|   15:07:40
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
אישור ETIAS לאירופה בעברית, איך זה עובד בדיוק?
קבוצת ירדן
מים זורמים, נחת מתמשכת: מזרקות ומפלי מים כמקור לרווחה בגינה
משה גפני, ארבל אסטרחן, זאב אלקין [צילום: דני שם-טוב/דוברות הכנסת]
יועמ"ש ועדת הכספים הזמנית:

"כשנחקק חוק התפלגות סיעה הוא עורר קושי בבג"ץ"

ועדת הכספים אישרה לקריאה ראשונה את הצ"ח מספר חברי הכנסת היכולים להתפלג מסיעה קיש: אנחנו לא הולכים לנהוג בנקמנות פוליטית כמו בכנסת הקודמת, אלא בצדק מאיר כהן: החוק הזה מיותר, צר לי על החולשה שמשדר ראש הממשלה
14/12/2022  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   בחירות 2022   |   תגובות

ועדת הכספים הזמנית אישרה (יום ד', 14.12.22) לקריאה ראשונה את הצעת חוק הכנסת (תיקון - מספר חברי הכנסת להתפלגות סיעה), התשפ"ג-2022 של חברי הכנסת יואב קיש וחנוך דב מילביצקי.

במסגרת ההצעה, מוצע לבטל את החוק שקיבלה הכנסת הקודמת למתן האפשרות של ארבעה חברי כנסת להתפלג מסיעתם, כדי להביא לפירוק סיעת הליכוד. בהתאם, לצורך התפלגות תידרש קבוצה של שני ח"כים לפחות, המהווים לפחות שליש מחברי הסיעה.

ח"כ יואב קיש: "בכנסת הקודמת היה ניסיון פוליטי של הקואליציה הקודמת לפגוע באחדות הקואליציה, חשבו שיוכלו לפצל את הליכוד, והגדירו יכולת לפיצול הסיעות הגדולות, הדבר הזה כל עניינו חתרנות פוליטית. הצעת החוק הזו רלוונטית לליכוד וליש עתיד. התיקון נעשה בעוול וצריך לתקן אותו. לעניין העיתוי, ראוי למהר ככל הניתן, שכמה שיותר מהר חברי הכנסת ידעו שאנחנו לא הולכים לנהוג בנקמנות פוליטית כמו בכנסת הקודמת, אלא בצדק. זה נותן מסר של תחילת דרך לכנסת חדשה".

השר מאיר כהן: "החוק של הפיצול מעמיד דילמה גדולה מאוד, האם בכלל אנחנו יכולים להצביע על פיצול של סיעות. דווקא כשיש ממשלה גדולה ורחבה, החוק הזה מיותר, צר לי על החולשה שמשדר ראש הממשלה".

עו"ד ארבל אסטרחן, יועמ"ש הוועדה המסדרת, הציגה את השתלשלות השינויים בחוק, וציינה כי: "התיקון הזה מגיע בעקבות תיקון שנחקק בכנסת הקודמת וביקש להקל על התפלגות, לכאורה התיקון כעת קל יותר מהתיקון בכנסת הקודמת, כי הוא מקל על שמירה על היציבות, כדי לשמור על הרכב הסיעות. אבל כמו בתיקון אז, מתעוררת השאלה של התחולה המידית, יכולה להיות בעיתיות בעניין הזה, כשיודעים על איזה סיעות זה יכול לחול".

לצד כך ציינה כי בדיון בג"ץ בעתירה שהוגשה בעקבות התיקון הקודם, ציין בית המשפט כי הדבר מעורר קושי כאמור, אבל לא כדי התערבות, אך הדגישה כי בעקבות ההערות נמשכה העתירה, ולכן לא קיים פסק דין בעניין.

מספר חברי כנסת תקפו את הצעת החוק, הן לגופה והן לעניין תזמון החקיקה, בטרם הוקמה הממשלה.

