|   15:07:40
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
מים זורמים, נחת מתמשכת: מזרקות ומפלי מים כמקור לרווחה בגינה
קבוצת ירדן
מתי ולמה נזמין עורך דין מתחום התעופה?
התגייסות לעבודה בשכר [בינג AI]

איגוד העו"סים משיק לוח דרושים לשעת חרום

איגוד העו"סים קורא לעובדים סוציאליים פורשים, חדשים, גמלאים, מתנדבים ועובדים בשוק הפרטי לשוב לעבודה בשכר בשירות הציבורי, כדי לספק מענה ראוי בעקבות המלחמה מבקש מהממשלה ומהרשויות להפסיק ולהתבסס על פעילות התנדבותית שאינה מתוכללת ע"י גורם ציבורי
01/11/2023  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות
21 ילדים ישראלים נותרו יתומי מלחמה
עידן יוסף
לרשימה המלאה

איגוד העו"סים משיק לוח דרושים לשעת חרום, וקורא לעובדים שעד עתה פעלו בהתנדבות, לגמלאים, לעו"סים חדשים במקצוע ולמי שעברו לשוק הפרטי לשוב לשאת משרה ותפקיד בשכר בשירות ציבורי, כך פורסם (יום ג', 1.11.23) בחשבון הפייסבוק של האיגוד.

האיגוד קורא לממשלה ולרשויות להפסיק ולהתבסס על פעילות התנדבותית שאינה מתוכללת על-ידי גורם ציבורי. לעובדים וציאליים פונה האיגוד וקורא "בתחילת הדרך לאחר 7 באוקטובר, בתוך התוהו ובוהו ששרר עד שהמערכות הציבוריות החלו לפעול, אלפי עובדים סוציאליים פינו מזמנם והתנדבו בהגשת הסיוע. ההתגייסות הזו מרגשת ומחזקת את האחווה המקצועית שלנו. כיום, אין עוד הצדקה ומקום לפעילות התנדבותית שלא מתוכללת על-ידי גורם ציבורי. אנו קוראים לכל העו"סים למצוא את מקומם ולהשתתף בתפקידים המוצעים בשכר".

"קראנו במהלך השבועיים האחרונים לממשלה לא להתבסס עוד על אנשי מקצוע מתנדבים ויוזמות אזרחיות מקומיות. אנחנו מברכים את משרדי הממשלה, הרשויות המקומיות, קופות החולים והארגונים שלא רק שהבינו זאת, אלא גם השכילו והצליחו לפעול לגיוס עובדים סוציאליים נוספים לתקופת החרום. זו הדרך הנכונה, המקצועית והבטוחה למלא את אחריותה של המדינה לטיפול בתושביה".

לכן, האיגוד קורא לפורשים מעבודה בשירות הציבורי, שסיימו לאחרונה את הליכי הרישום כעו"ס, שפרשו לגמלאות, שהתנדבו במהלך התקופה האחרונה, שעובדים באופן פרטי או משרות חלקיות לשוב לעבודה בשירות הציבורי, ופרסם באתר שלו רשימת משרות רלוונטיות.

תאריך:  01/11/2023   |   עודכן:  01/11/2023
עידן יוסף
+המחבלים חדרו לארץ כשברשותם מפות עם מגורי קצינים בכירים בצה"ל
00:57 02/11/23  |  עידן יוסף
פרטים חדשים על חדירת המחבלים לישראל: הם הגיעו עם מפות שכללו בין היתר כתובות של קצינים בכירים שמתגוררים בעוטף. באחד המקרים, הם כבר הגיעו ליישוב, אבל כוחות שהגיעו למקום ניהלו מולם קרב וחיסלו אותם. גם המחבלים שחדרו לאוגדת עזה, הצטיידו במפות של מגורי הקצינים הבכירים במטרה לחטוף אותם לרצועת עזה.
+דיווח בסוריה: נעצרו 30 קצינים סורים בעלי זיקה לרוסיה
00:54 02/11/23  |  עידן יוסף
מקורות המזוהים עם האופוזיציה הסורית מדווחים על מעצרם של למעלה מ-30 קצינים סורים בעלי זיקה קרובה לרוסיה במחוז קוניטרה. על פי מקורות אלו, המעצר בוצע באשמת שווא של "סחר בסמים" מתוך מטרה להחליף קצינים אלה באחרים, בעלי זיקה לאירן.
+מלזיה חוששת מהתנקשויות של המוסד באנשי חמאס בשטחה
00:52 02/11/23  |  עידן יוסף
בצל המלחמה, במלזיה חוששים מהתנקשויות של המוסד באנשי חמאס בשטחה. בכיר במשטרה המלזית אמר כי הם פועלים לאיתור תושבים ששכר ארגון הביון הישראלי לפעולות שונות.
+ארה"ב לא שוללת אפשרות שיתאפשר סיוע לעזה דרך מעבר כרם שלום
00:48 02/11/23  |  עידן יוסף
משרד החוץ האמריקני נשאל האם ישראל תאפשר סיוע כלשהו שיעבור לעזה דרך מעבר כרם שלום והשיב: "זו אפשרות... אם נגלה שלא נוכל לקבל את כמות הסיוע שאנו רוצים להכניס דרך רפיח, כמובן נבדוק אפשרויות אחרות".

