|   15:07:40
  מיכאל מירו  
עיתונאי אזרחי וחוקר בתחומי חברה וסביבה
דוא"ל בלוג/אתר רשימות מעקב
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
מתי ולמה נזמין עורך דין מתחום התעופה?
קבוצת ירדן
מים זורמים, נחת מתמשכת: מזרקות ומפלי מים כמקור לרווחה בגינה
נדרשת חלופה [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]

ממשלה חדשה - כן ובהקדם

למה יש צורך בהחלפה מהירה של הממשלה באי אמון קונסטרוקטיבי כעת? למה אני פונה שוב בקריאה כמעט נואשת לעשות את זה במהירות? הנה הסבר קצת ארוך אך מחויב המציאות
31/12/2023  |   מיכאל מירו   |   יומני בלוגרים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

מלחמת חרבות ברזל היא מלחמה מורכבת, מלחמה של אזרחי ישראל בארגוני הפשע כמו החמאס, הג'יהאד והחיזבאללה. ארגונים שמשתייכים לאיסאלם הפונדמנטליסטי שמוכוון משימה להקים כאן מדינה מוסלמית חרדית מהים ועד הירדן. המלחמה נכפתה עלינו, לא מעט בגלל מדיניות עמומה, הססנית ואפילו מזגזגת. ישראל כבשה שטחים ב-1967 ומאז לא מגדירה בצורה מתוכננת מה בכוונתה לעשות בשטחים - לספח ולהפוך את כל האזרחים מהים ועד הירדן אזרחי ישראל לכל דבר ועניין או לחלופין לאפשר לפלשתינים להקים את המדינה הערבית שניתנה להם ב-1948. ניתנה ובניגוד ליהודים עד היום הם "לא סגורים על עצמם", אם נשתמש בביטוי העממי.

בשבעה באוקטובר 2023, ממשלת ישראל וצה"ל הוכיחו לכלל ישראל והעולם שמדינת ישראל חזקה רק בתחומים הכלכליים. בתחומי החברה והביטחון, מדינת ישראל היא כישלון שעד לרגע זה איש לא לוקח עליו אחריות. ממשלת ימין על מלא, נאבקה מאז הוקמה בכל מי שלא הצביע עבורה. זו ממשלה שמתלכדת סביב המנהיג הכל יכול שהביא להם את הניצחון האלקטורלי. אלא שהמנהיג הזה, שם לו למטרה רק את ההישרדות הפוליטית שלו. הוא מנהיג שזורם עם כל רעיון שיסייע לו בתהליך ההישרדות. הוא שיתף פעולה עם הרפורמה המשפטית, הוא שיתף פעולה עם חיזוק התנחלויות, חלוקה פרועה של רשיונות לנשיאת נשק לאזרחים מן השורה, הוא שיתף פעולה עם חיזוק החמאס ככלי למניעת הקמה של מדינה פלשתינית. דוגמאות לא חסרות לשרטוט מנהיג בעל עוצמה אדירה שאחרים מקבלים החלטות בהסכמתו. חברי הקואליציה מגבים אותו וכך גם מאות אלפי אוהדי הימין שמרוצים מתקיעת אצבע בעיני מאות אלפי "רק לא ביבי".

לצד כל התהליך הזה ממשלת ימין על מלא מחזקת את מעוזי האורתודוקסיה בכלל ואת המשיחית בפרט. כך לצד ניכוס משאבים ציבוריים לעמדות מדיניות ימניות יש כניסה עוצמתית של התפישה הדתית היהודית משיחית. תפישה שבקצה שלה יש חלומות להקים מחדש את בית המקדש, להעלות קורבנות כדי לרצות את אלוהים.

התיאור המפורט הזה ממחיש את המציאות שקדמה לאוקטובר ובה ממשלת ישראל ויתרה על הצורך בהגנה על גבולותיה כדי לחזק את התפישה הדתית לאומנית של היהודים. האיום של החיזבאללה בצפון והחמאס בעזה וביו"ש ידוע לאחרון מחלקי התה במשרדי הממשלה. הנושא הזה לא העסיק את ממשלת ישראל, אלא כנושא שולי לעומת הצורך האובססיבי לכבוש את בית המשפט. הם הצליחו לעמוד בגבורה במחאה של מאות אלפי אזרחים שדרשו לעצור את החקיקה האובססיבית ולהתחיל לבנות הסכמות. גיבורי ימין על מלא, נחושים במשימתם, הם ימוטטו את כל מי שלא חושב כמוהם. הנה כעת הודלף מסמך מבית המשפט העליון על החלטת השופטים בסוגיית עילת הסבירות. לא נכנס להסברים איך מסמך כזה הודלף, אך כעת נחשף פרצופם האמיתי. הם עדיין מאמינים ביכולתם למוטט את בית המשפט, בדיוק כמו את החמאס.

