News1 גאים להציג
מבקרים ייחודיים (Unique Visitors):
אתר - 978,171  סלולר - 943,489
   |   15:07:40
דלג
  יועז הנדל  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
מגלים את יוון עם Vivato Greece: השער שלך ליוון!
קבוצת ירדן
פתרונות בית חכם לאנשים עם מוגבלות: NISKO SMART
נקרע את הרצועה [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]

אין ברירה אחרת

אין פה שום מעשה צבאי ללא סיבה אלא יש פה רק הגיון בריא, חיפוש אחר החיים והעתיד אם העולם רוצה למנוע שפיכות דמים הוא צריך לסייע בהשמדת החמאס
11/11/2023  |   יועז הנדל   |   יומני בלוגרים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

אנחנו בשלב הכי מסובך במלחמה. אחרי כישלון גדול של כלל המערכות באותה שבת ארורה מדינת ישראל מצליחה. יש השגים. כך מבחינה צבאית וכך חשוב יותר מבחינה פנימית. החלק האחרון חשוב הרבה יותר בעיני, אי-אפשר להלחם ולנצח ללא גיבוי של הבית. אי-אפשר להחזיק חודש וחצי במילואים בשטח בלי המשפחה, תוך כדי סיכון חיים, כשאין תחושה שאתה חלק ממשהו גדול יותר. כל מי שנמצא כאן יעיד על כך, כל אחד מהמילואימניקים המופלאים שאני פוגש כאן.

זה נכון שיש גם צרכים אחרים אבל האמצעים הצבאיים מהאפוד הקרמי, האמר"ל ועד הטנק הם רק חלק מהצורך הטקטי. הצורך האסטרטגי הוא התחושה שאנחנו עושים משהו שמשנה את המציאות, תחושת ההגנה על הבית והחיבור לעם. זה הבסיס והמנוע למכונה הלאומית שפועלת כבר כל כך הרבה זמן.

הנחת המוצא בצה"ל במשך שנים היא שלוחם מסתער קדימה מול אש בגלל החברים שלו ובגלל הקריאה אחרי של מפקדו. במדינת ישראל שלפני המלחמה, לא כולם הסתערו קדימה ובוודאי לא כולם שימשו דוגמה אישית וצעקו אחרי. בצבא זה עבד, אי-קטן של ערכים ישנים, בחוץ לא. מאז תחילת המלחמה זה השתנה, העם הפך לכזה. חוכמת ההמונים גברה על השנים האחרונות גם אם הפוליטקה נשארה באותו מקום. אחוות הלוחמים המפורסמת התרחבה מעבר לצבא כי לא הייתה ברירה. המכונה האדירה של מאות אלפי ישראלים נזקקה לדלק אידאולוגי ובמאגרים המוסדרים של הפוליטקה היה כלום. אפס אידאולגיה בונה. רק כאוס, פילוג ועיסוק בשטויות. רק תחשבו שבחיים הקודמים היה פה ויכוח מי בעד ביבי והרפורמה המשפטית. ישראלים התווכחו ברצינות גמורה ובלהט אדיר על הוועדה למינוי שופטים במקום על חיזוק מדינת ישראל וביטחון המדינה. התעסקו פה במי שמאלני במקום במי מתגייס ויכול להחזיק נשק בזמן חירום.

ביום מן הימים זה יהיה הנושא הכי חשוב בוועדת החקירה, הסימום הזה של אומה שלמה ואיך עם שלם התעורר ובכוחות עצמו ללא הנהגה וקריאה "אחרי" החליט ועשה. התנדב, התגייס, נלחם ואיפשר למי שיושב בירושלים להתאפס על הכיוון והצורך הצבאי. תהיה בבדיקה הזאת גם מורשת גדולה וגאווה גדולה. לעם, לא להנהגה. אני יודע שיש מי ששואף לחזור לחלק השלילי של הימים שלפני. למקום שבו אנחנו מקללים זה את זה ברשתות החברתיות. מבחינתו היום שאחרי המלחמה נראה אותו דבר. אותה פוליטקה, אותו ויכוח, אותו עיסוק בטפל, אותה שנאה. אני גם יודע שמי שנמצא כאן לא ייתן לו. הרעל הזה יוצא ממי שלא מרגיש חלק, מי שלא משרת, מתנדב או עושה משהו. מי שלא מכיר בני משפחה או חברים כאלה. אני מרחם עליהם. לגור במדינת ישראל, לשמוע מדי יום על הסכנות, האיומים ורשימת הנופלים ולא למצוא אופטימיות, זה עצוב. בלי הרוח הגדולה יש ריק גדול. ועדיין אני מעריך שאלה שתקועים שם לא חשובים מספיק. הם לא משפיעים עכשיו על מדינת ישראל הם לא ישפיעו בעתיד על ישראל שאחרי המלחמה.