שר הבינוי והשיכון, ח"כ זאב אלקין: "אנחנו סבורים שאין מקום לקדם את הצעת החוק הזו, בטח לא בתקופה הזו. הייתי מבקש לא לשבור את המסורת שבין כינון הכנסת לממשלה, שלא מחוקקים אלא חוקים המצריכים את כינון הממשלה, אחרת ייפתח פה פרץ שיהיה להרבה חוקים אחרים בכנסות הבאות. יש פה פתיחת תקדים שאף אחד מאתנו לא יודע איפה זה יפגוש אותו בפעם הבאה.

"הבעיה שמחוקקים בעת הזו, היא שהרבה פעמים יש אי-בהירות בעת הזו, ובמצב כזה יכולות להיווצר קואליציות אד-הוק, למשל מפלגות גדולות שילכו על ראש של מפלגות קטנות. כשאין קואליציה ואין הגנה, יכולות מפלגות גדולות לשנות את אחוז החסימה ושחצי מהמפלגות לא יכנסו לכנסת הבאה, אחרי הקמת קואליציה, המפלגות הקטנות מגנות על עצמן בהסכמים קואליציוניים. לצד כך, ועדת הכספים מעולם לא עסקה בענייני הכנסת".

"במצב רגיל באמת תיקון לחוק הכנסת לא יגיע לוועדת הכספים, אבל אנחנו בסיטואציה מיוחדת בה אין ועדת חוקה ואין ועדת כנסת, אבל לא ניתן לומר שהכנסת לא רשאית לחוקק. אז ניתן להקים ועדות או לחוקק בוועדה קיימת. הוועדה מוסמכת לחוקק גם עניינים שלא בסמכותה, גם בתקופה רגילה".

שרת החינוך, ח"כ יפעת שאשא ביטון: "החוק הזה הוא תוצאה של הפרנויה של נתניהו, הוא הפך בן ערובה של השותפים שלו, וחברי הכנסת הפכו בני ערובה שלו. הוא יודע שזה יתפרק, כי חלק מחברי הכנסת יראו שלא נשאר להם כלום, והם יערקו לו. לכן הוא מחוקק את זה לפני שקמה ממשלה, כדי למנוע את פירוק מה שהוא מנסה להקים פה. זו עונת ההישרדות. גם בעניין דרעי, אנחנו מורידים את הרף של המוסר הדרוש כדי להיות שר בישראל, והכול בגלל ההישרדות האישית של נתניהו. הלחץ הוא ששולט כאן, איך אמר פעם נתניהו, 'אתם מפחדים', לכן אתם מעמידים את הכנסת לפני הקמת ממשלה, כדי לחוקק את החוקים הפרסונליים האלה".

תאריך:  14/12/2022   |   עודכן:  14/12/2022
עידן יוסף
+התחדשה פגישת המו"מ הקואליציוני מול יהדות התורה
22:00 14/12/22  |  עידן יוסף
בלשכת נתניהו החלה פגישת צוות המו״מ של הליכוד נתניהו ועו״ד ראבילו עם נציגי יהדות התורה: גולדקנופ, פרוש, מקלב ובבצ׳יק על נוסחאות אחרונות בנושאים שבמחלוקת (קול ברמה).
+בן-גביר לא פוסל ריכוך של החוק שיכפיף את המפכ"ל
21:49 14/12/22  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ברקע הדיון עם בר לב ושבתאי - יו"ר עוצמה יהודית במסר חריף ליועצת המשפטית לממשלה  ▪  לשכת היועמ"ש: לא הייתה הכרעה של מנדלבליט, אלא הסכמה בין בר לב לשבתאי
שבתאי ובן-גביר בדיון בוועדה המיוחדת [צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]
+יהדות התורה באולטימטום להשוואת תקציבי החינוך
18:41 14/12/22  |  עידן יוסף
ביהדות התורה הציבו אולטימטום כי לא ייכנסו לממשלה בלי השוואת תקציבי החינוך החרדי לחינוך הממלכתי. כעת מסתמן על דחייה של המהלך עד לאחר הקמת הממשלה (מקור ראשון).

