|   15:07:40
דלג
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
איפה כדאי ללמוד בינה מלאכותית?
קבוצת ירדן
החברה המצויינת למוצרי CBD כבר בישראל

לא להעלות את הארנונה לעסקים

רשויות מקומיות רבות מבקשות להעלות בשנה הבאה את הארנונה לעסקים, תוך התעלמות מכך שהמשבר הכלכלי שגרמה הקורונה עודנו בעיצומו שרי האוצר והפנים צריכים למנוע העלאות כאלו
28/11/2021  |   חגי בורשטיין   |   מאמרים   |   מגיפת הקורונה   |   תגובות
חנויות סגורות בתל אביב

תקופת הקורונה יצרה, במקביל למשבר בריאותי קשה, גם משבר כלכלי קשה, בו עסקים רבים קרסו ורבים אחרים נקלעו לקשיים משמעותיים. במהלך המשבר פעלה הממשלה וסייעה לעסקים, בין היתר באמצעות מתן פטורים ממיסוי לחלק מהפעילויות אשר נפגעו ישירות מהסגרים ומהמגבלות אשר הוטלו על הציבור. לעומת האזרחים, הרשויות המקומיות לא ניזוקו מהפטורים ומההקלות בארנונה, שכן המדינה כיסתה את ההפחתות.

בשנת 2022, בטרם המשבר חלף, מבקשות רשויות רבות לחזור לשגרה ולהעלות את תעריפי הארנונה לעסקים מעבר להעלאה המותרת בחוק. נושא הגדלת הארנונה או הקטנתה משמש עבור רשויות כמכשיר כלכלי המשרת אינטרסים. למשל, רשות המבקשת לעודד מעבר של חברות היי-טק לפעול בתחומה, תבקש לקבוע תעריפים נמוכים מאלו של הרשויות מסביבה ובכך למשוך חברות כאלו. או למשל, רשות המבקשת לצמצם פעילויות מזהמות כגון תעשיה, תבקש להגדיל את תעריפי הארנונה בגין פעילות זו.

חופש הפעולה של הרשויות בתעריפי הארנונה הוא מוגבל והן מחויבות לקבל את אישור שרי הפנים והאוצר לכל העלאה או הפחתה של התעריפים, מעבר להעלאה המותרת, אשר מתפרסמת כל שנה וחלה אוטומטית על כל תעריפי הארנונה בישראל. בשנת 2022 ההעלאה המותרת תהיה בשיעור של 1.92%, לכן כל העלאה מעבר לתעריף זה כפופה לעמידת הרשות בתנאים מסוימים, אשר אחד המהותיים שבהם הוא הצטרפותה להליכי התייעלות והבראה, אשר אושרו על-ידי משרד הפנים.

העלאת תעריפי הארנונה היא אינטרס חשוב של הרשות, אשר מבקשת להגדיל את הכנסותיה, אך עם זאת הרשות תשאף להבטיח שהעלאת התעריפים לא תפגע באינטרסים אחרים שלה, במיוחד בנוגע לארנונה המוטלת על תושביה. כל ראש רשות חושש מכך שהעלאת הארנונה תפגע בפופולריות שלו ובסיכוייו להיבחר מחדש, ולכן בבחירה בין העלאת התעריפים למגורים או לעסקים, הנטייה תהיה תמיד להכבדה על עסקים.

העובדה שחלק ניכר מבעלי העסקים אינם בעלי זכות בחירה בעיר, מאפשרת לרשות, גם אם לא תודה בכך, לנצל זאת ולבקש העלאה חריגה של תעריפי הארנונה העסקית, וזאת תוך התעלמות ממצבם הכלכלי של העסקים. את ראשי הרשויות לא ממש מעניין שאנחנו נמצאים עמוק בתוך המשבר הכלכלי של הקורונה, ושעסקים רבים טרם התאוששו ממנו. הרי העובדה שעסק עדיין פתוח, אינה מעידה בהכרח על איתנותו הכלכלית.

