טקס "מסך הזהב 2005" - טקס פרסי הטלוויזיה של ישראל (האוסקר הישראלי), שודר הערב (ה', 8.12.05), בערוץ 2 בשידור חי. בטקס השתתפו למעלה מ- 1,000 איש. את הטקס הנחה ארז טל.
רשימה הזוכים:
- שחקן בסדרה יומית - רן דנקר, השיר שלנו;
- שחקנית בסדרה יומית - נינט טייב, השיר שלנו;
- הסדרה המצליחה - השיר שלנו;
- מגזינים - גיא פינס;
- תוכניות תעודה ותחקיר - כלבוטק, רשת, ערוץ 2;
- השחקן הטוב ביותר בסדרה מקורית - אבי קושניר, "החיים זה לא הכל" - טלעד, ערוץ 2;
- מגישי החדשות הטובים ביותר - גדי סוקניק ויונית לוי;
- תוכנית סגנון חיים - אודטה דנין;
- תוכנית השנה - ארץ נהדרת - קשת, ערוץ 2;
- תוכנית ריאליטי - כוכב נולד 3 - קשת;
- תוכנית אירוח - יאיר לפיד, רשת ערוץ 2;
- תוכנית בידור - ארץ נהדרת, קשת;
- סדרת דרמה וקומדיה - "החיים זה לא הכל" - טלעד, ערוץ 2;
- השחקנית הטובה ביותר בסדרה מקורית - ענת וקסמן, החיים זה לא הכל - טלעד, ערוץ 2;
- תוכניות מקור לילדים ונוער: אקזיט - HOT 3;
- סרט הטלוויזיה - קרובים קרובים האיחוד - קשת, ערוץ 2.
- שדרני ספורט - יורם ארבל - ערוץ 2, ספורט 5;
- סדרות רכש - חברים - קשת, ערוץ 2;
- טלנובלות ואופרות סבון רכש - פלורסיינטה - ג'טיקס.
בשלב המועמדות המוקדם התחרו למעלה מ-500 אנשי טלוויזיה. עיקר המועמדויות הגיעו מערוץ 2 שהכניס לטקס 34 מועמדויות, חברת HOT הגיעה עם 24 מועמדויות, ערוץ ישראל 10 עם 18 מועמדויות, והערוץ הראשון עם 4 מועמדויות בלבד.
להלן רשימת המועמדים שהוצגו:
תוכנית השנה: אהבה זה כואב - ישראל 10; אהבה מעבר לפינה - ערוץ 2; אקזיט - HOT 3; ארץ נהדרת - קשת, ערוץ 2; השיר שלנו - yes; השמינייה - ערוץ הילדים HOT; טלנובלה בע"מ - HOT 3; יצפאן - HOT3; כוכב נולד 3 - קשת, ערוץ 2; משחק מכור - רשת, ערוץ 2.
תוכניות אירוח: יאיר לפיד - רשת ערוץ 2; יצפאן - HOT 3; לימוזינה עם גיל ריבה - ישראל 10; מי מפחד מצופית גרנט - ישראל 10; כתבנו בצפון יוצא לפגישה - מנחם הורוביץ - קשת, ערוץ 2.
תוכניות בידור: ארץ נהדרת - קשת, ערוץ 2; דאבל דייט - ביפ ערוץ הצחוק; היכל התרבות - רשת, ערוץ 2; משחק מכור - רשת, ערוץ 2; קצרים - טלעד/רשת, ערוץ 2; ריח מנטה - ערוץ 1.
ריאלטי: הדוגמניות - ישראל 10; השגריר - קשת, ערוץ 2; כוכב נולד 3 - קשת, ערוץ 2; מת להיות - טלעד, ערוץ 2; סוף הדרך 2 - רשת, ערוץ 2; רצים לדירה 2 - טלעד, ערוץ 2.
תוכניות סגנון חיים: אודטה - ישראל 10; גיל חובב והתוספות - HOT 3; המסיבה עם יובל כספין - ישראל 10; מסע עולמי - טלעד, ערוץ 2; שום, פלפל ושמן זית - ערוץ 1.
