|   15:07:40
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
סוכנות ראש
עריכת הסכמי ממון: השלבים המומלצים בדרך להסכם מוצלח
קבוצת ירדן
כל מה שרצית לדעת על שירותי אינסטלציה

השירות הלאומי: כבר לא 12 בנות בדירה

יו"ר ועדת העלייה והקליטה דורש: לא יותר משש בנות בדירה. אגודה שלא תעמוד בכך - לא תקבל בנות-שירות בדיון נחשף: רכזות פגשו בנות רק פעמים בודדות בשנה, ויש כאלו שלא ביקרו מעולם בדירותיהן
12/08/2020  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   כנסת 23   |   תגובות
בנות שירות [צילום אילוסטרציה: יוסי פורת]

דירות ישנות ורכזות שלא מתפקדות, אלו חלק מהתנאים איתן בנות שרות לאומי מתמודדות, אך היום (ד', 12.8.20) דנה ועדת העלייה והקליטה בתנאיהן של הבנות-העולות המשרתות במסגרת זו.

יו"ר הוועדה, ח"כ דוד ביטן, הדגיש כי כ-150 בנות עולות לארץ מדי שנה על-מנת לשרת במסגרת השרות הלאומי. מרבית המתנדבות מארה"ב ומצרפת, אך הן מופלות לרעה לעומת החיילים הבודדים. להבדיל מחיילים בודדים, בנות השירות הלאומי אינן זוכות להכרה ממסדית ולהטבות. ביטן סיפר רק לאחרונה פעל מול רשות האוכלוסין וההגירה, לאשר הגעתם של הורי מתנדבות השירות הלאומי לביקור בארץ, בתקופת הקורונה, בדומה לאפשרות ביקורי הורי החיילים הבודדים בישראל. לדבריו, טרם קיימת חובת העברת מידע בין רשות השירות הלאומי-אזרחי למשרד הקליטה, כפי הקיים בין משרד הקליטה לצה"ל לגבי חיילים בודדים עולים.

ביטן דרש כי המוסדות בהן הבנות מתנדבות ידאגו לאירוחן הראוי בשבתות ובחגים, ולהסדיר בהקדם את התקנות המסדירות את מעמד בנות השירות העולות. בנוסף, דרש ביטן לקבל דוח על פעילותן ותפקודן של רכזות השירות.

הד"ר אילה אליהו, חוקרת במרכז המידע והמחקר של הכנסת, סיפרה על עיכוב לעיתים במתן הפטור משירות צבאי, שהוא תנאי להתנדבות בשירות הלאומי.

לדברי עולה מלונדון המתנדבת במד"א, "עליתי לארץ כדי לתרום למדינה בדרך הכי טובה. שיפרתי במיוחד את העברית, למרות הקושי בעבודה השוטפת". היא סיפרה כי בחופשת פסח האחרונה היא נדרשה לפנות את דירתה, למרות שאין להם משפחה בארץ ומקום להתגורר בו בחופשות.

עולה מקוסטה-ריקה המתנדבת בשערי צדק סיפרה כי "החלום וכל החיים היו לעלות לארץ ולאהוב את המדינה. אני גאה בעבודתי, ועובדות יותר מהנדרש". היא סיפרה על מגורים בדירה עם 11 בנות נוספות, ללא שירותים ומקלחת תקינים, וחוסר-מקום לחפצים פרטים.

ראובן פינסקי, מנהל הרשות, טען כי במשך שבועיים בחופשות יש לשפץ את הדירות, ולסייד אותן מחדש ולרשות אין מערכת נדבנית כמו שיש לחיילים-בודדים. לדבריו, אסור להטיל את ההפרש בין התעריף הנדרש לבין זה המועבר ע"י הגוף המפעיל. ההפרש חייב להיות ממומן ומסובסד ע"י המדינה - ולא ע"י הגוף המפעיל. הוא סיפר על דאגה מיוחדת לבנות-עולות הנאלצות להיכנס לבידוד, אך ציין כי המחסור בתקציב הוא רוחבי - למשימות רבות.

