|   15:07:40
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת הממחים
מעוניינים לשדרג את הבית אבל חסר לכם הון עצמי? בואו לשמוע מה יש למשכנתה הפוכה להציע עבורכם!
קבוצת ירדן
כך עזר עוד ניר ליסטר להוריד פרופיל מקרבי בשביל מיונים טכנולוגיים
ח"כ לימור סון הר מלך [צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]

בטרומית: הר חברון וקריית ארבע יוגדרו כחלק מהנגב

יוזמת הצעת החוק, ח"כ סון הר-מלך: "חוק חשוב שיפסיק אפליה ועוול של שנים נגד המתיישבים בדרום הר חברון וקריית ארבע" לפיד: "אל תמציאו גאוגרפיה שאיננה קיימת. שנים גונבים את הפריפריה והיום אתם הופכים את זה לחוק"
22/05/2024  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   כנסת 25   |   תגובות

הצעת חוק במחלוקת עברה (22.5.24) בכנסת בקריאה טרומית ברוב של 52 תומכים מול 37 מתנגדים. ההצעה, שיזמה ח"כ לימור סון הר מלך (עוצמה יהודית), מבקשת לתקן את חוק הרשות לפיתוח הנגב כך שיכלול גם את יישובי דרום הר חברון וקריית ארבע.

הרקע להצעת החוק הוא החלטה שהתקבלה לפני מספר שנים, לפיה יישובי דרום הר חברון וקריית ארבע הוצאו מהתחום המוגדר כ"נגב" בחוק הרשות לפיתוח הנגב. כתוצאה מכך, יישובים אלו לא זכו להטבות והסיוע המוענקים ליישובים אחרים בנגב.

ח"כ סון הר מלך הסבירה כי מטרת החוק היא לתקן עוול היסטורי ולהפסיק את האפליה רבת השנים נגד תושבי יישובי דרום הר חברון וקריית ארבע. לדבריה, "אין סיבה שיישובים אלו יופלו לרעה רק משום שהם נמצאים ביהודה ושומרון. גם הם אזור פריפריאלי שמתמודד עם אותם אתגרים כמו שאר יישובי הנגב".

השר יצחק וסרלאוף (עוצמה יהודית), שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, הביע תמיכה נחרצת בהצעת החוק. "החוק הזה הוא תיקון עוול", אמר וסרלאוף. "אני גאה בחוק הזה. גם היום דרום הר חברון נכנס בקול קורא של המשרד שלי תחת יישובים מאוימים, כולל ערים מעורבות בארץ. יש לנו אחריות לדאוג לכלל אזרחי מדינת ישראל וכך נעשה בצורה ממלכתית ושוויונית". לדבריו, התנגדות יש עתיד לחוק מעידה על פופוליזם או על בורות.

ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד) התנגד בחריפות להצעת החוק. "קריית ארבע זה לא בנגב", אמר לפיד. "בסוף יש תקציב אחד. שנים הם גונבים את הפריפריה והיום אתם הופכים את זה לחוק. הנגב זה בנגב, יהודה ושומרון זה ביהודה ושומרון, והגליל זה בגליל. אל תמציאו גאוגרפיה שאיננה קיימת".

הצעת החוק תועבר כעת לוועדת הכנסת, שם ייקבע באיזו ועדה תידון. לאחר מכן, היא תוחזר למליאה להצבעה בקריאה שנייה ושלישית.

הצלחת הצעת החוק עשויה להביא בשורה משמעותית לתושבי יישובי דרום הר חברון וקריית ארבע, שייהנו מהטבות וסיוע רבים יותר לפיתוח יישוביהם.

תאריך:  22/05/2024   |   עודכן:  22/05/2024
עידן יוסף
+סופית: התליית רישיון וחילוט לסייעני שב"חים
20:24 22/05/24  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הכניסה לישראל (תיקון מס' 39), התשפ"ד-2024 של אופיר כץ ויוליה מלינובסקי. 18 חברי כנסת תמכו בהצעה, אל מול 9 מתנגדים, ללא נמנעים.

חוק הכניסה לישראל יתוקן תוך קביעת מדרג בהוראות הנוגעות להתליית רישיון או היתר עיסוק ולהסדרי חילוט. בית המשפט יוכל לצוות, נוסף על כל עונש אחר, על התליית רישיון או היתר עיסוק של מי שהורשע בעבירות בנסיבות מחמירות של העסקה, הלנה או הסעה של מי ששוהה שלא כדין למשך שנה אחת, וזאת במקום חצי שנה כפי שקבוע כיום בחוק.

בית המשפט יוכל לצוות, נוסף על כל עונש, על חילוט רכוש הקשור לעבירה שנמצא בחזקתו, בשליטתו או בחשבונו של מי שהורשע בעבירות כאמור בנסיבות מחמירות, ובתוך כך גם את דירת המגורים או העסק שבו נעברה העבירה ואף להורות על חילוט שווי הרכוש במקרים אלה.
+אושר בטרומית: הטלת חובת רישוי על קבלן שירותי סיעוד
15:13 22/05/24  |  מירב ארד
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק העסקת עובדים על ידי קבלני כוח אדם (תיקון - קבלן שירות בתחום הסיעוד), התשפ"ד-2024 של ח"כ אליהו רביבו. 17 חברי כנסת תמכו בהצעה, ללא מתנגדים או נמנעים, והיא תועבר לוועדת הכנסת שתקבע באיזו ועדה תידון ההצעה. עפ"י הצעת חוק תהיה חובת רישוי על קבלן שירותי סיעוד. אם עובדי הקבלן אינם תושבי ישראל - כלומר עובדים זרים, הרישוי יותנה בכך שזה עיסוקו היחיד.

