|   15:07:40
עיתונאית   |   תגובות
  |    |  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
מתי ולמה נזמין עורך דין מתחום התעופה?
קבוצת ירדן
מים זורמים, נחת מתמשכת: מזרקות ומפלי מים כמקור לרווחה בגינה
ביידן. הפסיק להבין [צילום: דאג מילס]

הכתף הקרה חוזרת

ישראל חייבת להתנגד לתוכנית האמריקנית המסוכנת החותרת לסיום מהיר ונעדר הכרעה של המלחמה בעזה הכתף הקרה ששוב מופנית אלינו מוושינגטון אינה נוחה, אבל לישראל אין ברירה אלא להתנגד
08/04/2024  |     |   יומני בלוגרים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

ביוני 2014 החליט נשיא ארה"ב דאז, ברק אובמה, לתת אור ירוק לקואליציה מאוחדת של פתח וחמאס, והותיר את ישראל בודדה בהתנגדותה לממשלה פלשתינית. למרות הישארותה לבד, ישראל התעקשה על עמדתה המתנגדת נחרצות לממשלה שטוו בעורמה מחמוד עבאס ואיסמעיל הנייה.

כמעט כל מנהיג מערבי היה מוכן לבלוע את ההונאה הפלשתינית שלפיה "טכנוקרטים" ינהלו את הרש"פ, כשבפועל הם היו רק ממלאי-מקום לבעלי הכוח האמיתיים בפוליטיקה הפלשתינית (כלומר, חמאס). כמעט כולם היו מוכנים להעמיד פנים כאילו שהם אינם יודעים שג'יהאדיסטים נתמכי אירן, המחויבים לרצח היהודים בארץ ישראל, עתידים לקבל סיוע מערבי וליהנות משיתוף פעולה דיפלומטי.

איש לא היה מוכן להודות שהרשות הפלשתינית כבר אינה מתפקדת, שמדינה פלשתינית הפכה לרעיון מסוכן, ושלישראל אין שותף פלשתיני אמיתי לתרחיש שלום של שתי מדינות. אובמה והאירופים לא היו מסוגלים להכיר בכל אלה, משום שהם השקיעו כל כך הרבה ברשות ובעבאס, והרבה יותר פשוט היה לצאת נגד ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ולציירו כמכשול לשלום.

ההתרחקות האמריקנית מישראל הייתה שיטת הפעולה של אובמה מהיום הראשון. קשה לשכוח כיצד במרס 2014 הזהיר כי ישראל תעמוד בפני בידוד בינלאומי וסנקציות ממדינות וארגונים בכל העולם אם נתניהו לא יאמץ את הצעתו למדינה פלשתינית.

בהמשך, קונן אובמה על העובדה שלאמריקה (כך לדבריו) אין עוד כוח מוחלט בעולם ה"דיפוזי" לדבריו, ושלא תהיה לו יכולת "לנהל" את הנזק שייגרם לישראל. אלא שאובמה לא באמת התייסר. הוא לא נרעש יותר מדי מ"הבידוד" המתרגש על ישראל, או מהעובדה שלאמריקה "תהיה פחות השפעה בסוגיות הרלוונטיות לישראל". האמירה שלו הייתה מעושה מאוד. אובמה רק העמיד פנים שהוא מודאג מהבידוד האפשרי של ישראל כאשר בפועל הוא סלל במתכוון את הדרך לבידוד כזה, ולהתרחקותה של ארה"ב מישראל.

דמוניזציה והפללה

מה שהסגיר את האמת היה חוסר המוכנות המוחלט של אובמה להטיל אחריות כלשהי על מנהיגים פלשתינים לתהליך השלום התקוע. הוא לא הפנה כלפי עבאס או החמאס ולו שביב של דרישה לדין וחשבון. הוא לא אמר דבר על כך שחמאס אוגר רקטות וטילי אר. פי. ג'י. אירניים. הוא לא השמיע אף מילת אזהרה על בידוד דיפלומטי עתידי של הרשות הפלשתינית או קריסה כלכלית שלה, אם עבאס לא יתפשר ויחל לקדם את תהליך השלום. את כל האזהרות האלה הוא שמר רק לנתניהו. אבל אובמה כמובן "ייחל שתהיה לו השפעה" לעצור את בידודה של ישראל. לא ממש. אובמה הנהיג כתף קרה לישראל.