ביטן דרש מפינסקי למצוא פתרון דיור לבנות-העולות באותן שבועיים. "האגודות להתנדבות חייבות לדאוג לדיור חילופי לבנות שכאלו - וללא התחייבות זו הם לא יזכו לתקני שרות. דירה עם 12 בנות זה מוגזם, לא ייתכן שיהיו יותר מ-6 בנות בדירה. רכזת שלא מבצעת את עבודתה, לא מבקרת ובודקת את התנאים בדירות-השרות - חייבת להיות מוחלפת". ירון לוץ, מנכ"ל האגודה להתנדבות, הכחיש חלק מהטענות שהועלו בדיון.

יוסי טייב (שס) הזדעזע מ"התנאים בהם חיות בנות השירות, וחובה לסייע להם גם במימון המזון היומיומי", אופיר סופר (ימינה) טען כי "השירות הלאומי בישראל חייב שדרוג רחב. מתייחסים אליהן כסרח-עודף - ולכן נשכחות הזכויות וההטבות שלהן", מיכל קוטלר-וונש (כחול לבן) דרשה שוויון מלא בין שרות לאומי לשרות צבאי, "כי לא ייתכן שהבנות הללו צריכות לבוא ולהילחם על הזכויות שלה", ואילו יואל רזבוזוב (יש עתיד-תל"ם) תמה "כיצד מי שבא להתנדב ולשרת את המדינה - והמדינה לא ממהרת לחבק אותו".

בחוק עדיין לא קיימת הגדרה חוקית לבת שירות בודדה, שתקנה לה הטבות כמו לחייל בודד, וגם בשחרור - הבנות אינן זוכות להטבות ממשרד הביטחון. לפני שנה, רשות השירות הלאומי-אזרחי הכינה תקנות המאפשרות ליהודי התפוצות, שאינם אזרחי המדינה להתנדב לשירות הלאומי האזרחי, אך התקנות טרם אושרו על-ידי השר הממונה. הרשות אף עובדת על תקנות להגדרת מתנדב "בודד" - שאף הן טרם אושרו.

"האגודה להתנדבות", "בת עמי", "שלומית" ו"עמינדב" הם הגופים העיקריים המלווים את בנות השירות, כאשר כל ארגון מעניק סיוע שונה לכל מתנדבת אצלו, ואין אחידות בין הארגונים במתן ההטבות. בין העזרה המוענקת, מימון מלא לקורס פסיכומטרי בצרפתית, עזרה באיתור משפחה מאמצת וסדנאות הכנה לחיים.
זכויותיהן של מתנדבות בודדות ומתנדבות בודדות עולות בשירות הלאומי אזרחי / מבט על
מסמך זה נכתב לבקשת וועדת העלייה, הקליטה והתפוצות של הכנסת, לקראת דיון בנושא השוואת תנאי משרתי השירות הלאומי האזרחי לתנאי החיילים הבודדים. במסמך מוצג מידע בדבר ההטבות להן זכאיות מתנדבות בודדות בהשוואה לחיילים בודדים. בנוסף, מוקדש פרק ייעודי לזכויות הניתנות למתנדבות בודדות עולות, ובו מוצגים הקריטריונים להכרה במתנדבות בודדות עולות, נתונים על מספרן, וההטבות הייעודיות להן זוכות המתנדבות הבודדות העולות ממשרד העלייה והקליטה וממשרד השיכון, במהלך השירות ואחריו
תעדיף השירות הלאומי 2020 / תעריף
המסמכים המצורפים מפרטים את תעריף השירות הלאומי, עלות התקן הנדרשת לתשלום מהגוף המפעיל לגוף המוכר עבור הפעלת המתנדב בשירות לאומי, תכניות והגדרות.
נוהל היערכות בעת התפשטות נגיף הקורונה / נוהל
הנוהל נועד להסדיר את ההנחיות המתעדכנות מעת בנוגע להפעלת מתנדבי שירות לאומי-אזרחי בעת התפרצות נגיף הקורונה (5 עמ')

