|   15:07:40
דלג
  איתמר לוין  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
איפה כדאי ללמוד בינה מלאכותית?
קבוצת ירדן
החברה המצויינת למוצרי CBD כבר בישראל
מנדלבליט. "משפט פלילי ככל האחרים" [צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90] נתניהו. שלושה ימים בשבוע [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90]

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, מצהיר:

ניהול משפט נתניהו אינו עילה לנבצרות

"קמפיין מתמשך מבקש להציג את המשפט כמהלך המונע משיקולים זרים. זהו שקר וכזב. כתב האישום הוגש נגד האזרח בנימין נתניהו על מעשיו האישיים, ולא נגד ראש הממשלה בתור שכזה. הוא ודאי לא הוגש נגד מפלגה כלשהי" יוצא נגד "טענות כזב, שמטרתן לערער את הלגיטימציה שלנו"
03/09/2020  |   איתמר לוין   |   חדשות   |   מגיפת הקורונה   |   תגובות

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, מבהיר (יום ה', 3.9.20), כי ניהול משפטו של בנימין נתניהו במשך שלושה ימים בשבוע, אינו מהווה עילה לקבוע שנבצר ממנו למלא את תפקידו. שלב ההוכחות בבית המשפט המחוזי בירושלים אמור להיפתח בינואר הקרוב, ובסביבתו של נתניהו הושמעו חששות, לפיהם מנדלבליט יטען - אם תוגש עתירה לבג"ץ - שניהולו האינטנסיבי מונע את המשך כהונתו.

מנדלבליט אמר: "זהו משפט פלילי ככל האחרים. האתגר שנובע בפנינו אינו נובע מעצם ניהול המשפט, אלא מהקמפיין המתמשך המבקש להציג אותו כמהלך המונע משיקולים זרים. זהו שקר וכזב. כתב האישום הוגש נגד האזרח בנימין נתניהו על מעשיו האישיים, ולא נגד ראש הממשלה בתור שכזה. הוא ודאי לא הוגש נגד מפלגה כלשהי. אין במדינת ישראל מערכת תביעה פוליטית. הזירה היחידה לניהול המשפט היא בית המשפט, שם כולם שווים ושם יוכרעו טענות ההגנה".

מנדלבליט יצא נגד מה שתיאר כהעלאת טענות הגנה מחוץ לבית המשפט, ואמר ש"המטרה ברורה ושקופה: לעשות דה-לגיטימציה להליך. ההחלטה בדבר חפות או אשמה לא יכולה להתקבל בכיכר העיר או ברשתות החברתיות". מנדלבליט גם אמר כי ראש צוות התביעה, ליאת בן-ארי, והתובעים האחרים לא יושפעו כהוא זה מן האיומים וההכפשות עליהם.

עוד הדגיש מנדלבליט, כי הוא מבחין בין תפקידו כראש התביעה לבין תפקידו כיועץ המשפטי לממשלה, וכי הוא ונתניהו ממשיכים להיפגש, כולל בנושאים רגישים ביותר. הוא הציג כדוגמה לכך את עמדתו לפיה נתניהו יכול לעמוד בראש הממשלה למרות ההליך, ואמר שהביא בחשבון את העובדה שההליך יתנהל שלושה ימים בשבוע. "אין בכך כדי להקים עילת נבצרות לראש הממשלה", הדגיש מנדלבליט. הוא עמד על חשיבות הסדר ניגוד העניינים עם נתניהו, כחלק מתנאי כהונתו תחת כתב האישום.

מנדלבליט עמד על הצורך לשמור על דרכי המינוי הקיימות של היועצים המשפטיים, שלדבריו מבטיחות את ממלכתיותם, מקצועיותם והיותם א-פוליטיים. לטענתו, שינוי דרכי המינוי לא יביא לחיזוק המשילות, אלא להחלשת היסודות הדמוקרטיים של המדינה. עוד אמר כי הפרסומים סביב הבדיקה בשנת 2017 בעניינו של שר המשפטים, אבי ניסנקורן, היו מסולפים, וכך גם ההתבטאויות הפוליטיות בנושא העמדה לדין של מפגינים. לדבריו, הנחיית הפרקליטות בנושא היא תוצר של עבודה בת שנתיים, והטענה כאילו מטרת ההנחיה היא לאפשר אנרכיה - היא שקרית. "יש הבדל גדול בין ביקורת לבין טענות כזב, שמטרתן לערער את הלגיטימציה שלנו", הוסיף.

