חברת אגד השיקה ארבעה קווי שירות בינעירוניים חדשים, שישרתו את ציבור הנוסעים החרדי הנוסע מפתח תקוה לירושלים, ומיישובי הדרום תפרח ונתיבות לבני-ברק ולירושלים, כולם במתכונת קווים יעודיים.
הקווים החדשים שהחלו לפעול השבוע (א', 19.3.06) הם ארבעת קווי השירות החדשים: 426 (פתח תקוה-ירושלים), 490 (תפרח- ב"ב דרך נתיבות), 491 (תפרח-ירושלים) וקו 492 (נתיבות - ירושלים).
גדעון מזרחי, מנהל תפעול איזור דרום באגד, אומר כי הקווים החדשים נועדו לענות על ביקושים וצרכים של האוכלוסיה החרדית והם חלק בלתי נפרד מהמערך הכולל של קווים ייעודיים למגזר החרדי, שאגד מפעיל לציבור. "עם הפעלת קווים חדשים אלה, מיישם אגד הלכה למעשה את תורת השירות הדוגלת במתן שרות ייעודי לכל פלח ופלח באוכלוסיה הישראלית. הציבור החרדי מרבה להשתמש בשרותי התחבורה הציבורית ואגד, כמוביל התחבורה הגדול בישראל, מסוגל להעניק לו שרות יעיל ההולם את צרכיו ואורח חייו", הטעים מזרחי.
באגד מסבירים כי הכוונה אינה שקווים אלו ישמשו חרדים בלבד, אך יותאמו לצרכיו של הציבור החרדי, וזאת בהתחשב בהרגלי הנסיעה שלו מבחינת לוח זמנים ומבחינת מסלולי איסוף. עם זאת מבקשים באגד להדגיש כי ההפרדה בין נשים לגברים באוטובוס הינה עניינם של הנוסעים בלבד.
"נהגי אגד אינם קובעים מי יעלה לאוטובוס, באיזה לבוש או איך יישב. זוהי מדינה דמוקרטית בה כל אדם רשאי לנהוג לפי אורחות חייו. איננו ממונים על חינוך הציבור ואין לנו אחריות לגבי איך יגיב או איך יתנהג כל נוסע", מבקשים בחברה להדגיש.
פירוט הקווים החדשים
מסלולו של קו 426 מפתח תקוה לירושלים יחל מרחוב הרב הרצוג דרך צומת גנים, רחוב ירושלים, צומת סירקין, ארבע ארצות דרך נתבג לירושלים. תחנות ההורדה בירושלים: בנייני האומה, שרי ישראל, שמגר, ירמיהו, שמואל הנביא ומסוף אגד בעתירות מדע וכן בחזרה במסלול ההפוך.
קו 490 מתפרח דרך נתיבות לבני-ברק יחל את מסלולו מתפרח (הגבעה), מרכז היישוב וכביש 25 לנתיבות. בנתיבות יעבור הקו במסלול: שדרות ירושלים, הרב אבוחצירה, ז'בוטינסקי, הרב גרשונוביץ, שדרות ויצמן, שדרות ירושלים חזרה לכביש 25, כביש 34, צומת מרדכי, כביש מס' 4 עובר את מחלף אשדוד עד מחלף גבעת שמואל. בבני-ברק מפזר הקו את הנוסעים במסלול: רחוב הרב כהנמן, עזרא, חזון איש, רבי עקיבא, ז'בוטינסקי עד רחוב בן-גוריון ובחזרה במסלול ההפוך. בימים א'-ה' יבצע הקו איסוף נוסעים בקריית מלאכי בקו היוצא מנתיבות בשעה 9:55, ובכיוון ההפוך יבצע הקו פיזור באוטובוס היוצא מבני-ברק בשעה 18:00.
קו 491 מתפרח לירושלים יחל את מסלולו מתפרח (הגבעה), מרכז היישוב, צומת הנשיא, צומת קמה, כביש 40, צומת ראם (מסמיה), כביש 3, מחלף לטרון לירושלים. קו 492 מנתיבות לירושלים יחל את מסלולו מרחוב הרב אבוחצירה דרך ז'בוטינסקי, הרב גרשונוביץ, שדרות ויצמן, שדרות ירושלים יציאה מהעיר לכביש 25, צומת הנשיא, צומת קמה, כביש 40, צומת ראם (מסמיה), כביש 3, מחלף לטרון לירושלים. בירושלים יפזרו הקווים את הנוסעים במסלול: בנייני האומה, שרי ישראל, שמגר, ירמיהו, בר-אילן עד עתירות מדע, וחזרה בכיוון ההפוך.