מתאם פעולות הממשלה בשטחים ובכירים נוספים במערכת הביטחון ביקרו בימים האחרונים במצרים על-מנת לקדם פתרונות הומניטריים מיידים ודחופים עבור אזרחי עזה (חדשות 13).
+דיווח: ביידן מעריך שימיו של נתניהו בפוליטיקה ספורים
00:40 02/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
על-פי דיווח באתר האמריקני פוליטיקו, נשיא ארה"ב ויועציו דנו באפשרות שראש הממשלה לא ישרוד בכיסאו זמן רב, וכי ביידן אף העביר את "הלך הרוח" הזה לנתניהו בשיחות שקיים איתו לאחרונה  ▪  בבית הלבן מכחישים את הדיווח: "הנושא לא נדון בעבר ע"י הנשיא, והוא לא נדון כעת"
ביידן ונתניהו
+ירושלים לרבת-עמון: מצרה על החלטתך, אבל ממוקדת במלחמה
00:19 02/11/23  |  עידן יוסף
‏ישראל מצרה על החלטת ממשלת ירדן להחזרת שגרירה להתייעצויות. בהודעת דובר משרד החוץ נכתב כי "מדינת ישראל ממוקדת במלחמה שנכפתה עליה במתקפת הטרור הרצחנית של חמאס, ארגון טרור שטבח ב-1,400 ישראלים וחטף 240 נשים, ילדים, תינוקות וזקנים. ישראל תוקפת את מחבלי החמאס ותשתיות הטרור של הארגון אשר משתמש באזרחי רצועת עזה כמגינים אנושיים".

בתוך כך, מקורות ערביים דיווחו כי הרשויות בירדן החלו במגעים עם החותים בתימן ועם חיזבאללה במטרה למנוע זליגה לשטחה של טילים ורקטות הנורים לעבר ישראל.
+ח"כ רוטמן נגד גיא פלג: "לא אמרתי שהדם של הלל ויניב אדום יותר"
23:37 01/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
יו"ר ועדת החוקה דורש מגיא פלג ומחדשות 12 להתנצל על דברים שקריים שיוחסו לו והודיע כי אם לא יעשו זאת - יגיש נגדם תביעת דיבה  ▪  "עלילת דם שקרית ומסיתה, שגרמה למשפחות החללים להיפגע מדברים שכלל לא נאמרו"
רוטמן. אמרתי לגיא פלג שזה שקר ושלא יפרסם [צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]
+גלנט: למחבלי חמאס שתי אפשרויות - להיכנע ללא תנאי או למות
23:03 01/11/23  |  עידן יוסף
שר הביטחון יואב גלנט במסיבת עיתונאים: "צה״ל מתקדם בדרך להכרעת החמאס. למחבלי חמאס יש שתי אפשרויות בלבד - להיכנע ללא תנאי או למות. אין אפשרות שלישית. יותר מעשרת אלפים חימושים הוטלו על עזה, ואלפי מחבלים חוסלו. לא נעצור עד שנגיע לכולם".

על הלגיטימציה הבינלאומית: ״במלחמה, המשימה היא לנצח, כל השאר פחות חשוב. יהיה המחיר אשר יהיה וגם אם זה לא ימצא חן בעיני חלק מאומות העולם - אנחנו ממשיכים עד שנכניע את חמאס״.

גלנט על אפשרות תקיפה של החותים בתימן סירב לומר האם תגיב ישראל: ״מכירים את הנתונים ונדע מה לעשות״.
+חמאס שילח לעבר כוחותינו קבוצה של כ-100 ילדים ונשים שישמשו חומה אנושית
22:48 01/11/23  |  עידן יוסף
במהלך הקרב על בסיס כוח 17 הצמוד לג'באליה עמדו לוחמי צה"ל בשטח מול מחזה חריג: חמאס שילח לעברם קבוצה של כ-100 ילדים ונשים שישמשו חומה אנושית. "אנחנו ערוכים לעוד מקרים של שימוש ציני ובוטה כזה באוכלוסייה", אמר אחד הקצינים (ynet).
+סמוטריץ': הכלכלה חזקה, עובדים על תקציב חדש ל-2024
22:22 01/11/23  |  עידן יוסף
שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הדגיש את החשיבות של המשך השגרה הכלכלית גם בתקופת המלחמה. בתדרוך המשל"ט האזרחי, אמר סמוטריץ' כי "הכלכלה הישראלית חזקה, נכנסנו טוב למשבר הזה ואנחנו יודעים לתמוך את מאמצי המלחמה בחזית ובעורף".