תאריך:  12/08/2020   |   עודכן:  12/08/2020
עידן יוסף
+החוק לפיקוח על המעונות אינו מיושם כבר שנתיים
11:47 13/08/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
התקנות לא הוגשו לאישור הוועדה לזכויות הילד, משרד העבודה והרווחה לא הכין מנגנון לתמרוץ המעונות שיתקינו מצלמות וקיימים רק 23 תקני מפקחים למרות שנחוצים כ-80  ▪  יו"ר הוועדה לזכויות הילד: הוועדה רואה את הסחבת והעיכוב באישור התקנות כביזוי החוק וזלזול בילדינו
הפגנה בדרישה לפיקוח על המעונות [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
+האם הקורונה תעשה אותנו אכפתיים יותר איש לרעהו
11:35 13/08/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
מחקר חדש מגבעת חביבה ואוניברסיטת חיפה שהוצג בוועדת הקורונה, רואה במשבר הזדמנות לשיתוף פעולה בין רשויות, קבוצות באוכלוסייה ובניית החוסן האישי והלאומי  ▪  יו"ר הוועדה: צריך לראות בראשי הרשויות שותפים מרכזים וראשיים בהתמודדות עם המשבר, ולשתף את הציבור ולרכוש את אמונו
([צילום: אוליביה פיטוסי/פלאש 90])
+יציבות הבית באחריותנו
11:10 13/08/20  |  תהלה פרידמן   |   לרשימה המלאה
נאום בכורה של חברת כנסת מטעם מפלגת כחול לבן במליאת הכנסת [כ"א באב תש"ף, 11.08.2020]
([צילום: עדינה ולמן/דוברות הכנסת])
+יש עתיד: כחול לבן לא ביקשה שנדחה הצעת החוק נגד נתניהו
08:46 13/08/20  |  עידן יוסף
גורמים בכחול לבן טוענים כי הציעו ליש עתיד לדחות בשבוע את ההצבעה על החוק שמונע מנתניהו לכהן כראש ממשלה, ובתמורה ישקלו לתמוך בה (אחרי שיידעו אם יש הסכמה בנושא התקציב, אך ביש עתיד סירבו. לדביהם, הדבר מוכיח שהם יותר רוצים להביך את גנץ מאשר למנוע מנתניהו לכהן כראש ממשלה. מנגד, ביש עתיד אומרים כי אנשי כחול לבן כלל לא פנו אליהם (כאן חדשות).
+שר האוצר על הגזענות של סגנו: "נדהמתי"
01:20 13/08/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
סגן השר יצחק כהן משס תקף את ח"כ אלכס קושניר מישראל ביתנו: "אתה עדיין עולה חדש עם מבטא רוסי כבד, ובא מהתרבות שבה חינכו אותך לאנטישמיות"  ▪  בהמשך התנצל בחצי פה: "לא התכוונתי לפגוע. אם פגעתי - מתנצל"
(כהן. מבטא רוסי כבד [צילום: עדינה ולמן/דוברות הכנסת])
[צילום: ערוץ כנסת]
+חוזרים בשאלה לא זכאים להטבות יוצאי החינוך החרדי
23:48 12/08/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
חרדים החוזרים-בשאלה המשרתים ביחידות כלל-צה"ליות - אינם זכאים להשלמת השכלה כמשרתי המסלולים החרדיים  ▪  יו"ר ועדת העלייה והקליטה: "אין צורך להגדיר מיהו חוזר-בשאלה, יש להתייחס לכל מי שלמד שנתיים בחינוך החרדי כחרדי - ולהשוות את תנאיו"
(אילוסטרציה)
+משרדי הבריאות והאוצר מעכבים הכרה
בתארים אקדמיים רפואיים מצפון אמריקה
23:26 12/08/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
תואר שווה-ערך לדוקטור מארה"ב משתכר כבעל תואר ראשון בישראל  ▪  האם יושוו תארים אלו - לאלו בישראל  ▪  משרד החינוך לא מוכן עדיין להכיר בלימודים תיאורטיים מקוונים, ולו לשעה אחת - למרות שההתנסות המעשית תתקיים בפועל
(אילוסטרציה)
+הקורונה הנפשית: עלייה של 25% באיומי התאבדות
23:25 12/08/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