אנחנו בשלב הכי מסובך במלחמה כי עכשיו הרוח האדירה של העם נדרשת למילים וכיוון. זה לא רק לקחת נשק או ארגז אוכל ולהסתער. העם זקוק לתמרון פנימי ומדינת ישראל זקוקה לתמרון בינלאומי כדי להגיע ליעדים שלה ללא מעצורים. יותר חשוב היא נדרשת לאגרסיביות צבאית כדי להגיע לקו הסיום. יש עכשיו עיסוק גדול בהסברה דווקא בגלל השלב הזה. בגלל הצורך הפנימי והדיפלומטי. בעיני הבסיס הכי טוב להסברה בשלב הזה זה הנשק. המסר הכי טוב שלנו הוא כוח צבאי. הסברה היא לא רק במסדרונות האו"ם ובערוצי הטלוויזיה הזרים, הסברה היא קודם כל פה במזרח התיכון. לאויב.

מסר פשוט

אנחנו בשלב בחיי האומה שבו אין ברירה. זמן רב מידי עסקנו במאבק על הנרטיב, בשכנוע העולם מול כל תמונה קשה או אמירה מטומטמת של שר בממשלה. עכשיו צריך לשכנע את עצמנו ואת המדינות הערביות מסביב שאין כזה דבר לתקוף יהודים. אסור לעצור בלי שהחמאס יושמד. לא רק בגלל המתרחש בעזה אלא בגלל מה שמתרחש בשאר המקומות בעולם. מה שישראל עושה בעזה משפיע על לבנון וסוריה וגם על האנטישמיות באירופה. איש לא אוהב ריבונות יהודית חזקה אבל בלעדיה לא נשרוד. הנרטיב הכי חשוב גם לקהילה הבינלאומית הוא שהחמאס בחר לטבוח ביהודים, מדינת ישראל הופתעה אבל המחיר הוא כזה שלעולם לא עוד. מלחמה היא גיהנום, יש חפים מפשע שנפגעים בעזה, לא במתכוון אלא מכיוון שהחמאס עושה בהם שימוש כמגן אנושי. אין שום אפשרות אחרת מלבד להלחם ולהשמיד את תשתית החמאס כאשר ילדים יהודים נרצחים ונחטפים. מדינת ישראל לא נוקמת. היא מגנה על עצמה.

המסר לקהילייה הבינלאומית צריך להיות פשוט: אפשר לסיים את המלחמה הזאת במהירות. לעצור את מעגל הדמים אבל התנאים חייבים להיות כאלה שכל החטופים משתחררים והרצועה מפורזת מנשק ורקטות. אפשר לקבל הפסקת אש הומניטרית לכמה שעות אם רק משחררים את כל החטופים. אפשר לעצור את כוחות צה"ל אם מנהיגי החמאס יצאו מהמחילות ויכנעו או יצאו מהרצועה. אפשר להגיע להסכמות ופשרות אבל אף אחת מהן לא יכולה לכלול יותר סיכון של חיי ישראלים. את התמונות הקשות מהטבח ומהקיבוצים צריך ללוות עם התמונות של גן העדן שהיה בעוטף רגע לפני. את שטחי הכינוס והצירים של האוגדות פנימה צריך ללוות בתמונות של שדות פורחים ומוריקים, רגע לפני. מטעי האבוקדו והבננות שהפכו במלחמה ליעד צבאי נועדו לספק אוכל ופרנסה. עבדו שם אגב גם פועלים מעזה. השטחים שהפכו לפודרה מאובקת היו שטח טיולים ויערות פורחים.

ההריסות בצפון הרצועה ומרכזה הן רק תוצר של בניית תשתית טרור ומנהרות מתחת. אין פה שום מעשה צבאי ללא סיבה אלא יש פה רק הגיון בריא, חיפוש אחר החיים והעתיד. אם העולם רוצה למנוע שפיכות דמים הוא צריך לסייע בהשמדת החמאס. אם העולם מחפש קידום של ערכים ליברלים הוא צריך לעסוק בחיזוק ישראל. ואם הטענות כלפי ישראל הן חלק מההיסטוריה זה גם בסדר, אנחנו נעשה מה שצריך.

ישראל מחפשת פריחה ושגשוג, בתים מלאי אור וילדים משחקים. אנחנו לא מדינה שעלתה על מדים ונשק מתוך גחמה להשיג עוד שטח או משאבים, לא נקים מחדש את גוש-קטיף, למרות המחיר הכבד ששילמנו. אפשר להפסיק עם הקשקושים האלה, אבל בהחלט נקרע את הרצועה, נבתר אותה, נתקדם אם זה מה שיאפשר ביטחון מלא. זו מלחמת אין ברירה. כל צעד צבאי שנעשה הוא כי לא קיימות אפשרויות אחרות. אם הדרישה היא שרק ישראל תעצור אז אין בדרישה הזאת רצון אמיתי להפסקת המלחמה. המלחמה תסתיים במוקדם או במאוחר. כדי לחזור לפריחה, לחריש העמוק, כדי שאנשים יחיו נורמלי, צריך עכשיו כוח צבאי. ולבסוף אנחנו גם ננצח כי אין לנו בררה אחרת.