ההיסטוריה הזו רלוונטית לזמן הנוכחי, שבו ישראל מאוימת פעם נוספת ב"בידוד בינלאומי" ואפילו בחרם נשק מצד ממשל אמריקני, שרבים מנושאי התפקידים בו היו בעבר אנשי ממשל אובמה. ואומנם, יחסי ארה"ב-ישראל הגיעו החודש לקו פרשת המים בעקבות החלטת הממשל להימנע (כלומר, לא להטיל וטו) בהצבעה על ההחלטה הבזויה של מועצת הביטחון של האו"ם שעושה דה-לגיטימציה מוחלטת למאמץ המלחמתי החיוני והמתמשך של ישראל לחסל את חמאס בעזה.

אנו צפויים בהמשך לדמוניזציה והפללה של ישראל בשורה ארוכה של החלטות אנטי-ישראליות שתתקבלנה בגופי האו"ם ובבתי דין בינלאומיים (מועצת זכויות האדם בז'נבה תצביע השבוע על כמה החלטות, כולל קביעה שישראל מבצעת לכאורה "רצח עם" בפלשתינים בעזה).

בינאום הסכסוך והפללה של ישראל היו מאז ומתמיד אסטרטגיה פלשתינית מרכזית. למרבה הצער, נשיא ארה"ב ג'ו ביידן ושר החוץ אנתוני בלינקן משלימים כעת עם התוכנית הנוראה הזו במטרה לאלץ את ישראל לקבל תוכנית פנטזיה מסוכנת שלהם, הכוללת סיום מהיר וחסר הכרעה למלחמה בעזה. פירוש הדבר מהלך לקראת מדינה פלשתינית "מתחדשת" לצד עסקה רכה להפליא מול אירן. בדרך קסם זה יגרום לכל המלחמות באזור להיעלם, מצנעא ועד ביירות ורפיח. כמו אובמה, גם ביידן ובלינקן "לא יצליחו" להשיג או להבטיח הגנה לישראל, אלא אם ישראל תתכופף לרצונם.

הכתף הקרה ששוב מופנית אלינו מוושינגטון אינה נוחה, אבל לישראל אין ברירה אלא להתנגד. לא יהיה זה מופרז לומר שישראל נמצאת כרגע בצומת דיפלומטי חשוב מאין כמותו, וברגע מכריע ובעל השלכות היסטוריות על ריבונותה וביטחונה לטווח הארוך. על הפרק עומדת לא רק השאלה איך ומתי להשמיד את ארבע החטיבות הנותרות של חמאס ברפיח, וגם לא סוגיית הסיוע ההומניטרי לפלשתינים, הלכודים בגיהינום מעשה ידי חמאס.

מקום לא נוח

על הפרק עומד המוניטין האזורי והבינלאומי של ישראל כמדינה המסוגלת לנצח ניצחון מהדהד במלחמה קיומית של הגנה עצמית; מלחמה נגד מדינת האחים המוסלמים הראשונה אי-פעם (של חמאס בעזה), מדינה שיש לה תוכניות עתידיות לבצע רצח עם בישראל שוב ושוב - אלא אם כן היא תחוסל. על הפרק עומד המוניטין האזורי והבינלאומי של ישראל כמדינה בעלת נחישות להביס את ארגוני הפרוקסי של אירן - חמאס, הג'יהאד האיסלאמי וחיזבאללה - אשר גררו את ישראל לסבבים חוזרים ונשנים של לחימה מתישה, ואשר נכון לעכשיו הרסו חלקים גדולים מהדרום והצפון של ישראל והבריחו את תושביהם.

על הפרק עומד המוניטין האזורי והבינלאומי של ישראל כאומה שלא ניתן לדחוק אותה לתבוסה דיפלומטית או צבאית; המסוגלת לפעול בהתאם לצורכי הביטחון החיוניים שלה, ולשחרר את כל שטחה (כולל תל אביב, ירושלים ויהודה ושומרון) מאיום של מתקפות טרור ומתקפות טילים. על הפרק עומדות תפיסות אזוריות ובינלאומיות של ישראל כחברה מאוחדת, נחרצת וצודקת; שהמצפן המוסרי שלה בזמן מלחמה אינו מתערער; ושהיא נותרת שותפה אמינה לשחקנים המרכזיים באזור.

