|   15:07:40
דלג
  טובה ספרא  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
כל מה שרציתם לדעת על קנביס רפואי
קבוצת ירדן
החברה המצויינת למוצרי CBD כבר בישראל

תמונת הכוכבים

לשבוע שבין 16.11.2007-22.11.2007
16/11/2007  |   טובה ספרא   |   מאמרים   |   תגובות

גלים של חוסר וודאות ישפיעו על האווירה בשבוע הקרוב והשגרה היומיומית תהיה מלווה במצבי מבוכה. המציאות הבטוחה והאמינה הופכת לבניין קוביות, כל מה שמסמל יציבות מתערער. כאבי בטן הנגרמים מהמתח ואותו המתח משפיע על דרך החשיבה וגם גורם לכאבי ראש. נכון שלא כל רגע במהלך היום הוא כל כך דרמאטי, אבל התחושה היא שאנחנו בסחרור, ולכן חשוב שתהיו ערניים, גם אם כמה מאותם ספינים נראים סבירים, התחושה הכוללת היא שהמצב אינו כמו שציפיתם לו. היו זהירים מהדרך בה אתם חושבים ומהאופן בו אתם מושפעים מאותן מחשבות, שימו לב לדרך בה אתם מספרים את הסיפור לעצמכם. אתם עלולים לספר, את אותו הסיפור, ככישלון אישי או כתהליך של שינוי פנימי שיש לו משמעות חשובה וחיובית ארוכת טווח.

כוכב מארס החל בנסיגה בתאריך 15.11.2007, מה שמשפיע על פעולות שמטרתן אפקטיביות, קידום תוכניות או נושאים שאופיים תכליתי וזקוקים להנעה קדימה, או שאופיים התקפי (מלחמתי). כל אלה זקוקים ליותר דלק כדי להניע, וגם אז כל אלה לא יתקדמו כמצופה. עדיף להמתין עד שהמארס יחזור להילוך קדמי (31.1.2008). המכשולים וההתנגדויות יהיו בדקויות קטנות, אבל זה לא יעזור לנו, הסבלנות והגמישות יהיו המצרך המבוקש לשבועות הקרובים.

כוכב מארס יהיה בהיבט לאסטרואיד ווסטה בתאריך 18.11, היבט המדליק אש והאגרסיביות מופיעה "במיטבה". היבט זה עלול לעורר מהלכים צבאיים בגלל מידע מודיעיני חדש. (זה נכון לגבי כל מקום בו כבר קיים מתח או עימות צבאי). מיד עם תחילת הנסיגה של כוכב מארס, נוצר היבט עם כוכב אורנוס, ובהמשך, בתאריך 21.11, גם כוכב מרקורי מצטרף למבנה הזה, מה שנותן הזדמנות יוצאת דופן לסיעור מוחות, וזריזות מחשבתית היוצרת רעיונות מעניינים. את אלה אפשר יהיה להוציא אל הפועל כאמור אחרי חודש ינואר 2008.

בין התאריכים 20.11-23.11 יש כמה היבטים לא נחמדים לכוכב וונוס, כך שענייני הרומנטיקה יהיו מחוספסים קצת, קשה יותר להיות פתוחים בימים האלה. לכל אחד יש תחושה שהוא צריך לגונן על עצמו. אם אחד מבני הזוג מצפה לתגובה אינטנסיבית של אהבה, צפויה לו אכזבה. כאשר כוכב האנרגיה נע לאחור גם על ההתפתחות בנושא זה צריך להתפשר. (כוכב מארס מבטא גם את הכוח המיני הפיזי) יתכן גם שהשילובים בין המארס והוונוס מקשים על ההתחייבויות במערכות יחסים, והאנשים עלולים לגלוש לקנאה, חשדנות ורכושנות.

מאז התאריך 7.11 כוכב מארס נמצא, עדיין, על אותה מעלה (12 מעלות בסרטן), והוא ישהה בה גם לאחר העצירה ותחילת הנסיגה עד לתאריך 23.11. במיקום הזה הוא הרבה יותר מסוכן (!) והוא אחד הגורמים לאלימות ולתאונות דרכים קשות. (כאלה שראינו בשבועיים האחרונים, מצב שעדיין מאיים עלינו). כוכב הנעצר ומשנה מגמה משפיע תמיד בעוצמה גבוהה יותר. המארס ימשיך להיות בנסיגה עד לתאריך 31.1.2008, וגם אז כאשר נתקרב לעצירה שלו לפני השינוי, צפויה תקופה אלימה מאוד מאוד.