תאריך:  11/11/2023   |   עודכן:  11/11/2023
יועז הנדל
+הממשלה תאשר 900 מיליון שקלים למנהלת תקומה
01:02 12/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה

+נתניהו יפגוש ראשי רשויות מקו העימות; חלקם יחרימו - בגלל המרחק
00:12 12/11/23  |  עידן יוסף
לראשונה מתחילת המלחמה ייפגש היום (א') נתניהו עם ראשי רשויות מקו העימות. הפגישה תתקיים בת"א. ראשי הרשויות ביקשו לקיים את הפגישה בצפון, ונתקלו בסירוב. לדברי כמה מהם הם אינם יכולים לעזוב את ישוביהם בעת הזאת ולכן לא יגיעו לפגישה. אחרים אמרו שאם נתניהו לא יגיע לצפון הם יחרימו את הפגישה.
+סונאק על הפגנות פרו-פלשתיניות: "כל עבריינות חייבת לפגוש את מלוא כוחו ומהירותו של החוק"
00:10 12/11/23  |  עידן יוסף
בהמשך להפגנה הפרו-פלשתינית הגדולה בלונדון - ראש ממשלת בריטניה רישי סונאק אמר: "אני מגנה את אירועי האלימות של קבוצות הימין הקיצוני ושל תומכי חמאס. כל עבריינות חייבת לפגוש את מלוא כוחו ומהירותו של החוק".

שרת החוץ של גרמניה, אנאלנה ברבוק, בתדרוך לעיתונאים בת"א: "צריך לנצח את חמאס, אסור שהוא יוכל לחזור לטרור. מצד שני, אסור שיהיה גירוש מעזה או צמצום הטריטוריה של הרצועה".

גורם בממשלת צרפת אמר הערב לכאן חדשות: "הנשיא מקרון מעולם לא רמז, ואינו חושב, שכוחות ישראליים פוגעים בכוונה באזרחים. הוא מודע למאמציה של ישראל למנוע הרוגים בקרב האזרחים ולאפשר סיוע הומניטרי, אך הוא מאמין שניתן לעשות יותר".
+הג'יהאד האיסלאמי נגד הפסגה הסעודית: "מדינות ערב מתנערות ממחוייבותיהן כלפי פלשתין"
00:06 12/11/23  |  עידן יוסף
‏הג'יהאד האיסלאמי תוקף בחריפות את הודעת הסיכום של פסגת ריאד בשבת: "ההודעה משקפת את התנערות המדינות מחובותיהן כלפי פלשתין, 57 מדינות שלא מסוגלות להשיג דבר ואין בכוחן לעשות כלום מלבד לגנות. אם חלק מהמדינות היו מנותקות את יחסיהן עם ישראל, ההצהרה הייתה אמינה יותר".

לאמור האמירות הקשות נגדה, מהוועידה לא יצאה החלטה אופרטיבית כנגד ישראל, כגון השעיית הנורמליזציה עם ישראל. קיום הוועידה דווקא בסעודיה גרם לכך שלא יתקבלו החלטות שכאלה.
+כהונת המפכ"ל שבתאי תוארך זמנית
23:57 11/11/23  |  עידן יוסף
כהונת מפכ"ל המשטרה רב-ניצב קובי שבתאי תוארך זמנית. השר לביטחון לאומי איתמר בן-גביר הקפיא את הליך בחירת המפכ״ל הבא (חדשות 13).
+סמוטריץ' על התנגדות נתניהו לשליטת הרש"פ בעזה: "טוב שהדברים נאמרים בקול ברור"
23:56 11/11/23  |  עידן יוסף
חבר הקבינט המדיני בטחוני שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ על אמירת נתניהו כי בעזה לא תשלוט הרש״פ: "אני מודה לראש הממשלה נתניהו על הדברים הברורים, בהמשך להחלטת הקבינט בדיון שדרשתי לאחר הקפאת הכספים לרשות. הרשות היא גוף תומך טרור ומעודד טרור ולעולם לא נפקיר שוב את ביטחון אזרחינו בידי אויבינו. טוב שהדברים נאמרים בקול ברור על ידי ראש ממשלת ישראל".

