|   15:07:40
  דב גולדפלם  
מרצה לחינוך מכללת ליפשיץ
דוא"ל בלוג/אתר רשימות מעקב
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
האם ניתן לקיים צוואה על בסיס העתק הצוואה?
קבוצת ירדן
אישור ETIAS לאירופה בעברית, איך זה עובד בדיוק?
שקד. מתאימה [צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90]

ואף על-פי כן איילת שקד

מכל המפלגות המתיימרות לייצג את הציונות הדתית לאומית, מפלגת הרוח הציונית היא הקרובה ביותר לדעותי יש להסתכל על העתיד בעיניים מפוכחות
08/09/2022  |   דב גולדפלם   |   יומני בלוגרים   |   בחירות 2022   |   תגובות

אני מפד"לניק. במשפחתנו יש ארבעה דורות של בני עקיבא: הורי היו חברי גרעין עלומים - הגרעין הראשון של בני עקיבא - שהקים את קבוצת סעד. עוד לפני כן אבא היה חבר השומר הדתי בוורשה. אחי, אחותי ואני, ילדינו ונכדינו - כולנו בוגרי החינוך הממ"ד, חניכי בני עקיבא, ומקיימים הלכה למעשה את משנת תורה ועבודה, מי יותר ומי פחות. תמיד שמתי בקלפי פתק ב'. לא בדיעבד אלא לכתחילה. מעולם לא הצבעתי למפלגה אחרת. אבל מאחורי הב' עמדו בשנים האחרונות כל פעם כוחות אחרים או שמות נוספים שהצביעו על כך שהתנועה עוברת טלטלה: הבית היהודי - המפד"ל החדשה, הימין החדש, איחוד מפלגות הימין, הבית היהודי, ימינה. וכמה שמות של ראשי התנועה - אפי איתם, דניאל הרשקוביץ, רפי פרץ, נפתלי בנט, איילת שקד, ושוב נפתלי בנט, חגית משה - מי זוכר את כולם?

בבחירות לראשות המפד"ל ב-2012, כשבנט התמודד מול אורלב, בחרתי באורלב אבל משנודעו התוצאות עמדנו כולנו מאחורי בנט ומאחורי הסיסמה 'משהו חדש מתחיל'. 12 מנדטים קיבלה הרשימה בראשות בנט ושקד והייתה תחושה שהמפלגה הדתית לאומית והציבור הציוני הדתי מתחיל בדרך חדשה שעשויה להביא אותו להישגים שמעולם לא היו לו. אולם משהו התקלקל. בנט לא הבין, כנראה, את הדנ"א של המפד"ל, ונקט פעולות שלא תאמו את רצון חברי התנועה כמו למשל הרצון לשריין מקום ברשימה לכנסת לאישים שלא הגיעו מכור מחצבתה של היהדות הדתית לאומית בניסיון לגייס קהלים חדשים שיצביעו ב'. הפרישה המהירה מהבית היהודי והקמת הימין החדש הביאה אותי לחשוב שבנט כנראה ראה במפד"ל פלטפורמה זמנית בדרך למעמד יותר גבוה בהירארכיה הפוליטית. הזיגזוג בין איחוד מפלגות הימין ובסוף הקמת ימינה הוכיח לי שהתחושה הייתה נכונה. המפד"ל מעולם לא עניינה באמת את בנט.

ממשלת בנט ולפיד הנשענת על קולות רע"ם הייתה רחוקה מאוד ממשאת נפשי. אבל המדינה התנהלה, מבצע שומר החומות היה מוצלח והמלחמה העיקשת נגד הטרור מתנהלת מידי לילה בהצלחה לא מבוטלת. מהפכת הכשרות אומנם יצאה לדרך אך, לצערי, מהפכת הגיור נעצרה. אני גם לא אוהב את המהפכה החינוכית ששרת החינוך מבצעת אך מאידך שנת הלימודים נפתחה בהצלחה. ומה הלאה? מי מתוך המפלגות ורסיסי התנועות מייצג בצורה הטובה ביותר את התנועה הדתית לאומית שלי? האם זו הציונות הדתית של בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן-גביר? האם זה הבית היהודי בראשות יוסי ברודני? האם זו איילת שקד, יועז הנדל וחבורתם במפלגת הרוח הציונית? ואולי יש מקום לפנטז על רשימה אחת שבה יהיו כל הכוחות המתיימרים להיות ה'ציונות הדתית'?