הנקודה שממשל ביידן חדל להבין לפתע (אולי משיקולים אלקטורליים צרים) היא שהישראלים מגויסים ומאוחדים כדי לנצח ניצחון מוחלט בוודאות מוחצת. זו לא רק "מלחמת נתניהו", כפי שמשמיצים במערב מציירים אותה.

למרות המחויבות האישית האמיתית של הנשיא ביידן לישראל, נראה שהממשל שלו אינו מבין שהציביליזציה המערבית עצמה נמצאת תחת מתקפה מצד ברברים איסלאמיסטיים קיצוניים, וכי מלחמת חמאס בישראל (בנוסף למתקפות חיזבאללה והחות'ים) היא רק קו החזית במתקפה רחבה הרבה יותר על "רומא", כלומר על המערב כולו. אין דרך אחרת לתאר זאת אלא כמלחמת עולם, והיא לא תיעצר בזכות דיפלומטיה מנומסת של הסתגלות והתאמה. זו מלחמה שהדרך הטובה ביותר לנצח בה תושג אם וושינגטון תתייצב לצד בעלות בריתה הטבעיות, כמו ישראל, במקום להעניש אותן.

ישראל אינה יכולה להרשות לעצמה להתכופף. ישראל עומדת בודדה למדי, אבל זה לא חדש. "הֶן-עָם לְבָדָד יִשְׁכֹּן, וּבַגּוֹיִם לֹא יִתְחַשָּׁב" (במדבר כג:ט). "לא יתחשב" הוא מקום לא נוח, אך מוכר היטב לעם היהודי ולמדינת ישראל. אין זה מצב רצוי, וישראל גם אינה צריכה לקבל אותו כמציאות קבועה. יש לישראל הרבה מה לעשות כדי להתגבר על הפערים בינה לבין מדינות אחרות בתפיסת האתגרים המיידיים והארוכים שלה. יש לישראל הרבה מה לעשות, והיא תעשה זאת באמצעות פעולה נחרצת, שתביא מדינות אחרות לבצע בבוא העת הערכה מחודשת - לטובתה.

הכותב הוא עמית מנהל בכיר במכון משגב לביטחון לאומי ואסטרטגיה ציונית, בירושלים. הטורים שלו בנושאים דיפלומטיים, ביטחוניים, פוליטיים ויהודיים במהלך 27 השנים האחרונות מרוכזים באתר davidmweinberg.com.
תאריך:  08/04/2024   |   עודכן:  08/04/2024
דוד מ' וינברג
+דיווח בעזה: חמישה הרוגים בתקיפת משרד הפנים
22:02 08/04/24  |  עידן יוסף
דיווח בעזה: בניין משרד הפנים של חמאס בעזה הותקף במחנה הפליטים אלמע׳אזי (מחנות המרכז); 5 הרוגים בתקיפה - בהם ראש העירייה המקומי.
ראש העירייה שמת
+הקצין הבכיר שהודח מונה לחקור את כשלי 7 באוקטובר
21:57 08/04/24  |  עידן יוסף
הרמטכ"ל הרצי הלוי מינה את קצין המודיעין של פיקוד דרום, אל"ם א', לתחקר את כשלי המודיעין בעזה ב-7 באוקטובר, למרות שהיה חלק מרכזי מהכשלים. ההחלטה עוררה סימני שאלה בצבא. א' הודח לאחרונה בשל רומן עם פקודה, אך בתוך צה"ל הסבירו שהוא מחזיק במידע הארגוני הרלונטי. הקצין הבין את הפסול במעשיו והביע חרטה, אך יסיים את תפקידו לאלתר (חדשות 12).
+בכיר בחמאס: "דוחים את ההצעה החדשה להפסקת אש"
21:45 08/04/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
חמאס טוען שאינו יכול לשחרר 40 חטופים ישראלים במסגרת העסקה  ▪  ההצעה האמריקנית כוללת הפסקת אש של 6 שבועות, שחרור 40 חטופים ישראלים, וחזרה חלקית של 6,000 עזתים ביום לצפון הרצועה  ▪  ישראל תקבל את רשימת החטופים מראש, אך תיאלץ להתגמש בנושא החזרה לצפון הרצועה ולאפשר לחזור גם ללא בידוק
משמרת מחאה מול הקריה [צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90]
+התרעה בדרום הגולן; צה"ל תקף בדרום לבנון
20:51 08/04/24  |  עידן יוסף
התרעה הופעלה ביונתן שבדרום רמת הגולן.