+מטוס מנהלים ישראלי שנחת בקטר הגיע בסוף השבוע לקהיר
23:46 11/11/23  |  עידן יוסף
המגעים לשחרור החטופים - מטוס מנהלים שמשמש בכירים ישראלים, ונחת מקטר בישראל - זמן קצר אחרי שראש המוסד נפגש עם ראש ה-CIA ובכיר קטרי - היה ביום חמישי גם בקהיר (כאן חדשות).
+כלי טיס עוין יורט בשמי העיר שדרות
23:23 11/11/23  |  עידן יוסף
קודם לכן אזעקה הופעלה בגבים, מכללת ספיר, שדרות, איבים, ניר עם, ארז ואור הנר. מוקדם יותר הערב יורט עוד כלי טיס שחדר לאזור.
+נתניהו: הרשות הפלשתינית לא תשלוט בעזה ביום שאחרי
23:13 11/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ראש הממשלה במסיבת עיתונאים עם גלנט וגנץ: "לא אסכים בשום מצב לוותר על שליטה ביטחונית בעזה, שתימשך כל זמן שצריך; אבל התיישבות בעזה אינה יעד ריאלי"  ▪  על החטופים: "כשיהיה מה לומר, נעדכן את המשפחות"  ▪  "מקרון טעה טעות עובדתית ומוסרית"
חברי קבינט המלחמה [צילום: מרק ישראל סלם/פול פלאש 90]
+צלמי עיתונות - ללא רסן
22:30 11/11/23  |  יעקב אחימאיר   |   לרשימה המלאה
לפי הדיווחים, בבוקר יום הפלישה, 7 באוקטובר, דבר המתקפה של חמאס, ובצמוד לארגון רצח זה היה כנראה ידוע למרצחים, אך גם לצלם - או לצלמים
שותפים לטבח [צילום: נאסר אישתייה/פלאש 90]
+לבנות מיד מחדש את הנגב (א')
22:16 11/11/23  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
קשה לכתוב על פתרונות לימים שיבואו, כשבימים אלו אנחנו עדיין לא התאוששנו מטבח אכזרי של 1,400 יהודים וחטיפת 241 יהודים, ביניהם קשישים וילדים ביום שמחת תורה תשפ"ד - יום שהפך להיות יום של שמחה כאובה ודומעת, יום של יגון וצער יום של שכול ויתמות
שיקום היישובים [צילום: גילי יערי/פלאש 90]
+"חרבות ברזל": כישלון צפוי מראש (12)
21:59 11/11/23  |  אביתר בן-צדף   |   לרשימה המלאה
ההיסטוריה הצבאית מלמדת, כי אי-אפשר להכריע ארגון טרור מבלי להציב רגליים בשטחו, ולטהרו ממחבלים  ▪  לוחמה עירונית, שהיא מהקשות בסוגי הלחימה ביבשה, דורשת אימון ממושך של הכוחות ומערכת פיקוד-ושליטה מפותחת ומיומנת  ▪  לצה"ל יש ניסיון מועט מאוד בלוחמה עירונית, ורובו מספּ̤ר על כישלונותיו בסוג הזה של לוחמה. הבולט בהם הוא הקרב על העיר סואץ במלחמת יום הכיפורים
לוחמה עירונית [צילום: מיכאל גלעדי/פלאש 90]
+השר מלכיאלי אישר הקמה מיידית של בית עלמין במושב מגוריו של חלל צה"ל
21:37 11/11/23  |  עידן יוסף
השר לשירותי דת מיכאל מלכיאלי אישר באופן חריג הקמת מיידית של בית עלמין במושב אודם לטובת קבורת החייל מתן מאיר ז"ל הי"ד, וזאת לבקשת המשפחה להביא אותו לקבורה במושב מגוריו. המושב ברמת הגולן, שנוסד ב-1975, מונה כ-65 משפחות.
+מסרון ביטחון מידע שנועד למשרתי מילואים, נשלח בטעות גם לאזרחים
21:29 11/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
המסרון המליץ על צעדים להבטיח שימוש בטוח ברשת, כגון ניתוק WhatsApp Web והגבלת הרשאות מיקום  ▪  צה"ל ומערך הסייבר הלאומי הבהירו כי המלצות אלו אינן מחייבת אזרחים, אך הן עשויות לסייע להגן על הפרטיות והאבטחה שלהם
לנתק בתום השימוש [canva]
+הרהורים בצוק העתים (5)
21:29 11/11/23  |  יוסי אחימאיר   |   לרשימה המלאה
העיתונאים שנספחים לשעות ספורות אל הלוחמים בתוך שטח הלחימה עושים שליחות חשובה, אבל לעתים דומה שבצילומיהם הם חשובים יותר ממרואייניהם המיוזעים
מי חשוב? [צילום: אריב לייב אברמס/פלאש 90]
+צה"ל עומד בפני שתי חזיתות - הצבאית והמדינית
21:19 11/11/23  |  צבי גיל   |   לרשימה המלאה
מאות אלפי פליטים בדרום, מצבם הכללי הולך ומחמיר והם זקוקים לעזרה בהיקף ענק בכול התחומים, כולל מחסה בחורף המתאחר  ▪  ישראל חייבת למלא כאן תפקיד פעיל ולא סביל
תפקיד פעיל לישראל [צילום: פטימה שבאיר/AP]
+צה"ל תוקף מטרות טרור של חיזבאללה בשטח לבנון
20:59 11/11/23  |  עידן יוסף
בתגובה לשיגורים ביממה האחרונה, מטוסי קרב של צה"ל השלימו תקיפה של שורת מטרות טרור בשטח לבנון, במסגרתה הושמדו תשתיות ועמדות צבאיות של ארגון חיזבאללה.

כמו-כן, כלי טיס של צה"ל תקפו עמדת שיגור וחוליית מחבלים של ארגון הטרור חיזבאללה בשטח לבנון, אשר ביצעה מספר שיגורים לעבר מרחב הר דב מוקדם יותר היום.

חיזבאללה הודיע הערב על מחבל נוסף שנהרג - ה-71 שהצהיר עליו מתחילת המלחמה.
+דובר צה"ל: 200 אלף עזתים ירדו לדרום הרצועה בימים האחרונים
20:58 11/11/23  |  עידן יוסף
דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי אומר כי 200 אלף עזתים ירדו לדרום הרצועה בימים האחרונים. לדבריו, חמאס איבד שליטה על צפון הרצועה ותושבים עוזבים בניגוד להנחיותיו. דבריו מצטרפים לדיווח לפיו מתחילת הלחימה עזבו דרומה 1.7 מיליון עזתים.