כוכב אורנוס מתיישר בתאריך 24.11 (תהליך הקורה עד לתאריך 28.11.07), ויוצר היבט ריבוע לקופידון (כוכב אורני). מהלך זה יקשה על אינטגרציה, כך שכל ניסיון לפעול בצוותא יתקל בקשיים. באותם ימים יש גם היבט בין השמש בקשת עם נקודות גורליות בשמים, שלא יאפשרו להתרכז במטרה, (ההיבט הזה הוא גורלי ומושפע מליקוי החמה שהיה בספטמבר 2007, ומליקוי חמה אחר שיהיה בתאריך 07.02.2008). המשמעות היא כמו קריאת תגר על הציפיות בימים האלה. (ועידת אנפוליס?)

כאשר שוקלים את המשקל הסגולי של כוכב אורנוס מול כוכב מארס, לאורנוס יש יותר כוח לגלגל את הכדור קדימה, אבל בימים האלה, גם כוכב אורנוס וגם כוכב מארס משנים מגמות וההתנגשות הזו יוצרת מצבים סוריאליסטיים. יום אחד אתם חשים שהכול עומד מלכת ויום אחר כך אתם חווים חוויות משעשעות מאוד.
על כן, אין זה הזמן לקבל החלטות! גם אם אתם בטוחים בצרכים שלכם. במקום לנהוג באימפולסיביות בכוונה לשחרר את המתח, נסו לקחת נשימה ארוכה, יהיה עוד הרבה זמן לעשות את מה שצריך לעשות, כאשר האווירה תהיה רגועה יותר. אלו מכם העוסקים במקצועות טיפוליים, יכולים לצפות לדרישות צפופות יותר לעזרה. הורים לילדים, היו מוכנים להתנהגות אינטנסיבית יותר בלי מעצורים. לא משנה מה מעמדכם, חשוב שכולנו ננסה לשמור יותר על גמישות. הטריק שיש בסיטואציה שתלווה אותנו בשבועות הקרובים היא להתמקד בתוך השינוי.

עם כוכב מארס בנסיגה במזל סרטן, האנרגיה שלנו מושפעת מהאמוציות שלנו, לטוב או לרע. אם אנו מנסים להגיב בתוקפנות, זה יכשיל את המטרות שלנו. אפשר שהמטרה מתבהרת בימים אלה, והכיוון שלנו מושפע מהאנרגיה הרגשית העוזרת לנו להשיג את מטרותינו. המפתח כאן הוא לזכות בהבחנה מעמיקה, חדשה ומרעננת. גם שינוי המגמה עם אורנוס, שהביא למודעות החשובה בזמן הנסיגה, הביא אותנו להבין יותר את החיים, כך שזכינו למגע עם הצד הרוחני של החיים, למדנו לקבל את היקום ולאהוב, כך שנוכל לחיות חיים עם משמעות, ריגושים והרפתקאות. אחרי ינואר 2008 ועד יוני 2008 תהיה לנו הזדמנות להתקדם ולממש לפחות חלק מהחלומות שלנו, שיגרמו לנו לשמחה.

התחום המדיני:
ההחלטות וההצהרות של ציפי ליבני שרת החוץ בתאריך12.11, כשהשמש עדיין מושפעת מכוכב נפטון, מעוררים את סימני השאלה למשמעות (הטעייה?) המידע שהעבירה לתקשורת, להצהרותיה בנושא ההסכמות עם הפלשתינים. האם האנליזה של הסיטואציה המתרחשת היא נכונה? השמועות מאחורי הקלעים, מה האמת של אלה...כל יום אנחנו שומעים משהו אחר, אם זה מצד אלה המנסים לקדם את התהליך ואם זה מאלה שקוראים להם "פרטנר". אנאפוליס: המסרים המשתנים מתרחשים בגלל התקופה בה החלו המגעים והניסיונות להגיע להסכם כלשהו. הפער בין הכותרות הראשוניות וההווה, מספרים על הציפיות או ההתנהלות.

