|   15:07:40
  איתמר לוין  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
ההיבטים המשפטיים של חוזה שכירות
קבוצת ירדן
שיטות מודרניות לשיווק דיגיטלי
הדיון הערב. ארדן: "מועצת הטרור" [צילום: יוקי איוומורה, AP]

ארה"ב הטילה וטו על קבלת הרש"פ כחברה באו"ם

שר החוץ האירני: צעדים ישראלים לא ימנעו מאיתנו להגן על האינטרסים שלנו מזכ"ל האו"ם: ישראל צריכה לשתף פעולה עם גורמי הסיוע בעזה; ליישם את החלטה 1701 בלבנון
18/04/2024  |   איתמר לוין   |   חדשות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

ארה"ב הטילה וטו (18.4.24) במועצת הביטחון של האו"ם על בקשת הרשות הפלשתינית להתקבל לאו"ם בחברה במעמד מלא. הרשות היא כיום בעלת מעמד של משקיף. ארה"ב קיוותה שלא יימצאו תשע מדינות (מתוך 15 החברות במועצה) שיתמכו בהצעה כך שהיא תיכשל ממילא, אך כאשר התברר שיש רוב שכזה - היא הודיעה מראש שתטיל וטו. בריטניה ושווייץ נמנעו בהצבעה, 12 מדינות תמכו - וכאמור, ההצעה נפלה.

מאז פרוץ המלחמה הטילה ארה"ב וטו מספר פעמים על הצעות החלטה שקראו להפסקת אש מיידית. בחודש שעבר, בפעם הראשונה, היא נמנעה מהצבעה על הצעה שקראה להפסקת אש לצד החזרת החטופים ללא תנאי - ביטוי למתיחות הגוברת ביחסיה עם ישראל, אם כי מדובר היה בהחלטה הצהרתית בלבד.

מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, שספג ביקורת קשה על עמדתו האנטי-ישראלית בחודשים האחרונים, פתח את הדיון באומרו: "סיום המערכה בעזה יועיל להורדת המתח במזרח התיכון. הסיוע ההומינטרי נפגע לעיתים קרובות בגלל הגבלות תנועה ועיכובים. אוכל, מים נקיים, סניטציה ושירותי בריאות הם הכרח. עובדי סיוע נדרשים לחופש תנועה בכל הדרכים ובכל החלקים של עזה. ישראל נדרשת לשיתוף פעולה מלא עם גורמי הסיוע". לגבי הרשות הפלשתינית אמר גוטרש, כי יש לה תפקיד מכריע בעתיד של עזה ויש לעבוד על חזרתה לשטח.

גוטרש הוסיף: "יש לטפל במצב השברירי בלבנון, בייחוד בקו הכחול [הגבול בין ישראל ללבנון]. חילופי האש בין ישראל לחיזבאללה גובים מחיר כבד לאזרחים משני הצדדים. תקיפות בעומק שטחי ישראל ולבנון יכולות להצית עימות רחב כפי שנראה בעבר. אני קורא לצדדים להימנע מהפרות החלטת 1701 ושמירה על איפוק". החלטה 1701, לאחר מלחמת לבנון השנייה, קבעה שחיזבאללה צריך להתרחק למרחק של 7 ק"מ מהגבול אך הארגון מעולם לא ציית לה.

זיאד בן-עמר, נציג הרשות הפלשתינית, אמר: "המלחמה ההרסנית של ישראל כלפי אזרחינו בששת החודשים האחרונים גבתה את חייהם של 35,000 פלשתינים, מרביתם נשים וילדים. הגיע הזמן לסיום הכיבוש. אנחנו קוראים למועצת הביטחון להתערב ולנקוט צעדים הנחוצים שיכפו על ישראל לחדול מתקופנותה".

ארדן: הפרס הגדול ביותר לטרור

שגריר ישראל באו"ם, גלעד ארדן, תקף בחריפות את ההצעה ואת הדיון בה, ובכך חזר על המדיניות הישראלית המתנגדת להענקת תפקיד כלשהו לרשות הפלשתינית עם תום המלחמה: "שישה חודשים אחרי 7 באוקטובר, הטבח האכזרי ביותר ביהודים מאז השואה, המועצה הזו מבקשת לתגמל את המבצעים והתומכים בזוועות אלה במעמד של מדינה. אנסי חמאס, רוצחי ילדים, צופים בפגישה הזו והם מחייכים. אין פרס יותר גדול על טרור מאשר הדיון היום.