"הידיעות שאנחנו מכתרים את בית החולים שיפאא - מדובר בהודעות כוזבות", הדגיש הגרי. "אנחנו פוגעים באופן ממוקד במחבלים סביב שיפאא, אבל יש יציאה וכניסה בטוחה לבית החולים. עידכנו את הצוות הרפואי שצה״ל לא תוקף את בית החולים".

בהתייחסו לגזרה הצפונית, אמר הדובר: "אנחנו ממוקדים בעזה אבל נמשיך להגיב לחיזבאללה ולפגוע בכל חוליה שתנסה לפגוע בישראל. תקפנו גם בסוריה בתקופה לירי".
+היהירות והשחצנות מהשטן
20:52 11/11/23  |  צ'לו רוזנברג   |   לרשימה המלאה
ישראל חייבת לאמץ מדיניות חדשה שבמרכזה הפיכת צפון עזה לרצועת ביטחון  ▪  לשם כך, על האוכלוסייה המקומית להיערך לנדידה דרומה פן תיפגע קשות
לאמץ מדיניות אקטיבית [צילום: עבד אל-רחים חטיב/פלאש 90]
+שב״כ וצה״ל חיסלו כ-20 מחבלים; בהם משוחררי עסקת שליט
20:34 11/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הותקפו למעלה מ-10 מטרות בשכונת "מדינת אלעמל", שבה שוהים מחבלי חמאס ששוחררו מהכלא הישראלי בעסקת חילופי שבויים - ומאז שחרורם המשיכו לעסוק בקידום פעילות טרור, בדגש על מימון ואכוונה של פיגועי חמאס
מחבלי חמאס שעסקו באכוונה של טרור מיהודה ומהשומרון וחוסלו ע"י שב"כ וצה"ל
+אוראדור-סור-גלאן Oradour-sur-glane
20:26 11/11/23  |  רון בריימן   |   לרשימה המלאה
אכזריותם של הנאצים בני ימינו, חיות החמאס שטבחו ביהודים תושבי הנגב הצפון-מערבי, גדולה אף יותר מזו של הגרמנים הנאצים  ▪  ייתכן שיש מקום לשקול את הפיכת הקיבוץ שנפגע ונהרס ומצבו הוא הגרוע ביותר - לאתר הנצחה לקורבנות טבח שמחת תורה, היום בו נפתחה מלחמת שמחת תורה
אתר הנצחה [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+צה"ל תוקף את מקורות הירי בסוריה
19:47 11/11/23  |  עידן יוסף
בהמשך להתרעות שהופעלו במרחב רמת הגולן, לפני זמן קצר זוהו שני שיגורים משטח סוריה לעבר שטח ישראל שנפלו בשטח פתוח. צה"ל תוקף את מקורות הירי בשטח סוריה.
+חמישה חללי צה"ל נפלו בבית חאנון
19:26 11/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ההרוגים, ארבעה לוחמי יחידת המילואים המובחרת 551 ולוחם מגבעתי, נפגעו מפיצוץ פיר מנהרה שלא זיהו בבית חאנון  ▪  לוחמי היחידה איתרו פירים רבים של מנהרות טרור, והשתלטו על מבנים שבהם מצאו כמויות גדולות של אמצעי לחימה  ▪  שני קצינים וארבעה לוחמים נפצעו קשה במהלך הקרבות
ארבעה מן החללים בתמונה משותפת לפני הכניסה לבית חאנון
+אזעקות הופעלו בדרום הגולן
19:17 11/11/23  |  עידן יוסף
אזעקות הופעלו בנוב ובאבני איתן. שתי נפילות אותרו בשטחים פתוחים.
+חשד לחדירת כלי טיס עוין לאזור שדרות והסביבה
19:10 11/11/23  |  עידן יוסף
המטרה החשודה יורטה. במקביל להתרעה שהופעלה, הופעלה התרעה בעקבות ירי רקטות.
+מדינות ערב: נתנגד להפרדת עזה מהגדה המערבית ומזרח י-ם
19:00 11/11/23  |  עידן יוסף
מדינות הפסגה הערבית והאיסלאמית הצהירו: "נתנגד לכל הצעה שמפרידה את עזה מהגדה המערבית ומזרח ירושלים". המדינות גם קראו לשחרר את כלל בני הערובה האזרחים.
+שרת החוץ הגרמניה תקיים הערב פגישות בארץ בעניין החטופים
18:40 11/11/23  |  עידן יוסף
שרת החוץ הגרמניה צפויה להיפגש הערב עם שר החוץ אלי כהן ועם ראש האופוזיציה יאיר לפיד באשר למצב החטופים, אשר 20 מהם בעלי אזרחות גרמנית. לאחר שביקרה בימים האחרונים באיחוד האמירויות ובסעודיה (כאן חדשות).
+נשיא מצרים נפגש עם נשיא אירן בפסגה בסעודיה
18:32 11/11/23  |  עידן יוסף
לראשונה מזה עשור: נשיא מצרים נפגש עם נשיא אירן בשולי הפסגה בסעודיה.
+בזמן נאום נסראללה: צה"ל תקף בלבנון
18:25 11/11/23  |  עידן יוסף
טנק של צה"ל תקף חוליית מחבלים שניסתה לשגר טילי נ"ט לעבר שטח ישראל במרחב עראמשה, בזמן שנסראללה נאם. בשעה 15:10 זוהתה מטרה אווירית שחצתה לעבר שטח ישראל במרחב הקיבוץ כברי, המטרה הופלה והאירוע הסתיים. בנוסף, יורטו שתי מטרות חשודות במרחב גבול לבנון.
