|   15:07:40
דלג
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
תכשיטים לקחת לחופשה בחו״ל בחג הפסח
קבוצת ירדן
החברה המצויינת למוצרי CBD כבר בישראל
מיקי לוי ואיתן גינזבורג [צילום: עדינה ולמן/דוברות הכנסת] רם בן ברק וצביקה האוזר [צילום: עדינה ולמן/דוברות הכנסת]

סערה בוועדת הכספים: "חבורה של אפסים"

ועדת הכספים אישרה לקריאה ראשונה: המועד האחרון להעברת התקציב - 3 בדצמבר דיון הוועדה להכנת החוק לדחיית מועד הגשת התקציב ב-100 ימים נפתח במהומה, עם חילופי צעקות בין חברי אופוזיציה למציע החוק
17/08/2020  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   כנסת 23   |   תגובות
[צילום: דוברות הכנסת]

ועדת הכספים אישרה לקריאה ראשונה את הצעת חוק-יסוד: הכנסת (תיקון - התפזרות בשל אי-קבלת חוק תקציב) (הוראת שעה) של חבר הכנסת צבי האוזר, המבקשת לדחות את המועד האחרון להעברת התקציב במאה ימים.

דיון הוועדה נפתח במהומה, עם חילופי צעקות בין חברי אופוזיציה למציע הצעת החוק, ח"כ צביקה האוזר (דרך ארץ), שאמר: "ההסדר יוביל לישוב הדעת ולהרגעת הרוחות במדינת ישראל, לאפשר לה לחזור למסילה ולהתמודד מול האתגר העומד לפניה. אל מול איתני הטבע במתכונת פוליטית הראויה היחידה לאירוע שלנגד עינינו. אנחנו מתמודדים עם אתגר בריאותי שיצר אתגר כלכלי שמעולם לא עמדנו לפניו. מי שחושב שלצאת לבחירות עכשיו זו תהייה בשורה למדינת ישראל, זה טירוף הדעת".

חברי כנסת מהאופוזיציה תקפו את דבריו של ח"כ האוזר. ח"כ רם בן ברק: "מי הפריע לכם לאשר עד כה את התקציב?!". ח"כ מיקי לוי: אז תאשרו תקציב. מי מפריע לכם?! חבורה של אפסים". ח"כ האוזר: "אל תענישו את הציבור. תשאירו את הטרלול לזמן אחר". ח"כ לוי: "אתם גורמים לטרלול המדינה. אין פה שום סדר. תביאו תקציב, נצביע בעד". האוזר: "זה לתת בעיטה בפרצופו של הציבור ללכת עכשיו לבחירות. אסור שהאופוזיציה תעניש את העם. אי-אפשר להעביר תקציב ב-7 ימים, אל תשקר את הציבור. של נעליך בפני כללי הדמוקרטיה". ח"כ בן ברק: "מה היה במאה ימים הקודמים? מה יהיה כעת שלא עשיתם?" ח"כ האוזר: "החוק הזה צריך להיות מושלם בקריאה שלישית, אני קורא לכל חברי הבית לתמוך בהצעת החוק".

יועמ"ש ועדת הכספים, שגית אפיק: "עד 25 לאוגוסט זה 100 ימים, מבקשים להאריך עד 3 בדצמבר, ככל שההצעה עוברת, היא מתייחסת לשנת 2020 בלבד. היה והממשלה תחליט שהיא רוצה תקציב דו-שנתי, הדבר דורש תיקונים נוספים, הן בחוק יסוד והן בחוק רגיל, כדי להתאים את החקיקה לתקציב דו-שנתי, וזה יצטרך להתבצע עד ל-3 בדצמבר. אם לא תחליט הממשלה שהיא רוצה דו-שנתי, היא תצטרך עד 3 בדצמבר להעביר את תקציב 2020, ועד 60 יום לפני תחילת שנת הכספים, להניח את תקציב ל2021, ולכנסת יהיו עד 31 במרץ להעביר אותו, בטרם התפזרותה".

ח"כ אופיר כץ: "מה שהיה היה, כעת יש לנו 2 חלופות, או להעביר תקציב או ללכת לבחירות. אי-אפשר טכנית להעביר תקציב גם אם נרצה עד שבוע הבא".