סמוטריץ' גם הבטיח שהממשלה תתמוך בכלל הצרכים של המדינה, כולל המאמצים הצבאיים. "אנחנו תומכים את כלל הצרכים של המדינה ואנחנו עושים מאמץ לעשות את זה טוב יותר, רחב יותר ומהיר יותר", אמר.

השר גם התייחס לנושא הרפורמות הכלכליות. "אנחנו עובדים על תקציב חדש ל-2024 ונגבש שורה של רפורמות מבניות כדי להעלות את ישראל למסלול צמיחה מהיר", אמר.
+הנשק הכי סודי שיש לנו
21:56 01/11/23  |  יצחק הרצוג   |   לרשימה המלאה
נאום נשיא המדינה לאומה [י"ז בחשוון תשפ"ד, 01.11.2023]
הרצוג. לשמור על האחדות הישראלית בעורף [צילום: לע"מ]
+כך לוקח חמאס דלק מבתי החולים ברצועה
21:04 01/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
דובר צה"ל הציג לתקשורת הבינ"ל איך חמאס מעדיף להשתמש בדלק מבתי חולים לצורכי טרור על פני הצרכים ההומניטריים של תושבי עזה
בית החולים האינדונזי ברצועת עזה [צילום: דובר צה''ל]
+מספר החטופים לעזה התעדכן ועלה ל-249
20:58 01/11/23  |  עידן יוסף
דובר צה"ל: "מסרנו הודעות למשפחותיהם של 249 חטופים ו-331 חללי צה״ל".
+פורסם תיעוד חדש של כוחותינו מחסלים מחבלים במעבר ארז
20:40 01/11/23  |  עידן יוסף
פורסם תיעוד חדש של כוחותינו מחסלים מחבלי חמאס במחסום ארז במהלך מתקפת הטרור ב-7 באוקטובר. אזהרה: התמונות קשות לצפייה.
+עימות בין שרי האוצר והביטחון בנושא העברת כסף לרש"פ
20:30 01/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
גלנט: "ראוי להעביר מיד את הכספים לרשות הפלשתינית כך שישמשו את כוחותיה שמסייעים במניעת טרור"  ▪  סמוטריץ': "הרשות הפלשתינית היא חלק מהבעיה. לא חוזרים על טעויות וקונספציות שהתפוצצו לנו בפנים"
גלנט וסמוטריץ'. מה יביא ליציבות ביו"ש? [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+חשד לחדירת רחפנים באזור זיקים
20:21 01/11/23  |  עידן יוסף
התושבים התבקשו להיכנס למרחבים מוגנים ולהיכנס לבתים.
+הרמטכ"ל: זו תהיה מלחמה ארוכה ואנחנו נילחם אותה עד תום
19:46 01/11/23  |  עידן יוסף
הרמטכ"ל פרסם דף קרב שני מתחילת המלחמה לחיילי צה״ל ולמפקדיו, שבו נכתב בין היתר: "זו תהיה מלחמה ארוכה ואנחנו נילחם אותה עד תום. הפעילות תימשך ותתעצם על-פי שלבי המלחמה ומטרותיה, כפי שהוגדרו על ידי ממשלת ישראל. נמשיך לחתור ללא לאות ולנצל כל הזדמנות להשבת החטופים, במאמצים גלויים וסמויים ובנטילת סיכונים כפי שכבר עשינו.

"נמשיך להכות באויב ככל שיידרש, עד אשר אזרחי ישראל ישובו לחיות חיי ביטחון בבתיהם ובקהילותיהם. יֵדעו אויבינו כולם כי צבא ההגנה לישראל ירדוף את כל מי שינסה לפגוע בעם ישראל בארצו ויגבה ממנו מחיר כבד, במוקדם או במאוחר.

