|   15:07:40
  מירב ארד  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
צליל אסולין: אני עדה לכך שהמודעות בציבור ליכולות הטיפול האלטרנטיבי - הולכת וגדלה
קבוצת ירדן
מסע טעמים: טיפים והשראה להכנת סלמון בתנור
[צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת]
אושר לקריאה ראשונה:

הפיקוח על הבנקים ידווח פעמיים בשנה על סגירת סניפי בנקים

מנהלת מחלקת תקשורת והסברה בבנק ישראל: מאז 2016 לאומי סגר 84 סניפים ובנק הפועלים סגר 63 סניפים נציג מרכז המחקר והמידע של הכנסת עדכן: רוב הסניפים הקיימים נמצאים בעיקר באזור המרכז.
17/06/2024  |   מירב ארד   |   חדשות   |   כנסת 25   |   תגובות

ועדת הכלכלה אישרה (יום ב', 17.6.24) לקריאה ראשונה את ההצעה של ח"כ יצחק פינדרוס לתקן את חוק הבנקאות, כך שיאפשר פיקוח פרלמנטרי על סגירת סניפים וצמצום שירותי בנקאות ללקוח. לפי ההצעה שאושרה, במקרה שבו המפקח על הבנקים יחליט לקבל בקשה לסגירת סניף הוא יוכל לקבוע תנאים לסגירה, לרבות דחיית מועד הסגירה. בנוסף, המפקח על הבנקים ידווח לוועדת הכלכלה פעמיים בשנה על החלטותיו.

יוזם ההצעה, ח"כ יצחק פינדרוס, אמר כי למרות החקיקה מ-2016, שמצריכה אישור של המפקח על הבנקים על סגירת סניפים, התופעה עדיין נמשכת. הוא ציין כי הציע בתחילה להעביר את הסמכות לאישור סגירת סניפים לוועדת הכלכלה, ואמר כי קיבל את עמדת בנק ישראל שבמקרה כזה אף סגירה כנראה לא תאושר והדבר יהפוך למלחמה בין חברי הכנסת. לכן הסכים ח"כ פינדרוס להסתפק בדיווח של המפקח על הבנקים לוועדת הכלכלה, פעמיים בשנה, על החלטותיו.

היו"ר ביטן התייחס למסמך של מרכז המחקר והמידע של הכנסת אודות סגירת הסניפים, ואמר כי במשך שנים נסגרים והשאלה היא איפה היה בנק ישראל עד היום. נציגת הפיקוח על הבנקים, גרניט אופק, השיבה כי בשנת 2016 הוסמך המפקח לאשר סגירת סניפים, ולאחר שאושרה החקיקה הוציא הפיקוח על הבנקים הוראות המחייבות את הבנקים לקיים הליך פנימי לפני בקשת אישור. "יש שיח מורכב מול הבנקים ורואים שהמספרים הולכים ויורדים עם השנים", אמרה.

ח"כ פינדרוס ביקש לדעת כמה סניפי בנק של פועלים ולאומי נסגרו מאז 2016. מנהלת מחלקת תקשורת והסברה בבנק ישראל, נורית פלתר איתן, השיבה מנתוני מסמך מרכז המחקר והמידע של הכנסת, כי לאומי סגר 84 סניפים ובנק הפועלים סגר 63 סניפים. נציג מרכז המחקר והמידע של הכנסת, נעם בוטוש, הוסיף כי רוב הסניפים הקיימים נמצאים בעיקר באזור המרכז.

מנכ"ל נקודת מפנה, רן מלמד, אמר כי אין התייחסות למספר הסניפים שצריכים להיות בכל יישוב, ויכול להיות מצב שביישוב מסוים יסגרו כל הסניפים. בנוסף הוא קרא לבצע שיתוף ציבור לפני סגירת סניפים. מנגד, נציגת איגוד הבנקים, גלי כספרי, ציינה כי רק בישראל נדרש אישור לסגור סניף ולכן המצב הקיים מספק.

היו"ר ביטן סיכם את הדיון ואמר כי התחושה היא שאפשרו לבנקים לסגור סניפים יותר מידי מהר. הוא קרא לבנק ישראל להקפיד יותר ולא לאפשר יותר מידי סגירות. כאמור, בתום הדיון אושרה ההצעה פה אחד בקולותיהם של היו"ר ביטן, ח"כ פינדרוס וח"כ עופר כסיף.

תאריך:  17/06/2024   |   עודכן:  17/06/2024
מירב ארד
+בקריאה ראשונה: תיקונים שיקלו על רישום שותפויות
00:05 18/06/24  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת החוק לתיקון פקודת השותפויות (מס' 6), התשפ"ד-2024. 41 חברי כנסת תמכו בהצעה, אל מול 34 מתנגדים, והיא תועבר לדיון בוועדת החוקה, חוק ומשפט.