ח"כ אלכס קושניר: "קחו שבועיים – שלושה, למה 100 ימים?! אתם יודעים שזה לא יקרה, עד שיעבור המינוי של שומרי הסף הנוגעים למשפט נתניהו".

ח"כ הילה שי וזאן: "מה לא נעשה ומה היה לא רלוונטי כרגע, אנחנו צריכים לעשות הכל כדי לעצור את הבחירות. אנו מאמינים שהצעת החוק תוכל להביא לחוק תקציב כדי שנוכל להתמודד עם המשבר. אני קוראת לחברי האופוזיציה לגלות אחריות ולהצטרף אלינו להצעת החוק".

ח"כ רם בן ברק: "לפי שר האוצר התקציב כבר מוכן, רק צריך להביא אותו ולאשר אותו, ב-2,3 ימים. בהסכם בין הליכוד לכחול לבן, היו ערבים להסכם, האם גם בהסכם הזה לקחתם ערב, שבסוף המהלך הזה באמת יהיה תקציב? יש ערבות? כל הדבר הזה הוא תירוץ כדי לדחות את הבחירות בחודש חודשיים".

ח"כ לוי: "החוק הזה לא ימנע בחירות, הוא אולי ימנע תקציב מדינה. אתם עסוקים בשאלה האם יהיה כיסא מפלט או לא לראש הממשלה. אתם פוגעים בדירוג ובסדר הכלכלי של מדינת ישראל. אני מבקש שחלוקת הזמן בין הכנסת ובין הממשלה תהייה בוררה, שלכנסת תהייה אפשרות של פיקוח על המספרים והנושאים שיובאו".

ח"כ האוזר: "ההצעה שלי מדברת על דחיית זמן במתכונת של החוק הנוכחי, קרי הסדר חד שנתי, בהינתן שהמערכת הפוליטית תגיע להסכם לגבי דו-שנתי, בכל מקרה תצטרך להגיע לפה חקיקה חדשה. כל ההליך שונה משנה רגילה, גם העבודה של הכנסת תהייה לא בדומה לשנה רגילה, ולכן צריך לאזן בין האינטרסים. הזמנים אינם משקפים תקציב חד שנתי רגיל של 2020. בחירות משמען עוד 5 מיליארד שקל, תרעד האצבע אשר תצביע נגד החוק הזה".

במסגרת הדיון נקבע כי המועד הקובע למניין תום 100 הימים יהיה ה-3 בדצמבר 2020, בנוסף נקבע כי יקבע בחוק במסגרת הכנתו לקריאה שנייה ושלישית, מועד בו יוגש התקציב לכנסת, על-מנת לקבוע בחוק סד זמנים, שיאפשר לכנסת תקופה מספקת כדי לדון בחוק, ביחס לתקופה בה ידון החוק בממשלה.