"כמה פעמים התכנסה המועצה הזו כדי לדון בדרכים לקדם את שחרור בני הערובה שלנו שנערך בעזה? אפילו לא פעם אחת. כמה גינויים פרסמה המועצה הזו נגד חמאס או על טבח 7 באוקטובר הנתעב שלהם? אפס. אבל במקום לגנות את הזוועות של חמאס, או לנקוט בפעולה כדי להחזיר את בני הערובה שלנו הביתה, המועצה תצביע על החלטה להמליץ על הענקת חברות מלאה לרשות הפלשתינית - מדינה פלשתינית. עד כמה אתם יכולים להיות מנותקים מהמציאות כדי להקדיש את הזמן והמשאבים של המועצה לתמיכה כל כך מנותקת מהמציאות בשטח? להחלטה שתהיה לה אפס השפעה חיובית לכל צד, שתגרום רק להרס במשך שנים רבות, ותפגע בכל סיכוי לדיאלוג עתידי?"

ארדן הזכיר, כי אמנת האו"ם מאפשרת לקבל לארגון מדינות שוחרות שלום: "איזו בדיחה. האם מישהו מטיל ספק בכך שהפלשתינים לא עומדים בקריטריונים הללו? האם שמעתם מנהיג פלשתיני כלשהו שגינה את הטבח בילדינו?" הוא ציין שהרש"פ אינה שולטת אפילו ביהודה ושומרון ואמר בציניות: "למי מצביעה המועצה 'להכיר' ולתת מעמד חברות מלאה? חמאס בעזה? הג'יהאד האיסלאמי הפלשתיני בשכם? מי?"

ארדן הוסיף: "הרשות הפלשתינית היא ההפך מישות 'שוחרת שלום'. הרשות הפלשתינית לא רק שלא גינתה את הטבח ב-7 באוקטובר, היא משלמת משכורות חודשיות לכל המחבלים שהשתתפו בטבח, מתגמלת את האנסים! זו ישות חובבת רצח עם, שלא ראויה לשום מעמד כאן! אבל למרבה הצער, לחלק מהחברים כאן, חוסר היכולת של הפלשתינים לעמוד בקריטריונים, פשוט לא משנה. זה לא משנה, כי לחלקכם, למדינה הפלשתינית אין מה קשר עם אמנת האו"ם או קריטריונים משפטיים - כל מה שמעניין זה פוליטיקה ואינטרסים. אמנת האו"ם חשובה להם, רק כאשר ניתן להשתמש בה נגד ישראל".

"הכרה מלאה במדינה טרור פלשתינית, מדינה פלשתינית נאצית - היא פרס לטרוריסטים. הענקת חברות מלאה לעבריינים ולתומכים של 7 באוקטובר הוא הפרס הנתעב ביותר לפשעים השפלים ביותר. אם החלטה זו תעבור, המועצה הזו לא צריכה עוד להיות ידועה בשם מועצת הביטחון, אלא בתור מועצת הטרור".

ארדן תקף גם את אירן: "המתקפה שלה בשבת והנוכחות של שר החוץ האירני בדיון, היא הוכחה נוספת לאופן שבו האו"ם הפך למקלט לדיקטטורות ומשטרי טרור, לטייח את פשעיהם... במקום להגדיר את משמרות המהפכה כארגון טרור ולהטיל סנקציות על המשטר הרשע של אירן, מועצת הביטחון פותחת את שעריה עבור שר החוץ של אירן - עבור טרוריסט".

נימה אנטישמית של הנציג הרוסי

שר החוץ של אירן, חוסיין אמיר עבד אל-להיאן, אמר: "אירן לא יכולה יותר לסבול את המתקפות על האזורים שלה. ולכן ההתקפה של אירן ב-13 באפריל [החיסול בדמשק] הפכה לכזו שלאירן לא נותרה ברירה, אלא לפעול כך. המתקפה הייתה תגובה למתקפה של ישראל על סוריה ועל הפגיעות הרקטיות והחיסולים של פעילים של אירן בסוריה. המתקפה הזאת הייתה הגנה עצמית. המתקפה הייתה מכוונת כך שלא ייפגעו אזורים מאוכלסים אלא רק כנגד אזורים של בסיסים צבאיים.