מוצע בה לתקן הסדרים בפקודת השותפויות הנוגעים בין היתר לרישום שותפויות, במטרה להתאימם לנהוג במדינות מפותחות בעולם. תבוטל חובת מסירת הסכם השותפות המוגבלת לרשם ואת החובה לקבל את אישור שר המשפטים להסכם השותפות ולתיקונים בו.בנוסף, מוצע לבטל את חובת הפרסום ברשומות של פרטים שונים בנוגע לשותפויות ולהבטיח את פומביות המידע באמצעות פרסומו לציבור בפנקס השותפויות שבאתר האינטרנט של משרד המשפטים ובאמצעות עיון בתיק השותפות.

שר המשפטים, ח"כ יריב לוין: "פקודת השותפויות היא פקודה מנדטורית המבוססת על חוק השותפויות האנגלי. הפקודה פורסמה בנוסח חדש בשנת 1975 וממועד זה עברה שינויים ספורים בלבד. המשמעות היא שדיני השותפויות בישראל כמעט שלא השתנו מאז חקיקת הפקודה. השותפויות המוגבלות הפכו בשנים האחרונות לצורת התאגדות נפוצה להשקעות בתחומי ההייטק, במסגרת קרנות הון סיכון וקרנות השקעה אחרות. כיוון שהוראות הפקודה לא עודכנו במקרים רבים בחרו שותפויות להתאגד במקומות אחרים בעולם. המטרה היא להסיר את החסמים הנובעים מהוראות הדין הקיימות ולייצר הרבה יותר אטרקטיביות לרישום השותפויות בישראל".
+בקריאה ראשונה: הפחתת נטל האסדרה על ייבוא תמרוקים
00:03 18/06/24  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת החוק לתיקון פקודת הרוקחים (תיקון מס' 37), התשפ"ד-2024. 43 חברי כנסת תמכו בהצעה, אל מול 35 מתנגדים, והיא תועבר לוועדת הכנסת שתיקבע באיזו ועדה תידון ההצעה.

מוצעים הסדרים המרחיבים את תחולת הדין האירופי לעניין עיסוק בתמרוקים בישראל. ההצעה כוללת שלושה נדבכים עיקריים: מסלול יבוא חלופי המיועד ליבואנים נאותים, החלת הוראות האיחוד האירופי בעניין תמרוקים בישראל, בתנאים, בהגבלות ובשינויים וכן הרישום במרשם העוסקים יתאפשר באמצעות הצהרה עצמית על קיום תנאי ייצור נאותים.

שר הבריאות, אוריאל בוסו: "ההצעה גובשה על ידי משרד הבריאות בהמשך למדיניות הממשלה להסרת חסמי אסדרה. ההצעה היא חלק נוסף במהלך רחב שהממשלה ככלל ומשרד הבריאות בפרט מקדמים בימים אלו במטרה להוריד ככל הניתן את יוקר המחיה".
+גוטליב: אצביע בוועדה נגד חוק הרבנים
19:00 17/06/24  |  עידן יוסף
ח"כ טלי גוטליב חזרה בה מהסכמתה להתחלף עם ח"כ אחר והבהירה כי תתנגד מחר לחוק הרבנים: "התלבטתי קשות, הוצע לי להסכים להחלפה בוועדה, אך צו מצפוני לא מאפשר לי. הודעתי - או שידחו את העיסוק בחוק או שאצביע נגד וזה יפיל את החוק"
+אושר מתווה פיצויים לעסקים בצפון לחודשים מרס-יוני 2024
15:31 17/06/24  |  מירב ארד
ועדת הכספים אישרה (יום ב') את הארכת תקנות מס רכוש קרן פיצויים עבור החודשים מרץ -יוני המעניקות פיצויים לעסקים בהתאם לפירוט הבא:

יישובי קו עימות שפונו: יישובים אלו זכאים לפיצוי מלא בגין החודשים מרס - יוני במסלול מחזורים או במסלול האדום. יישובי קו עימות שלא פונו: יישובים אלו זכאים לפיצוי מלא בגין החודשים מרץ-יוני במסלול מחזורים. יישובי רמת הגולן: עסקים ביישובים אלו זכאים לפיצוי מלא עבור החודשים מרץ-יוני בענף התיירות במסגרת המסלול האדום. יישובי גליל עליון: עסקים ביישובים יסוד המעלה, שדה אליעזר, מירון, קדיתא, בר יוחאי, ספסופה ואור הגנוז יהיו זכאים לפיצוי מלא במסלול מחזורים עבור החודשים מרס - יוני. שאר העסקים בגליל העליון בענף התיירות יהיו זכאים למענקי סיוע במסגרת מסלול הוצאות מזכות לחודשים ינואר-אפריל.