+ירושלים: בלון עם דגל אש"ף נחת ליד בית כנסת
18:22 11/11/23  |  עידן יוסף
בלון ועליו דגל אש"ף נחת במהלך השבת סמוך לבית כנסת בשכונת גילה בירושלים (ידיעות ירושלים).
+גלנט: חיזבאללה קרוב לעשות טעות קשה
18:14 11/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
שר הביטחון בגבול הצפון: ״מה שאנחנו עושים בעזה אנחנו יודעים לעשות בביירות״  ▪  "לא השתמשנו אפילו בעשרה אחוז מכוחו של חיל האוויר בעזה״
תא"ל שי קלפר, יואב גלנט [צילום: אריאל חרמוני]
+מספר תובנות על המצב שלנו בארה"ב
17:39 11/11/23  |  נפתלי בנט   |   לרשימה המלאה
פעולות ההסברה מועילות  ▪  לפעמים נדמה שזו רק טיפה בים אבל כל שיתוף סרטון, כל ראיון, כל מפגש וכל פעולת הסברה - מועילים
נפתלי בנט [צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90]
+נסראללה קורא למדינות ערב להפעיל לחץ על ארה"ב שתעצור התוקפנות של צה"ל על עזה
16:45 11/11/23  |  יואב יצחק   |   לרשימה המלאה
מנהיג חיזבאללה ממשיך לאיים  ▪  התרברב בנאומו בהפעלת "חזיתות הסיוע" נגד ישראל  ▪  טוען שמטרת ישראל היא להכניע לא רק את החמאס בעזה אלא גם את העם הלבנוני ועמי האזור
נסראללה. להפעיל "חזיתות הסיוע"
+ביבי כמכשול לניצחון
16:10 11/11/23  |  צבי גיל   |   לרשימה המלאה
"סיפור מדהים של גיוס ציבורי שמראה כמה סולידאריות עדיין טמונה במקום הזה ויכולה להיפתח על-ידי ראש ממשלה אחר"
נתניהו. נזק רב [צילום: אביר סולטן]
+נשיא טורקיה: "לחשוף את הנשק הגרעיני שבידי ישראל"
15:09 11/11/23  |  יואב יצחק
נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן טען בנאומו בפסגה הערבית שכונסה (יום שבת) כי אין להשוות בין חמאס לכובש (ישראל). לדבריו, בעוד שהעולם האיסלאמי הראה עמדה מאוחדת ודרש עצירת המלחמה והעברת סיוע הומניטרי לעזה, מדינות המערב ובראשן ארה"ב ואירופה לא קראו להפסקת אש. "מי ששותק על העוול, שותף לו", טען, והטיל אחריות על ישראל למלחמה מול חמאס. "ישראל צריכה לשאת באחריות לפשעיה", קרא ארדואן, ודרש "לחשוף את הנשק הגרעיני שבידי ישראל".
ארדואן. לחשוף את הנשק גרעיני של ישראל [צילום: שירות העיתונות הנשיאותי/AP ]
+נשיא מצרים קורא להפסקת אש מידית ובלא תנאים
14:20 11/11/23  |  יואב יצחק
נשיא מצרים, עבד אל-פתאח א-סיסי, דורש מהקהילה הבינלאומית לחייב את ישראל בהפסקת אש מיידית ובלא תנאים, ולאפשר הכנסת סיוע הומניטרי לתושבי הרצועה. א-סיסי נאם בפסגה הערבית-איסלאמית, שכונסה בריאד (יום שבת). "מדיניות הענישה הקולקטיבית בעזה לא מקובלת", תקף א-סיסי וקרא לארה"ב ולאירופה להתערב ולהפסיק את "העקירה הכפויה של תושבי עזה" ממקום מגוריהם. א-סיסי קרא בנוסף לפתור את הסכסוך בדרך של הקמת מדינה פלשתינית ולפתוח בחקירה בינלאומית בחשד להפרת החוק הבינלאומי מצד ישראל.
א-סיסי. דורש הפסקת אש מידית [צילום: AP]
+יורש העצר הסעודי: לעצור את ההפצצות ברצועה; לשחרר את כל החטופים
14:12 11/11/23  |  יואב יצחק
יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן, קורא לארה"ב ולאירופה להשפיע על ישראל ולעצור את ההפצצות מצד צה"ל, ברצועת עזה. "האסון בעזה מעיד על כישלון מועצת הביטחון והקהילה הבינלאומית לשים קץ להפרות הישראליות", אמר. בן סלמאן, שאך לפני כמה חודשים ניהל מו"מ לנורמליזציה עם ישראל, נאם בפסגה הערבית-איסלאמית בריאד, שאותה כינס. זו התבטאותו המפורטת הראשונה מאז המתקפה הרצחנית מצד חמאס, שבה נרצחו בישראל 1200 ונחטפו 240. בן סלמאן תקף את "כוחות הכיבוש", כדבריו, שמבצעים פשעי מלחמה נגד הפלשתינים וקרא להנהגת חמאס לשחרר של כל החטופים. "אנו מגנים את המלחמה שהעם הפלשתיני בעזה חשוף לה. עשינו מאמצים להגן על אזרחים בעזה ולעצור את המלחמה, זה דורש מאיתנו מאמץ קולקטיבי ופעולה אקטיבית כדי לסיים את המצב. אנו דורשים הפסקה מיידית של הפעילות הצבאית ופתיחת מסדרון הומניטרי לעזה", אמר בן סלמאן.