לכן, דווקא בעת הזו, כחלק מרצונה של המדינה לצלוח את המשבר הכלכלי, נדרשת תמיכה לעסקים, שבין היתר צריכה להיעשות גם במסגרת תעריפי הארנונה. כפי שמשרדי הפנים והאוצר מעוניינים שרשויות יעברו תהליכי הבראה וייעול, ולכן תומכים בבקשותיהן להעלאת הארנונה, כך גם העסקים זקוקים לתמיכה בתהליך ההבראה שלאחר משבר הקורונה, וזו לא העת להוסיף להם הוצאות בדמות מיסוי. יש צורך כעת להקל במיסוי ועל המדינה לכפות על הרשויות תהליכי התייעלות והבראה ללא העלאת תעריפי הארנונה. דווקא בעת הזו נדרשת הפחתת תעריפי הארנונה לעסקים, על-מנת להצמיח מחדש את כלכלת הערים, שתביא לצליחת המשבר הכלכלי.


הכותב הוא יועץ משפטי במשרד כץ-גבע-איצקוביץ (KGI), המתמחה במיסוי מוניציפלי
תאריך:  28/11/2021   |   עודכן:  28/11/2021
עו"ד חגי בורשטיין
+פורסמו נתונים עדכניים על מסלול האוטובוס שבו נסע המאומת
23:50 28/11/21  |  עידן יוסף
בעקבות זיהוי המאומת לנגיף האומיקרון שחזר ממלוואי ונסע באוטובוס אגד מתל אביב לאילת, משרד הבריאות קורא לכל מי שנסע ביום שני 22.11 בקו 390 שיצא בשעה 14:30 מתחנה מרכזית תל אביב (קומה 6) לכיוון אילת, לגשת בהקדם ולהיבדק בבדיקת PCR באחד ממתחמי הבדיקות ולהיכנס לבידוד עד לקבלת תוצאת בדיקה שלילית.
+עי של שפיות
23:37 28/11/21  |  צ'לו רוזנברג   |   לרשימה המלאה
כמי שהפסיק מזמן לצרוך תקשורת ישראלית המתקרה ממוסדת, איני מופתע מהשתוללות אלה אשר נשלחו הביתה בבושת פנים  ▪  הם נוכחים לדעת שהפנדמיה הפוליטית המורעלת שהם הפיצו, אינה אפקטיבית יותר  ▪  ליבם גס כפיהם, ומעשיהם מעשים מגונים בעליל.
(לא בודקים [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90])
+לתבוע את מזהמי הרשת
22:52 28/11/21  |  יהודה קונפורטס   |   לרשימה המלאה
האלימות המילולית ברשתות החברתיות שוברת שיאים כמעט מדי יום  ▪  הגיע הזמן לפעול נגדה בכל חזית אפשרית
(רהב. גולשי אלימים [צילום: יוסי אלוני/פלאש 90])
+הנוחתים בנתב"ג לא יורשו לעלות לתחבורה הציבורית
19:43 28/11/21  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
צעדים בנתב"ג לבלימת התפשטות הזן החדש: היציאה מהשדה תתאפשר באמצעות רכב פרטי, איסוף על-ידי קרובים או באמצעות מוניות מיוחדות  ▪  נסיעה במוניות שירות תתאפשר ב-50% תפוסה  ▪  הנחה של 50% בחניונים לטווח ארוך בנתב"ג
(מרב מיכאלי, יעקב גנות ושמואל זכאי [צילום: תקשורת השרה])
[צילום: דוברות שרת התחבורה]
+מאומתת שנייה לאומיקרון התגלתה בישראל
19:26 28/11/21  |  עידן יוסף
מאומתת שנייה התגלתה בישראל לזן האומיקרון. מדובר באישה מחוסנת שחזרה מדרום אפריקה.
+פרויקטור הקורונה: לא להיכנס לבהלה מאומיקרון
18:07 28/11/21  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