מטוסי קרב תקפו במהלך היום מבנים צבאיים, עמדת שיגור ותשתיות טרור של חיזבאללה במרחב הכפר שובא שבדרום לבנון. מטוסי קרב תקפו מבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה בו שהו מחבלים, תשתית צבאית ומבנה צבאי נוסף במרחב אל-עדייסא.

מוקדם יותר היום לוחמי ההגנה האווירית יירטו מטרה אווירית חשודה שחצתה משטח לבנון לעבר מרחב מטולה, אין נפגעים. זוהו מספר שיגורים שחצו משטח לבנון לעבר הגליל המערבי ומרחב הר דב אשר חלקן נפלו בשטח לבנון, השאר נפלו על פי מדיניות, אין נפגעים.
+ארה"ב מגיבה לנתניהו: לא עודכנו על תאריך למתקפה ברפיח
20:45 08/04/24  |  עידן יוסף
מחלקת המדינה האמריקנית אמרה כי "ארה"ב לא עודכנה על תאריך למתקפה ברפיח". ההודעה מגיעה לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "הניצחון מחייב כניסה לרפיח. זה יקרה - יש תאריך".

דובר המל"ל האמריקני קירבי: "ראש ה-CIA היה בקהיר. הממשל עושה הכל כדי להגיע לעסקת חטופים. אין עדיפות גבוהה מזו. ההצעה הועברה לחמאס ואנו ממתינים לתשובתו. לפעמים זה לוקח ימים". על האיום האירני אמר: "ישראל יכולה לסמוך על עזרה אמריקנית מול איומים מצד אירן. אם אירן רוצה הפסקת אש שתלחץ על חמאס לקבל את העסקה".
+טורקיה הודיעה שתנקוט עיצומים נגד ישראל
20:32 08/04/24  |  עידן יוסף
שר החוץ הטורקי הודיע כי ארצו תנקוט שורת צעדים נגד ישראל, בשל סירובה להכנסת סיוע הומניטרי מטורקיה לעזה. לדבריו, צעדים אלה יאושרו על ידי נשיא המדינה רג'פ טאיפ ארדואן ויבוצעו ללא דיחוי - דבר שיימשך עד שישראל תאפשר את הכנסת הסיוע.

"אנו פועלים ללא לאות לספק סיוע הומניטרי לאחינו בעזה", אמר שר החוץ הטורקי. "כמות הסיוע ששלחנו למצרים עלתה על 42 אלף טון. כידוע, סיוע הומניטרי נמסר לעזה באמצעות מצנחים דרך ירדן ובמשך זמן מה מסרנו גם את בקשותינו לסיוע במטוסי מטען השייכים לחיל-האוויר שלנו. היום ראינו כי בקשה זו, שהתקבלה בחיוב על ידי שלטונות ירדן, נדחתה על ידי ישראל. אין שום סיכוי שישראל תוכל למנוע את הסיוע האווירי שלנו. לא יכול להיות תירוץ".
+דובר בג'יהאד מודה: "שיקרנו שצה"ל הפציץ בית חולים בעזה"
20:22 08/04/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
בחקירה של 504 הודה דובר הלשכה המדינית כי ארגון הג'יהאד האיסלאמי שיקר כאשר טען בתחילת המלחמה שרקטה ישראלית פגעה בבית חולים ברצועה
טארק סלמי עודה אבו שלוף
+הנשיא הרצוג קורא להקמת מינהלת תקומה צפונית
20:06 08/04/24  |  עידן יוסף
נשיא המדינה יצחק הרצוג קורא להקמת מינהלה צפונית, דמויית מינהלת 'תקומה'- שתתכלל את השיקום, את הריפוי, ואת הצמיחה של צפון הארץ.