אני עוקב אחר הפרסומים והראיונות עם איילת שקד, יועז הנדל ואמיתי פורת (איפה האוזר?) ואני מוכרח לומר שמכל המפלגות המתיימרות לייצג את הציונות הדתית לאומית, מפלגת הרוח הציונית היא הקרובה ביותר לדעותי. כל ראשי המפלגות, מימין ומשמאל, הבטיחו ולא תמיד קיימו. גם בנט הבטיח ואכזב את כל תומכיו. איילת שקד כשותפה בכירה של בנט נושאת גם היא באחריות. יחד עם זה אינני חושב שעכשיו הזמן להעניש על חטאי העבר. עונש, החרמה ופסילה לא יובילו אותנו לשום מקום. יש להסתכל דווקא על העתיד בעיניים מפוכחות. משקלול התנאים, האג'נדות, התנהלות העבר והציפיה לעתיד אני נוטה, אם כי לא בקלות, להצביע עבור רשימת הרוח הציונית. ואגב, לאורך שנות שלטונו גם נתניהו הבטיח ולא קיים. זה לא מונע מעשרות אלפי תומכיו בקרב הציבור הדתי לאומי להצביע עבורו. ואולי לא מאוחר לקוות, שלרשימה הרוח הציונית תחבור גם רשימת הבית היהודי כדי שקולם של כל נאמני המפד"ל הקלאסית יישמע בכנסת וליד שולחן הממשלה הבאה.

הכותב הוא מרצה בכיר לחינוך בגמלאות.
תאריך:  08/09/2022   |   עודכן:  08/09/2022
דב גולדפלם
+ניר אורבך יוזם חיבור הבית היהודי לשקד על חשבון הנדל
17:58 08/09/22  |  עידן יוסף
ח"כ ‏ניר אורבך מעורב במאמצים לחבר בין הבית היהודי לאיילת שקד על חשבון אנשי דרך ארץ, הנדל והאוזר. הוא פועל בכיוון הזה כבר תקופה. ייתכן שגם ימצא עצמו ברשימה אם הדבר ייצא לפועל (גלי צה"ל).
+יו"ר הבית היהודי צייצה אולטימטום לשקד ומחקה
17:13 08/09/22  |  עידן יוסף
יו"ר הבית היהודי חגית משה צייצה בטוויטר אוליטמטום ליו"ר הרוח הציונית איילת שקד: "בשנתיים האחרונות הובלתי את מפלגת הבית היהודי ממדבר פוליטי לבית שיש בו תקווה לאנשי הציונות הדתית שמתגעגעים לדרך המפד"ל. לא עשיתי את כל הדרך הזו כדי לשבת עם ימין מגומגם. הנדל והאוזר זה לא ימין ממלכתי זה ימין מזגזג ומגומגם, איתם אנחנו לא נשב". כעבור זמן קצר מחקה משה את הציוץ.
יוסי ברודני וחגית משה [צילום: יעל צור]
+מיכאלי על איחוד עם מרצ: מטרתי - למנוע חזרת הימין לממשלה
16:57 08/09/22  |  עידן יוסף
יו"ר העבודה, מרב מיכאלי, התייחסה להזמנת ראש הממשלה לדון באיחוד אפשרי עם מרצ. בפתח ישיבת סיעה שהתקיימה במועדון ה"פוסיקט" לשעבר, אמרה מיכאלי: "אגיע בלב פתוח לשיחה בנושא. המטרה המרכזית והעיקרית שלי - למנוע את חזרת הימין הממשלה. הסוגיה שנדון בה היא מה הדרך הכי טובה לעשות את זה".
 
עוד הוסיפה השרה: "אין כאן ויכוח לא על ג'ובים ולא על מינויים פוליטיים, אלא על הדרך של מדינת ישראל. אין מחויבת ממני למטרה הזו".