לדברי מנדלבליט, הייעוץ המשפטי בנושא הקורונה נעשה בשיתוף פעולה מלא עם השרים, במטרה להבטיח את החוקתיות של הצעדים לשמירת הבריאות ולהתמודדות עם ההשלכות הכלכליות שלו. "ההתמודדות עם האתגרים נעשית תמיד במסגרת הדין. המשילות, שהיא יסוד הכרחי ובוודאי בתקופת חירום, דרה בכפיפה אחת עם המשילות. זוהי ערובה יסודית לכל אזרח שזכויותיו יישמרו ושההחלטות יתקבלו באורח תקין ותוך שמירה על טוהר המידות. גם פיקוח פרלמנטרי אפקטיבי על הרשות המבצעת הוא חלק מאותה מערכת.

"לצד זאת קיים מקום מרכזי לבתי המשפט, שפסיקתם מחייבת את הכל. אפשר כמובן לבקר פסק דין כזה או אחר ואפילו לטעון שהוא שגוי, אבל מכאן ועד התקפות שלוחות רסן נגד בית המשפט ואף השמצות אישיות נגד שופטים - יש מרחק רב. התופעה הזאת חייבת להיפסק. אין לה מקום במדינה דמוקרטית". לדברי מנדלבליט, באותה מידה יש להבטיח את עצמאות היועצים המשפטיים. הוא הדגיש את הגיבוי שהוא נותן ליועץ המשפטי של משרד האוצר, אסי מסינג, אשר ספג ביקורת קשה מן השר ישראל כ"ץ.

מנדלבליט התייחס גם להצעתה של ח"כ אסנת מארק, חברת הוועדה לבחירת שופטים, לבטל את מעמדה הסטטורי של לשכת עורכי הדין: "למי שיש רעיונות מופרכים לגבי לשכת עורכי הדין - אין לי ספק שהלשכה תמשיך להיות גוף עצמאי ומשפיע". הוא דיבר בוועידה וירטואלית של הלשכה.

תאריך:  03/09/2020   |   עודכן:  03/09/2020
איתמר לוין
+אשדוד: המשטרה פיזרה מסיבת טבע המונית
09:15 04/09/20  |  עידן יוסף
באשדוד, נחשפה הלילה מסיבת טבע המונית בכמה מוקדים בחוף החשמל בעיר בהשתתפות מאות צעירים. שוטרים שהגיעו למקום הבחינו בעשרות כלי רכב ובאוהלים שהוקמו בחוף, כאשר חלק מהמשתתפים במסיבה ללא מסיכות וללא שמירה על ריחוק חברתי, בניגוד להנחיות משרד הבריאות.

השוטרים איתרו את מארגני האירוע, שטענו בפני השוטרים כי מדובר במסיבת יום הולדת. המסיבה פוזרה. השוטרים שפכו אלכוהול ורשמו קנסות בגין אי-עטיית מסיכה. ארבעת מארגני המסיבה נעצרו ונלקחו לחקירה במשטרת אשדוד. המארגנים הם תושבי מרכז הארץ בשנות ה-20 לחייהם. היום הם יובאו לבית משפט השלום באשקלון לדיון בהארכת מעצרם. החקירה נמשכת.
[צילום: דוברות המשטרה]
+משרד הבריאות: 2,740 נדבקים חדשים
08:16 04/09/20  |  עידן יוסף
משרד הבריאות: 2,740 נדבקים חדשים אובחנו אתמול, 418 חולים במצב קשה.
+מישהו כאן מוכן לחשוב קדימה?
08:00 04/09/20  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
המאבק בגל הראשון של הקורונה עלה יפה, כי היה צורך לאלתר מול נגיף שהגיע במפתיע וגרם למגיפה שלא הייתה כמותה 100 שנה - ואנחנו אלופי העולם באלתור  ▪  החזרה לשגרה וההכנה לגל השני חייבו תכנון ומחשבה - ובזה אנחנו הכי גרועים בעולם, והתוצאות נראות היטב  ▪  מאחר שאיננו יודעים להפיק לקחים, ההתנהלות הזאת נמשכת ועולה בחיי אדם
לא התכוננו ללימודים [צילום: מרים אלסטר, פלאש 90]
לא מתכוננים לחגים [צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90]
+נמשכת השביתה במעבדות: נדחתה הבקשה לצו מניעה
05:26 04/09/20  |  עידן יוסף
בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב דחה את בקשת המדינה להוציא צווי מניעה לשביתת עובדי המעבדות הציבוריות בדרישה לשיפור תנאי העסקתם. עם זאת, ניתן צו האוסר על עובדי המעבדות של קופת החולים שירותי בריאות כללית לשבות. הצדדים יידרשו לפרסם באמצעים שונים, כי ניתן להגיש בקשות לוועדת חריגים וכי ההשבתה אינה פוגעת בביצוע בדיקות קורונה.