המגעים החלו כאשר וונוס היתה בנסיגה, כוכב וונוס המסמלת הדדיות ורצון לשלום, באותה תקופה (בנסיגה) נשארה בערגה לשלום להסכמה ולהדדיות. אחריה, הגיע כוכב מרקורי והיה בנסיגה, ההיבטים שיצר עם הנפטון, גרמו למסרים מעורפלים, כשכל אחד מהצדדים מדבר על הנושא מנקודת מבט שונה, עם ציפיות אחרות, המקשות על התאמה, וכך שוב הכוונות מול הכותרות החלו למסמס את המטרה האמיתית.

עתה כוכב מארס בנסיגה, והנעת התהליך כבר מתחילה להיות מתסכלת, התאריך הסופי עוד לא נקבע, מה שנשאר הוא לייצר נייר עמדה שכותרתו תעיד על הסכמה כלשהי.כדי שיוכלו להצטלם ולדבר על הצלחה. סביר להניח שאם אכן תתקיים הוועידה המדוברת (בנתיים הכל דיבורים), היא תנוע לשבועיים הראשונים של חודש דצמבר, או אז יהיו הכותרות כשכוכב יופיטר נותן תחושה זמנית של אופוריה בהורוסקופ של מדינת ישראל. אלא שכוכב פלוטו באותו לוח זמנים מגיע לצמידות עם היופיטר וכאן צפוי הפיצוץ...הכדור אז עלול להתחיל ולהתגלגל, ובמצב הכוכבים שנוצר,(כוכב מארס ממשיך להיות בנסיגה עד סוף ינואר) ושל מדינת ישראל בכלל קשה לשמור על אופטימיות בכל התפתחות שתהיה כתוצאה מאנפוליס.

הכלכלה והשווקים:
הקשיים עם הסאב פריים ממשיכים לערער את היציבות של המשקיעים בעולם כולו. למרות המאמצים של פדראל רזרב בזמן האחרון, להקל עם הורדת הריבית, ראינו את הצלילות למטה של השווקים או את העליות הפתאומיות ויש ניידות וחוסר יציבות. סימני השאלה הם, איזה כלים יש לצמד ברננקי ופאולסון, לחזק את הדולר ולקרר את התבשיל שעדיין נמצא על האש. הכוכבים אורנוס במזל דגים מול כוכב סאטורן במזל בתולה, הם אלו שעושים ועוד יעשו את הסיפור לאורך השנתיים הקרובות.

היורו עולה, הדולר יורד ובשבוע שעבר שאלתי כאן האם המארס שהתקדם עד לאחרונה ממזל שור והעלה את מחיר הנפט בדרמאטיות, ישנה עכשיו את המגמה עם עצירת המארס והנסיגה.
התשובה היא חיובית. בשבוע האחרון מחיר הנפט ירד בכמה אחוזים. עתה ברור כבר, שמחיר הנפט יושפע מהתהליך ונעקוב אחריו כי ההיגיון הוא שמחירו יחזור לעלות במיוחד אחרי ה- 31.1.2008, כאשר כוכב מארס יחזור להלוך קדמי.

המשקיעים שואלים האם יש תקווה? הכול מאד נייד ולא יציב, הוונוס הנעה עתה במזל מאזניים עד לתאריך 5.12.2007. זה יכול לגרום לעליות, אבל עוד מעט מגיעים כוכב יופיטר וכוכב פלוטו והם מאפיינים משברים בשווקים. שניהם יחד מסמלים, כמו שכבר אמרתי בעבר, פשיטות רגל והפסדים גדולים (מה שכבר קיים למעשה - מחיקת חובות של הבנקים בארה"ב ולאחרונה גם בנק הפועלים בישראל הודיע שהוא נאלץ למחוק חצי מיליארד שקל מההון של הבנק, בגלל משבר הסאב פריים). אפשר לצפות ל"קרב" בין המגמות האלה הוונוס במאזניים וצמידות יופיטר ופלוטו במזל קשת.
כך שיש לשער שיהיו כמה ימים של התאוששות ועליות, בשתי וערב עם ימים של ירידות שערים. כדאי להיזהר בין התאריכים 22.11-24.11 במיוחד. הסיכון בימים אלה הוא חריף במיוחד.