170 אלף פניות התקבלו במוקד המצוקה של ער"ן מאז פרוץ המשבר, מתוכן 3,700 פניות אובדניות  ▪  "אין כרגע מערכת ציבורית מתפקדת", מזהירים בוועדת הקורונה נציגי הפסיכולוגיה הציבורית  ▪  יו"ר הוועדה: זאת תהיה המגיפה-שאחרי-המגיפה - וכולנו נידרש לה
(יד עזר לפני שישלחו יד בנפשם [צילום: AP])
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות מי ומי בפרשה
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אבי ניסנקורן / Avi Nisankorn   אוסאמה סעדי / Osama Saadi   אופיר אקוניס / Ofir Akunis   אופיר כץ / Ofir  Katz   אורי מקלב / Uri Maklev   אוריאל מנחם בוסו / Uriel Busso   אורית פרקש-הכהן / Orit Farkash-Hcohen   אורלי לוי-אבקסיס / Orly Levi-Abekasis   אורנה ברביבאי / Orna  Barbivai   איילת שקד / Ayelet Shaked   אימאן ח'טיב יאסין / Iman  Khatib Yassin   איתן גינזבורג / Eitan  Ginzburg   אלון שוסטר / Schuster Alon   אלי כהן / Eli Cohen   אמיר אוחנה / Amir Ohana   אסף זמיר / Asaf Zamir   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   בועז טופורובסקי / Boaz  Toporovsky   בני גנץ / Benny  Gantz   בנימין נתניהו / Benjamin  Netanyahu   גבי אשכנזי / Gavriel  Ashkenazi   גדי דסטה יברקן / Gadi Desta  Yivarken   גדעון משה סער / Gideon  Sa'ar   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלעד מנשה ארדן / Gilad  Erdan   דוד אמסלם / David Amsalem   דוד  ביטן / David Bitan   ווליד טאהא / Waleed Taha   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   חיים כץ / Haim Katz   טור פז משה   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יואב גלנט / Yoav Galant   יואב סגלוביץ' / Yoav Segalovich   יואב קיש / Yoav Kish   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יוראי להב הרצנו / Yorai  Lahav-Hertzano   יזהר שי / izhar  shay   יעקב ליצמן / Yaakov Litzman   יפעת שאשא-ביטון / Yifat  Shasha-Biton   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   מאי גולן / May  Golan   מאיר כהן / Meir  Cohen   מאיר פרוש / Meir Porush   מיכאל  מלכיאלי / Michael Malkieli   מיכאל מרדכי ביטון / Michael  Biton   מיכאל מרדכי ביטון / Michael Mordechai Biton   מירב כהן / Meirav  Cohen   מירי  רגב / Miri Regev   מכלוף מיקי זוהר / Miki Zohar   מרב מיכאלי / Merav  Michaeli   משה ארבל / Moshe Arbel   משה גפני / Moshe Gafni   משולם נהרי / Meshulam Nahari   מתן כהנא / Matan  Kahana   ניסים ואטורי   נפתלי בנט / Naftali  Bennett   סעיד  אלחרומי / Said Elharumi   עודד פורר / Oded Forer   עודה איימן / Ayman  Odeh   עומר ינקלביץ'   עופר כסיף / Ofer  Cassif   עמיר ארמונד פרץ / Amir  Peretz   צחי הנגבי / Tzachi  Hanegbi   ציפי חוטובלי / Tzipi  Hotovely   קארין אלהרר / Karin  Elharar   רות וסרמן לנדה / Ruth Wasserman Lande   רם בן ברק / Ram  Ben Barak   רפי פרץ / Rafi  Peretz   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   שרן השכל / Sharren Haskel 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