+אושר בטרומית: המחוזי יוכל להוציא צווי הגבלה שיפוטיים על-פי הערכת מסוכנות מודיעינית
15:12 22/05/24  |  מירב ארד
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק הגנה על הציבור מפני ארגוני פשיעה, התשפ"ד-2024 של ח"כ צביקה פוגל, אליה הוצמדה הצעה של ח"כ יבגני סובה. 18 חברי כנסת תמכו בהצעה, ללא מתנגדים או נמנעים, והיא תועבר לדיון בוועדה לביטחון לאומי. עפ"י הצעת החוק בית המשפט המחוזי יוכל להוציא צווי הגבלה שיפוטיים על פי הערכת מסוכנות מודיעינית, לשם מניעת פגיעה חמורה בביטחונו או ברכושו של אדם.
+אושר בטרומית: הוספת הבתים המאזנים לרשימת מסגרות המגורים העצמאיות והמוגנות בחוק
13:21 22/05/24  |  מירב ארד
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק שיקום נכי נפש בקהילה (תיקון - סוגי הדיור), התשפ"ד-2023 של ח"כ גלית דיסטל אטבריאן. 38 חברי כנסת תמכו בהצעה, ללא מתנגדים או נמנעים, והיא תועבר לדיון בוועדת הפנים והגנת הסביבה. מוצע להוסיף את הבתים המאזנים לרשימת מסגרות המגורים העצמאיות או המוגנות בחוק שיקום נכי נפש בקהילה ובהתאם גם בחוק התכנון והבנייה.
+לפיד במליאה: "אם הרצל היה קם לתחייה ומסתכל על הממשלה, הוא היה מתבייש"
12:22 22/05/24  |  מירב ארד
ראש האופוזיציה יאיר לפיד נאם במליאת הכנסת במסגרת ציון יום הרצל, ואמר כי "מה הרצל, שלקח אחריות על כל העם היהודי, היה אומר על ראש ממשלה שלא מוכן לקחת אחריות על 1,500 יהודים שנהרגו ונרצחו במשמרת שלו?". לפיד הוסיף: "עם הממשלה הזו לא ננצח. לא ננצח עם בן-גביר ולה פמיליה, עם חרדים שלא רוצים להתגייס, עם מיליציות ששורפות משאיות סיוע הומניטרי ושרים שמדברים על השמדה מוחלטת ופצצות אטום על עזה".
+אושר לקריאה ראשונה: קנסות ומאסר עד 3 שנים למשיטי כלי שיט ואופנועי ים שיכורים
12:00 22/05/24  |  מירב ארד
ועדת הכלכלה אישרה לקריאה ראשונה: משיטי כלי שיט ואופנועי ים שיתפסו בשכרות יהיו צפויים לעונשים של עד 3 שנות מאסר ועד 75,300 שקל קנס. בדיון בוועדה התברר כי למרות שאיסור כזה חל על נהגים וטייסים, הוא לא חל על משיטי כלי שיט וכבר 7 שנים הממשלה מנסה להסדיר זאת.
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אברהם בניהו בצלאל / Avraham Benayahu  Bezalel   אוהד טל   אופיר כץ / Ofir  Katz   אוריאל מנחם בוסו / Uriel Busso   אורית פרקש-הכהן / Orit Farkash-Hcohen   אורנה ברביבאי / Orna  Barbivai   אושר שקלים / Osher  Shekalim   אימאן ח'טיב יאסין / Iman  Khatib Yassin   איתמר בן-גביר / Itamar  Ben Gvir   אליהו דלל / Eli Dallal   אליהו רביבו / Revivo Eliyahu    אלמוג כהן / Almog  Cohen   ארז מלול / Erez  Malul   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   בועז ביסמוט / Boaz  Bismuth   בועז טופורובסקי / Boaz  Toporovsky   בני גנץ / Benny  Gantz   גד איזנקוט / Gadi  Eisenkot   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלית דיסטל אטבריאן / Galit  Distal Atbaryan   גלעד קריב / Gilad Kariv   דבורה ביטון / Dvora  Biton   דוד  ביטן / David Bitan   דן אילוז / DAN Iluz   דני בן יוסף דנון / Dani Danon   ואליד אל הושלה / Waleed  El Hawashla   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   חמד עמאר / Hamad Amar   חנוך דב מילביצקי / Hanoch Dov Milwidsky   טלי גוטליב / Tali  Gottlieb   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יואב גלנט / Yoav Galant   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יונתן משריקי / Yonatan Mishraki   יוסף עטאונה / Youssef  Atauna   יוראי להב הרצנו / Yorai  Lahav-Hertzano   ינון אזולאי / Yinon  Azoulay   יסמין פרידמן / Yasmin Fridman   יעקב אשר / Yakov  Asher   יצחק קרויזר / Kroizer Yitzhak    יצחק שמעון סרלאוף    ירון לוי / Yaron Levi   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   