בן סלמאן. מגנה את ישראל [צילום: סוכנות העיתונות הסעודית/AP]
+האנטישמיות החדשה
14:11 11/11/23  |  דרור אידר   |   לרשימה המלאה
עושה רושם שהעולם מעדיף אותנו כקורבנות  ▪  ברגע שאנו קמים מעפר ומשיבים מלחמה, מתחיל מנגנון האשמה לפעול נגד ישראל כמייצגת את העם היהודי  ▪  הנה, הרהורים פסיכו-תיאולוגיים על האנטישמיות הגואה
היהודי החדש [צילום: ג'וליה ניקינסון/AP]
+הניחו לערביי ישראל
13:58 11/11/23  |  גדי חיטמן   |   לרשימה המלאה
הציבור הערבי מבין היטב מה מונח על כף המאזניים ורובו לא רוצה להיות מעורב או קשור בדרך כלשהי לטרור
עבאס. מגנה [צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש 90]
+חוסל המחבל שהחזיק כ-1000 מתושבי הרצועה כבני ערובה בבי"ח רנתיסי
12:12 11/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
המחבל אחמד ציאם, מפקד הפלוגה המרחבית נאצר-רצ'ואן בארגון הטרור חמאס  ▪  דובר צה״ל חשף לפני יומיים כי ציאם החזיק כאלף מתושבי רצועת עזה כבני ערובה בבית החולים 'רנתיסי' ומנע מהם להתפנות
חוסל כאשר הסתתר בבית ספר 'אלבוראק'
אחמד ציאם. מנע מתושבי הרצועה להתפנות [צילום: דובר צה"ל]
+אזעקה בבארי
11:23 11/11/23  |  מירב ארד
אזעקת צבע אדום בבארי
+במרחב הצפון לא זוהו כלי טיס שחדרו לשטח מדינת ישראל
11:04 11/11/23  |  מירב ארד
הופעלה התרעה על חשש לחדירת כלי טיס עוין במרחב הצפון, לא זוהו כלי טיס שחדרו לשטח מדינת ישראל. בנוסף, זוהה שיגור לעבר מרחב מרגליות שנפל בשטח פתוח.
צה"ל תוקף בארטילריה את מקור הירי בשטח לבנון. כמו כן, זוהו שיגורים לעבר כלי טיס של צה"ל שפעל במרחב גבול לבנון, כלי טיס מאויש מרחוק תקף את המשגר ממנו בוצע הירי.
+הוול סטריט מפי גורמי מודיעין בישראל: חטופים במרתפי בי"ח שיפא
10:51 11/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
צה"ל מכתר את בית חולים  ▪  וול סטריט ג'ורנל מדווח כי ישראל הודיעה לפלשתינים לפנות את בית החולים שנחשב עד כה למקום הבטוח ללכת אליו  ▪  ישראל שיתפה מידע מודעיני עם בעלות ברית מערביות לפיו המפקדה של חמאס פועלת מתחת לבי"ח שיפא
פצועים פלשתינים בבי"ח שיפא [צילום: עבד חאלד/AP]
+ביידן ושי ייפגשו לשיחות על טייוואן, יחסי ארה"ב-סין והמלחמה נגד חמאס
10:20 11/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
שני מנהיגי הכלכלות החזקות בעולם ייפגשו לראשונה השנה לדון על שמירת תקשורת תקינה בין המעצמות ויחסי תחרות תקינים בין שתי הכלכלות  ▪  שי צפוי להשתתף בפורום APEC בהזמנתו של הנשיא ביידן ולקחת חלק בפסגה בין אה"ב לסין
ביידן ושי. התקרבות ביחסים [צילום: אלכס ברנדון/AP]
+שגריר ישראל באו"ם נגד מועצת הביטחון: "האם חייהם של אזרחים ישראלים שווים פחות?"
10:15 11/11/23  |  יואב יצחק
שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן תקף (יום ו', 10.11.23) את מועצת הביטחון שהמתקדה רק במצב בעזה. "האם חייהם של אזרחים ישראלים שווים פחות? איך אתם דנים רק בבתי החולים בעזה, בלי להתייחס לכך שחמאס מפציץ במכוון בתי חולים ישראלים? או מבלי להתייחס לכך שחמאס מנצל את בתי החולים ברצועה לצרכי טרור? ביקשתי מהמועצה לאפשר לי להקרין לה את סרט זוועות החמאס. רק כך הם יבינו מול איזה רוע ישראל נלחמת!
+דיווח ראשוני: חדירת כלי הטיס בצפון - פגיעה ישירה במבנה בקריית שמונה
09:53 11/11/23  |  מירב ארד
דיווח ראשוני: חדירת כלי הטיס בצפון - פגיעה ישירה במבנה בקריית שמונה. ממד"א נמסר כי צוותים יצאו לסרוק זירות שבהן דווח על נפילות. בשלב זה לא התקבל דיווח על נפגעים.
+צה"ל מטעה בדיווחיו ופועל להמעיט בממדי המחדל הצבאי ב-7 באוקטובר
09:53 11/11/23  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