שר הבריאות ובכירי משרדו קראו לציבור ללכת להתחסן וציינו כי מחוסנים שנדבקו בזן הקורונה החדש חלו באופן קל  ▪  ד"ר אלרעי פרייס: בתוך ימים ספורים הפך אומיקרון ל-75% מהריצופים בדרום אפריקה וזינק מ-200 מקרים ביום ל-2,000
(פרופ' זרקא. אי אפשר לדבר על מניעת כניסה של האומיקרון [צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90])
+הממשלה אישרה שימוש באיכונים סלולריים שיופעלו ע"י השב"כ
15:52 28/11/21  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
החלטה זו תהיה בתוקף עד ליום ה' הקרוב בחצות הלילה  ▪  השימוש מוגבל רק למאומתים בזן החדש  ▪  השב"כ לא יעסוק באכיפת כללי בידוד
([צילום: אנדרה פנר, AP])
+מנהל נתב"ג שמואל זכאי מונה לממונה הקורונה בנתב"ג
15:48 28/11/21  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
זכאי, שמשמש מזה עשור כמנהל נמל התעופה בן-גוריון, יתכלל את יישום נהלי הקורונה בנתב"ג בהתאם להחלטות קבינט הקורונה ולהנחיות משרד הבריאות  ▪  מחליף בתפקידו את אלוף (במיל) רוני נומה
(שמואל זכאי. מונה לתפקיד [צילום: משה שי/פלאש 90])
+"8 מאומתים בישראל; החיסון של אסטרהזניקה פחות מועיל"
13:14 28/11/21  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הזהירה: "זן האומיקרון מאוד מטריד בגלל שיש לו שלל מוטציות חריגות"  ▪  "השפעת חיסון אסטרהזניקה תהיה פחות מועילה על וריאנט זה"  ▪  "כרגע מדובר רק על 8 אנשים במדינת ישראל. נחפש את המגעים שלהם"  ▪  הוועדה אישרה: הנחיות הבידוד לנוחתים ייכנו לתוקף בחצות
(ד"ר אלרעי-פרייס. "זן מאוד מטריד" [צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת])
+"ההגבלות על גבולות המדינה - צעד זמני והכרחי"
12:16 28/11/21  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הדגיש: " "ההגבלות על גבולות המדינה הן לא צעד קל, אבל זה צעד זמני והכרחי. ישנם ענפים שנפגעים, כמו התיירות והתעופה, ואנחנו נותנים על כך את הדעת:  ▪  לגבי שיחות הגרעים עם אירן אמר: "ישראל מוטרדת מאוד מהנכונות להסיר את הסנקציות ולאפשר זרימה של מילארדים לאירן"
בנט. "סבלנות ומשמעת" [צילום: מרק ישראל סלם/פלאש 90]
+העשירים משלמים מחיר הזנחת העניים
08:25 28/11/21  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
המדינות המפותחות התעלמו מהצורך לחסן את תושבי המדינות המתפתחות, והתוצאה - כפי שהזהירות המומחים - היא יצירת זן חדש  ▪  האומיקרון מעמיד במבחן את טכנולוגיית ה-mRNA של פייזר ומודרנה  ▪  נכון לעכשיו, ממשלת בנט מתמודדת היטב עם הסכנה
(עיירה באוגנדה. רק 2% מחוסנים [צילום: ניקולס במולזנקי, AP])
+פאוצ'י: לא אתפלא אם אומיקרון כבר בארצות הברית
07:35 28/11/21  |  איציק וולף
ד"ר אנתוני פאוצ'י, היועץ הרפואי של נשיא ארצות הברית, התייחס לזן אומיקרון של נגיף הקורונה ואמר כי הוא מעריך שהזן החדש כבר נמצא בשטחה של ארצות הברית.