"אנחנו נלחמים על ערכי הצדק והמוסר עליהם קמה המדינה, מול ארגון טרור שביצע פשעי מלחמה שפלים ואיומים. אנחנו נלחמים על זכותנו ועל זכותם של הדורות הבאים לחיות בבטחה ולשגשג במולדתנו", דברי רא"ל הרצי הלוי.
0
+צה"ל ושב״כ חיסלו את ראש מערך הנ"ט של חמאס
19:38 01/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
במסגרת תפקידו, המחבל מחמד עצאר היה אחראי על כלל מערכי הנ״ט בחטיבות השונות ברצועת עזה, ניהל את הכוח בשגרה וסייע בהפעלתו בחרום
פרופיל המחבל שחוסל
+גנץ: אין ולא יהיו ערי מקלט - לא בעזה, לא באיו"ש
19:34 01/11/23  |  עידן יוסף
השר בני גנץ אומר כי "אין ולא יהיו ערי מקלט - לא בעזה, לא באיו"ש ולא בשום מקום - קרוב או רחוק". בביקור במפקדת פיקוד המרכז, אמר גנץ: "נרדוף אותם בלילות ובימים, בעריהם ובמיטותיהם, בעזה ובג'נין, מעל הקרקע ומתחת לפני הקרקע".

על משך המלחמה אמר: "מי שמצטרף לדאעש של ימינו ומנסה לאתגר אותנו נמצא על הכוונת וישלם מחיר כבד במקום שזה יכאב לו, ובזמן שיתאים לנו, וזה יהיה זמן רציף וארוך. נבוא חשבון עם מבקשי רעתנו. אזרחי ישראל - זה יהיה ארוך, זה יהיה מורכב, זה יהיה קשה ולפעמים זה גם יכאב. אבל אנחנו ננצח".
+נשיא המדינה ישא הערב ב-21:15 נאום לאומה
18:52 01/11/23  |  עידן יוסף
נשיא המדינה יצחק הרצוג ישא הערב ב-21:15 נאום לאומה. זהו נאומו השני של הנשיא מאז נפתחה המלחמה.
+כ-3,000 מחבלים פלשו לשטח ישראל בשבת השחורה
18:42 01/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
לאלפי המחבלים הצטרפו מאות בוזזים עזתים  ▪  בצה"ל אומרים: לא יהיה מנוס מלפעול בתוך בתי החולים בעזה  ▪  בפיקוד הדרום מסרו שיעשו הכל להשבת החטופים הביתה באמצעות כוח צבאי, גם אם הדבר כרוך בסיכונים גדולים  ▪  גם מפקדים בכירים בצה"ל משתתפים בכניסות הקרקעיות לעזה
מחבלים משתלטים על טנק של צה"ל [צילום: AP]
+חייל צה"ל נהרג מפגיעת פצצת מרגמה בבארי
18:30 01/11/23  |  עידן יוסף
הותר לפרסום שמו של רס״ל (מיל׳) שלו ציון שרעבי בן 22, מטנא עומרים, חובש קרבי בגדוד 749 בחטיבת ביסל״ח. החייל, שהיה שייך לחיל-הלוגיסטיקה, נהרג מפגיעת פצצת מרגמה במהלך פעילות מבצעית בקיבוץ בארי.

בנוסף, בלחימה ברצועת עזה במהלך היום, נפצע לוחם מגדוד 184, חטיבה 14, באורח קשה. משפחתו עודכנה.
רס"ל (במיל') שלו ציון שרעבי ז"ל הי"ד
+בכירה במחלקת המדינה של ארה"ב הגיעה לישראל
18:14 01/11/23  |  עידן יוסף
בכירת מחלקת המדינה האמריקנית ברברה ליף הגיעה היום לארץ. היא צפויה להיפגש עם גורמים ישראלים אחרי ביקור במדינות נוספות במזרח התיכון - ולקראת הגעתו של שר החוץ האמריקני בלינקן לישראל ביום שישי.
+שר החוץ הבריטי שיתף אמירות קשות של בכיר בחמאס והביע זעזוע
18:10 01/11/23  |  עידן יוסף
שר החוץ של בריטניה, ג׳יימס קלברלי, שיתף בטוויטר אמירות קשות של בכיר בחמאס שמצהיר כי היה מבצע את טבח ה-7 באוקטובר שוב ושוב. שר החוץ הבריטי תהה איך ייתכן שלום כשחמאס מחויבת להשמדת ישראל.