ישראל 2023 לקראת 2024, נכנסת למערכה שבה יש מלחמות עם אויבים מבחוץ ומלחמת אזרחים מבפנים. נודה שכעת אזרחים לא מאיישים עמדות ברחובות אבל מי שעושה זאת אלו הפוליטיקאים שכל מטרתם לשרוד פוליטית. האצבע מופנית אל כל 64 חברות וחברי הקואליציה שעדיין לא קם צדיק שיאמר די. די באחד שיקום ויאמר לחבריו שהמדינה מתפרקת בגלל ממשלה שהוקמה לפי כל כללי הדמוקרטיה, אך "אוכלת" את הדמוקרטיה מבפנים.

לסיכום, במצב הנוכחי אני פונה לכל חברי האופוזיציה, קומו, התעוררו. אני קורא לכל חברי המחנה הממלכתי כולל למפלגה של גדעון סער, צאו גם אתם מהממשלה וביחד עם חבריכם באופוזיציה תבחרו מי ינהיג אתכם. תקימו לאלתר ממשלת צללים. תתכנסו יומם ולילה ותקבלו החלטות שטובות לכלל אזרחי ישראל בלי יוצא מהכלל. בימים אלה הוקמה ממשלת שיקום לאומי אזרחית, עומדת לפניכם האפשרות להעזר בהחלטותיה, כדי להציג חלופה מתפקדת לממשלת ימין על מלא. על-פי הערכה שלי מהלך כזה יעמיד לא מעט חברי כנסת מהקואליציה בחשבון נפש בין הרס מוחלט של המדינה לבין סיכוי להציל אותה בדקה התשעים.

תאריך:  31/12/2023   |   עודכן:  31/12/2023
מיכאל מירו
+עתירה: הסעות-שבת לחיילים, לאו דווקא באמצעות תחבורה ציבורית
01:49 01/01/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
תנועת ישראל חופשית עתרה לבג"ץ בדרישה להפעיל הסעות בשבת עבור חיילים  ▪  העותרת טוענת כי ההחלטה שלא להפעיל פוגעת בזכויותיהם של החיילים, לרבות חופש התנועה, חופש הדת והאוטונומיה של הפרט  ▪  השופט עמית לא נעתר בקשת העותרת להוציא צו על תנאי
חיילים עולים לאוטובוס [צילום ארכיון: פלאש 90]
+שנת 2024 נפתחה במטח רקטות למרכז, לשפלה ולישובי הדרום
00:02 01/01/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
בחצות בדיוק ירה החמאס כ-20 רקטות, ואזעקות הופעלו באזורים רבים  ▪  לפחות עשרה יירוטים מעל שמי גוש-דן  ▪  לפי שעה אין דיווחים על נפגעים או על נזק
יירוט מעל גוש-דן [צילום: פלאש 90]
+מתיחות בצמרת הביטחונית: עימות בין שר הביטחון לראש המוסד
23:20 31/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
גלנט ביקר בנוכחות נתניהו את ברנע ברקע פעילותו בנושא החטופים, לאחר ששב מאחת מנסיעותיו
ראש המוסד דוד ברנע [צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90]
+הרמטכ"ל זומן לישיבת הממשלה, אך מעכב הגעתו
22:45 31/12/23  |  עידן יוסף
רה"מ פנה לרמטכ"ל דרך המזכיר הצבאי אבי גיל וביקש שיגיע לישיבת הממשלה לתת סקירה בפני השרים. הרמטכ"ל לא סרב לבקשה אך השיב: כשהמצב המבצעי יאפשר זאת - אגיע. מאחורי הקלעים: האמירות של שרים נגד הרמטכ"ל ותפקוד הצבא.
+קיצוצים מבניים בקבוצות ידיעות אחרונות והארץ
22:41 31/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
קבוצת ידיעות אחרונות וקבוצת הארץ הכריזו על קיצוצים, שבמסגרתם יפוטרו חלק מעובדיהן  ▪  ידיעות אחרונות ו-ynet מגבירים את המיזוג ביניהם  ▪  עיתון הארץ מתייקר ויוותר על 6% מכותביו
ידיעות והארץ [צילום: איתמר לוין]
+דובר צה"ל: חלק מלוחמי המילואים יחזרו הביתה השבוע
20:56 31/12/23  |  עידן יוסף
דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי: "אנחנו ממשיכים את הכשרת הקצינים ואת הכשרות המפקדים בכל המסגרות בצה"ל. לאחר הניסיון שצברו בלחימה, הם חוזרים להכשרה ויצטרפו לשורת המפקדים של צה"ל לכשיסיימו.