"אני רוצה להדגיש שוב שההגנה הלגיטימית וצעדי הנגד שיישמה אירן כנגד ישראל הסתיימו מבחינתנו. יש לאלץ את משטר הטרור הישראלי להפסיק את ההרפתקנות הצבאית שלו, המנוגדת לאינטרסים שלנו. כל מקרה של שימוש באמצעים על-ידי המשטר הישראל וכל מקרה של הפרת הריבונות של אירן, לא יגרמו לה להסס להגן על האינטרסים שלה ולממש את זכות ההגנה שלה".

הנציג הרוסי תקף בנימה אנטישמית: "לקח לארה"ב שישה חודשים להבין שתל אביב היא זאת ששולטת בוושינגטון. למרות הדיסאינפורמציה שארה"ב מפיצה, לא ניתן להגן על עובדי הסיוע בעזה. צה"ל פוגע בעובדי סיוע, אך העולם מגיב לכך רק כאשר נפגעים אזרחים זרים. המצב בלבנון לא יציב ולבנון וסוריה נפגעות על-ידי הפצצות ישראליות. המועצה לא גינתה את ההתקפה הישראלית על הקונסוליה בסוריה, וזה גרם לתוצאות לא צפויות. הנציג הישראלי קרא היום למועצת הביטחון - מועצת טרור. זה מעליב. האם ישראל עמדה בקריטריון כאשר מועצת הביטחון דנה בהקמתה ב-1948?".

לדבריו, "במארס 1949 מועצת הביטחון הכירה בהקמת מדינת ישראל. לכן, לכל הפחות, עלינו לספק את שאיפות הפלשתינים לחברות מלאה. הכרה בפלשתינים תסייע לפתרון הסכסוך הישראלי-פלשתיני. המטרה היא הקמת מדינה פלשתינית עם מזרח ירושלים כבירתה לצד ישראל. על-מנת לקדם זאת, יש להקים מנגנון דיפלומטי משותף, שבו מדינות האזור ימלאו תפקיד מרכזי".

נציג ארה"ב אמר: "למועצת הביטחון אסור לתת למעשי אירן לעבור ללא תגובה. אירן חימשה את חיזבאללה ואת החות'ים. אירן מימנה ואימנה את הזרוע הצבאית של חמאס שהייתה אחראית להתקפה על ישראל. התמיכה הזאת גורמת למצב היום בעזה. אם חמאס היה מקבל את הצעת ישראל, הייתה כרגע הפסקת אש וזה היה לטובת הפלשתינים. כרגע חמאס הוא המכשול בפני הפסקת אש בעזה. לא היינו רואים את מה שקרה בעזה אם הוא היה נכנע ומשחרר את החטופים. הכדור בידיים של חמאס והעולם צופה בהם".

שר החוץ ישראל כ"ץ אמר לאחר ההצבעה: "ההצעה להכיר במדינה פלשתינית, חצי שנה אחרי הטבח הגדול ביותר של יהודים מאז השואה ואחרי פשעי המין והפשעים נגד האנושות שביצעו מחבלי החמאס היא פרס לטרור. אני מברך את ארה"ב שהטילה וטו על ההצעה המעוותת הזאת שנדחתה היום במועצת הביטחון של האו"ם.

"מקומם שגם חצי שנה אחרי הטבח של ב-7 באוקטובר מועצת הביטחון נכשלה בלגנות את הפשעים הנוראיים של החמאס. לא יהיו פרסים לטרור. ישראל תמשיך להילחם עד למיטוט החמאס ולשחרור כל 133 החטופות והחטופים הישראלים".