התנודתיות הזו נמשכת, זכרו (כתבתי ואמרתי, במאמרי כאן ובתוכנית הרדיו בה אני משתתפת), שארה"ב הולכת למיתון, וכל מה שקורה בינתיים, אלו ניסיונות לדחות את "הברוך". הניסיונות להצליח שואפות לאפס... והמשבר הגדול בשווקים צפוי במהלך 2008, יתכן שזה יהיה אחרי התיישרותו של המארס בפברואר 2008. אינני יועצת פיננסית! אלא מנסה לתרגם את מצבי הכוכבים לפי התנהגותם בעבר, בסיטואציות דומות.

שביתת המורים

בשבוע שעבר הצבעתי על כוכב מרקורי כגורם דומיננטי במו"מ בין האוצר והמורים. ואכן מהרגע בו כוכב מרקורי ניכנס למזל עקרב (לפני שבוע הסברתי למה זה חשוב לתהליך), החלו השיחות להיות יותר אינטנסיביות ויומיומיות. ציינתי את התאריכים 17.11-18.11 כתאריכים משמעותיים בשביתה, עם אפשרות לסיום השביתה, במהלך השבוע החליטו הגורמים האחראים לשביתה על הפגנת המונים בכיכר רבין בתאריך 17.11.2007. האוצר ושרת החינוך חושבים שההחלטה על ההפגנה בתאריך הנ"ל, זו אחת הסיבות לסחבת במו"מ. מעניין יהיה מה יקרה ביום שאחרי.

הסיבה בגללה החלה השביתה של המורים היא צודקת, הבעיה הגדולה שלהם נובעת ממועד תחילת השביתה. כוכב מרקורי המסמל את התלמידים והלימודים היה בנסיגה. קשה לראות איך מגיעים לתוצאה הרצוייה, כשבהווה כוכב מארס גם הוא בנסיגה, השילובים בין אורנוס וקופידון המקשים להגיע להסכמה והתאמה בציפיות גם הם בתמונה. בהתייחסות לשביתה, אי אפשר להתעלם מההורוסקופ של יו"ר אירגון המורים, האיש בחר מטרות שאינן מעשיות, ומהיבטים בהורוסקופ שלו אפשר לראות בברור את השגיאות שהוא עושה בכל מהלך משפטי, חוקי או נורמטיבי, מה שלא יהיה לטובתו בקידום המהלכים של השביתה, וישפיעו על הסטאטוס שלו בהמשך. כל הסכם שיחתם בזמן הקרוב, לא יענה על רוב הציפיות, ולא נופתע אם בעתיד נשמע "שידור חוזר".

תאריך:  16/11/2007   |   עודכן:  16/11/2007
טובה ספרא
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
תמונת הכוכבים
תגובות  [ 22 ] מוצגות   [ 22 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
מיבכוך
16/11/07 15:42
2
דבורה יובלי
16/11/07 17:26
3
נאוה קורן
16/11/07 17:29
4
אורית ד.
16/11/07 17:33
5
ד"ר דורית דרורי
16/11/07 17:38
6
יעקב משולם
16/11/07 17:39
7
יהודית גשרי
16/11/07 17:45
8
??????
16/11/07 17:53
9
אהובה שמואלביץ
16/11/07 17:58
10
יריב אלעזרי
16/11/07 18:01
11
EM
16/11/07 18:19
12
מחמאות עלאק
16/11/07 21:27
 
חיים, עורך דין
17/11/07 09:32
13
שרית חרותי
16/11/07 22:40
14
אברהמי
17/11/07 09:09
15
איליאל
17/11/07 10:01
16
ד"ר בן ישי
17/11/07 10:43
17
אוריתה
17/11/07 16:58
18
אוריה נ.
17/11/07 17:49
19
LEO B
17/11/07 20:55
20
מני11
19/11/07 07:32
 