"אנחנו גם מתאימים בימים אלה את תכנון הפעלת הכוח בעזה ומערך המילואים. חלק מלוחמי המילואים יחזרו למשפחותיהם ולעבודתם כבר השבוע. זה יאפשר הקלה ניכרת על המשק ויאפשר להם לצבור כוחות לקראת הפעילויות הבאות בשנה הקרובה, והלחימה תימשך ועוד נזדקק להם. אלו התאמות שנועדות להבטיח תכנון והיערכות להמשך שנת 2024. צה"ל חייב לתכנן קדימה מתוך ההבנה שנידרש למשימות נוספות והמשך לחימה במהלך כל השנה הזאת".

הגרי נשאל מה משמעות דילול הכוחות, והשיב: "גם זו מקצועיות - לתכנן קדימה. אנחנו לא יכולים להישאר באותו המצב. כל אזור בעזה, למשל ח'אן יונס, שם יש שיטת פעולה מאוד מסוימת עם כוחות מיוחדים, כמו הנדסה מעל הקרקע ומתחת לקרקע. היום הרגנו שם לא מעט מחבלים, ומחבלים נוספים נכנעו. זו פעולה עם מעטפת מסוימת למרחב הזה. אנחנו מסדרים אחרת את הכוחות שלנו. אם אנחנו יכולים לשחרר כוחות כדי להפעיל את אותם באופן מדויק יותר באזורי כובד ולא בפריסה רחבה - אנחנו נשחרר אותם. אנשים צריכים לחזור חזרה למשפחות שלהם, למשק - בעיקר אנשי המילואים. ייתכן שנדרש להם שוב, ולכן אנחנו צריכים את הריענון הזה. צה"ל חושב קדימה".


+הרמטכ"ל ללוחמים: "תפעילו בשכל את הוראות הפתיחה באש"
20:37 31/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
רא"ל הרצי הלוי אמר ללוחמי מילואים בח'רבת אח'זעה: "לכל מהלך - תקבלו את התמיכה הכי חזקה באש"  ▪  מפקד חטיבה 5: "שיתוף פעולה, אני חייב לציין את זה, זה לא טריוויאלי, מעולה עם חיל-האוויר"
רא"ל הלוי ברצועה [צילום: דובר צה''ל]
+הציונות הדתית דורשת להדיח משידור את חיים לוינסון בעקבות התבטאות מקוממת
20:26 31/12/23  |  עידן יוסף
מפלגת הציונות הדתית שיגרה מכתב לנציב תלונות הציבור של הרשות השנייה ברקע התבטאותו של חיים לוינסון, כתב הארץ המשמש כפרשן ערוץ 12 וכמגיש תוכנית, נגד השר בצלאל סמוטריץ', ודורשת שלא לאפשר לו לשדר.

בתכנית הבוקר של קשת, אמר לוינסון כי מבחינת סמוטריץ' ומפלגתו, השבעה באוקטובר הוא בוודאי יום חג. למרות הערות חבריו לדיון, סירב לוינסון לחזור בו ואמר למגיש ניב רסקין: "לא מוחק את זה, זאת דעתם".