בכיר בסיעה מסר בתגובה: ״אין דחייה לנושא תקציב החינוך. הכל יסוכם במו״מ הקואליציוני לפני שייחתם. כל השאר ספינים״.
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אברהם בניהו בצלאל / Avraham Benayahu  Bezalel   אוהד טל   אופיר כץ / Ofir  Katz   אוריאל מנחם בוסו / Uriel Busso   אורית פרקש-הכהן / Orit Farkash-Hcohen   אורנה ברביבאי / Orna  Barbivai   אושר שקלים / Osher  Shekalim   אימאן ח'טיב יאסין / Iman  Khatib Yassin   איתמר בן-גביר / Itamar  Ben Gvir   אליהו דלל / Eli Dallal   אליהו רביבו / Revivo Eliyahu    אלמוג כהן / Almog  Cohen   ארז מלול / Erez  Malul   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   בועז ביסמוט / Boaz  Bismuth   בועז טופורובסקי / Boaz  Toporovsky   בני גנץ / Benny  Gantz   גד איזנקוט / Gadi  Eisenkot   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלית דיסטל אטבריאן / Galit  Distal Atbaryan   גלעד קריב / Gilad Kariv   דבורה ביטון / Dvora  Biton   דוד  ביטן / David Bitan   דן אילוז / DAN Iluz   דני בן יוסף דנון / Dani Danon   ואליד אל הושלה / Waleed  El Hawashla   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   חמד עמאר / Hamad Amar   חנוך דב מילביצקי / Hanoch Dov Milwidsky   טלי גוטליב / Tali  Gottlieb   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יואב גלנט / Yoav Galant   יואב קיש / Yoav Kish   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יונתן משריקי / Yonatan Mishraki   יוסף עטאונה / Youssef  Atauna   יוראי להב הרצנו / Yorai  Lahav-Hertzano   ינון אזולאי / Yinon  Azoulay   יסמין פרידמן / Yasmin Fridman   יעקב אשר / Yakov  Asher   יצחק קרויזר / Kroizer Yitzhak    יצחק שמעון סרלאוף    ירון לוי / Yaron Levi   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   לימור סון הר-מלך / Limor  Son Har-Melech   מאי גולן / May  Golan   מאיר כהן / Meir  Cohen   מטי צרפתי הרכבי / Matti  Sarfati Harkavi   מיכאל מרדכי ביטון / Michael Mordechai Biton   מירב בן-ארי / Meirav  Ben-Ari   מירב כהן / Meirav  Cohen   ממשלת ישראל / Israel Government   מנסור עבאס / Mansour Abbas   משה אבוטבול / Moshe Abutbul   משה ארבל / Moshe Arbel   משה גפני / Moshe Gafni   משה רוט / Moshe  Roth   מתן כהנא / Matan  Kahana   נאור שירי   ניר ברקת / Nir  Barkat   סימון  מושיאשוילי / Simon  Moshiashvili   סימון דוידסון / Simon Davidson   עודד פורר / Oded Forer   עופר כסיף / Ofer  Cassif   עמית הלוי / Amit  Halevi   צבי ידידיה  סוכות / Tzvi Yedidia  Sukkot   צביקה פוגל / Tzvika  Foghel   צגה צנגש  מלקו / Tsega  Melaku   קארין אלהרר / Karin  Elharar   רון כץ / Ron Katz   רם בן ברק / Ram  Ben Barak   שלום דנינו / Shalom  Danino   שלי טל מירון / Shelly Tal Meron   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   שרון ניר / Sharon Nir   שרן השכל / Sharren Haskel 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
"כשנחקק חוק התפלגות סיעה הוא עורר קושי בבג"ץ"