תאריך:  18/04/2024   |   עודכן:  19/04/2024
איתמר לוין
+מעז(ה) ייצא מתוק
08:49 19/04/24  |  רון בריימן   |   לרשימה המלאה
יש לעודד השתתפות של ארצות הברית ושל "העולם הנאור" בחיסול בפועל של הפצצה האירנית המאיימת על העולם כולו, לרבות על הצ'מברליינים האירופיים, ולא רק על ישראל
הפצצה האירנית [צילום: וואהיד סלם/AP]
+פעיל ההסברה יוסף חדאד הותקף בניו-יורק על-ידי פלשתיני
08:46 19/04/24  |  יואב יצחק
פעיל ההסברה יוסף חדאד הותקף הלילה בניו-יורק. כך דיווח העיתונאי דניאל עמרם. חדאד הותקף על-ידי פלשתיני תומך חמאס מחוץ לאוניברסיטה העברית בניו-יורק. עמרם דיווח ברשת X: יוסף חדאד עמד בגאווה ואמר ״אני לא הולך לשום מקום״. ובא אליו אדם עם מסכה ותקף אותו מאחורה. לפי מה שנראה בסרטון, התוקף לא נעצר. מדהים לראות איך זה מדליק אותם שיש ערבי ישראלי שתומך אמיתי של מדינת ישראל וחושף את כל השקרים שלהם. נקווה שמשטרת ניו-יורק תעצור את החמאסניק בקרוב. אוהבים אותך יוסף".
+שטרות של "סינוואר העכבר" פוזרו בדיר אלבלח
08:30 19/04/24  |  עידן יוסף
תושבים בעזה מדווחים שצה"ל השליך אתמול מהאוויר בדיר אלבלח במרכז הרצועה שטרות מזויפים של 20 ש"ח עם הדיוקן של "סינוואר העכבר" עליהם נכתב: הכסף שלכם אצל סינוואר.
השטרות שהושלכו
+אירן על סדר היום
08:03 19/04/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
המתקפה האירנית מהווה הזדמנות פז לישראל, אך מותר להניח שהממשלה תבזבז אותה  ▪  ובינתיים: האנטישמיות בארה"ב שוברת שיאים, הקבינט ממשיך לדלוף ויריב לוין מפגין צביעות
קדימון לסכנה הגרעינית [צילום: וחיד סאלמי, AP]
+מתרבים הדיווחים: ישראל תקפה בסיס של חיל-האוויר במרכז אירן
07:52 19/04/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
מקורות אירניים: הותקף בסיס חיל-האוויר ליד העיר איספהן; לא הותקפו אתרים גרעיניים באזור  ▪  מקורות ישראלים מאשרים באופן כללי שהותקפו יעדים צבאיים  ▪  התגמול על המתקפה האירנית - ביום הולדתו ה-85 של חמנאי
נמל התעופה האזרחי של איספהן
+אוסטרליה קראה לאזרחיה לעזוב את ישראל והזהירה: "המצב הביטחוני עלול להידרדר במהירות"
07:37 19/04/24  |  איציק וולף
אוסטרליה קראה לאזרחיה הנמצאים בישראל לעזוב את המדינה. זאת, בעקבות התקיפה באירן המיוחסת לישראל. "יש איום גבוה של פעולות תגמול ושל מתקפות טרור נגד ישראל ונגד אינטרסים ישראליים ברחבי האזור. המצב הביטחוני עלול להידרדר במהירות", נכתב בהודעה שפורסמה ברשת CNN.
+בישראל שומרים על עמימות; אין שינוי בהנחיות מצד פיקוד העורף
06:16 19/04/24  |  יואב יצחק
בישראל שומרים לפנות בוקר על עמימות. לא מאשרים ולא מכחישים דבר התקיפה והפגיעה באתרים באירן. פיקוד העורף נמנע ממתן הנחיות חדשות לציבור בישראל, וזאת על-אף שאירן איימה קודם לכן במתקפה קשה הרבה יותר - אם תותקף מצד ישראל - בתגובה למתקפתה במוצ"ש.
נתניהו, גלנט, הלוי. שתיקה [צילום: קובי גדעון, לע"מ]
+סוכנות בלומברג: הנשיא ביידן קיבל דיווח לפני המתקפה על אירן
06:02 19/04/24  |  יואב יצחק
סוכנות החדשות בלומברג דיווחה, כי נשיא ארה"ב ג'ו ביידן קיבל דיווח מוקדם מצד ישראל, בדבר המתקפה המתוכננת על אירן. הדיווח נמסר זמן קצר קודם למתקפה - וזאת כדי להגן על החיילים האמריקנים במזרח התיכון; וכדי לשמור על שיתוף פעולה מלא בין צבאות שתי המדינות.
נתניהו, ביידן. שיתוף פעולה [צילום: AP]
+משמרות המהפכה באירן הכריזו על מצב חירום; המועצה לביטחון לאומי כונסה בבהילות
05:45 19/04/24  |  יואב יצחק
סוכנות הידיעות סאברין ניוז דיווחה כי משמרות המהפכה באירן הכריזו על מצב של כוננות גבוהה ביותר בכל הבסיסים והאתרים הביטחוניים הרגישים, ובמיוחד באתרי הגרעין, וזאת בעקבות התקיפה באירן המיוחסת לישראל. במקביל כונסה באירן המועצה העליונה לביטחון לאומי. מזכירהּ הנוכחי של המועצה הוא עלי שמח'אני.
משמרות המהפכה, במפגן כוח [צילום: וחיד סאלמי, AP]
+S&P הורידה את הדירוג של ישראל בשל מתקפת אירן
05:01 19/04/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
חברת דירוג האשראי החשובה בעולם הורידה את הדירוג שלושה שבועות לפני המועד המתוכנן לפרסום הדוח על ישראל  ▪  מזהירה: הגרעון התקציבי יגיע השנה ל-8%  ▪  מותירה את תחזית הדירוג על "שלילי" כך שתיתכן הורדה נוספת
הורדה ראשונה אי פעם מצד S&P [צילום: הני ריי-אברמס, AP]
+רשת ABC: ישראל הפציצה בטילים מתקן בדרום אירן; פיצוצים גם בעירק ובסוריה
04:59 19/04/24  |  יואב יצחק   |   לרשימה המלאה
התקיפה באירן - חמישה ימים אחרי מתקפת הטרור מצד אירן נגד ישראל  ▪  אחד היעדים העיקריים: בסיס צבאי הסמוך לשדה התעופה באיספאן  ▪  אירן הודיעה קודם לכן כי תגובה למתקפה תביא להסלמה ולירי נוסף של טילים לעבר ישראל
אילוסטרציה
+שלל המלחמה: 29 מיליון ש"ח שחולטו מעזה הועברו לבנק ישראל
00:56 19/04/24  |  עידן יוסף
במהלך הלחימה, היחידה לפינוי שלל של אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה איתרה והחרימה כספי טרור רבים משטח רצועת עזה. במבצע מיוחד, הועברו (ה') לבנק ישראל כ-12 מיליון שקלים במבצע מיוחד, בהובלת אגף הכספים במשרד הביטחון. מדובר בסכום זניח ביחס להוצאות מלחמה ברצועה.