בתלונה נכתב: "כשאמירה כזאת נאמרת כלפי השר סמוטריץ' המייצג ציבור רחב, זו אמירה אשר פוגעת פגיעה קשה ברגשות הציבור אותו הוא מייצג בממשלה ובכנסת. כיצד אפשר לומר שיום שבו נטבחו זקנים, ילדים, אנסו נשים ונשרפו משפחות זהו יום חג? היעלה על הדעת שיש מישהו שהוא בר דעת שיכול לומר שהשבעה באוקטובר הוא יום חג?".
+שני כטב"מים יורטו בדרום הגולן
20:08 31/12/23  |  עידן יוסף
התרעה הופעלה במושב קשת ובקצרין בעקבות שלושה כלי טיס בלתי מאויישים לדרום רמת הגולן. שניים מהם יורטו, האחד באזט הכינרת, השני בגדר הגבול ליד אלוני הבשן. אחרי הכטב"ם השלישי נערכות סריקות באזור סוריה.

מדובר צה"ל נמסר: "מטוס קרב של חיל-האוויר יירט בהצלחה מטרה אווירית חשודה בדרכה לשטח ישראל מכיוון מזרח. המטרה האווירית הייתה במעקב על-ידי כוחות צה"ל ולא חצתה לשטח מדינת ישראל. כמו-כן, בהמשך להתרעות מוקדם יותר היום על חדירת כלי טיס עוין בצפון הארץ, יחידת הבקרה האווירית זיהתה מטרה אווירית חשודה שחצתה משטח סוריה לעבר שטח מדינת ישראל, מטוסי קרב של חיל-האוויר יירטו בהצלחה את המטרה".
+שני פצועים בפיגוע דקירה במישור אדומים
20:02 31/12/23  |  עידן יוסף
פיגוע דקירה במישור אדומים: שני פצועים בינוני וקל באירוע, מחבל פצוע קשה.

+צה"ל תקף מהאוויר ובטנקים חוליות מחבלים בשטח לבנון
19:52 31/12/23  |  
במהלך היום טנקים של צה"ל ומסוקי קרב של חיל-האוויר תקפו שלוש חוליות מחבלים שפעלו בשטח לבנון.

כמו-כן, זוהו שני שיגורים משטח לבנון לעבר שטח ישראל. צה"ל תקף בארטילריה את מקורות הירי.
+כלבי הקרב: פטריק נטרל מחבל, טוי הציל כוח ממארב
19:20 31/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
13 כלבי עוקץ נהרגו מתחילת התמרון הקרקעי בקרבות ברצועת עזה ועשרות נפצעו  ▪  רוב הכלבים נפגעו מאש מחבלים, ומקצתם מאש כוחותינו
כלב בפעילות מבצעית [צילום: דובר צה''ל]
+דובר צה"ל בתדרוך: לא היה אף מקרה שבו טייסים סירבו לתקוף בעזה מטעמי מצפון
19:07 31/12/23  |  עידן יוסף
דובר צה״ל תדרך הערב כתבים צבאיים, בעקבות שאלתה של השרה אורית סטרוק האם היו מקרים של טייסים שמטעמי מצפון סירבו לתקוף בעזה, ואמר להם: ״במקום שבו יורים על כוחותינו אש שמסכנת את חייהם - הפקודה היא להשיב באש על מנת לנטרל את מקורות האש. אין שינוי במדיניות הפעלת האש בכל הנוגע לביטחון כוחותינו״. הוא הדגיש שלא היה אף מקרה שבו טייסים סירבו לתקוף בעזה מטעמי מצפון.