+עזה: דיווח על עשרות הרוגים שהמתינו בתור למאפייה
18:03 01/11/23  |  עידן יוסף
מנהל בית החולים שיפאא הנשלט בידי חמאס: "עשרות הרוגים ופצועים כתוצאה מתקיפה של צה"ל בסמוך למאפיית א-שרק בעיר עזה". לפי ערוצים פלשתינים רוב הנפגעים הם תושבים שעמדו בתור לקנות לחם.
+דיווח בלבנון: מוקשי נ"א התפוצצו בעקבות פגזי צה"ל
17:59 01/11/23  |  עידן יוסף
ערוץ אלמנאר הלבנוני: מספר מוקשים נגד אדם התפוצצו באזור ביר שעיב, ליד הכפר בלידא כתוצאה מהשריפות שהציתו הפגזים הישראלים.
+יעקב אשר: נביא עובדים זרים לבנייה בלי הסכם בילטרלי
17:31 01/11/23  |  עידן יוסף
לנוכח המחסור החריף בעובדים בענף הבנייה, יו"ר ועדת הפנים יעקב אשר הגיע להסכמות עם משרד השיכון שתקודם הצעה להחלטה בממשלה שתאפשר להביא מיד עובדים זרים לענף הבניה שלא באמצעות הסכם בילטרלי, זאת לאחר שהתברר שההסכמים מהווים חסם.
+מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה הגיע שוב ללבנון לתאם מהלכים עם חיזבאללה
17:29 01/11/23  |  עידן יוסף
העיתון הלבנוני נידאא' אל-וטן דיווח כי מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה של אירן, איסמאעיל קאא'ני, הגיע אתמול לביקור בביירות. לא מדובר בפעם הראשונה שקאא'ני מבקר בלבנון מאז תחילת המלחמה.

‏הערוץ הלבנוני אל-ג'דיד מסר כי הביקור בביירות נועד לתאם מהלכים עם חיזבאללה בנוגע לשלב הבא של המלחמה.
+הותקפה החוליה ששיגרה פצמ"רים לעבר שתולה; חוליות ניסו לשגר טילי נ"ט
17:09 01/11/23  |  עידן יוסף
בהמשך להתרעה במרחב שתולה, זוהו מספר שיגורים של פצצות מרגמה שנפלו בשטחים פתוחים. אין נפגעים. כלי טיס של צה"ל זיהה את החוליה שביצעה את הירי ותקף אותה.

בנוסף, טנק של צה"ל תקף חוליות מחבלים שניסו לשגר טילי נ"ט משטח לבנון לשטח ישראל במרחב שתולה.