הבוקר פרסמה העבודה סרטון תעמולה אנטי דתי [ראו בראש העמוד] שזכה לגינויים מקרב חברי כנסת דתיים.
+אני מודאג מהימין
13:46 08/09/22  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
אני פוחד מהיום שהלשון הבוטה וגסת הרוח של חבר הכנסת דודו אמסלם תהיה מופקדת על מערכת המשפט במדינת ישראל, שהוא יהיה זה שיחתום על חוקים במדינת ישראל
אמסלם. גס רוח [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+נדחתה עתירת רע"ם להצבת קלפיות בכפרים לא מוכרים
12:48 08/09/22  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
השופט עמית דחה את העתירה על הסף והדגיש: "נשיאות ועדת הבחירות המרכזית ומליאתה אינם יושבים כערכאות ערעור על החלטות משפטיות של יו"ר הוועדה"
עמית. דחה על הסף [צילום: לע"מ]
+הדר מוכתר פרצה בבכי: "אני סך הכל ילדה בת 20"
11:58 08/09/22  |  עידן יוסף
יו"ר רשימת צעירים בוערים, הדר מוכתר, פרצה בבכי באולפן ערוץ עכשיו 14: "אני תמיד הייתי כאן, אין אף גוף שמממן אותי. אבא שלי לא מיליונר. אני שעות באוטובוסים ואין לי מרצדס. אתם שוכחים שאני סך הכל ילדה בת 20".
+שקד שוקלת מחדש את החיבור עם הנדל
10:40 08/09/22  |  עידן יוסף
לקראת פרידה? איילת שקד שוקלת מחדש את החיבור עם יועז הנדל. הרקע: הקושי לנהל קמפיין ומסר אחיד והרצון לפנות יותר לקהל היעד הדתי, ע״י חיבור עם רשימת הבית היהודי (סרוגים). גורם ברוח הציונית ל׳כיפה׳: "זה אף פעם לא היה חלק בין שקד להנדל וכשלא עוברים את אחוז החסימה מתחילים התככים".
+אורלי וילנאי הופרשה ממפלגת אומץ לעם
09:58 08/09/22  |  עידן יוסף
בעקבות דבריה של אורלי וילנאי, לפיהם היא בחרה להתחסן מכיוון שהיא בקבוצת סיכון - היא הוצאה אל מחוץ לרשימת מתנגדי החיסונים ״אומץ לעם״ המתמודדת לכנסת (עכשיו 14).