+תא"ל אדרעי קורא לתושבי הרצועה להגביר את הקולות נגד חמאס
18:54 31/12/23  |  עידן יוסף
דובר צה"ל בערבית, תא"ל אביחי אדרעי: "שמעתי בימים האחרונים קולות רבים של תושבי עזה שאומרים כי הגיעו מים עד נפש מהאסונות שחמאס המיט על הרצועה. תושבי עזה, הבחירה בידיכם. עליכם להגביר את הקולות הללו. חמאס הרס את עזה באמצעות הפעולות והחטאים הגדולים שלו".
+החות'ים מאשרים כי עשרה מאנשיהם נהרגו בתקיפות
18:48 31/12/23  |  עידן יוסף
המורדים החות'ים בתימן מאשרים כי לפחות 10 חיילים מהכוחות שלהם נהרגו עקב תקיפות ארה"ב על שלוש סירות שלהם בים סוף.
+חשש במצרים וברש"פ מפני שליטה ישראלית בציר פילדלפי
17:46 31/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
נתניהו אמר שציר פילדלפי יישאר בשליטת צה"ל  ▪  הרשות הפלשתינית: "הוכחה לשוב הכיבוש והרס ההסכמים עם מצרים"  ▪  מוסטפא בכרי, חבר פרלמנט מצרי: "התקפה בוטה על הסכם השלום"
תקיפה ברפיח באזור ציר פילדלפי [צילום ארכיון: עבד אל-רחים חטיב/פלאש 90]
+שרינו משחקים "ברוגז"
14:45 31/12/23  |  יעקב אחימאיר   |   לרשימה המלאה
משחקי "ברוגז" מתקיימים גם בממשלות אחרות, אך אצלנו כפות ראש הממשלה על-ידי מספר הקסם "64", כמנין הח"כים שאמורים לתמוך בהמשך קיומה של הממשלה הנוכחית
נתניהו. האחדות מתמסמסת [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
+עימות בין השרה סטרוק לאלוף טולדנו; רה"מ התערב
14:30 31/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
השרה סטרוק שאלה את האלוף טולדנו על טייסים שמסרבים לתקוף בעזה. טולדנו ענה כי "זו שאלה נוראית"  ▪  נתניהו התערב: "לא ראוי שאתה תגיד לשרה מה דעתך על השאלה שלה"
סטרוק. "עדויות מהשטח" [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+תיעוד: הלחימה בח'אן יונס ממצלמות הגוף של לוחמי מגלן
14:14 31/12/23  |  מירב ארד
לוחמי יחידת מגלן של עוצבת הקומנדו ממשיכים בלחימה במרחב ח'אן יונס שבדרום רצועת עזה. הלוחמים פשטו בהכוונה מודיעינית מדויקת על תשתית טרור ממנה בוצע ירי לעבר כוחותינו, הממוקמת בתוך מוסד אזרחי בעיר ח'אן יונס. המבנה משמש לכאורה כמשרד חינוך, בית תרבות ובית ספר, אך במהלך הפשיטה הלוחמים איתרו בתוך המבנה משגרי רקטות, מסמכים ואמצעים של חמאס. בפשיטות נוספות שביצעו לוחמי היחידה בהכוונה מודיעינית על מבנים במרחב, איתרו כמויות גדולות של אמצעי לחימה, ובניהם רימונים ותחמושת שנמצאו בתוך ארון בגדים בחדר השינה בבית.
+נעצר תושב טירה בחשד להזדהות עם דאע"ש והסתה לטרור
14:08 31/12/23  |  מירב ארד
חוקרי היחידה המרכזית במחוז מרכז והשב"כ ניהלו מזה כחודש חקירה סמויה נגד תושב טירה כבן 22 וזאת לאחר שהנ"ל פרסם ברשתות החברתיות פוסטים של הזדהות עם ארגון דעא"ש והסתה לטרור ופגיעה ביהודים בזמן מלחמה. עם התפתחות החקירה המשותפת, עלה כי החשוד - תושב טירה בעל תעודת זהות ישראלית, הצהיר כי אינו מכיר במדינת ישראל וכי במקומה יש להקים מדינה איסלמית, במועד המתאים לכך, וכי יש להרוג את הכופרים, קרי כל מי שאינו מוסלמי. בהתאם לחשדות וממצאי החקירה המואצת, התקבל אישור פרקליטות המדינה לחקור את החשוד והוא נעצר בתחילת החודש ומעצרו הוארך מעת לעת. היום הוגש נגד החשוד בבימ"ש השלום בפ"ת כתב אישום.
+צה"ל תקף הבוקר במרחב רמיה בדרום לבנון
13:47 31/12/23  |  מירב ארד
מטוסי קרב של חיל-האוויר תקפו הבוקר מספר תשתיות טרור ומבנים צבאיים של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב הכפר רמיה שבדרום לבנון. ארגון הטרור חיזבאללה פועל ממרחב הכפר המשמש כמוקד טרור של הארגון לביצוע תצפיות והוצאה לפועל של פעולות טרור.
בין היתר, הארגון מבצע ירי לעבר שטח ישראל, תוך ניצול האוכלוסייה האזרחית במרחב הכפר ושימוש בה כמגן אנושי.

בנוסף, כוחות צה"ל תקפו אמש עמדות צבאיות של ארגון הטרור חיזבאללה במרחבים עמרא ואלחיאם. אחת העמדות ממוקמת במרחב שממנו בוצע ירי נ"ט לעבר הגליל העליון אתמול (ש').