כמו כן, זוהו מספר שיגורי מרגמה לפני זמן קצר לעבר מרחב שומרה. אין נפגעים. צה"ל יורה לעבר מקורות הירי.
+עלה ל-16 מספר החיילים שנפלו ברצועה
16:46 01/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
שני חיילי גדוד צבר של חטיבת גבעתי שהשתתפו בלחימה ברצועה ששמותיהם הותרו לפרסום - סמ"ר איתי יהודה וסמ"ר שי ארוס  ▪  עדן חמוי מקיבוץ ניר יצחק, שנפצעה אנוש במסיבה מרעים, מתה היום מפצעיה
סמ"ר איתי יהודה ז"ל הי"ד
סמ"ר שי ארוס ז"ל הי"ד
+המכה הקשה ביותר לאירן: ניצחון ישראלי על חמאס
16:25 01/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
בעל הטור מקס בות מסביר בוושינגטון פוסט כיצד אירן מפעילה את שלוחיה נגד המערב - ומדוע ניצחון מוחץ של צה"ל יסיג לאחור מדיניות זו
תרגיל של צבא אירן בשבוע שעבר [צילום: AP]
+שגריר ירדן בישראל הוחזר להתייעצויות
16:16 01/11/23  |  עידן יוסף
משרד החוץ של ירדן החליט להחזיר את השגריר בישראל להתייעצויות ברבת עמון לאות מחאה על הפעולה הקרקעית בעזה. הצעד מגיע אחרי הפסגה במצרים שבה מדינות ערב קראו להפסקת אש. אין זו הפעם הראשונה שבה ירדן מחזירה את השגריר כמחאה.
+אזעקות הופעלו בגוש-דן, המרכז והשפלה
16:09 01/11/23  |  עידן יוסף
במטח שני מהבוקר בוצעו כמה יירוטים. לפי שעה לא נמסר על נפגעים. אותרה זירת נפילה של רסיס בנס ציונה. כתוצאה מכך נגרם נזק בלבד, ללא נפגעים בנפש.
כלה במהלך צילומים רצה למרחב מוגן [צילום: שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים]
+מלחמה ברצועת עזה עד הסוף המר
15:55 01/11/23  |  יוני בן-מנחם   |   לרשימה המלאה
ישראל מתמקדת בלחימה נגד חמאס ברצועת עזה אך למעשה מדובר במלחמה רב זירתית שאירן הצליחה לכפות על ישראל. מדובר במלחמה ארוכה אך ישראל היא חזקה והיא תנצח את אויביה גם אם תשלם מחיר כבד, ישראל חייבת לגבות את המחיר גם מאירן
לחימת צה"ל בתוך רצועת עזה [צילום: דובר צה"ל]
+איילת שקד: משרד החוץ צריך להקרין את סרט הזוועות בכל פרלמנט בעולם
15:39 01/11/23  |  מירב ארד
השרה לשעבר איילת שקד בעקבות הסרט הלא מצונזר של דובר צה"ל: "משרד החוץ צריך להקרין את סרט הזוועות שערך דובר צה״ל לחברי הקונגרס ובכל פרלמנט בעולם. כמו כן בכל מדינה לרכז את הכתבים הבכירים ולהראות להם את האמת."
+אזעקה בנתיב העשרה
15:36 01/11/23  |  מירב ארד
אזעקת צבע אדום בנתיב העשרה.
+שר התיירות בוועדת הכספים: "שלשום נכנסו לישראל 26 תיירים"
15:05 01/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הוסכם כי יגובש עם עסקי התיירות מתווה פיצויים מהיר וייחודי לענף, ויקדמו אותו מול הממשלה  ▪  במשרד האוצר כבר סוכם על מענה בנוגע ל-2 סוגיות שהוצפו בדיון: חישוב התשומות שיש לגביהם מע"מ 0 בענף, וחישוב לגבי ירידת מחזורים בענף יחושב בהשוואה לתקופה שהחל מחודש אוקטובר אשתקד
חיים כץ. יגבוש מתווה ייחודי [צילום: דני שם-טוב, דוברות הכנסת]
+"אתם תמונת הנצחון שלנו"
14:57 01/11/23  |  יפעת גדות   |   לרשימה המלאה
עידן רייכל ריגש את מפוני העוטף בהופעה מרגשת בקלאב הוטל אילת  ▪  השיר ״ממעמקים״ קיבל משמעות מצמררת נוספת ״ממעמקים קראתי אלייך בואי אלי בשובך יחזור שוב האור בעיני״
רייכל. הגיע בהתנדבות [צילום: יח"צ קלאב הוטל אילת]
+"כותבת לכם מתוך התקף חרדה: עזה צריכה להימחק"
14:50 01/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
כתבה: "החזקתי מעמד בתוך האולם חמש דקות. ואז ברחתי בזעקות בכי וגוף רועד"  ▪  בעקבות הדברים שראתה קראה חברת הכנסת לאחדות בעם ישראל: "אל תשנאו זה את זה.
המפלצות שונאות אתכם מספיק. תשנאו את האויב"
דיסטל-אטבריאן. "שימותו ברע" [צילום: תומר נויברג/פלאש 90]
+אהבת מרדכי או חיבוק עזתי קטלני
14:36 01/11/23  |  יורי מור   |   לרשימה המלאה
מנהיג חכם שדואג לגורל עמו בימים אלה היה קורא לערביי ישראל להצטרף לצה"ל, להילחם שכם אחד עם היהודים כדי למגר את הטרור העזתי
עבאס. לא מלך [צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש 90]
+טיל נ"ט שוגר משטח לבנון לעבר מוצב בגליל העליון; צה"ל השיב בירי
14:17 01/11/23  |  מירב ארד
טיל נ"ט שוגר משטח לבנון לעבר מוצב ליד קיבוץ יפתח שבגליל העליון. צה"ל השיב בירי ארטילריה. אין נפגעים
+אזעקות בנירים ועין השלושה
14:01 01/11/23  |  מירב ארד
אזעקות צבע אדום בנירים ועין השלושה.
+לפיד בגבול הצפון: ״נעשה את מה שאפשר כדי לעזור לקריית שמונה"
13:55 01/11/23  |  מירב ארד
אש האופוזיציה יאיר לפיד ביקר (יום ד') בגבול הצפון, במסגרת הביקור הגיע לחמ״ל העיר קריית שמונה ונפגש עם ראש העיר קריית שמונה, אביחי שטרן, ועם צוות העייריה. בפגישה השתתפו חברי הכנסת של יש עתיד, נאור שירי וסימון דוידסון.
בהמשך נפגש לפיד גם עם חיילי חיל השריון הפרוסים במרחב הצפון. ראש האופוזיציה יאיר לפיד אמר בביקורו: ״נעשה את מה שאפשר כדי לעזור, הגענו בשביל לשמוע את הפערים בפינוי וניהול העיר. ביחד עם חברי הכנסת של יש עתיד נפעל בכנסת ובוועדת הכספים כדי שקולה של קריית שמונה יישמע״.
+46 מבוקשים נעצרו הלילה ברחבי יו"ש; 30 שייכים לארגון חמאס
13:30 01/11/23  |  מירב ארד
כוחות צה״ל, שב״כ ומג״ב עצרו הלילה 46 מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור ברחבי אוגדת יהודה ושומרון. 30 מהם שייכים לארגון הטרור חמאס. עד כה נעצרו מתחילת המלחמה כ-1,180 מבוקשים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון וחטיבת הבקעה והעמקים, כ-740 משוייכים לארגון הטרור חמאס.
+הכנסת אישרה בקריאה ראשונה הצעת חוק לתשלום תגמולים למשפחות חטופים ונעדרים
13:20 01/11/23  |  מירב ארד
אושר בקריאה ראשונה: בני משפחה של נעדרים, חטופים או שבויים, יהיו זכאים לתגמולים המגיעים לבן משפה של חייל שנספה או נפגע פעולות איבה. הצעת החוק קובעת שבני משפחות החטופים והנעדרים יקבלו זכאויות שיהיו משולות לבן משפחה של נספה לפי חוק משפחות חיילים שנספו במערכה או חללי פעולות איבה. בין היתר יוענקו למשפחות תגמולים חודשיים ללא הגבלת זמן, כל עוד לא השתנה מצבו הרשמי של החטוף או הנעדר.