לדבריו, ״כולנו יודעים שאנחנו חייבים להשקיע את השנים הקרובות בריפוי, בשיקום ובתיקון. אבל חייבים להבין שזה נכון לא רק לשנים הקרובות, אלא קודם כל כאן ועכשיו. מדינת ישראל חייבת להפנות את המשאבים, לתת תשומת לב ולשים בסדר עדיפות לאומי עליון את הקהילות הפגועות, המשפחות, הערים, המושבים, הקיבוצים, והמועצות. אין ספק שהיא עושה זאת בצורה טובה בדרום ובעוטף עזה, אבל חייבים לעשות את אותו הדבר בצפון".
[צילום: חיים צח/לע"מ]
+אש נורתה לעבר בתי קיבוץ מירב
19:47 08/04/24  |  עידן יוסף
לפני זמן קצר נורו יריות לכיוון בתי הקיבוץ מירב שבגלבוע מכיוון הכפר ג'ילבון, אין נפגעים. בסריקות שמתבצעות ברגעים אלו, טרם זוהו פגיעות (חדשות 12).
+תושב כפר עקב יואשם בהסתה לטרור ובאיומים חמורים נגד בן-גביר
18:49 08/04/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
בן 20 נעצר לאחר שפרסם ברשתות החברתיות דברי הסתה לטרור, תמיכה במחבלים ואיומים ישירים נגד השר לביטחון לאומי, כולל איום לפגוע בו פיזית  ▪  בסיום החקירה נגדו גובשה תשתית ראייתית מוצקה והוא צפוי לעמוד לדין
בן-גביר. מאוים [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+נתניהו: קבעתי תאריך כניסה לרפיח
18:45 08/04/24  |  עידן יוסף
ראש הממשלה נתניהו קבע תאריך לכניסה לרפיח בשבועות הקרובים (חדשות 14). "קיבלתי היום דיווח מפורט על השיחות בקהיר, אנחנו פועלים כל הזמן להשגת מטרותינו ובראשן שחרור כל החטופים והשגת ניצחון מוחלט על חמאס. הניצחון הזה מחייב כניסה לרפיח וחיסול גדודי הטרור שם. זה יקרה - יש תאריך", דבריו.
+אירן: הימים הקרובים יהיו ימים קשים בעבור ישראל
18:35 08/04/24  |  עידן יוסף
‏שר החוץ האירני אללהיאן: הימים הקרובים יהיו ימים קשים בעבור ישראל.
+"הצעת ארה"ב - 40 חטופים תמורת חודש וחצי הפסקת אש"
18:24 08/04/24  |  עידן יוסף
מקור מצרי שצוטט בתקשורת הערבית חשף פרטים חדשים על ההצעה האמריקנית לעסקה: הפסקת אש של 6 שבועות בלבד שבה ישוחררו 40 חטופים ישראלים מהשבי. תתאפשר חזרה חלקית של העקורים לצפון הרצועה - 6,000 עזתים ביום במקום 2,000 כפי שעלה קודם. על-פי המקור, חמאס מסרב לכך שלא תהיה הפסקת אש קבועה ומתנגד להתעקשות הישראלית לבדיקת העקורים העזתים שיחזרו לצפון הרצועה.

הבית הלבן: "הוגשה הצעה לחמאס, ממתינים לתגובתו".

+הותקף מבנה צבאי לצד תשתית צבאית בה זוהה מחבל חיזבאללה
17:56 08/04/24  |  עידן יוסף
מטוסי קרב תקפו תשתית צבאית של ארגון חיזבאללה במרחב אל-חיאם בה שהה מחבל מארגון הטרור. במהלך הלילה מטוסי קרב תקפו מבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה בכפר כילא שבדרום לבנון.

מוקדם יותר היום כטב״ם נפץ של חיזבאללה שחצה משטח לבנון נפל בשטח פתוח במרחב ראש הנקרה, אין נפגעים.