בעסקי התיירות לעניין מתן המענק בענף התיירות נכללים בתי מלון, צימרים, חניוני קמפיינג, בתי מרגוע, בתי הארחה או אטרקציה לרבות שייט קיאקים, פארקי שעשועים, חדרי בריחה, מוזאונים וגלריות לאומנות.
+פרופ' חגי לוין: לנועה ארגמני ולשאר החטופים שחזרו אין תוכנית שיקום
13:31 17/06/24  |  מירב ארד
פרופ' לוין, רופא מטה משפחות החטופים, אמר בפתח הדיון בוועדה לענייני ביקורת המדינה: לנועה ארגמני ולשאר החטופים שחזרו אין תוכנית שיקום. אין גורם שאחראי על השיקום, אפילו אחרי החזרה יש הפקרות" -
+הרכבת הקלה בירושלים: עוד 78 מיליון ש"ח למלחמה בקיצוניות חרדית
08:06 17/06/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
שרת התחבורה רגב מבקשת תוספת תקציב של 78 אלף ש"ח ממשרד האוצר כדי להתמודד עם נזקים שנגרמו לעבודות הרכבת הקלה בירושלים על-ידי פלגים קיצוניים  ▪  עד עתה הוקצו 218 מיליון ש"ח לתיקונים  ▪  הנזקים הכוללים נאמדו ב-326 מיליון ש"ח, והם מעכבים את השלמת הקו הירוק ומייקרים את עלותו
עימות בירושלים ברקע עבודות הרכבת הקלה [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אברהם בניהו בצלאל / Avraham Benayahu  Bezalel   אוהד טל   אופיר כץ / Ofir  Katz   אוריאל מנחם בוסו / Uriel Busso   אורית פרקש-הכהן / Orit Farkash-Hcohen   אורנה ברביבאי / Orna  Barbivai   אושר שקלים / Osher  Shekalim   אימאן ח'טיב יאסין / Iman  Khatib Yassin   איתמר בן-גביר / Itamar  Ben Gvir   אליהו דלל / Eli Dallal   אליהו רביבו / Revivo Eliyahu    אלמוג כהן / Almog  Cohen   ארז מלול / Erez  Malul   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   בועז ביסמוט / Boaz  Bismuth   בועז טופורובסקי / Boaz  Toporovsky   בני גנץ / Benny  Gantz   בנק הפועלים בע"מ / Hapoalim Bank Ltd   גד איזנקוט / Gadi  Eisenkot   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלית דיסטל אטבריאן / Galit  Distal Atbaryan   גלעד קריב / Gilad Kariv   דבורה ביטון / Dvora  Biton   דוד  ביטן / David Bitan   דן אילוז / DAN Iluz   דני בן יוסף דנון / Dani Danon   ואליד אל הושלה / Waleed  El Hawashla   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   חמד עמאר / Hamad Amar   חנוך דב מילביצקי / Hanoch Dov Milwidsky   טלי גוטליב / Tali  Gottlieb   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יואב גלנט / Yoav Galant   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יונתן משריקי / Yonatan Mishraki   יוסף עטאונה / Youssef  Atauna   יוראי להב הרצנו / Yorai  Lahav-Hertzano   ינון אזולאי / Yinon  Azoulay   יסמין פרידמן / Yasmin Fridman   יעקב אשר / Yakov  Asher   יצחק קרויזר / Kroizer Yitzhak    יצחק זאב פינדרוס / Yitzhak Ze'ev Pindrus   יצחק שמעון סרלאוף    ירון לוי / Yaron Levi   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   לימור סון הר-מלך / Limor  Son Har-Melech   מאי גולן / May  Golan   מאיר כהן / Meir  Cohen   מטי צרפתי הרכבי / Matti  Sarfati Harkavi   מיכאל מרדכי ביטון / Michael Mordechai Biton   מירב בן-ארי / Meirav  Ben-Ari   מירב כהן / Meirav  Cohen   מנסור עבאס / Mansour Abbas   משה אבוטבול / Moshe Abutbul   משה ארבל / Moshe Arbel   משה גפני / Moshe Gafni   משה רוט / Moshe  Roth   מתן כהנא / Matan  Kahana   נאור שירי   ניר ברקת / Nir  Barkat   סימון  מושיאשוילי / Simon  Moshiashvili   סימון דוידסון / Simon Davidson   עודד פורר / Oded Forer   עופר כסיף / Ofer  Cassif   עמית הלוי / Amit  Halevi   צבי ידידיה  סוכות / Tzvi Yedidia  Sukkot   צביקה פוגל / Tzvika  Foghel   צגה צנגש  מלקו / Tsega  Melaku   קארין אלהרר / Karin  Elharar   רון כץ / Ron Katz   רם בן ברק / Ram  Ben Barak   שלום דנינו / Shalom  Danino   שלי טל מירון / Shelly Tal Meron   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   שרון ניר / Sharon Nir   שרן השכל / Sharren Haskel 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