במהלך הדיון שהתקיים בבית המשפט, אמר סגן הממונה על השכר במשרד האוצר כי המדינה אינה מוכנה לדון עם עובדי המעבדות בתוספת שכר רוחבית, ונימק זאת בהעדר תקציב מדינה מאושר ובייחוד של מדיניות האוצר במשבר הקורונה. עובדי המעבדות שובתים זה חמישה ימים. כתוצאה מכך, בדיקות שגרתיות אינן מתבצעות בקופות החולים ובבתי החולים, דבר הפוגע בתפקודם.
+על אף הקורונה: אין תמותה עודפת
23:36 03/09/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
על-פי העולה ממחקר שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, גם בקרב קשישים מעל גילי 70 ו-80 אין שינוי בשיעור התמותה השנתי  ▪  בשלושה שבועות בלבד נרשם "עודף תמותה"
([צילום: יונתן זינדל/פלאש 90])
+יהדות התורה: במקום שגמזו יטפל בקורונה הוא פוגע בחרדים
20:37 03/09/20  |  איציק וולף
חברי סיעת יהדות התורה פנו במכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, והאשימו את פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו, ברדיפת המגזר החרדי. "מתקבל הרושם שבמקום שפרופסור גמזו יעסוק במלאכת הטיפול במגיפת הקורונה, הוא עוסק בכותרות פופוליסטיות, בדיבורים ובמעשים הפוגעים פעם אחר פעם בציבור החרדי בישראל", טענו.
+שר הביטחון אישר תגבור המשטרה במאות חיילים
20:18 03/09/20  |  איציק וולף
שר הביטחון הנחה את צה"ל להיערך לתגבור משטרת ישראל במאות חיילים ב-30 הערים האדומות החל מיום ב' הקרוב. עוד הנחה גנץ את פיקוד העורף לחזק את הפעילות בערים אלו ובכלל זה למקד מאמץ של חקירות אפידמיולוגיות, בדיקות, סיוע בחבילות מזון ולהגביר את הפעילות ביקל"רים בשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות.

לצד זאת, אישר שר הביטחון את הארכתם של 7,000 תקני מילואים למאבק בקורונה למשך חודשיים נוספים: 3,000 צווים עבור פעילות בתוך הערים האדומות, 3,000 נוספים לפעילות במפקדת הקורונה ו-1,000 צווי מילואים לפעילות שוטפת של פיקוד העורף.


+גמזו: אנחנו במצב מלחמה, אין ברירה
18:23 03/09/20  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
הממונה על המאבק בקורונה, פרופ' רוני גמזו, מבהיר שצעדי הסגר שאושרו בקבינט הקורונה הם קשים והיו קשים גם עליו, אך הם בלתי נמנעים בשל ההתפצות המעריכית של הנגיף  ▪  "אנחנו באירוע של מלחמה, כל מי שהולך בלי מסיכה כאילו יורק בפניו של איש צוות רפואי"  ▪  עקץ במרומז את שר החינוך: "אף על-פי שיש אנשים שאומרים שזה בסדר, אנחנו יודעים שמערכת החינוך יכולה לגרום להעלאת התחלואה"
גמזו בתדרוך הערב. "אין לנו ברירה"
חזרה למראות הסגר מהאביב [צילום: יונתן זינדל]
+ליצמן: לא נאפשר סגירת בתי כנסת
18:08 03/09/20  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
שר הבינוי והשיכון טוען שההחלטה על הטלת הסגר על 30 רשויות ובהן בני ברק היא חלק מתוכנית סדורה להביא לסגר בחגים ולסגירת בתי כנסת בראש השנה ויום הכיפורים  ▪  "לא נאפשר זאת בשום צורה"
(ליצמן ודרעי. התנגדו בקבינט [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90])
+המאבק בקורונה: מועדון נסגר בחיפה; מסעדות נקנסו בנהריה
17:40 03/09/20  |  עידן יוסף
במסגרת המאמץ הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה, ערכו השבוע שוטרי תחנות מרחב אשר ביקורים במספר מקומות בילוי באזור הקריות ונהריה, במסגרת סגרו מועדון סנוקר באזור מפרץ חיפה, שנפתח בניגוד להנחיות משרד הבריאות ובתום שימוע נסגר לשבעה ימים.

בנוסף, נמצא כי שתי מסעדות בנהריה, הכניסו מספר לקוחות גבוה מהמותר וללא מסכות כנדרש ולפיכך בעלי המקום נקנסו וזומנו להליך שימוע, בסיומו הסתפקה בשלב זה המשטרה במתן דוחות אזהרה.
+ועדת חו"ב תדון בהסמכת שב"כ לצמצום התפשטות הנגיף
17:14 03/09/20  |  עידן יוסף
ועדת החוץ והביטחון תתכנס ביום ראשון לדיון והצבעה על הכרזת הממשלה לעניין הסמכת שירות הביטחון הכללי לבצע פעולות סיוע בהתאם לחוק הסמכת שירות הביטחון הכללי לסייע במאמץ הלאומי לצמצום התפשטות נגיף הקורונה החדש וקידום השימוש בטכנולוגיה אזרחית לאיתור מי שהיו במגע קרוב עם חולים (הוראת שעה), התש"ף-2020.