תהליך ספירת הכסף התקיים ביחידה לתפיסת שלל בבסיס צריפין והוא נמשך כחמש שעות. בסיומו הוכנס הכסף למעטפות ייעודיות ובשעות הצהריים הגיעה למקום משאית "ברינקס" שהעבירה את הכסף להפקדה בבנק ישראל.
+ארה"ב וישראל דנו בדרכי הפעולה ברפיח
00:52 19/04/24  |  עידן יוסף
בכירים אמריקנים ישראלים דנו בדרכי הפעולה השונות ברפיח, ישראל הסכימה לקחת בחשבון את כל האפשרויות שעל הפרק ולדון בהמשך. הגורמים ייפגשו לדון לגבי המשך הפעולות בקרוב (רויטרס).
+מפקדים: מזהים לראשונה מוטיבציה נמוכה של חמאס לפעול נגדנו
23:59 18/04/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
במסגרת המבצע הממוקד של אוגדה 162 במרכז הרצועה הושמדו יותר מ-100 תשתיות טרור וחוסלו מעל 40 מחבלים  ▪  הלוחמים פשטו על מתחם ניהול לחימה תת-קרקעי רחב מתחת לנחל עזה, שמחבר בין צפון הרצועה לדרומה
[צילום: דובר צה''ל]
[צילום: דובר צה''ל]
+חשש: צווי מעצר בינלאומיים לבכירים בישראל, כולל נתניהו
23:58 18/04/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
בעקבות המלחמה בעזה הסיכוי להוצאת צווי מעצר גדל דרמטית והצפי הוא שינסו לעשות זאת כבר עד סוף החודש הקרוב  ▪  בעקבות זאת, התקיים דיון חרום בראשות נתניהו בנושא, ונעשים ניסיונות להתערב דיפלומטית כדי למנוע את הוצאת צווי המעצר
שכם. עלילת דם פלשתינית נגד נתניהו [צילום: נאסר אישתייה/פלאש 90]
+למרות הצפי להסלמה, המדינה מעכבת ביטול ההילולה במירון ומיליוני ש"ח יירדו לטמיון
23:41 18/04/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
במערכת הביטחון מעריכים כי פניו של חיזבאללה לעימות הרבה יותר רחב, אולי כבר בימים הקרובים, בהתאם לתגובה באירן  ▪  למרות הלחימה המתגברת פיקוד העורף דוחה את ההחלטה לחול-המועד, ובינתיים המדינה שופכת עשרות מיליונים על הילולה שרוב הסיכויים כי תתבטל
הר מירון. אזור מטווח [צילום: דוד כהן/פלאש 90]
+אירן: לא ניסינו לפגוע בכור בדימונה
22:51 18/04/24  |  עידן יוסף
סוכנות הידיעות האירנית פארס: בתקיפתה אירן לא ניסתה לפגוע בכור בדימונה והשיח על כך בתקשורת הישראלית הוא "לוחמה פסיכולוגית". האירנים חוששים מעט.