דיון עומק שלי עם אביתר בן צדף, עורך לשעבר של כתב העת של צה"ל "מערכות", ועם אדם פדר, המומחה לניתוח מלחמות, מערכות וקרבות. חודש לאחר טבח ה-7 באוקטובר בעוטף עזה
מחבלי חמאס בעוטף עזה [צילום: מסך]
+"אם יש היום גיהנום עלי אדמות, שמו הוא צפון עזה"
09:41 11/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
אמר דובר הסוכנות ההומניטרית של האו"ם לכתבים בז'נבה  ▪  גורמים פלשתינים בעזה מדווחים על 11 אלף הרוגים מתחילת המלחמה  ▪  צה"ל פועל בעומק השכונות העירונית ובסביבותיו של בית החולים שיפא  ▪  מנכ"ל ארגון הבריאות העולמי (WHO), ד"ר טדרוס אדהנום ג'ברייסוס: "בכל עשר דקות נהרג ילד בעזה"
פלשתינים מתפנים לדרום הרצועה [צילום: חתם מוסא/AP]
+מתחילת הלחימה - צה"ל השתלט על 11 מוצבים צבאיים של חמאס
09:03 11/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
בפעילות בשטח הרצועה איתרו לוחמי חטיבת הנחל והשמידו תוואי תת-קרקעי הממוקם סמוך לבית ספר  ▪  כלי טיס חיסל חוליה שנעה לכיוון לוחמי גבעתי שפעלו במרחב
פעילות צה"ל ברצועת עזה [צילום: דובר צה"ל]
טילים לעבר חמאס [צילום: AP/Leo Correa]
+מקרון: "ישראל חייבת להפסיק להרוג תינוקות ונשים בעזה"
08:57 11/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
אמר בראיון ל-BBC: "אין לזה שום סיבה ואין לגיטימציה. אנו דוחקים בישראל לעצור"  ▪  נתניהו בתגובה: "האחריות היא של חמאס"
נתניהו עם מקרון. שינוי גישה [צילום: קובי גדעון /לע"מ]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
כוחות מצוות הקרב החטיבתי גבעתי חיסלו (יום שבת, 11.11.23) באמצעות הכוונת מטוס קרב ובהכוונה מודיעינית של אמ"ן ושב"כ את המחבל אחמד ציאם, מפקד הפלוגה המרחבית נאצר-רצ'ואן בארגון הטרור חמאס.
11/11/2023  |  מירב ארד  |   חדשות
פקיד ישראל בכיר אישר לוול סטריט ג'ורנל כי צה"ל פועל בבית החולים הגדול, שיפא שזעה, בהתבסס על ההנחה כי חטופים ישראלים מוחזקים בבית החולים - מה שמקשה על פעילות צה"ל במקום.
11/11/2023  |  מירב ארד  |   חדשות
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן ונשיא סין שי ג'ינפינג ייפגשו ביום רביעי הקרוב בקליפורניה לשיחות על סחר, טייוואן, יחסי ארה"ב-סין ועל המלחמה של ישראל נגד חמאס. מדובר בפגישה הראשונה מזה שנה בין מנהיגי שתי הכלכלות הגדולות בעולם.
11/11/2023  |  מירב ארד  |   חדשות
דיון עומק שלי עם אביתר בן צדף, עורך לשעבר של כתב העת של צה"ל "מערכות", ועם אדם פדר, המומחה לניתוח מלחמות, מערכות וקרבות. חודש לאחר טבח ה-7 באוקטובר בעוטף עזה.
11/11/2023  |  אורי מילשטיין  |   פודקאסטים
אלפי פלשתינים בורחים מצפון עזה בזמן שהצבא הישראלי מתקדם לעומק השכונות העירוניות הצפופות בקרב מול מחבלי חמאס. כך מדווחת סוכנות AP. גורמים רשמיים במובלעת הנצורה אמרו כי מניין ההרוגים הפלשתינים במלחמה עלה ל-11,000 בני אדם.
11/11/2023  |  מירב ארד  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
יואב יצחק
יואב יצחק
השופטים רבקה פרידמן-פלדמן, משה בר-עם ועודד שחם שגו בהחלטתם לחדש את המשפט ביום שני    אין ולא יכול להיות ספק: בעת הזו - ראש הממשלה צריך להקדיש 100% מזמנו וממרצו לטובת ניהול ענייני המ...
ציפי לידר
ציפי לידר
בחרדת קודש, אחוז שרעפּי עליון, נכנס הרב מבית הכנסת הביתה, כשהוא מברך בחיוך רחב את בני ביתו והאורחים בברכה המסורתית "שבת שלום"
הרצל חקק
הרצל חקק
על שירתה של איילת שמעוני    שירים חסרי מרגוע    ומה מקומה של המשוררת בעולם כה תזזיתי? בכוח המילים היא זו שמצליחה לחבר את החלקים לשלם אחד, ולא קל לעולם לקבל זאת, להסתגל לכוחות הפואטיק...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il