|   15:07:40
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
מים זורמים, נחת מתמשכת: מזרקות ומפלי מים כמקור לרווחה בגינה
כתיבת המומחים
מהי חרדה דנטלית ואיך מתמודדים איתה?
גלנט בהערכת מצב בדרום [צילום: אריאל חרמוני]

גלנט: החמאס מחפשים מחליף לסינוואר, יש מכרז

שר הביטחון אומר כי לחמאס אין ארגון במפקדיו וההנהגה בחו"ל מחפשת תחליף להנהגה בעזה "חטיבת ח'אן יונס הוכרעה ולא מתפקדת כגורם צבאי; הם אינם מקבלים סיוע בינלאומי" על הכוונה להתקדם לרפיח: ״את ששת הגדודים הנותרים אנו נפרק"
18/02/2024  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

שר הביטחון גלנט: ״החמאס מחפשים מחליף לסינוואר, יש מכרז מי יהיה הגורם השולט - תחנת עזה של החמאס לא עונה. כניעתם של מאות המחבלים בבתי החולים בח׳אן יונס מוכיחה כי חטיבת ח׳אן יונס הוכרעה, והמחבלים מפחדים להילחם״.

גלנט אמר את הדברים במהלך הערכת מצב בפיקוד הדרום יחד עם מפקד הפיקוד אלוף ירון פינקלמן וקציני המטה של הפיקוד.


שר הביטחון גלנט בפיקוד הדרום: ״החמאס מחפשים מחליף לסינוואר, יש מכרז מי יהיה הגורם שולט - תחנת עזה של החמאס לא עונה. כניעתם של מאות המחבלים בבתי החולים בח׳אן יונס מוכיחה כי חטיבת ח׳אן יונס הוכרעה, והמחבלים מפחדים להילחם״

שר הביטחון יואב גלנט קיים (יום א', 18.2.24) הערכת מצב בפיקוד הדרום עם מפקד הפיקוד אלוף ירון פינקלמן וקציני המטה של הפיקוד. בהערכת המצב הוצגה לו ההתקדמות המבצעית של הכוחות ברצועת עזה בדגש על הפעילות במרחב בית החולים נאצר. בהמשך, הוצגו לשר התוכניות המבצעיות להמשך הלחימה ברצועת עזה מול גדודי חמאס במחנות המרכז וברפיח.

בסיכום הדיון, שיבח גלנט את הכוחות והביע להם הערכה: "ההעמקה של הפעולה בח'אן יונס ממשיכה להוכיח את עצמה. יש 200 מחבלים שנכנעו בבית החולים נאסר, עשרות בבית חולים אמל, המשמעות היא אובדן רוח הלחימה. אנשים שהיו עם אר פי ג'י, אמצעי לחימה ורובים, הגיעו לרגע האמת - ולא נלחמו. זה מעיד משהו על הבנתם את יחסי הכוחות, על זה שהם הבינו שגורלם יהיה כניעה או מוות, אין אפשרות שלישית״.

בעניין ניתוק הקשר עם מנהיג חמאס יחיא סינוואר, אמר: ״לחמאס אין אמון במפקדיו, זה דבר בולט מאוד-מאוד. בנוסף, תחנת חמאס-עזה אינה עונה, אין עם מי לדבר כמנהיגות בשטח והנהגת החוץ מחפשת הנהגת פנים. זאת אומרת יש מכרז של מי ינהל את עזה, אין גורם ששולט ואין גורם שפועל״.

בעניין התקדמות הלחימה בח'אן יונס, בישר: ״חטיבת ח'אן יונס הוכרעה ולא מתפקדת כגורם צבאי בשום דרך, חמאס נותר עם שוליים במחנות המרכז ועם חטיבת רפיח ומה שעומד ביניהם לבין מיטוט מוחלט כמערכת צבאית זה החלטה של צה"ל, אין פה מי שיבוא לעזרתם - אין אירנים, אין סיוע בינלאומי ומה שבא ליד ביטוי פה זה נחישות, התמדה, והמערכת הצה"לית והלאומית״.