+אושר בקריאה ראשונה: הארכה בשנה של כהונת נציב תלונות הציבור על שופטים
13:14 01/11/23  |  מירב ארד
מליאת הכנסת אישרה (יום ד') בקריאה ראשונה את הצעת חוק נציב תלונות הציבור על שופטים (הוראת שעה) הארכת משך הכהונה, התשפ"ד - 2023. 6 חברי כנסת תמכו בהצעה לעומת 2 מתנגדים והיא תועבר לוועדת חוקה. הצעת חוק זו נועדה לאפשר את הארכת משך כהונתו של נציב תלונות הציבור על שופטים בשנה נוספת, לנוכח מלחמת חרבות ברזל וההכרזה על מצב מיוחד בעורף.
+ישראייר: מתמודדים בהצלחה עם המלחמה, לא נוציא עובדים לחל"ת
13:10 01/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
המנכ"ל אורי סירקיס במכתב לעובדים: החברה מפעילה רק שלושה-ארבעה מטוסים לעומת תשעה ערב המלחמה, הסבה את חלקם למטען והגדילה את הבסיס הפיננסי שלה
המטוס לאילת עם תמיכה בחטופים [צילום: ישראייר]
+בזק תבטל את החיובים לכל המפונים מהצפון, העוטף ושדרות
13:08 01/11/23  |  מירב ארד
חברת בזק מהודיעה כי בהמשך להחלטה על ביטול החיובים לתושבי העוטף ושדרות, היא מבטלת את כלל החיובים לחודש הקרוב ללקוחותיה מכל ישובי הצפון שפונו מבתיהם. הביטול יתבצע באופן אוטומטי.
+כבאים הנרצחים בפיגוע אינם מוכרים כנפגעי פעולות איבה
12:57 01/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הוועדה דנה במתן טיפול נפשי לארגוני ההצלה  ▪  יו"ר הוועדה ח"כ יוני משריקי: "חובתנו להעניק להם את המענה הנפשי, באופן יזום, ולשקם את נפשם ונפש האומה כולה"  ▪  משריקי דרש מהאוצר תוכנית תקציבית סדורה לגופים כדי שיוכלו לתת מענים נפשיים
[צילום: דוברות כבאות והצלה]
+"אמ"ן בפיקודי כשל ולא עמד במשימה - מתן התרעה למלחמה"
12:27 01/11/23  |  מירב ארד
"אמ"ן בפיקודי כשל, ולא עמד במשימה החשובה ביותר שלו - מתן התרעה למלחמה. כעומד בראש הארגון, אני הוא הנושא באחריות העליונה לכך, כפי שהדגשתי החל מיומה הראשון של המלחמה" -אמרי ראש אגף המודיעין, אלוף אהרון חליוה, בטקס סיום קורס קציני מודיעין מחזור 192 התקיים אתמול בבסיס ההדרכה של אגף המודיעין בגלילות.

אלוף חלויה מוסיף: "אנחנו מתמודדים עם אויבים גם מצפון וממזרח, מקרוב ומרחוק. אנשי אמ"ן מכל המערכים - האיסוף, המחקר, המבצעים והמטה, בשטח, במכלולים ובבסיסים, שותפים מרכזיים במערכה, בהגנה ובהתקפה".

"זו מלחמת אין ברירה. היא לא מלחמה קיומית. קיומה של מדינת ישראל לא מונח על הכף. אולם, זוהי מלחמה על אופן הקיום שלנו כאן. על השבילים והשדות, על חיי השגרה, על גני הילדים ועל בתי הספר ועל היכולת שלנו, של ילדינו ושל נכדינו, לחיות בארצנו בביטחון, בשלום ובחירות דורות קדימה.