השירות הלאומי: כבר לא 12 בנות בדירה
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  כנסת 23
היקף המצוקה הנפשית בישראל עקב משבר הקורונה, אובדן התעסוקה, היעדר האופק לשינוי קרוב והשינוי החד בהתנהלות החברתית, עלה (יום ב', 10.8.20) חלקית בדיון בוועדת הקורונה על תפקודו של מערך הפסיכולוגיה הציבורית. יו"ר הוועדה, יפעת שאשא-ביטון, הדגישה כי המתח והחרדה שמביא עמו המשבר מקיפים אוכלוסיות כה-רבות: מבוגרים בגלל הבדידות והחרדות, ילדים ובני נוער המתקשים להתמודד עם המציאות המאיימת והמשתנה, המתח וחוסר הוודאות הכלכלית של הוריהם, צוותים רפואיים, ילדים הנמצאים בבידוד ועוד. "לצערנו, כל ניסיוננו לקבל נתונים מהימנים ממשרד הרווחה - עלה בתוהו. הועברו נתונים חלקיים, עם פערים גדולים מאד, ולכן לא ניתן לדון על בסיס נתוני-אמת, אך על סמך הערכות מנתוני הארגונים השונים, יש עליה במספר הפניות ובמקרי האובדנות על-רקע המצב הכלכלי, הבריאותי והנפשי. זאת תהיה המגיפה-שאחרי-המגיפה - וכולנו נידרש לה", אמרה.
12/08/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
בית המשפט העליון יכריע בשאלת מינוי נציגי הכנסת לוועדה לבחירת שופטים, על-פי שתי נקודות מרכזיות: האם קיים נוהג חוקתי לפיו אחד הנציגים הוא איש אופוזיציה, ואם כן - האם וכיצד ניתן לאכוף אותו בפועל. כך עולה מהדיון בבג"ץ (יום ד', 12.8.20) בשלוש עתירות בנושא.
12/08/2020  |  איתמר לוין  |   חדשות
הוועדה לענייני ביקורת המדינה דנה (יום ד', 12.8.20) בדוח המבקר האחרון המצביע על שורות כשלים מהותיים שהובילו להקפאת מיזם הקמת מבנה חדש למשרד ראש הממשלה ומעונו, לאחר שכבר הושקעו בו מיליוני שקלים.
12/08/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם (יום ד', 12.8.20) במליאת הכנסת. הוא עלה באופן מפתיע להשיב מטעם הממשלה להצעת החוק של יש עתיד, אותה הציג יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, למנוע מנאשם בפלילים להרכיב ממשלה. לאחר הצבעה שמית תמכו בהצעה 37 מול 53 מתנגדים. חברי כחול לבן נעדרו מההצבעה.
12/08/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
הצעת החוק לדחיית אישור תקציב המדינה במאה ימים אושרה (יום ד', 12.8.20) במליאת הכנסת בקריאה טרומית ברוב של 56 תומכים מול 41 מתנגדים.
12/08/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
יוסי אחימאיר
יוסי אחימאיר
אנשים בבזל לא בדיוק מבינים את פשר מלחמתנו בטרור    הם, כמו בית הדין האנטישמי בהאג ניזונים בערוצי הטלוויזיה ממראות ההרג וההרס בארץ החמאס
בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
ביקורתו הפומבית של יו"ר המחנה ה"ממלכתי" על ניהול המלחמה פוגעת במלחמה ובלוחמים כאשר בשל שיקולים פוליטיים הוא מאיים להפיל את הממשלה. על גנץ להתאחד מאחורי העם, להילחם עד הניצחון ולא ל...
יואב יצחק
יואב יצחק
מימון יצא לחו"ל לפני יותר מ-10 שנים בתקופה שהתקיימה נגדו חקירה סמויה מצד רשות ניירות ערך, רשות המיסים, המשטרה והרשות לאיסור הלבנת הון    מאז נמנע מחזרה לישראל    ביקורו בשבועות האחרו...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il