טובה ספרא
20/11/07 07:50
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
כבר יותר מחודש ימים מסתובבים המורים ברחובות הערים הגדולות, לא נכנסים לחצר בית הספר לא מקבלים נזיפה מאחראי הביטחון לצאת לסיור בהפסקות. לא רצים במרווח שנפער בין שיעור לשיעור כדי להספיק להגיע בזמן לכיתה. לא מכינים מערכי שיעור בביולוגיה, בתנ"ך ובספרות. שלא לדבר על מתמטיקה או אנגלית. אך דבר אחד מתקיים גם בלא חדר מורים. הכימיה הזאת שנרקמת בין כל המורים. ומה שבטוח הם מעבירים כעת שיעור באזרחות ומוכיחים לציבור את כוחה של הדמוקרטיה.
16/11/2007  |  שושנה ויג  |   מאמרים

16/11/2007  |  אברהם (פריצי) פריד  |   מאמרים
כאשר בוחנים את מערכת היחסים בין מדינות בעת החדשה ניתן, בקלות יחסית, להבחין בעובדה ייחודית אחת: פעמים רבות נקבעת מהות היחסים בעקבות ה"כימיה" האישית הנוצרת בין המנהיגים. "כימיה" בהקשר הזה יכולה לנוע בטווח האמוציות שבין סימפטיה, חיבה עמוקה, או שפה משותפת והבנה, לבין סלידה ותיעוב שאי אפשר לגשר ביניהם. "כימיה" מן הסוג החיובי - בין שני "איכרים מחוספסים" בעלי תכונות דומות, ראש ממשלת ישראל, לוי אשכול, ונשיא ארה"ב, לינדון ג'ונסון- הייתה אחד היסודות המוצקים ביותר במערכת היחסים הטובה, היציבה ורבת השנים שהחלה להתפתח בימי כהונתם בין שתי המדינות .
16/11/2007  |  עמי דור-און  |   מאמרים
"חברות הנדל"ן העירוניות הן ביצת הזהב של השלטון המקומי"- אומר הלל גרנות, בן 68, שנבחר השבוע פה אחד לנשיא איגוד מנכ"לי החברות העירוניות. בראיון ל-Nfc אומר גרנות, כי העיריות יכולות להרוויח הון, אם ישכילו לסלול פעילות שהוא מציע כאן, בנושא זה.
16/11/2007  |  אלעזר לוין  |   מאמרים
החשש שמא רוחניות וגשמיות הם שני הפכים, הטריד כנראה גם את יעקב אבינו. שעל כן הוא חושש מאד מפני הצפוי לו בחרן, המקום אליו שלחו אותו הוריו כדי לשאת שם אשה. בסוף הפרשה הקודמת (בראשית כ"ח) קראנו כי: [ה] וַיִּשְׁלַח יִצְחָק אֶת-יַעֲקֹב, וַיֵּלֶךְ פַּדֶּנָה אֲרָם--אֶל-לָבָן בֶּן-בְּתוּאֵל, הָאֲרַמִּי, אֲחִי רִבְקָה, אֵם יַעֲקֹב וְעֵשָׂו. וכמה פסוקים קודם (פרק כ"ז) אומרת לו אמו: [מג] וְעַתָּה בְנִי, שְׁמַע בְּקֹלִי; וְקוּם בְּרַח-לְךָ אֶל-לָבָן אָחִי, חָרָנָה. השבוע אנחנו קוראים: [י] וַיֵּצֵא יַעֲקֹב, מִבְּאֵר שָׁבַע; וַיֵּלֶךְ, חָרָנָה.
15/11/2007  |  נסים ישעיהו  |   מאמרים
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דרור אידר
דרור אידר
ההגדה אינה מסמך קפוא אלא טקסט גנרי שמחזיק רעיון המתחדש עלינו מדי תקופה    ממצרים העתיקה שבה העבדים העברים סיפרו על יציאת האבות מהגלות, עד ליציאת מצרים של תקופתנו היא מדינת ישראל
מנחם רהט
מנחם רהט
נס הצלת עם ישראל משואה זוטא, תחת נחילי הכטב"מים והטילים שנשאו מטעני מוות נוראים, אינו פחות מנסי הקמת המדינה וששת הימים, ויש אומרים שמדובר בנס בסדר גודל תנכ"י
אלי אלון
אלי אלון
כשלושה שבועות לאחר סיום מלחמת ששת הימים, הסתערו עשרות תושבים ערבים מרצועת עזה על מחנה מחסני האספקה והמזון שהיה שייך לכוח האו"ם
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il