תאריך:  17/08/2020   |   עודכן:  17/08/2020
עידן יוסף
+אושרה בקריאה ראשונה הצעה להקלות בהוצאה לפועל
22:36 17/08/20  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה הצעת חוק המבקשת לקבוע בהוראת שעה הסדרים מיוחדים שיחולו בהוצאה לפועל ביניהם: הארכת מועדים שונים בהליכי הוצאה לפועל שנועדו לאפשר לחייבים זמן נוסף להסדרת החוב; קביעת הסדר תשלומים מיוחד שנועד להביא לתשלום החוב בתקופה קצרה ולהפחתת עלויות בתיק; הקפאת ביצוע צווי הבאה ותפיסות של כלי רכב
([צילום: איתמר לוין])
+2019: הוגשו 66 כתבי אישום בהפרות גז
17:59 17/08/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
משרד האנרגיה בוועדת הכלכלה: ב-2019 בוצעו 344 מבצעי אכיפה ו-1,500 ביקורות בשוק הגז הביתי  ▪  הנתונים הוצגו בדיון ראשון במסגרת הכנה לקריאה שנייה ושלישית של הצעת חוק הגפ"מ - שמטרתה להסדיר את ענף הגז הביתי  ▪  היו"ר מרגי הודיע: נקדם את החקיקה תוך הגברת בטיחות ומבלי לפגוע באפשרות לקדם תחרות
([צילום: פלאש 90])
+ועדת הקורונה: לאפשר הכנסת תיירים ממדינות ירוקות
16:53 17/08/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
משרד הבריאות מזהיר: נתקלנו בזיופי תוצאות בדיקות  ▪  יו"ר הוועדה: חובה לייצר תוכנית עתידית, ודאות עבור האזרחים - ולייצר שגרת קורונה  ▪  מדינות המתירות כניסת ישראלים ללא בידוד: בולגריה, יוון, קרואטיה ורואנדה
(חיטוי מטוס של ישראייר [צילום: אוליביה פיטוסי/פלאש 90])
+עשרות שרים וח"כים לרה"מ: "ארץ ישראל לא בהמתנה"
16:06 17/08/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ימים ספורים לאחר דחיית הריבונות עשרות שרים וחברי כנסת השתתפו בכנס היסוד של שדולת ארץ ישראל והתחייבו - לא נוותר על החלת ריבונות בהקדם ולא נאפשר הקמת מדינה פלשתינית ומסירת חלקי א״י בתמורה להסכם שלום עם איחוד האמירויות
חיים כץ, בצלאל סמוטריץ' ואורית סטרוק [צילום: מאיר אליפור]
יואב קיש ויריב לוין [צילום: מאיר אליפור]
+ועדת העבודה תכין את חוק ההמרה
13:55 17/08/20  |  עידן יוסף
ועדת הכנסת קבעה כי ועדת העבודה הרווחה והבריאות תדון בהצעות החוק הבאות: הצעת חוק הפסיכולוגים (תיקון - איסור טיפולי המרה) של חה"כ ניצן הורוביץ, הצעת חוק הפסיכולוגים (תיקון - איסור טיפולי המרה) של חה"כ מרב מיכאלי וכן הצעת חוק הביטוח הלאומי (תיקון - שינוי המונח נכה) של חברי הכנסת יעקב אשר ומשה גפני.

עוד אושרה הקמת ועדה משותפת לוועדת המדע והטכנולוגיה ולוועדת החוקה, חוק ומשפט לפי חוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה - מעצרים) בראשות ח"כ עינב קאבלה.