+מיום ב': הסגר על כ-30 ישובים אדומים
16:42 03/09/20  |  עידן יוסף, איציק וולף   |   לרשימה המלאה
השרים אישרו את מתווה ההסגר שהוצג על 30 האזורים שהוגדרו אדומים  ▪  ההגבלות שיוטלו: מגבלות תנועה, סגירת עסקים ומערכת החינוך, למעט חינוך מיוחד  ▪  במשטרה יבחנו עד ליום שני האם ניתן יהיה לאכוף את ההגבלות בכל האזורים או שיסתפקו בעשרה
רחוב בת"א [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
מלונית הישיבה בכרמיאל [צילום: דוד כהן/פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
ניהול משפט נתניהו אינו עילה לנבצרות
תגובות  [ 4 ] מוצגות   [ 4 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
טירה
3/09/20 20:31
2
מטריקס
3/09/20 21:14
3
ישראל בר-ניר
4/09/20 01:56
 
א.ל. רמת-גן
4/09/20 15:50
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מגיפת הקורונה
הממונה על המאבק בקורונה, פרופ' רוני גמזו, אמר שצעדי הסגר שהציג בפני קבינט הקורונה ואשר אושרו בקבינט אינם צעדים פשוטים, אך הכרחיים. תחלואה שמטפסת ביממה אחת מכ-2,000 לכ-3,000 צריכה להדאיג את כולנו. בעיני כל ישראל במלחמה", אמר.
03/09/2020  |  איציק וולף  |   חדשות
שר הבינוי והשיכון ויו"ר יהדות התורה, יעקב ליצמן, הצהיר כי לא יאפשר הטלת סגר בחגים וסגירת בתי כנסת בראש השנה, יום כיפור וסוכות.
03/09/2020  |  איציק וולף  |   חדשות
קבינט הקורונה החליט (יום ה', 3.9.20) להטיל הסגר על הערים האדומות, שייכנס לתוקפו מיום שני בהתאם להיערכות. לשרים הוגשה הרשימה המלאה של 30 האזורים האדומים. המגבלות שיוטלו על התושבים באזורים אלה – איסור על יציאה של יותר מ-500 מטר ממקום המגורים, סגירת עסקים וסגירת מערכת החינוך, למעט וחינוך מיוחד. השרים אריה דרעי ויעקב ליצמן התנגדו להחלטה.
מומחים מהאוניברסיטה העברית הגישו דוח לקבינט הקורונה, שממנו עולה כי "בתרחיש נומינלי יהיו 600 חולים במצב קשה בעוד שבועיים". נתוני הדוח מוצגים בישיבת קבינט הקורונה שמתכנסת בשעה זו. הדוח קובע כי ישראל לא הצליחה להמשיך את הבלימה של הגל השני שהתרחשה בסוף יולי, ולהפוך אותה לירידה ממשית ומתמשכת בהדבקה ובתחלואה בבתי החולים.
03/09/2020  |  מירב ארד  |   חדשות
מספר השכירים המועסקים בחודש יוני 2020 היה נמוך בכמעט 10 אחוזים ממספר השכירים שהיו מועסקים ביוני אשתקד. זאת, בשל המשבר הכלכלי החריף שנובע מהתפשטות הקורונה, ובעקבות התאוששות חלקית של ענפים מסוימים בהשוואה לחודשים הקודמים.
03/09/2020  |  איציק וולף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דן מרגלית
דן מרגלית
ברט סטיבנס, מכותבי הטורים המרכזיים בניו-יורק טיימס, ציין כי ניר ברקת לא הצליח להשיב כראוי לשאלות על מדיניותו של בנימין נתניהו, בכל תחום, בכל חזית
בלפור חקק
בלפור חקק
הספר מסכם קריירה מפוארת כאיש תקשורת בכיר, שזכה להישגים רבים בשל כישרונותיו אך ידע כל חייו שיש משימה אחת שלא יוכל לברוח ממנה: לקום לספר את הסיפור המשפחתי, להסיר את כתם הנידוי
חיים רמון
חיים רמון
נתניהו, גלנט, גנץ ובכירי המטכ"ל, הוציאו לפועל תוכנית צבאית שהביאה לגירושם של תושבי צפון הרצועה לרפיח. ועכשיו, ברפיח יש ריכוז של יותר ממיליון עקורים, מה שמונע מצה"ל לחסל את גדודי הח...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il