הפיקוח על הבנקים ידווח פעמיים בשנה על סגירת סניפי בנקים
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  כנסת 25
שרת התחבורה מירי רגב מבקשת משר האוצר בצלאל סמוטריץ' להקצות 77,930 ש"ח להתמודדות עם משחיתנות (ונדליזם) של פלגים קיצוניים בחברה החרדית, נגד עבודות הרכבת הקלה בירושלים. בקשה בעניין הוגשה לוועדת הכספים, שצפויה לאשר את הבקשה.
17/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת הכלכלה המשיכה (יום א', 18.6.24 להכין לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה הממשלתית לתקן את חוק התקנים, על-מנת לאמץ את ההוראות המחייבות בדין האירופי. הצעת החוק נועדה להסיר חסמים ולאפשר יבוא חופשי של מוצאים עם תקינה אירופית, מתוך הנחה לפיה "מה שטוב לאירופה טוב לישראל", כדי להפחית את יוקר המחיה. בדיון היום הזהיר היו"ר דוד ביטן כי אם במקום לעמוד בתקינה ישראלית היבואנים יצטרכו להוכיח שהם עומדים בתקינה אירופית - ההצעה לא תהיה טובה. "זה לא רציני, זה לא מה שטוב לאירופה טוב לישראל", אמר.
16/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
שלושה חודשים אחרי שהקואליציה החליטה להקפיא את קידומו של החוק למינוי רבני ערים, בעקבות מחאה של חברי ליכוד ואיום של חמישה מהם שיצביעו נגד אם החוק יקודם בזמן מלחמה, וכן לנוכח לחצים מצד המחנה הממלכתי, חוזרת הצעת החוק לדיון בוועדה.
16/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
רשתות הפארם הגדולות, סופר-פארם, BE וגוד פארם, הפכו לחלק בלתי נפרד מחיי היום-יום שלנו. אבל האם תהיתם פעם מדוע הן ממוקמות דווקא בקניונים ובמרכזי הקניות הגדולים? האם יש קשר בין מיקומן לבין האינטרסים של בעלי הקניונים ורשתות המזון הגדולות? סקירה כלכלית חדשה של מרכז המחקר והמידע של הכנסת חושפת את מפת האינטרסים מאחורי מיקומי רשתות הפארם, שופכת אור על הנושא ומעלה שאלות ותהיות.
14/06/2024  |  עידן יוסף  |   כתבות
בחנו את עשרת הסקרים האחרונים שהתפרסמו בכלי התקשורת. נסו להתעלם מהשאלה מי גבע ומי פילבר, מי השבוע ומי לפני שבוע, מי בערוץ הזה ומי בערוץ ההוא. עשרה סקרים. המשותף לכולם: לקואליציה הנוכחית אין שישים מנדטים. המשותף לכולם: לאופוזיציה אין שישים מנדטים, אם לא תשתף מפלגה ערבית.
13/06/2024  |  שמואל רוזנר  |   יומני בלוגרים
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
הרצח המזעזע שאירע השבוע של הילד בן ה-6 מהרצליה על-ידי אמו בדקירות מכשיר חד, מזכיר מקרה די דומה שאירע לפני 62 שנים במושב כפר ויתקין בעמק חפר
הרצל חקק
הרצל חקק
על ספרו מֵשיב הנפש של בני דון יחיא    אם בספריו הקודמים סחף אותנו בני דון יחיא במסעו הקסום הזה מסיפור לסיפור, הפעם גמלה בליבו של הכותב לחבר מימרות שובות לב, ולהוכיח מקוריות גם באופן...
דן מרגלית
דן מרגלית
גיורא אינו איש של דברת אלא מעש, זה כוחו    אזרחי ישראל מכירים את "אקרשטיין" של המרצפות    אבל הארכיאולוגים בעוד 500 או 1,000 שנים ימצאו את "אקרשטיין" בחפירות המאכלסות את שרידי חומות ...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: ד"ר אליהו כהן 1 פתח תקוה 4976012 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il