+טיסות ליעדים נוספים באירופה -
בירידה ל-200 מקרים חדשים ביום
13:20 17/08/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
5,000 איש טסו אתמול מנתב"ג  ▪  יוון הגבילה את ישראל ל-600 טסים בשבוע בלבד  ▪  בסיני יש תחלואה גבוהה ויכולת מוגבלת לביצוע בדיקות  ▪  בקרוב: מתווה חדש ליציאת אנשי עסקים למדינות 'אדומות'  ▪  בקרוב: מתווה חדש לקבוצות תיירים שיכנסו לישראל
(ישיבת הוועדה [צילום: עדינה ולמן/דוברות הכנסת])
+מרב מיכאלי תרכז את המאבק בזנות
12:33 17/08/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
אמרה עם היבחרה לראשות הוועדה למניעת סחר בנשים: "השר לביטחון פנים מסרב לחתום על התקנה שתוכל להפעיל את יישום חוק איסור צריכת זנות. זאת חרפה"  ▪  קטי שטרית נבחרה לראשות עדת המשנה לנערות וצעירות בסיכון
(מרב מיכאלי, קטי שטרית ועודד פורר [צילום: נועם אלטחן])
+ליצמן לנשיא: להתאחד במאמץ למנוע בחירות
12:02 17/08/20  |  עידן יוסף
יו"ר יהדות התורה, השר יעקב ליצמן, נפגש עם נשיא המדינה ראובן ריבלין, ואמר לו: "יש להתאחד במאמץ לאומי משותף למניעת שוב הליכה לבחירות. אין להעלות על הדעת קיום מערכת בחירות בתקופה קשה זו, בה המשק במשבר, התחלואה גוברת ואזרחי ישראל מצפים מהנהגה לגלות אחריות לצורכי העם. הליכה לבחירות בעת הזו תהיה מכה קשה למשק ולאזרחים".
ליצמן וריבלין בפגישתם
+פערים משמעותיים במגעים בין הליכוד לכחול לבן
09:49 17/08/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
גורם בכיר שמעורב במו״מ בין כחול לבן לליכוד צוטט: ״סכנת הבחירות לא חלפה, נתניהו עוד לא החליט אם הוא רוצה בחירות  ▪  פגישה נוספת תתקיים הערב
(פגישת צוותי המו"מ של הליכוד וכחול לבן [צילום ארכיון])
+עמיר פרץ: "פוגש ח"כים ומקיים איתם שיחות על הנשיאות"
09:12 17/08/20  |  עידן יוסף
שר הכלכלה והתעשייה עמיר פרץ אישר בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב' כי הוא בוחן את האפשרות להתמנות לתפקיד נשיא המדינה: "אני בהחלט פוגש ח"כים רבים וכאשר אנחנו מקיימים דיונים על כל הנושאים, אני גם מקיים איתם שיחות על הנשיאות ועל הבחירות לנשיאות שיתקיימו בעוד 10 חודשים".
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אבי ניסנקורן / Avi Nisankorn   אוסאמה סעדי / Osama Saadi   אופיר אקוניס / Ofir Akunis   אופיר כץ / Ofir  Katz   אורי מקלב / Uri Maklev   אוריאל מנחם בוסו / Uriel Busso   אורית פרקש-הכהן / Orit Farkash-Hcohen   אורלי לוי-אבקסיס / Orly Levi-Abekasis   אורנה ברביבאי / Orna  Barbivai   איילת שקד / Ayelet Shaked   אימאן ח'טיב יאסין / Iman  Khatib Yassin   איתן גינזבורג / Eitan  Ginzburg   אלון שוסטר / Schuster Alon   אלי כהן / Eli Cohen   אלכס קושניר / Alex Kushnir   אמיר אוחנה / Amir Ohana   אסף זמיר / Asaf Zamir   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   בועז טופורובסקי / Boaz  Toporovsky   בני גנץ / Benny  Gantz   בנימין נתניהו / Benjamin  Netanyahu   גבי אשכנזי / Gavriel  Ashkenazi   גדי דסטה יברקן / Gadi Desta  Yivarken   גדעון משה סער / Gideon  Sa'ar   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלעד מנשה ארדן / Gilad  Erdan   דוד אמסלם / David Amsalem   דוד  ביטן / David Bitan   הילה  שי וזאן / Hila Shai Vezan   ווליד טאהא / Waleed Taha   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   חיים כץ / Haim Katz   טור פז משה   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יואב גלנט / Yoav Galant   יואב סגלוביץ' / Yoav Segalovich   יואב קיש / Yoav Kish   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יוראי להב הרצנו / Yorai  Lahav-Hertzano   יזהר שי / izhar  shay   יעקב ליצמן / Yaakov Litzman   יפעת שאשא-ביטון / Yifat  Shasha-Biton   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   מאי גולן / May  Golan   מאיר כהן / Meir  Cohen   מאיר פרוש / Meir Porush   