"ידעו כל אנשי אמ"ן שפועלים במסירות, לילות כימים, בכל הזירות והגבולות - הגיבוי שלי לכם הוא מלא ומוחלט. אני הגב שלכם, הישארו ממוקדים במשימה. אין לנו אמ"ן אחר ואין לנו צה"ל אחר".
ראש אמ"ן. לוקח אחריות [צילום: דובר צה"ל]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
איגוד העו"סים משיק לוח דרושים לשעת חרום
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
משרד הבריאות הפלשתיני טוען ש-8,000 אזרחים נהרגו עד כה, מתוכם 3,000 ילדים. אקונומיסט מעריך, כי עשירית מהבתין בעזה נהרסו ו-280,000 איש איבדו את קורת גגם. כל אלו עולים בקנה אחד עם לוחמה עירונית, שהיא הרסנית במיוחד. אבל מלחמת חרבות ברזל היא גם יוצאת דופן, מסביר אקונומיסט.
01/11/2023  |  איתמר לוין  |   מיוחדים ברשת
פוגרום ביהודים?! - מי שיער שדבר כזה יתרחש במדינת ישראל - מדינת היהודים - בשנת ה-75 להקמתה? שואה כמו בתקופה מלחמת העולם השנייה? מי חשב על אפשרות כזאת מאז מלחמת השחרור בתש"ח - 1948 - ועד שבעה באוקטובר השנה?! אפילו "אנשי הרוח" כפי שהם מכנים את עצמם - גם הם לא כתבו אלגיות על אירועים נוראים כאלה - וכך, מאז שירתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק ומאז ימי המשורר חיים גורי מימי מלחמת השחרור - לא קם משורר שינציח שירה אפוקליפטית-נבואית ממש על מה שיתרחש והתרחש בימינו בעוטף-עזה, בשדרות ובאשקלון - ועוד ידם של המרצחים נטויה גם ביחס לעתיד.
01/11/2023  |  אהרן פאפו  |   יומני בלוגרים
חלק שלישי מפאנל סיעור מוחות של מומחים, על מלחמת "חרבות ברזל", בהנחיית חוקר האסטרטגיה יוסי בלום הלוי, ובהשתתפות חוקר האסטרטגיה אלכס צייטלין, המזרחן ד"ר מרדכי קידר, המהנדס וחוקר המלחמות אלכסנדר פפקוב, עורך "מערכות" לשעבר אביתר בן צדף, סא"ל בדימוס אלי דקל, חוקר אירן של היום אליהו יוסיאן, ואני. לדעת אליהו יוסיאן: "במקום 'צבא העם' יש לכונן 'עם של צבא' וכל אזרח צריך להסתובב עם נשק".
01/11/2023  |  אורי מילשטיין  |   פודקאסטים
מאז מאורעות ה-7 לאוקטובר והרצח ההמוני של ישראלים על-ידי מחבלי החמאס, דעת הקהל התייצבה ברובה המוחלט מאחורי ישראל. לצד יהדות אמריקה, שהתגייסה במלואה, עם תמיכה ציבורית לצד משלוח של מאות מיליוני דולרים ורכבות אוויריות של סיוע דוגמת 4 מטוסים עם אמבולנסים למד"א המסוקרת (ובצדק!) בהרחבה בתקשורת הישראלית, עומדים לצידנו מאות מיליוני אוונגליים, בכל העולם, כדי להתפלל עבור ישראל, להשפיע על הפוליטיקה המקומית, לתרום כסף ובעיקר להראות לנו הישראלים שאנחנו לא לבד.
01/11/2023  |  קובי ברדה  |   יומני בלוגרים
בפעילות משותפת של שב״כ, צה״ל ומג״ב, עצרו הלילה (יום ד', 1.11.23) לוחמי ימ״ס איו״ש בעיר ג'נין את עטא אבו רמילה, בן 63, פעיל בכיר בגזרת ג׳נין ואת בנו, פעיל בגזרה.
01/11/2023  |  מירב ארד  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דרור אידר
דרור אידר
למרות הקשיים ומורכבות המצב חובה לראות את התמונה הרחבה ולהודות על נס התקומה המדינית ועל היכולת להגן על עצמנו    על שמחה בזמנים קשים ועל ה"אף-על-פי-כן" המפורסם של ברנר. טובה הארץ מאוד...
עידן יוסף
עידן יוסף
ראש המטה המקצועי לשעבר של שרת התחבורה חושף במשדר "המקור" תמונה של ניהול לא ראוי בלשכת השרה, עם העדפה פסולה לכאורה של יישובים ופעילים על בסיס פוליטי תוך זניחת שיקולים מקצועיים    רגב...
בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
ביקורתו הפומבית של יו"ר המחנה ה"ממלכתי" על ניהול המלחמה פוגעת במלחמה ובלוחמים כאשר בשל שיקולים פוליטיים הוא מאיים להפיל את הממשלה. על גנץ להתאחד מאחורי העם, להילחם עד הניצחון ולא ל...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il