בהמשך להתרעות שהופעלו מוקדם יותר היום במרחב הגליל העליון, שוגר מיירט לעבר מטרה שנחשדה כמטרה אווירית שחצתה מלבנון, לאחר בדיקה עולה כי מדובר בזיהוי שווא.
+התרעת כלי טיס עויין הופעלה בגליל העליון
16:47 08/04/24  |  עידן יוסף

+שיפור במצבה של החיילת שנפצעה בפיגוע הירי בשומרון
16:19 08/04/24  |  עידן יוסף
שיפור במצבה של החיילת שנפצעה אתמול בפיגוע הירי בשומרון. היא כעת בהכרה, נושמת בכוחות עצמה וממשיכה לקבל טיפול במחלקה לטיפול נמרץ בבילינסון.
+גלנט בבקו"ם: "מוכנים להחלטות קשות, נהיה מוכנים לשלם מחיר"
14:45 08/04/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
ציין כי התנאים המבצעיים שצה״ל יצר באמצעות לחץ צבאי בלתי פוסק על החמאס מאפשרים לנו גמישות, חופש פעולה
גלנט. "התנאים מאפשרים גמישות" [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+מציאות חלופית מתנגשת במציאות המזה"ת
14:40 08/04/24  |  יורם אטינגר   |   לרשימה המלאה
ב-2024 לוחצת מחלקת המדינה על ישראל לאמץ את האופציה הדיפלומטית - שהפכה ל"גול עצמי" - במקום האופציה הצבאית מול חמאס, ומכאן ההתנגדות לפעולה צבאית ברפיח
רפיח [צילום: עבד אל-רחים חטיב/פלאש 90]
+בקיבוץ ההרגה
14:28 08/04/24  |  יוסי אחימאיר   |   לרשימה המלאה
"יש למחוק את המפלצות כמו את זרע עמלק. מול הרוע שלהם צריך להיות רוע שלנו, עלינו להיות נחושים לעשות מה שצריך, לא לצאת מעזה לפני שלא תהיה להם יכולת לחולל זאת שוב"
הצבע השולט - שחור [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+כטב"ם שחדר מלבנון התפוצץ בשטח פתוח בגליל המערבי
14:20 08/04/24  |  מירב ארד
באזעקות בגליל המערבי: כטב"ם שחדר משטח לבנון התפוצץ בשטח פתוח בגליל המערבי, אין נפגעים
+טייסת כטמ"ם חדשה בבסיס פלמחים: "האיל הנוגח"
14:12 08/04/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הטייסת החדשה שנפתחה כחלק מהכפלת השימוש בכלי טיס בלתי מאוישים, תפעיל כטמ"ם מסוג 'כוכב'  ▪  מפקד חיל-האוויר: "תוספת עוצמה אדירה לחיל"
[צילום: דובר צה"ל]
+מציירים מלחמה: כך רואים ילדי ישראל את חרבות ברזל

13:17 08/04/24  |  יפעת גדות   |   לרשימה המלאה
תערוכה חדשה בבנייני האומה, ירושלים - "אוצרים לרגע" - ילדי ישראל מציירים בזמן מלחמה  ▪  מכל קבוצות האוכלוסייה הישראלית - יהודים וערבים, חילונים ודתיים, ילדים/ות של מפונים מהצפון והדרום
שירה ברנד, כיתה ו' מירושלים [צילום: בנייני האומה]
+בנימין נתניהו אתה חייב להסיק מסקנות
12:30 08/04/24  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
אני משוכנע, שאם היה יושב על כסא ראש הממשלה בנימין גנץ, ובימיו היו מתרחשים אירועי הזוועה בנימין נתניהו היה זועק לעברו - טול אחריות ותתפטר
נתניהו. לך [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+הדמוקרטים נתקלים שוב ושוב במפגינים פרו-פלשתינים
12:04 08/04/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
החל מביידן, דרך בלינקן, עבור בחברי קונגרס וכלה בראשי ערים - בכירים דמוקרטים מתקשים לתפקד בשל הפגנות פרו-פלשתיניות סוערות, גם אם הן חסרות טעם  ▪  ניו-יורק טיימס בכתבה נרחבת
הפרעות משמעותיות בשנת הבחירות [צילום: חוזה מגאנה, AP]
+סמוטריץ׳ בפנייה לנתניהו: יש לכנס במיידי את הקבינט המדיני המורחב
11:57 08/04/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
במכתבו מבהיר שר האוצר כי בעקבות הוצאת הכוחות המתמרנים מעזה ופרסומים על הענקת מנדט נרחב מאוד לצוותי המשא-ומתן, הוא דורש לכנס עוד הערב דיון מיוחד של הקבינט המורחב
[צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+השרה סילמן: תודעתית נצטרך לחסל את הרעיון של החמאס, גם אם זה ייקח עשור
11:52 08/04/24  |  מירב ארד
השרה להגנת הסביבה עידית סילמן (הליכוד) בראיון לרדיו צפון 104.5FM: "המלחמה לא הסתיימה כל עוד לא הושגו היעדים, לא חושבת שיש מי שחושב שהמלחמה הסתיימה". השרה סילמן אמרה עוד: "תודעתית נצטרך לחסל את הרעיון של החמאס, גם אם זה ייקח עשור - לא יכולים לוותר על זה, זאת המשימה שלנו מדינה וכעם".