לימור סון הר-מלך / Limor  Son Har-Melech   מאי גולן / May  Golan   מאיר כהן / Meir  Cohen   מטי צרפתי הרכבי / Matti  Sarfati Harkavi   מיכאל מרדכי ביטון / Michael Mordechai Biton   מירב בן-ארי / Meirav  Ben-Ari   מירב כהן / Meirav  Cohen   מנסור עבאס / Mansour Abbas   משה אבוטבול / Moshe Abutbul   משה ארבל / Moshe Arbel   משה גפני / Moshe Gafni   משה רוט / Moshe  Roth   מתן כהנא / Matan  Kahana   נאור שירי   ניר ברקת / Nir  Barkat   סימון  מושיאשוילי / Simon  Moshiashvili   סימון דוידסון / Simon Davidson   עודד פורר / Oded Forer   עופר כסיף / Ofer  Cassif   עמית הלוי / Amit  Halevi   צבי ידידיה  סוכות / Tzvi Yedidia  Sukkot   צביקה פוגל / Tzvika  Foghel   צגה צנגש  מלקו / Tsega  Melaku   קארין אלהרר / Karin  Elharar   רון כץ / Ron Katz   רם בן ברק / Ram  Ben Barak   שלום דנינו / Shalom  Danino   שלי טל מירון / Shelly Tal Meron   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   שרון ניר / Sharon Nir   שרן השכל / Sharren Haskel 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
בטרומית: הר חברון וקריית ארבע יוגדרו כחלק מהנגב
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  כנסת 25
חבר הכנסת לשעבר איתן כבל הודיע (21.5.24) כי החליט לבטל את חברותו במפלגת העבודה אחרי עשרות שנות חברות במפלגת השמאל. זאת, בעקבות החלטת המפלגה שלא להצטרף להודעת הגינוי לתובע בבית הדין בהאג. 106 חברי כנסת מן הקואליציה והאופוזיציה חתמו על הצהרה נגד החלטת התובע להוציא צווים נגד נתניהו וגלנט.
21/05/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת הכלכלה אישרה (יום ב', 20.5.24) פה אחד לקריאה ראשונה את ההצעה של ח"כ חנוך מילביצקי לתקן את חוק כביש אגרה, על-מנת לתת למשרתי מילואים החזר הוצאות על השימוש בכבישי אגרה בעת הנסיעה לשירות וממנו.
21/05/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת הכספים התכנסה (20.5.24) לדיון חרום בנושא המשבר המעמיק בענף הבנייה והתשתיות. הדיון חשף מציאות מדאיגה של קיפאון, מחסור בעובדים, עליות מחירים והאטה בהתחלות בנייה.
21/05/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
שר הביטחון יואב גלנט אומר שארה"ב הבינה שהרשות הפלשתינית לא תשלוט ברצועת עזה. בהקלטה מישיבת סיעת הליכוד היום בכנסת, שהובאה (21.5.24) בכאן חדשות נשמע גלנט אומר לחבריו לסיעה כי ארצות הברית לא מטפחת תקוות לגבי הקמת מדינה פלשתינית וגם לא לגבי שליטה של הרשות בשטחי הרצועה ביום שאחרי. "ארצות הברית הבינה שהרשות הפלשתינית לא תשלוט בעזה", אמר, והוסיף: "עזבו את ההצהרות שלהם, הם יודעים שלא תוקם מדינה פלשתינית כי ישראל לא יכולה להרשות לעצמה את זה".
20/05/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
הוועדה לזכויות הילד דנה (20.5.24) באתגרים של ילדים להט"בים. איריס בן-יעקב ממשרד החינוך אמרה כי ילדים שלא מרגישים התאמה בין המין הביולוגי שלהם לבין הזהות המינית שלהם אינם רוצים לבוא לבית ספר כי אנשי חינוך פונים אליהם בהתאם למין הביולוגי ולא מוכנים לפנות אליהם כרצונם.
20/05/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דן מרגלית
דן מרגלית
מי לא בא לרקוד עם הניצולים בשדה התעופה ולא עשה מן המבצע הון פוליטי? מי שהחליט עליו - יצחק רבין
אלי אלון
אלי אלון
לוד הייתה הצומת החשוב ביותר בארץ ישראל בתקופת המנדט בו נפגשו קווי הרכבת - יפו ירושלים שחצו את הארץ לרוחב וקווי הרכבת חיפה - קנטרה שחצו את הארץ לאורך וקישרו אותה למצרים
רון בריימן
רון בריימן
חטא אי-השוויון בנטל השירות הסדיר ושירות המילואים הוא צורם ומקומם גם בימים רגילים, קל וחומר בימי מלחמה, והנה, כמו במשל מלפני שלושת אלפי שנים "האיש העשיר" חמל לגייס את "צאנו ובקרו", ...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il