+חשש בעבודה ובמרצ: איחוד יעביר קולות לרשימה המשותפת
09:34 08/09/22  |  עידן יוסף
בכירים בעבודה העבירו מסר ליש עתיד שלפיו חבירה עם מרצ תפגע בגוש המרכז-שמאל כולו. ההסבר של אותם בכירים הוא שמצביעי מרצ מהצד היותר שמאלי של המפלגה צפויים שלא להצביע למפלגה המאוחדת ולהצביע לרשימה המשותפת, שאינה חלק מגוש המרכז שמאל. מלבד מפלגת העבודה, גם במרצ ישנם גורמים שמסכימים עם הטענה וחוששים מאיבוד קולות לרשימה המשותפת כתוצאה מחיבור שכזה. מה שמקטין עוד יותר את סיכוי האיחוד בין מרצ והעבודה לכדי סיכוי קלוש (כאן חדשות).
+איזנקוט: תנועה בעד התיישבות בכל מקום מובילה לאסון
09:23 08/09/22  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
בהקלטות שנחשפו בישראל היום תקף מספר 3 ב"מחנה הממלכתי" את התומכים בביטול ההינתקות ואמר: "אלו אנשים שלא מבינים, הם יובילו למדינה דו-לאומית"  ▪  עוד מהרמטכ"ל לשעבר: "הצלחת בן-גביר – בגלל צעירים שרואים שחור-לבן"  ▪  התגובות במערכת הפוליטית לא איחרו להגיע
איזנקוט. "בימין מובילים למדינה דו-לאומית" [צילום: צפריר אביוב/AP]
+ליברמן לנתניהו: לא תצליח לחסל אותי
08:53 08/09/22  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ישראל ביתנו מתייחסת במרומז להאשמותיו של יוסי כמיסה על הזמנת חיסול מצד יו"ר המפלגה, ובסרטון שהפיצה נכתב כי ליברמן אינו מזמין החיסול, אלא נתניהו שצירף אותו לרשימת חיסולים פוליטיים  ▪  ליברמן: אני המחסום האחרון מפני עליית נתניהו לשלטון
סרטון התעמולה של ישראל ביתנו
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
ואף על-פי כן איילת שקד
תגובות  [ 1 ] מוצגות   [ 1 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
מרחם עליך
11/09/22 17:13
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  בחירות 2022
היום הימין מציג מועמד במקום ריאלי ברשימת מועמדים לכנסת, הדורש איסור השכרת דירות לערבים. בכך הוא הולך בדרכו של אביו, עמיחי אליהו, שהוא הרב של העיר צפת. כשלכך יש ברקע נעימות נלוות וצורמות בפרהסיה ברחובות הערים של קהל המעריצים המתלהם, המשמיע בפרהסיה את הדרישה לגירוש הערבים ממדינת ישראל לארצות ערב. הנעימות האלו מזכירות לי ימים חשוכים מאירופה של המאה הקודמת. הנעימות האלו מזכירות לי התנכלויות אפלות לעם היהודי לאורך ההיסטוריה כמו גירוש היהודים מספרד.
יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, שופט בית המשפט העליון יצחק עמית דחה (יום ה', 8.9.22) את עתירת רע"ם שעניינה "ערעור על החלטת יו"ר ועד הבחירות המרכזית בנושא הצבת קלפיות במרכזי שירות בכפרים לא מוכרים".
08/09/2022  |  מירב ארד  |   חדשות
בחוג בית ראשון שקיים במסגרת קמפיין "המחנה הממלכתי" שהתקיים (יום ד', 7.9.22) במטולה, תקף מספר 3 ברשימה, גדי איזנקוט, את התנועה שדוגלת בביטול ההינתקות ואמר כי "האנשים שמובילים את הקו של להתיישב בכל מקום, ליצור מצב בלתי הפיך, לבטל את חוק ההינתקות ולהחזיר את ההתיישבות - אלו אנשים שמובילים לאסון". הקלטותיו של איזנקוט פורסמו באתר ישראל היום.
08/09/2022  |  עידן יוסף  |   חדשות
רשימת ישראל ביתנו מפרסמת (יום ה', 8.9.22) סרטון תעמולה, שבו התייחסה במרומז להאשמותיו של יוסי כמיסה, שטען כי אביגדור ליברמן הציע לו בעבר 100 אלף דולר כדי לחסל את ניצב סנדו מזור. ליברמן מוביל קו כי לפרסום זה נגדו אחראי בנימין נתניהו.
08/09/2022  |  עידן יוסף  |   חדשות
ח"כ מתן כהנא ממפלגת ההמחנה הממלכתי יוצא נגד המקפיין של מרצ נגד המכינה בעלי. בציוץ בטוויטר כתב כהנא: "הניסיון האלים להוציא אל מחוץ למחנה ציבורים רק כי דעתם שונה מדעתה של זהבה גלאון הוא ניסיון מגונה. בוגרי המכינה בעלי כמו בוגרי עשרות מכינות אחרות הם נכס עבור חוסנה החברתי והביטחוני של מדינת ישראל ולא אאפשר לעשות להם דה-לגיטימציה."
07/09/2022  |  מירב ארד  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
חיים רמון
חיים רמון
גלנט מתנגד בתקיפות לפתרון הישים של ממשל צבאי זמני, ותומך בתוכניות הזויות שלא יתממשו לעולם    אני חושב שהנזקים שגרמה התנגדותו לממשל צבאי העבירו את גלנט על דעתו ולכן הוא מעלה טיעונים ...
עידן יוסף
עידן יוסף
ראש המטה המקצועי לשעבר של שרת התחבורה חושף במשדר "המקור" תמונה של ניהול לא ראוי בלשכת השרה, עם העדפה פסולה לכאורה של יישובים ופעילים על בסיס פוליטי תוך זניחת שיקולים מקצועיים    רגב...
איתמר לוין
איתמר לוין
קיים קשר ישיר בין הבקשה להוציא צווי מעצר לנתניהו וגלנט לבין "הרפורמה המשפטית"    כיצד נתניהו נותן לסינוואר את המטרה האסטרטגית לשמה יצא למלחמה
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il