+לוחמי צה"ל סיכלו ניסיון פיגוע בבקעת הירדן
10:54 08/04/24  |  מירב ארד
לפני זמן קצר, מחבלת הגיעה למחסום תייסיר שבחטיבת הבקעה והעמקים. לאחר שסירבה להזדהות, ניסתה לדקור את לוחמי צה"ל שהיו בעמדה. הלוחמים הגיבו בירי ונטרלו את המחבלת. אין נפגעים לכוחותינו.
+היסטוריה: אשכול לעומת ביבי
10:32 08/04/24  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
אשכול היה ראש ממשלה יעיל פי כמה וכמה מנתניהו  ▪  הוא היה ישר ולא מושחת; דובר אמת ולא שקרן; מי שעשה להוריד את גובה הלהבות ביחסים בין שני חלקי האומה בניגוד לביבי המצית את האש הזרה
לוי אשכול [צילום: דוד אלדן/לע"מ]
+צה"ל השמיד משגרים במרחב הומניטרי בח'אן יונס
09:42 08/04/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
מדובר בדוגמה ברורה נוספת לניצול הציני והשיטתי שארגון הטרור חמאס עושה במתקנים ומרחבים הומניטריים לצרכי טרור
המשגר לאחר הירי שבומע לשטח הארץ [צילום: דובר צה"ל]
+צה״ל חיסל בלבנון את מפקד גזרת חג׳יר של כוח רדואן
09:24 08/04/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
עלי אחמד חסין, שמקביל לדרגת מח"ט היה אחראי על תכנון והוצאה לפועל של מתווי טרור במרחב רכס רמים נגד העורף הישראל  ▪  קידם מתחילת המלחמה שיגורים רבים לעבר שטח הארץ
מטוסי קרב בדרך לתקיפה בלבנון [צילום: אייל מרגולין/פלאש 90]
עלי אחמד חוסיין. חוסל
+כשיהודים נפגשו עם היהודי שבהם
09:23 08/04/24  |  עמנואל בן-סבו   |   לרשימה המלאה
במלחמה הזו נפגש העם מחדש עם אמונתו, עם אלוקיו, עם שורשיו, עם ההיסטוריה עתיקת היומין, עם מימיו הצלולים של המעיין ממנו שאבו אבותינו ואימהותינו, עם היותו יהודי
חוזרים הביתה [צילום: תומר נויברג/פלאש 90]
+בילינסון: מוסיף להיות קשה מצבה של החיילת שנפצעה בפיגוע בירי בשומרון
09:17 08/04/24  |  מירב ארד
דוברות בית חולים בילינסון מעדכן כי מצבה של החיילת שנפצעה בפיגוע בירי בשומרון, מוסיף להיות קשה. הרופאים הצליחו לייצב את מצבה, והיא מורדמת ומונשמת
+אי אפשר למגר את החמאס
08:22 08/04/24  |  עומר מואב   |   לרשימה המלאה
כשאתם שם בימין על מלא מדברים על מיגור החמאס ומציינים שאין בעיה עם פגיעה באוכלוסייה אזרחית כי אין חפים מפשע בעזה, אתם מסבירים בדיוק למה אי-אפשר למגר את החמאס...
יקום חמאס אחר [צילום: AP]
+המגעים לעסקת חטופים: מצרים מדווחת על התקדמות בשיחות
08:20 08/04/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
גורם מצרי בכיר דיווח כי "יש התקדמות במו"מ, הצוותים ישובו עוד יומיים לסיכום העסקה"  ▪  הדרג המדיני אישר למשלחת לגבש מסמך הסכמות לקראת עסקה
"הסכמה על הנקודות הבסיסיות" [צילום: קובי גדעון/לע"מ]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