על הצפוי בהמשך הלחימה אמר גלנט: ״את ששת הגדודים הנותרים אנו נפרק, אין לנו זכות לעצור כל עוד יש 134 חטופים בשטח. כל מי ששואל את עצמו מה עושים, קודם כל, הלחץ הזה או באופן ישיר, כתוצאה ממבצעים, כמו המבצע המצוין שהוצאתם בצפון רפיח, או כתוצאה מתהליכים הסדריים שבסופו של דבר מביאים את החטופים״.

תאריך:  18/02/2024   |   עודכן:  18/02/2024
עידן יוסף
+סוכם מתווה מענקים לחזרת תושבי שדרות והעוטף
21:31 18/02/24  |  עידן יוסף
בישיבה במשרד האוצר סוכם על מתווה ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר סמוטריץ׳ לחזרת תושבי שדרות ויישובי העוטף. בהתאם ללוח זמנים שיאושר מול צה״ל, החזרה תתאפשר מה-1 במרס. מי שיבחרו להישאר בבתי המלון יוכלו לשהות בהם עד לתאריך 7.7.2024.

במסגרת המתווה ינתן מענק הסתגלות, לדוגמה:
  • יחיד יקבל 15,480,
  • זוג כ-30,960,
  • זוג עם ילד 38,700
  • וזוג+2 יקבל כ- 46,400.

בישיבה, שהתקיימה בנוכחות ראשי הרשויות, שר האוצר, מנכ"ל האוצר, מנכ"ל משרד רה"מ ומנכ"ל מנהלת תקומה, סוכם שבמסגרת מתווה המענק, ייקבע מדרג בהלימה למועד החזרה והצרכים הנובעים ממשך תקופת ההסתגלות. החלטת ממשלה מפורטת תוגש לאישור הממשלה בהקדם.
+נתניהו דוחה עמדת צה"ל שלא להגביל כניסת ערביי ישראל להר ברמדאן
21:28 18/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
בדיון בראשותו בנושא הגבלת כניסת מתפללים להר-הבית בחודש רמדאן טענו צה"ל ושב"כ כי יש לאפשר את כניסתם של ערביי ישראל להר-הבית ללא הגבלות  ▪  גורמי הביטחון אומרים שכל הגבלה תעניק לחמאס את מה שהוא מחפש - מלחמת דת  ▪  נתניהו טרם קיבל החלטה בנושא, גנץ: הגבלות - רק משיקולי ביטחון
הר-הבית. כלניות פורחות [צילום: יוסי זמיר/פלאש 90]
+בארגזי התרופות לחטופים שמצא צה"ל בבי"ח נאצר לא נעשה שימוש
19:33 18/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
במסגרת פעילות כוחותינו בבית החולים, נמצאו ארגזי תרופות ועליהם שמות או תמונות של חטופים ישראלים  ▪  חבילות התרופות שאותרו היו סגורות ולא הועברו לחטופים  ▪  זאת בניגוד להבטחת המתווכת קטר  ▪  נעצרו מאות מחבלים וחשודים נוספים בטרור שהסתתרו בבית החולים
תרופות שלא נמסרו [צילום: דובר צה''ל]
תרופות שלא נמסרו [צילום: דובר צה''ל]
+ראשוני: סמוך לאלון מורה נוטרל מחבל
18:49 18/02/24  |  עידן יוסף
כוח צה"ל ניטרל מחבל שסיכן חיי לוחמים סמוך לאלון מורה. מחבל ירד מרכב ולא שעה לקריאות החיילים לעצור בעת שהתקרב לעמדה בה שהו. הלוחמים ביצעו נוהל מעצר חשוד שבסופו נורה ונפגע.