מיכאל  מלכיאלי / Michael Malkieli   מיכאל מרדכי ביטון / Michael Mordechai Biton   מיכאל מרדכי ביטון / Michael  Biton   מיקי לוי / Mickey  Levy   מירב כהן / Meirav  Cohen   מירי  רגב / Miri Regev   מכלוף מיקי זוהר / Miki Zohar   מרב מיכאלי / Merav  Michaeli   משה ארבל / Moshe Arbel   משה גפני / Moshe Gafni   משולם נהרי / Meshulam Nahari   מתן כהנא / Matan  Kahana   ניסים ואטורי   ניסן סלומינסקי / Nissan Slomiansky   נפתלי בנט / Naftali  Bennett   סעיד  אלחרומי / Said Elharumi   עודד פורר / Oded Forer   עודה איימן / Ayman  Odeh   עומר ינקלביץ'   עופר כסיף / Ofer  Cassif   עופר עיני   עמיר ארמונד פרץ / Amir  Peretz   צביקה (צבי) האוזר / Zvika Hauser   צחי הנגבי / Tzachi  Hanegbi   ציפי חוטובלי / Tzipi  Hotovely   קארין אלהרר / Karin  Elharar   רות וסרמן לנדה / Ruth Wasserman Lande   רם בן ברק / Ram  Ben Barak   רפי פרץ / Rafi  Peretz   שי וזאן הילה   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   שרן השכל / Sharren Haskel 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
סערה בוועדת הכספים: "חבורה של אפסים"
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  כנסת 23
פערים משמעותיים במגעים בין הליכוד לכחול לבן. אין הסכמה על מינוי בכירים ועל התערבות בג"ץ בהסכם הקואליציוני. למרות הכל - פגישה נוספת תתקיים הערב (יום ב', 17.8.20) בין צוותי המשא-ומתן של המפלגות.
17/08/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת החוקה חוק ומשפט דנה (יום א', 16.8.20) במתווה קידום גישור לתקופת הקורונה, ובהמלצות שהוצגו על-ידי המרכז הישראלי לגישור ובוררות, לפתרונות חלופיים לסכסוכים עסקיים בצל הקורונה.
16/08/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת החוקה חוק ומשפט סיימה (יום א', 16.8.20) לדון בהצעת חוק סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש (בידוד במקום לבידוד מטעם המדינה וצווי סגירה מנהליים) (הוראת שעה), התש"ף-2020. שני ההסדרים היו אמורים להשתלב ב"חוק הקורונה הגדול" (חוק המסגרת) שנחקק ב-23.7.20 אך הוגשו בנפרד בשל לוחות הזמנים הקצרים שליוו את הליך חקיקתם. ישולבו שניהם בחוק המסגרת, כך שיהיו בתוקף עד ל-30.6.21.
16/08/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, קורא לחבריו לאופוזיציה להתנגד לחוק דחיית התקציב. החוק, שעלה ביוזמת סיעת דרך ארץ, אמור לקנות זמן נוסף למגעים בין הליכוד לכחול לבן בטרם תפוזר הכנסת באופן אוטומטי אם לא יאושר תקציב המדינה.
16/08/2020  |  איציק וולף  |   חדשות
ועדת החוץ והביטחון דנה (יום ה', 13.8.20) בהצעתו לסדר של ח"כ גדעון סער, בנושא "החלטת בג"ץ האוסרת להרוס בית מחבל ובקשה לדיון נוסף", ובסיום הדיון אישרה בהצבעה את ההחלטה הבאה:
13/08/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דרור אידר
דרור אידר
גרורותיה של אירן מעסיקות אותנו, בעוד שהמשטר בטהרן מחכך ידיו בהנאה, כמעט ללא פגע, ועל הדרך ממשיך את תוכנית הגרעין בחסות המהומה
מירב ארד
מירב ארד
מגוון הצעות מומלצות מעובדי קרן קימת לישראל לטיולים מהנים ברחבי הארץ - במרחב צפון, מרכז ודרום. מוזמנים להגיע וליהנות בתקופה הקרובה ובמהלך חופשת "בין הזמנים" ממקומות טיול יפים במיוחד...
דן מרגלית
דן מרגלית
הרמטכ"ל וראש השב"כ 'שקיבלו בארבע עיניים את ההחלטה האסונית לצמצם בהצבת הכוחות ב-7 באוקטובר, וכן ראש אמ"ן ומפקד דרום קיבלו אחריות וצריכים להתפטר, אבל ריבונו של עולם לא דקה אחת לפני ש...
ארווין קליין
ארווין קליין
העיתונאית הנודעת, ממלחמת האזרחים בספרד, מביעה את דעתה על הסכסוך הישראלי פלשתיני, בצורה מרתקת ומעמיקה
איתן לסרי
איתן לסרי
ברשימת החומרים שאסר ארדואן: פרופילים וכבלים מאלומיניום, מנחושת, פרופילים מפלדה, חומרים המיועדים לקונסטרוקציות בנייה, כבלים חשמליים, זכוכית המיועדת לבנייה ועוד    ענף הבנייה צפוי לשל...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il