כבר כתבתי לא פעם, אבל חשוב לחזור על זה: הנזק מהמשך המלחמה בעזה עולה על תועלתו. לטובת החטופים, לטובת הלוחמים, לטובת כלכלת ישראל ואזרחי ישראל, מוטב לצאת מעזה בהקדם. לא חינם. יש לנו "נכס" (היציאה מעזה) שאפשר לקבל תמורתו הרבה, אבל כפי הנראה ערכו פוחת מיום ליום.
08/04/2024  |  עומר מואב  |   יומני בלוגרים
היום ה-185 למלחמה: מצרים מדווחת כי חלה התקדמות בדיונים בקהיר על הפסקת אש ברצועת עזה, והסכמה על הנקודות הבסיסיות במגעים לעסקת חטופים. מקור מצרי בכיר אמר לסוכנות ידיעות במדינה כי "יש הסכמה על הדברים העיקריים בין כל הצדדים".
08/04/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
נמלאת חצי שנה לטבח ביישובי עוטף עזה, מפרסמת (יום א', 7.4.24) המדינה בעמוד האקס הרשמי שלה תמונה גרפית מהטבח. בתמונה נראות גופות של ילדים קטנים שנרצחו, חלקם עם ראשים מלוטשים וגופות נוספות של נרצחים, חלקם בתוך שקיות חללים של זק"א.
07/04/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
גורם המעורה במו"מ לשחרור החטופים אומר כי ראש המוסד במצרים וצפוי לשוב הלילה ארצה. לדבריו, מקווים שתהיה פריצת דרך בעקבות לחץ משמעותי של ארה"ב על מצרים וקטר ומעורבות גבוהה של האמריקנים בהכנת מסגרת המו"מ.
07/04/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
במלאת שישה חודשים למלחמת חרבות ברזל, קיים (7.4.24) הרמטכ"ל, רא"ל הרצי הלוי, מסיבת עיתונאים, שבפתחה נשא הצהרה. "אנחנו במלחמה רב-זירתית. אין סיבה לבהלה, אבל גם אין מקום לשאננות. עלינו להיות מודעים למצב, ומוכנים תמיד. דעו - כוחות צה"ל ערוכים ופועלים בכל הזירות - בדרום, בצפון, ביהודה ושומרון ובזירות רחוקות יותר. צה"ל יודע להתמודד גם עם אירן - בהתקפה ובהגנה. נערכנו לכך, יש לנו מערכות הגנה טובות, אנחנו יודעים לפעול באופן עוצמתי מול אירן במקומות קרובים ורחוקים. אנחנו פועלים בשיתוף פעולה עם ארה"ב ושותפות אסטרטגיות במרחב.
07/04/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
ד"ר רפאל בוכניק
ד"ר רפאל בוכניק
"מכתבי ההתרעה" של אמ"ן לא היו אלא בבחינת כסת"ח, שהרי אם כך סברו בצמרת צה"ל, מדוע לא פעלו זרועות צה"ל לתגבור הכוחות ולהיערכות לבלימת מתקפה    מה שגרם לפגיעה בביטחון המדינה היו גילויי...
חאן אל אחמר [צילום: ג'מאל עוואד/פלאש 90]
אביעד ויסולי
ראשי מדינות בכל העולם מסתכלים כעת מה תעשה ישראל    אם התגובה שלנו תהיה בכיינית יתייחסו אלינו בעולם בזלזול ויחריפו את הצעדים
עידן יוסף
עידן יוסף  |  
המגפה שהשמידה את קיפודי הים באילת התפשטה לאוקיינוס ההודי ומאיימת להשמיד אוכלוסיות קיפודי הים בכל העולם    קיפודי הים נחשבים ל"שומרים" של שוניות האלמוגי. החוקרים מתריעים: מדובר במגפה...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il