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  בחירות 2022
נמשכת החקיקה המקדימה לכינון הממשלה ה-37. מליאת הכנסת אישרה (יום ג', 13.12.22) בקריאה טרומית את הצעת חוק לתיקון פקודת המשטרה (סמכויות), התשפ"ג-2022, של ח"כ איתמר בן-גביר. בהצעה תמכו 61 חברי כנסת לעומת 53 שהתנגדו, והיא תועבר לוועדה המסדרת לקביעת הוועדה בה יתקיים הדיון בהכנה לקריאה ראשונה.
13/12/2022  |  עידן יוסף  |   חדשות
הערב (יום ג', 13.12.22) התחדשו שיחות המשא-ומתן בין צוותי הליכוד ויהדות התורה, ואם לא יחול שינוי של הרגע האחרון, נספח התפקידים להסכם צפוי להחתם עוד השבוע.
13/12/2022  |  עידן יוסף  |   חדשות
יו"ר ועדת חוקה המיועד ח״כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית) מותח ביקורת (יום א', 11.12.22) על גלי בהרב מיארה ברקע עמדותיה נגד החוקים המכונים "חוק בן-גביר" ו"חוק דרעי". בראיון לרדיו קול ברמה, אמר רוטמן: "אני שואל את עצמי, מאיפה שואבת היועצת המשפטית לממשלה את הסמכות להגיד שלא תוכל להגן על חוק שעבר בכנסת? בשם מי היא עובדת? היא צריכה לפעול בהתאם לחוק ואת זה היא לא עושה ואני אדרוש על זה תשובות".
11/12/2022  |  עידן יוסף  |   חדשות
מקורביה של ח"כ מירי רגב מבהירים (מוצ"ש, 10.12.22) כי לא תסכים לקבל את תיק החינוך המפוצל, וכי היא "עומדת על דרישתה לחזור לתיק התחבורה הכולל את הכל ולהשלים את הרפורמות שהובילה בכהונתה". בכך מבקשת רגב לסכל את מינויה לשרת החינוך בתיק המקוצץ באופן שבו תקבל פיצוי בדמות ראשות הוועדה לטקסים ולסמלים, המופקדת גם על טקס הדלקת המשואות ביום העצמאות, תפקיד השמור לשר התרבות. אם לא תושג פשרה בעניין, היא תקבל את התיק וח"כ אלי כהן אולי יהיה שר החינוך.
10/12/2022  |  עידן יוסף  |   חדשות
היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה צפויה להתנגד להצעת החוק של איתמר בן-גביר עם השינויים בסמכויות המשטרה והמשרד לביטחון הפנים. על-פי דיווח בחדשות 12, התנגדותה נובעת משלושה מניעים:
10/12/2022  |  עידן יוסף  |   חדשות
רשימות נוספות   /   בחירות 2022  /  מי ומי    / 
רשימות נוספות   /   כנסת 25  /  מי ומי  
לראשונה: נשיא המדינה נתן רק 10 ימים להרכבת הממשלה  /  עידן יוסף
נחתם סיכום התפקידים בין הליכוד לשס  /  עידן יוסף
בן-גביר ליועמ"ש: "עיצרי את מחטף מינויי המפכ"ל"  /  עידן יוסף
שמו הטוב של נפתלי בנט  /  יואב יצחק
אבי מעוז צור ישועתם  /  אשר כהן
כל האמת על המשא-ומתן  /  בצלאל סמוטריץ'
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
רפאל בוכניק
רפאל בוכניק
המדיניות הישראלית הנוכחית כלפי חיזבאללה, מאז ה-7 באוקטובר 2023, מצטיירת מהבחינה האסטרטגית כמושכלת, בהינתן הנסיבות המתקיימות מאז לאורך גבול הצפון
חיים רמון
חיים רמון
גלנט מתנגד בתקיפות לפתרון הישים של ממשל צבאי זמני, ותומך בתוכניות הזויות שלא יתממשו לעולם    אני חושב שהנזקים שגרמה התנגדותו לממשל צבאי העבירו את גלנט על דעתו ולכן הוא מעלה טיעונים ...
אלי אלון
אלי אלון
אחד התנאים שהתנה יצחק בן צבי לקבלת תפקיד הנשיא הוא שבית הנשיא ישכון בירושלים    תרצה רבינוביץ' מדריכה וחוקרת ב-"יד בן צבי" אומרת כי אין זה מקרי שזה היה התנאי של בן- צבי. ליצחק בן צב...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il