+נתניהו בישיבת הממשלה: "אם לא נשיג ביטחון בצפון בדרך מדינית, נשיג זאת בדרך צבאית"
13:25 31/12/23  |  מירב ארד
ראש הממשלה נתניהו בישיבת הממשלה: "אנחנו פועלים להשיב את הביטחון בצפון ולהחזיר את התושבים לבתיהם. זה מחייב כרגע את המשך הלחימה שם. אם לא נשיג זאת בדרך מדינית, נשיג זאת בדרך צבאית."

+תיעוד: הלחימה של צק"ח הצנחנים במרחב ח'אן יונס
12:58 31/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הלוחמים חיסלו מחבלים בהיתקלויות מטווח קצר, צוותי הצלפים של החטיבה זיהו וחיסלו מחבלים באופן מדויק והלוחמים פועלים כל העת לאיתור פירי מנהרות ותוואים תת-קרקעיים בשטח
[צילום: דובר צה"ל]
+יומן מלחמה, היום ה-85
12:57 31/12/23  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
ביבי הערמומי בפעולה: אסתר חיות פרשה וחייבת לסיים לכתוב את פסקי הדין שלה עד 12 בינואר  ▪  ביבי מבקש בשם אחדות מזויפת להניח בצד את ההחלטה בעניין פסקת הסבירות, שביטולה הוא כלי הנשק העיקרי של ההפיכה המשפטית הדיקטטורית
נתניהו. מושחת [צילום: אביר סולטן/AP]
+ליברמן ממשיך לספוג איומים על חייו: "בקרוב תישלח לגיהנום"
12:35 31/12/23  |  מירב ארד
יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, ממשיך לספוג איומים קשים על חייו מצד תומכי חמאס. בין ההודעות שהתקבלו ברשתות של ח״כ ליברמן נכתב: ״החמאס יהרגו אותך״, ״בקרוב תישלח לגיהנום ליברמן״. האיומים הללו מצטרפים למאות איומים נוספים שהתקבלו בחודש האחרון. הוגשה תלונה נוספת לקצין הכנסת.
+פורסמו שמותיהם של שני חללים שנפלו בקרבות ברצועת עזה
12:08 31/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
רס"ם (מיל׳) אלירז גבאי ורס"ל (מיל׳) ליאב סעדה נפלו בקרבות  ▪  מניין חללי צה"ל מתחילת המלחמה עלה ל-506
רס"ל (במיל') ליאב סעדה ז"ל [צילום: דובר צה"ל]
רס"ם (במיל') אלירז גבאי ז"ל [צילום: דובר צה"ל]
+4 סירות חות'יות ניסו להשתלט על אוניית משא; האמריקנים סייעו
11:54 31/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
צוות הביטחון של האונייה השיב אש, ובהמשך, מסוקים אמריקניים מ-2 המשחתות האמריקניות הקרובות הגיבו לקריאה  ▪  הוטבעו 3 סירות של החותים וצוותיהן חוסלו  ▪ סירה רביעית נמלטה
המשחתת האמריקנית Carney במפרץ סודה, [צילום: ביל דודג'/חיל הים האמריקני/AP]
הכוחות החות'ים [צילום: מרכז המדיה החות'י/AP]
+הרהורים בעת מצוקה (16)
11:53 31/12/23  |  יוסי אחימאיר   |   לרשימה המלאה
כל אלה אצלנו שמגדפים בלא לברור מילותיהם את בנימין נתניהו - קיבלו תגבור מארדואן  ▪  השליט הטורקי, הטובח בכורדים, השווה אותו להיטלר
ארדואן. תגבור [צילום: ויסאם השלמון/פלאש 90]