בישראל מעריכים שחלון ההזדמנויות לתקיפה באירן יישאר פתוח לכמה שבועות - ומעדיפים לפעול באפיקים מדיניים.

שר החוץ האירני במועצת הביטחון של האו"ם: "אף מדינה לא תעמוד מנגד בשקט על תקיפה כזו נגד שגרירות ופגיעה בדיפלומט. התקיפה של אירן הייתה מצומצמת וכוונה רק נגד מטרות צבאיות. ישראל צריכה לחדול מכול את הנסיונות ההרפתקניות שלה לפגוע בנו, אחרת אירן לא תהסס להגיב בנחרצות".
+דיווחים בעזה: תושבים טבעו בים כשניסו להוציא ממנו סיוע
22:41 18/04/24  |  עידן יוסף
הפלשתינים מדווחים כי רוב הסיוע שהוצנח היום, נחת בים מול חופי צפון הרצועה, ותושבים רבים נכנסו למים כדי לחלצו. על-פי חלק מהערוצים היו כמה מקרי טביעה של עזתיים שניסו להוציא את הסיוע מהמים.
+הוגשה חוות הדעת הביטחונית האחרונה להגבלת שידורי אל-ג'זירה
22:18 18/04/24  |  עידן יוסף
הוגשה חוות הדעת הביטחונית האחרונה התומכת בהפסקת שידורי אל-ג׳זירה מתוך ישראל. משרד הביטחון - צה״ל והצנזורה הצבאית - הגיש את חוות דעתו נגד הערוץ הקטרי, והוא מצטרף לעמדות שכבר הוגשו, של השב״כ ושל המוסד, שתומכות בסגירה.

שר התקשורת שלמה קרעי יבקש מראש הממשלה נתניהו להעלות את ההצבעה על הסגירה כבר בישיבת הקבינט הקרובה. מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה כבר החלה לעבוד על בקשת הצו שתוגש לבית המשפט (כאן חדשות).