+ועדה של משרד הבריאות בודקת את פינוי הנפגעים ב-7 באוקטובר
18:42 18/02/24  |  עידן יוסף
ועדת בקרה ואיכות מטעם משרד הבריאות בראשותו של הפרופסור נחמן אש, בודקת את פינוי הנפגעים והטיפול בהם בשבעה באוקטובר. הוועדה בוחנת את הפעלת כוחות הרפואה, מוכנותם, התיאום בין הכוחות, הפיקוד, השליטה והדיווח.

כמו כן נבחנים המענה הרפואי הראשוני בשטח, ויסות ראשוני של נפגעים לאתרי טיפול, דרכים ואמצעים לפינוי נפגעים, בטיחות הצוותים וביטחונם וכן ויסות שניוני של הנפגעים.

אזרחים המעוניינים לעדכן את הוועדה במידע או בפרטים כלשהם, יכולים ליצור קשר בדואר אלקטרוני לכתובת: healthqualitycommitt@moh.gov.il או בפקס מספר 02-5655962 עד לתאריך 29 בפברואר 2024.

הוועדה תבחן את כל הפניות שיגיעו עד תאריך זה ותחליט עם מי מהפונים ליצור קשר נוסף. יתכן גם שהוועדה תזמין פונים להעיד בפניה, לפי שיקולה. ניתן להעביר פניה גם בעילום שם.
+סנטקום: 5 תקיפות באזורים הנשלטים בידי החות'ים
18:35 18/02/24  |  עידן יוסף
פיקוד המרכז האמריקני (סנקטום) הודיע שביצע 5 תקיפות לשם הגנה עצמית באזורים בתימן שנשלטים על ידי החות'ים.
+חיזבאללה השתלט על הרחפן של מועצת מטולה
17:43 18/02/24  |  עידן יוסף
מחבלי חיזבאללה השתלטו על הרחפן של מועצת מטולה. הרחפן, שנקנה עבור המועצה מכספי תורמים שימש את המועצה המקומית לזהות פגיעות בבתי התושבים מבלי לסכן את חברי כיתת הכוננות (ישראל היום).
+יראון: טיל נ"ט פגע במבנה תיירות
16:58 18/02/24  |  עידן יוסף
טיל נ"ט נורה לעבר יראון שבגליל העליון. מבנה תיירות בקיבוץ נפגע. לא דווח על נפגעים בגוף.
+נשיא ברזיל: ישראל עושה רצח עם כמו היטלר
16:45 18/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
שגריר ברזיל בישראל זומן לשיחת נזיפה במשרד החוץ בעקבות דברי לולה  ▪  נתניהו "ההשוואה בין ישראל לשואת הנאצים ולהיטלר היא חציית קו אדום"  ▪  לפיד: "מעניין מה היה אומר לולה אם ארגון טרור היה פוגע כך בברזיל"
לולה דה סילבה בוועידת הליגה הערבית בקהיר [צילום: עמר גביל/AP]
+לפיד בתגובה לבקשת נתניהו לתמוך בהחלטת הממשלה בעניין מדינה פלשתינית: "ניסיון שקוף להסיט את הדיון"
16:26 18/02/24  |  עידן יוסף
מפלגת יש עתיד אומרת כי רה״מ נתניהו פנה לפני זמן קצר ליאיר לפיד כדי שיתמוך בהחלטת הממשלה בעניין ההכרה החד-צדדית במדינה פלשתינית. ראש האופוזיציה דחה את הבקשה ואמר: ״מדובר בניסיון שקוף להסיט את הדיון מהחזרת החטופים ומחוק ההשתמטות, לעניין עצמו - יש עתיד מתנגדת כל השנים לכל צעד חד-צדדי״.