+אישום: התחזה ללוחם וגנב אמל"ח אחרי 7 באוקטובר
10:55 31/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
המדינה: רועי יפרח - שכלל לא שירת בצה"ל - הגיע לאיזורי הקרבות והתחזה לחבלן, לוחם ימ"מ ולוחם שב"כ; גנב עשרות פריטי נשק וציוד צבאיים ומשטרתיים, כולל רחפן, רובים ותחמושת
חלק מהציוד שנתפס אצל רועי [צילום: משטרת ישראל]
+גילויים דרמטיים
10:54 31/12/23  |  יעקב אחימאיר   |   לרשימה המלאה
תחקיר וגילויים דרמטיים של ניו-יורק טיימס על כשלון צה"ל  ▪  הכישלון הוא כה דרמטי, עד כדי כך שצה"ל הפסיק להאזין לשידורי "רדיו החמאס", והסיבה להפסקת האזנה: בזבוז זמן...
מידע מהימן [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+אני פוחד מחסידי בנימין נתניהו
10:38 31/12/23  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
אני פוחד מערכי התרבות, שמפנימים לנו חסידי בנימין נתניהו, ולצערי, אנשי המרכז אינם עומדים עמדה איתנה נגד הגישה המוטעית אותה מאמצים רבים וטובים בחברה הישראלית
יחזקאלי. שאגות זעם [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90נתן ]
+זו הייתה שעתנו הגרועה ביותר
10:26 31/12/23  |  בצלאל לביא   |   לרשימה המלאה
הרעיון שנתניהו טיפח במשך שנים כי הוא "צ'רצ'יל של ימינו", בלשונם של שופריו, לא נבחן באמת מול העובדות וכל ההתייחסויות לקשר הזה הופיעו בכרוניקת הדימויים ששאף לקבע באמצעותם
צ'ר'ציל. בן דמותו [צילום: AP]
+אופיום להמונים
10:08 31/12/23  |  צ'לו רוזנברג   |   לרשימה המלאה
מלחמת לבנון הראשונה לימדה אותנו היטב היטב שכל ניסיון ישראלי להשליט שלטון ערבי בכוח הזרוע נדון לכישלון חרוץ  ▪  כך יקרה בעזה אם ישראל תתפתה להשליט בעזה הנהגה כזו או אחרת
לא רק בעזה [צילום: ויסאם השלמון/פלאש 90]
+מחבלים מלכדו גן ילדים בפאתי שאטי; אותרו פירי מנהרות בדרום הרצועה
09:01 31/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
לוחמי גדוד הסיור הבדואי איתרו בדרום עזה פירי מנהרות שהושמדו בשיתוף פעולה עם כוחות שריון והנדסה  ▪  במהלך היממה האחרונה תקפו כוחות זרוע הים מטרות טרור כסיוע לכוחות המתמרנים בשטח הרצועה
[צילום: דובר צה"ל]
[צילום: דובר צה"ל]
+סמוטריץ' לליכוד והמחנה הממלכתי: הצטרפו לעמדת רה"מ לדחות את הבחירות המוניציפליות
08:47 31/12/23  |  מירב ארד
יו״ר הציונות הדתית שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ בפנייה ליו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ ולשרי הליכוד והמחנה הממלכתי בסוגיית הבחירות המוניציפליות: "הבוקר תצטרכו להחליט אם להתנתק מהעם ולהפנות עורף למאות אלפי המילואמינקים ולמיליוני בני המשפחות שלהם, או להיות קשובים ומחוברים אליהם.