תוכניות מקור לילדים ונוער: אדומות - ערוץ הילדים; אקזיט - HOT 3; בחדר של חני - ערוץ 1; אולפן ערוץ הילדים - ערוץ הילדים; השמינייה - ערוץ הילדים HOT; ראש גדול - ערוץ הילדים yes.
סדרה יומית: אהבה מעבר לפינה - ערוץ 2; השיר שלנו - yes; טלנובלה בע"מ - HOT 3; פיק אפ - ישראל 10.
סדרות דרמה וקומדיה: אהבה זה כואב - ישראל 10; אלביס רוזנטל והאשה המסתורית - קשת, ערוץ 2; בטיפול - HOT 3; החיים זה לא הכל - טלעד, ערוץ 2; חדר מלחמה - רשת, ערוץ 2.
סרט טלוויזיה: חתה יתח-סבח - HOT 3; לנצח עם מיקי בקוביץ' - HOT FUN; נחמה בת-יפונה תחילה - ישראל 10; עד מדינה - HOT FUN; קרובים קרובים האיחוד - קשת, ערוץ 2.
השחקנית הטובה ביותר בסדרה מקורית: איילת זורר, בטיפול - HOT 3; אורלי זילברשץ בנאי, לתפוס את השמיים - קשת, ערוץ 2; אפרת בוימולד, אפידורל - yes+; דנה מודן, אהבה זה כואב - ישראל 10; ענת וקסמן, החיים זה לא הכל - טלעד, ערוץ 2.
השחקן הטוב ביותר בסדרה מקורית: אבי קושניר, "החיים זה לא הכל" - טלעד, ערוץ 2; אסי דיין, בטיפול - HOT 3; אסי כהן, אהבה זה כואב - ישראל 10; מקס אולארצ'יק, אדומות - ערוץ הילדים; שייקה לוי, אלביס והאשה המסתורית - קשת, ערוץ 2.
שחקן בסדרה יומית: אורי אומנותי, טלנובלה בע"מ - HOT 3; גיא לואל, טלנובלה בע"מ - HOT 3; יהודה לוי, אהבה מעבר לפינה - ערוץ 2; עופר שכטר, טלנובלה בע"מ - HOT 3; רן דנקר, השיר שלנו - yes 5 ישראלי.
שחקנית בסדרה יומית: אגם רודברג, "אהבה מעבר לפינה" - ערוץ 2; אוולין הגואל, פיק אפ - ישראל 10; טלי שרון, טלנובלה בע"מ - HOT 3; יעל שרוני, השיר שלנו - yes 5 ישראלי; נינט טייב, "השיר שלנו" - yes 5 ישראלי.
מגזינים: AXN מאניה יעל גולדמן - AXN; כל בוקר - ישראל 10; Y בעשר -yes Y; ערב טוב עם גיא פינס - HOT 3; קפה טלעד - טלעד, ערוץ 2.
תוכניות תעודה ותחקיר: דין וחשבון, רינו צרור - ישראל 10; החיים על-פי Y -yes Y; כלבוטק - רשת, ערוץ 2; רישיון להרוג - קשת, ערוץ 2; שומר מסך - טלעד, ערוץ 2 -ישראל 10.
מגישי חדשות ואקטואליה: גדי סוקניק ויונית לוי - ערוץ 2; גיא זוהר - ישראל 10; דני קושמרו - ערוץ 2; ירון לונדון ומוטי קירשנבאום - ישראל 10; מיקי חיימוביץ' ויעקב איילון - ישראל 10.
שדרני ספורט: אלי אילדיס ומירי נבו - ספורט 5; אורי לוי - ערוץ 1; דידי הררי - שבת של כדורגל; יורם ארבל - ערוץ 2, ספורט 5; מודי בראון - ספורט 5.
סדרות רכש: 24 - ישראל 10; The O.C - יס וויקנד; אבודים - XTRA HOT; חברים - קשת, ערוץ 2; עקרות בית נואשות - yes+.
טלנובלות ואופרות סבון רכש: היפים והאמיצים - ערוץ 2; טרה אספרנסה - HOT 3; פלורסיינטה - ג'טיקס; צעירים חסרי מנוח - HOT 3; תשוקת הניצים - ויוה.