+מסתערבים חיסלו מבוקש בטולכרם; לוחם נפצע קשה
15:00 18/02/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
המבוקש - אחמד עופי היה מעורב בפיגועי ירי לעבר כוחות צה״ל ויישובים ישראלים, וכן חשוד כמעורב ברציחת תושבי טולכרם החשודים בשיתוף פעולה  ▪  במהלך חילופי האש נפצע לוחם מג"ב באורח קשה
[צילום: דובר צה"ל]
+מפקד פיקוד הצפון לרכזי הביטחון: ״אתם חלק בלתי נפרד מהמערך המגן שלנו״
14:12 18/02/24  |  מירב ארד
מפקד פיקוד הצפון, אלוף אורי גורדין, נפגש במהלך סוף השבוע עם רכזי הביטחון של יישובי הצפון. אלוף גורדין ערך מספר מפגשים ביישובים במהלכם התקיים שיח פתוח עם הרכזים, בו הציג את עיקרי הערכת המצב ועשיית הפיקוד במהלך המלחמה, וכן את תהליכי האצת המוכנות להמשך הלחימה בגזרה הצפונית.

"אם נגיע לצורך לצאת להתקפה, זה יהיה עם עוצמה גדולה", הצהיר אלוף גורדין, "ההגנה של כיתות הכוננות על היישובים שלכם, הן המפונים והן הלא מפונים, היא חלק מתפיסת ההגנה, אתם לא רק תושבים - אתם הכוח המגן וחלק בלתי נפרד מהמערך המגן שלנו"
+תיעוד מפעולות היחידות המיוחדות בשטח רצועת עזה
14:02 18/02/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
לוחמי יחידת הניוד 5515 מתמחים בניוד מהיר וחשאי בשטח האויב  ▪  לוחמי יחידה 669, מעניקים טיפול מהיר ומקצועי לפצועים
[צילום: דובר צה"ל]
+יועץ התקשורת רונן צור פורש מתפקידו במטה החטופים
13:15 18/02/24  |  מירב ארד
יועץ התקשורת רונן צור הודיע כי הוא פורש מתפקידו במטה החטופים.

בציוץ ברשת X כתב צור "במפגש משפחות החטופים שהתקיים הבוקר הובע חשש כבד של משפחות החטופים מפני תגובות של גורמים פוליטיים בקואליציה על מעורבותי בניהול המטה.

במפגש הובאו עדויות לכך שחלק מהמשפחות ספגו איומים בביקוריהם בכנסת ובמפגשים עם חברי קואליציה, אשר התנו את סיועם למשפחות החטופים בשינוי הרכב מובילי המטה".

צור הוסיף "ברגע הקשה והכואב הזה של המשפחות, אין בכוונתי לאפשר לאף גורם פוליטי לאיים במישרין או במרומז על משפחות החטופים ולהפוך אותן לבנות ערובה של גורמים פוליטיים חסרי מצפון ומוסר.

הוחלט בהסכמה מלאה שהחל מעכשיו יוביל צוות משפחות שייבחר על ידן את פעילות המטה, וצוות המתנדבים ייעץ למשפחות".
[צילום: יח"צ]
+מות האתיקה
11:57 18/02/24  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
אני הייתי מקליט את ביבי ומכניס לשידור כל מה שמבטא בהגינות את עמדתו ותפישתו ותביעותיו הלגיטימיות ופולמוסו הראוי עם יריביו בלי להניח להשקפתי הפרטית עליו להשפיע כהוא זה על תוכן דבריו המשודרים
נתניהו. התחמק [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+מטוסי קרב תקפו תשתיות טרור של חיזבאללה במרחב יארון
11:40 18/02/24  |  מירב ארד
מטוסי קרב תקפו במהלך הבוקר תשתיות טרור של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב יארון.
בנוסף, כוחות צה"ל ביצעו ירי ארטילרי להסרת איום במרחב עלמא א-שעב ובמרחב א-דהירה.