האם להיכנע ללחצים של קבלני קולות, לעסוק בפוליטיקה קטנה, ולגרור את עם ישראל לבחירות בזמן מלחמה או להתעלות לגודל השעה ולהבין שהמשימה העיקרית עכשיו היא לנצח את חמאס וכל השאר יחכה לאחר כך.

תחשבו על המג"ד יאיר שטבון שמתמודד על ראשות העיר אריאל. מה אתם מצפים שהוא יעשה? שיעזוב את הלוחמים שלו ויחזור הביתה כדי לנהל קמפיין בחירות? שיוותר על השפעה על עתיד העיר שלו? פייר לשים אותו בכלל בדילמה כזו?

לפי נתוני צה"ל יש מאות לוחמים ומפקדים במילואים כמו יאיר שמתמודדים ב 144 רשויות מקומיות ונדרשים להמשך המאמץ המלחמתי כך שגם אם ירצו הם לא יוכלו להשתחרר.

ראש הממשלה קיבל אתמול את עמדתנו והודיע שיצטרף לדרישתנו לדחות את הבחירות. תצטרפו גם אתם וקבלו את ההחלטה הנכונה."
[צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+"אני מרגיש פטריוטי כשם שאני מרגיש דתי"
08:03 31/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
התגייסות החרדים לצה"ל בעקבות 7 באוקטובר הגיעה גם לוושינגטון פוסט, המתאר את הרצון לתרום - לצד התגובות הקשות בהן נתקלים חלק ממאות החרדים שלבשו מדים לראשונה בחייהם
תפילה למען החיילים בירושלים [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
צק"ח הצנחנים החל לפעול השבוע במרחב ח'אן יונס, לאחר חודשיים של לחימה משמעותית בצפון הרצועה והצטרף לכוחות אוגדה 98 הנלחמים בדרום הרצועה. עם כניסתו למרחב צוות הקרב החל התקפה על מספר תשתיות טרור ובינהן עמדות תצפית, עמדות נ״ט ומחסני אמצעי לחימה של חמאס.
31/12/2023  |  מירב ארד  |   חדשות
ביבי הערמומי בפעולה: אסתר חיות פרשה וחייבת לסיים לכתוב את פסקי הדין שלה עד 12 בינואר ביבי מבקש בשם אחדות מזויפת להניח בצד את ההחלטה בעניין פסקת הסבירות, שביטולה הוא כלי הנשק העיקרי של ההפיכה המשפטית הדיקטטורית
31/12/2023  |  דן מרגלית  |   יומני בלוגרים
צה"ל התיר (יום א', 31.10.23) לפרסום שמותיהם של שני חללי צה"ל נוספים שנפלו בקרבות ברצועת עזה: רס"ם (מיל׳) אלירז גבאי (Eliraz Gabai), בן 37, מפתח תקוה, לוחם בגדוד 7810, חטיבת ׳יפתח׳ (11), נפל בקרב במרכז רצועת עזה. רס"ל (מיל׳) ליאב סעדה (Liav Seada), בן 23, מטבריה, לוחם בגדוד ההנדסה 7107, נפל בקרב בצפון רצועת עזה. בכך עלה ל-506 מניין חללי צה"ל מתחילת המלחמה. מתחילת התמרון הקרקעי הותרו לפרסום שמותיהם של 174 חללים.
31/12/2023  |  מירב ארד  |   חדשות
צבא ארה"ב עדכן 4 סירות של החותים מתימן בגיבוי אירני תקפו ממרחק 20 מטרים את אוניית המכולות "MAERSK HANGZHOU" וניסו להשתלט עליה. צוות האבטחה של האונייה ומסוקים אמריקניים השיבו אש. אחרי חילופי אש, הוטבעו 3 סירות של החותים וצוותיהן חוסלו. הרביעית הצליחה להימלט. לא היו נפגעים וגם לא נזק לציוד טכני, והאונייה ממשיכה במסעה צפונה.
31/12/2023  |  מירב ארד  |   חדשות
א. כשנסעתי ביום חמישי בבוקר לירושלים, לישיבת הנהלת יד ושם, יצאה באותה שעה נכדתי לחיפה, להתייצבות ראשונה בלשכת הגיוס.
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
יצחק בריק
יצחק בריק
בתחילת תפקידו כשר הביטחון, הוצג בפניו ובפני בכירי משרדו וצה"ל דוח של 80 עמודים המפרט את בעיות הצבא ואי-מוכנותו למלחמה    אלא שגלנט והרמטכ"ל הלוי לא פעלו ליישום ההמלצות ובחרו לעסוק ב...
חאן אל אחמר [צילום: ג'מאל עוואד/פלאש 90]
אביעד ויסולי
ראשי מדינות בכל העולם מסתכלים כעת מה תעשה ישראל    אם התגובה שלנו תהיה בכיינית יתייחסו אלינו בעולם בזלזול ויחריפו את הצעדים
ד"ר רפאל בוכניק
ד"ר רפאל בוכניק
"מכתבי ההתרעה" של אמ"ן לא היו אלא בבחינת כסת"ח, שהרי אם כך סברו בצמרת צה"ל, מדוע לא פעלו זרועות צה"ל לתגבור הכוחות ולהיערכות לבלימת מתקפה    מה שגרם לפגיעה בביטחון המדינה היו גילויי...
עדו נתניהו
עדו נתניהו
השינוי אינו מסתכם רק ביחס לישראל ובהכרה שחדרה אליהם עם מי בעצם יש לנו, הישראלים, עסק כל השנים, אלא הוא מתבטא גם בהבנה שאמריקה עצמה צריכה להשתנות, ובעיקר להתנער מן ה"פרוגרס" ההרסני ...
אפרים הלפרין
אפרים הלפרין
הפתגם הארמי אומר איסתרא בלגינה קיש קיש קריא    כמה שפחות מטבעות יש בכד, כך הרעש שהן עושות רב יותר    זהו בני גנץ
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il