגע ויוכל להציג את דעתו, הרי לשם כך הוא הוזמן, מה גם שחופש הביטוי הוא לחם חוקו.
"מתווה הנשיא" הוצג בשם היומרני "מתווה העם", כאילו שהעם ניסח את המתווה. המתווה של העם הושג והוצג לפני כ-5 חודשים, בבחירות שהתקיימו ב-1 בנובמבר 2022. המתווה של העם קבע מי יחוקק ומי ימשול, הכנסת והממשלה בהתאמה. גם אם לכל אחד יש השגות והסתייגויות מתוצאות הבחירות, ההכרעה הייתה ברורה. "מתווה הנשיא" מתעלם מהכרעת הבוחר, מעוות את תוצאות הבחירות הדמוקרטיות, ודורש למעשה התקפלות וכניעה, באופן שהמהפכה המשטרית שהנהיג אהרן ברק לפני כ-30 שנים תמשיך להוביל ולנהל את מדינת ישראל. מדובר במהפכה משטרית אשר הפכה את איזון 3 הרשויות שוות-הכוח ל-2 רשויות (המחוקקת והמבצעת) הכפופות לרשות-על, הרשות השופטת.
20/03/2023  |  רון בריימן  |   יומני בלוגרים
כאשר החליט אנואר סאדאת לבקר בירושלים בשנת 1977, הוא זכה בבת אחת באהדת העולם כולו וגם בתחושה שמגיע לו לקבל בחזרה וללא תנאי את חצי-האי סיני. למה? כי סאדאת הסכים לעשות את מה שסירבו לעשות כל מנהיגי מדינות ערב במשך 29 שנים: לדבר עם ישראל. בעוד מנהיגי ישראל הביעו כל העת נכונות למו"מ ישיר ללא תנאים מוקדמים, מנהיגי ערב דבקו בשלושת הלאווים של ועידת חרטום: לא הכרה, לא שלום, לא מו"מ ישיר. וכך, סאדאת קיבל פרס ענק על זה שהיה מוכן לעשות את הדבר הבסיסי ביותר: לדבר.
20/03/2023  |  איתמר לוין  |   כתבות
ארגוני המחאה נגד הרפורמה המשפטית פרסמו (יום ב', 20.3.23) הודעה שבה דחו את טענת הקואליציה שלפיה המתווה שהוצג הלילה הוא מתווה מרוכך של הרפורמה. במסגרת המתווה - צפויה הקואליציה להעביר עד פסח חקיקה שתשנה את הרכב הוועדה לבחירת שופטים. שאר סעיפי הרפורמה ימתינו למושב הבא של הכנסת.
20/03/2023  |  איציק וולף  |   חדשות
ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הלילה (יום א', 19.3.23) עם נשיא ארה"ב ג'ו ביידן. השניים שוחחו בעניין הרפורמה המשפטית, וראש הממשלה נתניהו אמר לנשיא ביידן שישראל הייתה ותהיה דמוקרטיה חזקה ותוססת.
19/03/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
הרצל חקק
הרצל חקק
נאבק למען ספרות שביסודה ערכים אנושיים    זכה בפרסים רבים על הישגיו הספרותיים: פרס ראש הממשלה, פרס ברנר, עיטור ההתאחדות הבינלאומית לספרות נוער בברלין, פרס רוטרי ועוד
דן מרגלית
דן מרגלית
השופט קפלן שחרר את השכל לאחר שהבין שהמשטרה מתאנה להשכל, ובכלל הוא נעצר באזור שהמשטרה ממילא חסמה ולא הייתה בו תנועה
יוסי אחימאיר
יוסי אחימאיר
"ביבי נקלה, ביבי נבל, ביבי מושחת, ביבי שקרן, ביבי מאוס, ביבי תחמן"... כך נפתח ביום שלישי מאמר בעיתון ה"הגון", שופר הפלשתינים - הארץ
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il