+רחפן בהפעלת גולני זיהה מחבלים של חיזבאללה
22:12 18/04/24  |  עידן יוסף
לוחמי חטיבת גולני זיהו היום באמצעות רחפן, מספר מחבלים מארגון חיזבאללה. המחבלים היו במבנה צבאי במרחב בליידא שבדרום לבנון שלאחר הזיהוי הותקף על-ידי מטוסי קרב של חיל-האוויר.
+נתניהו למוסד: אנחנו תחת איום קיומי, הפירוד הפנימי צריך להיעלם עכשיו
22:03 18/04/24  |  עידן יוסף
ראש הממשלה בנימין נתניהו לפורום ראשי האגפים במוסד: "אומות מתפוררות קודם כל מבפנים, ולא מהלחץ החיצוני. הפירוד הפנימי צריך להיעלם עכשיו משום שאנחנו תחת איום קיומי, ובאיום קיומי מאחדים כוחות ולא מפלגים אותם. זה הדבר החשוב ביותר שיש".
+אירוע חריג: "כוכב" של צה"ל נפל במרכז הרצועה
22:01 18/04/24  |  עידן יוסף
אירוע חריג ברצועה: כלי טיס בלתי מאויש מסוג ״כוכב״ (הרמס 900) של צה"ל שביצע פעילות בשטח רצועת עזה נפל השבוע בעקבות תקלות טכניות במרכז הרצועה.
‏חלקי הכלי נאספו והושבו לארץ. ‏האירוע תוחקר והלקחים הופקו.
+גלנט לטייסי קרב: "המשימות שלנו לא הולכות להצטמצם"
21:59 18/04/24  |  עידן יוסף
שר הביטחון גלנט לטייסי קרב שהשתתפו במשימת ההגנה מול המתקפה מאירן: ״היכולת שלנו לקבל החלטות מורכבות על הקרקע, נעוצה בידיעה שיש לנו על מי לסמוך באוויר. המשימות שלנו לא הולכות להצטמצם, מדינת ישראל צריכה לדעת שיש לה חופש פעולה לעשות מה שהיא רוצה, ויש ביטוח שמה שמוחלט גם מבוצע״.
+נעצרה הפרופסור מהעברית שהאשימה את ישראל ברצח עם
21:38 18/04/24  |  עידן יוסף
המשטרה עצרה את המרצה באוניברסיטת העברית הפרופסור נדירה שלהוב-קיבורקיאן בחשד להסתה, לאחר שהאשימה את ישראל ברצח עם בעזה.
+"ישראל הייתה חייבת להגיב מייד על ההתקפה האירנית"
21:30 18/04/24  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
חלק ראשון בדיון עומק שבועי על התקפת הטילים והכטב"מים האירנית על ישראל. פרופ' אלישע האס וד"ר משה ברנט: "ישראל הייתה חייבת להגיב מייד על ההתקפה האירנית"
המתקפה האירנית על ישראל [צילום: ג'מאל עוואד/פלאש 90]
+חילופי אש בין בטולכרם; מטען התפוצץ על דחפור צבאי
21:28 18/04/24  |  עידן יוסף
מבצע צבאי מנהל כעת במחנה הפליטים נור א-שמס בטולכרם. החלו חילופי אש בין כוחות צה״ל למחבלים פלשתינים. המחבלים משליכים מטענים לעבר הכוחות. מטען אחד התפוצץ עד כה על דחפור של צה״ל.
[צילום: שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים]
+ארה"ב הטילה עיצומים על תוכנית הכטב"מים האירנית
17:07 18/04/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
העיצומים הוטלו על 16 שני אדם ושתי חברות שלדברי הממשל קשורים לתוכנית הכטב"מים, לצד חברות בענפי הברזל והרכב  ▪  המטרה: לשכנע את ישראל להימנע מתגובה על המתקפה בסוף השבוע שעבר
אירן סיפקה אלפי כטב"מים לרוסיה [צילום: AP]
+ח"כ אלמוג כהן על ההצעה לשחרור החטופים: הצעה שהייתה שעלולה לפורר את החברה הישראלית
15:45 18/04/24  |  מירב ארד
ח"כ אלמוג כהן התייחס למתווה לעסקה שנדחה ע"י חמאס בכראיון לרדיו 103FM: "אם אזרחי ישראל היו יודעים את המתווה, את המהות של ההצעה, מדינת ישראל הייתה רועדת. זו הייתה הצעה שעלולה לפורר את החברה הישראלית. אבל חמאס האכזרי והנאצי לא מעניין אותו להשיב לנו את החטופים".
+בשל החשש מתגובת ישראל: ספינת הריגול האירנית חזרה לאירן
14:36 18/04/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הספינה "בשהאד", שסייעה לחות'ים עזבה את חופי תימן וחזרה למצר הורמוז  ▪  בהמשך היום צפויה להגיע הספינה לעכון בנמל האירני בנדר עבאס
הספינה "בשהאד" עזבה את חופי תימן [צילום: AP]
+פירות לנוחבות וטירוף הדעת
13:57 18/04/24  |  בעז שפירא   |   לרשימה המלאה
איזה מוח חולני יכול להעלות בדעתו לדאוג לתנאי הכליאה של המפלצות? איזה לב אטום ו/או ערל יכול להתעניין בגורלם של הראויים למות בייסורים כעונש על מעשיהם?
טירוף מוחלט [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+השר פרוש לשליח האו"ם: מבקש להעביר מצות ויין לחטופים
13:28 18/04/24  |  מירב ארד
שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש, שיגר מכתב דחוף ל שליח האו"ם למזרח התיכון תור ונסלן בדרישה להעברת מצות ויין עבור החטופים בעזה לליל הסדר. במכתבו מציין השר: "אנו דורשים בכל תוקף שתפעלו להכניס לחטופים והחטופות מצות ויין בכדי שיתאפשר להם לציין ולו באופן סמלי את החג, בציפייה שהדבר יעודד את רוחם ויאפשר להם להחזיק מעמד במצבם הקשה עד לשחרורם במהרה".


מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
ארה"ב הטילה וטו על קבלת הרש"פ כחברה באו"ם
תגובות  [ 1 ] מוצגות   [ 1 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
חשדנית
18/04/24 22:33
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
ארה"ב הטילה עיצומים (18.4.24) על גורמים הקשורים לתוכנית הכטב"מים של אירן, בעקבות התקפתה על ישראל בתחילת השבוע בה שוגרו כ-200 כטב"מים. הטלת העיצומים היא חלק מן המאמצים של ממשל ביידן לשכנע את ישראל שלא להגיב על המתקפה, או להגיב בצורה מתונה שלא תוביל להסלמה נוספת.
18/04/2024  |  איתמר לוין  |   חדשות
סוכנות הידיעות "בלומברג" דיווחה (יום ה', 18.4.24) כי ספינת ריגול של אירן, "בשהאד", שסייעה לחות'ים עזבה את חופי תימן וחזרה למצר הורמוז. בהמשך היום צפויה להגיע הספינה לעכון בנמל האירני בנדר עבאס.
18/04/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
ערב פסח התשפ"ד ויש בתוכנו כאלה שעוד לא יצאו ממצרים וכל הווייתם גלות ועבדות. כוונתי לארגונים ולגורמים המבקשים לשפר את תנאי הכליאה של הנאצים מהחמאס ושותפיהם, אלה המכונים "נוחבה".
18/04/2024  |  בעז שפירא  |   יומני בלוגרים
12 תושבים ערבים נהרגו ו-6 נפצעו מירי חיילי צה"ל לעבר המון שניסה לבזוז את מחסני כוח האום אונרא ברפיח. אל תיטעו, לא מדובר באירוע שהתרחש בימים אלה, ימי מלחמת "חרבות ברזל", אלא באירוע שהתרחש לפני 57 שנים. האירוע אינו ידוע לרוב רובו של הציבור ונראה כי רק מתי מעט שמעו על אודותיו. וזה סיפור המעשה:
18/04/2024  |  אלי אלון  |   יומני בלוגרים
בעקבות מידע מבצעי שגובש בפיקוד הדרום, כלי טיס של חיל-האוויר תקף וחיסל השבוע, את המחבל יוסף רפיק אחמד שבאת, אחראי תחקור במנגנון ביטחון הפנים של ארגון הטרור חמאס במרחב בית חאנון.
18/04/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דן מרגלית
דן מרגלית
אתה נמלט ביבי. אתה בורח. בורח מבשורה, אם לשבש משפט של הסופר דוד גרוסמן    יש לך סיבה לברוח כי אנו "עלה נעלה ויכול נוכל"
אלי אלון
אלי אלון
העיר שהחלה את דרכה כמושבה חקלאית בשנתה המאה היא עיר חרדית כמעט לגמרי עם מיעוט קטן ביותר של תושבים הנמנים עם המגזר הדתי הלאומי
אורי מילשטיין
אורי מילשטיין
צליחת תעלת למאנש; נתניהו אחראי להתעצמות החמאס מבלי שדאג לחזק את היכולת לנטרל אותו; בן-גוריון הוא הגיבור הראשי של מלחמת העצמאות ובין המנהיגים היחידים בהיסטוריה שהבין שאין הוא מבין א...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il