+סאגת החטופים - משבר אמון ואנרכיה מושגית
11:01 18/02/24  |  רפי לאופרט   |   לרשימה המלאה
המשבר החברתי הפנימי בישראל הוא תולדה של כשלון החוגים הספק-ציוניים לחזור להגמוניה שלטונית בדרך דמוקרטית אחרי מהפך 1977  ▪  הימין בהנהגת בנימין נתניהו מוביל למדינה יהודית ריבונית על כל שטח א"י המערבית
חזות הכל [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
גלנט: החמאס מחפשים מחליף לסינוואר, יש מכרז
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
נשיא ברזיל לואיז לולה דה סילבה המבקר באדיס אבבה, תקף (יום א', 18.2.24) את מלחמת ישראל בחמאס ואמר שבעזה לא מתרחשת מלחמה, אלא רצח עם נגד הפלשתינים. בהמשך אמר לולה כי מאורעות שכאלו, כפי שמתרחשים ברצועה, לא התרחשו מעולם בהיסטוריה, אך מיהר לתקן את עצמו כשאמר שהם כן התרחשו - כאשר היטלר החליט להרוג את היהודים.
18/02/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
מסתערבי מג״ב איו"ש פעלו בהכוונה מודיעינית של שב״כ ובשיתוף עם כוחות צה"ל למעצרו של אחמד עופי, מבוקש בכיר בטולכרם שבחטיבת מנשה. עופי היה מעורב בפיגועי ירי לעבר כוחות צה״ל ויישובים ישראלים, וכן חשוד כמעורב ברציחת תושבי טולכרם החשודים בשיתוף פעולה עם כוחות ביטחון ישראלים
18/02/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
לוחמי יחידת הניוד 5515 הפועלים תחת אוגדה 98 מתמחים בניוד מהיר וחשאי במגוון כלים לעומק שטח האויב, בשיתוף פעולה עם כוחות יבשה ואוויר.
18/02/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
הטלוויזיה הישראלית כרעה-נקרעה לפני בנימין נתניהו. היא העמידה לו הלילה את כל המסך לנאום תעמולה מפלגתי. בי נשבעתי כי לו הייתי עורך תוכנית החדשות לא הייתי מניח לממש שידור כזה המתאים למדינה בה שולט ולדימיר פוטין ונהג-נרמח אלכסיי נבז'ליני.
18/02/2024  |  דן מרגלית  |   יומני בלוגרים
נראה שנושא החטופים הפך בהשראת התקשורת המגויסת בישראל ובשירותם של גורמים מפוקפקים בנאמנותם כמעט לחזות הכל בניהול המלחמה. גורמים אלה הם בעיקר חמאס, מבקריה החריפים של ישראל בעולם הערבי ובראשם אירן וקטר והאנרכיה מבית החותרת להחלפת הממשל הדמוקרטי הנבחר כפי שעשתה עוד לפני השבת השחורה. הפעילות המתבצעת בנושא זה כוללת: דרישה נכונה וצודקת לשחרור החטופים בהקדם ולפחות בזמן רלוונטי לחילוצם בחיים. דרישה לשלם בעבור הישג זה "כל מחיר", לרבות תבוסה במלחמה, כשלון אסטרטגי המאיים על עתיד המדינה וסיכוי גבוה שאת מחיר הפזיזות ביישום מהלכים בלתי שקולים ישלמו אזרחים וחיילים בחייהם ובבריאותם. מחלוקת זו מאיימת על הסולידריות החברתית.
18/02/2024  |  רפי לאופרט  |   יומני בלוגרים
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
רון בריימן
רון בריימן
תשובה ציונית הולמת ומתבקשת מול "בית הדין" האנטישמי בהאג היא הצטרפות של כל הכוחות הציוניים לממשלת חירום, מיאיר לפיד ועד איתמר בן-גביר    לשם כך על כולם לגזור על עצמם איפוק ואחריות
דן מרגלית
דן מרגלית
שלושה או חמישה ימים לפני תאריך היעד לפקיעת האולטימטום בנימין נתניהו יחריף את העימות בגליל העליון ממנו נסוג בבושה ובבושת פנים ובחרפה
חיים רמון
חיים רמון
גלנט מתנגד בתקיפות לפתרון הישים של ממשל צבאי זמני, ותומך בתוכניות הזויות שלא יתממשו לעולם    אני חושב שהנזקים שגרמה התנגדותו לממשל צבאי העבירו את גלנט על דעתו ולכן הוא מעלה טיעונים ...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il