"לא אתפלא אם אומירקון כבר נכנס לארצות הברית. בשלב זה עדיין לא גילינו אותו, אבל כאשר נגיף מציג רמה כזו של הדבקה זה כמעט תמיד, בסופו של דבר, להתפשטות שלו בכל מקום", אמר בראיון לרשת NBC האמריקנית.
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
לא להעלות את הארנונה לעסקים
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מגיפת הקורונה
1. במשך חודשים הזהירו מומחי בריאות בעולם, כי המדינות העשירות חייבות לסייע למדינות העניות להתחסן מפני הקורונה. לא רק משום שזהו הדבר המוסרי לעשותו, לא רק משום שהמדינות העניות הן שותפות סחר ותיירות, אלא גם ובעיקר משום שכל עוד הקורונה תשתולל במדינות העניות - גם העשירות לא יהיו בטוחות. כאשר הנגיף יכול להתפשט בחופשיות, נוצרים זנים חדשים שלו - וכל זן חדש מגדיל את הסיכוי לכך שהחיסונים והתרופות יתקשו להתמודד איתו.
28/11/2021  |  איתמר לוין  |   כתבות
קבינט הקורונה אישר צעדי הגבלות למטרת מניעת כניסה נוספת של נשאי זן אומיקרון של נגיף הקורונה. בין הצעדים שאושרו: הפעלה מחודשת של איכוני שב"כ למאומתים שנדבקו בזן הקורונה החדש או שנחשפו לנשאי הזן, בידוד חובה לחוזרים לישראל מחו"ל וסגירת נמל התעופה בן-גוריון לזרים למשך שבועיים. ההחלטות ייכנסו לתוקף בעוד 24 שעות - בחצות הלילה שבין יום ראשון ליום שני.
28/11/2021  |  איציק וולף  |   חדשות
כל העולם מנסה להבין מה מניע את סרבני החיסונים. גם אני הצעתי כמה הסברים, אבל בכל זאת קשה להסביר מה גורם לכעס הנוראי שלהם, לשנאה התהומית לממשלות, למערכות הבריאות ולחברות התרופות. למה מופנה הזעם דווקא לגורמים אלה בפנדמיה שעם כל נוראותה קוצרת בנו הרבה פחות מסרטן, זיהום הסביבה, פשיעה או תאונות.
27/11/2021  |  יעקב קורי  |   יומני בלוגרים
ראש הממשלה, נפתלי בנט, פתח את ישיבת קבינט הקורונה והצהיר כי התקופה הקרובה של ההתמודדות עם זן האומיקרון של נגיף הקורונה כ"תקופת ערפל". זאת, בשל מרחב אי-הוודאות שיש מעצם העובדה שמדובר בזן חדש שעדיין לא מוכר היטב לחוקרים.
27/11/2021  |  איציק וולף  |   חדשות
קבינט הקורונה מתכנס בשעה 20:30 לדיון על זן הקורונה החדש - אומיקרון - שלפחות מקרה אחד שלו התגלה בישראל. לראשונה צפוי גם שר האוצר, אביגדור ליברמן, להשתתף בדיון. זאת, ככל הנראה לצורך השתתפות בקבלת החלטה הנוגעת לפיצוי חברות התעופה הצפויות להיפגע מצעדי המנע הצפויים.
27/11/2021  |  איציק וולף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דן מרגלית
דן מרגלית
גלנט הבטיח שוויון    גלנט איים על ביבי בווטו על חוק גיוס שהוא בלוף    באנו לעודד אותו להתמיד    אילו יצא אלינו היה נתקל במאות שהם קהל אוהד
חיים רמון
חיים רמון
נתניהו, גלנט, גנץ ובכירי המטכ"ל, הוציאו לפועל תוכנית צבאית שהביאה לגירושם של תושבי צפון הרצועה לרפיח. ועכשיו, ברפיח יש ריכוז של יותר ממיליון עקורים, מה שמונע מצה"ל לחסל את גדודי הח...
אלי אלון
אלי אלון
כבר בתחילת שנות ה-20 הגתה עדה פישמן רעיון להקמת "משק פועלות גדול "- חווה להכשרה חקלאית, למאתיים פועלות אשר יוכשרו מדי שנתיים במקום    ב-1929 נחרשה האדמה לראשונה והוחל במרץ בעבודות ת...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il