הפוך לדף הבית
    |  
ראשי יומן ראשי בלוגים אקטואליה בעולם סקופים משפט כלכלה בריאות המגזין מנוי VIP
ארכיב יומי  |  כל הקישורים  |  סיפורים חמים  |  ניוזלטר  |  נדל"ן  |  תגיות  |  משובים  |  משמר המשפט  |  ספרייה מקוונת  |  בימה חופשית  |  מיוחדים  |  ערוצים נוספים
תחקירים
ראשי  /   ממשל  משפט  סקופים  פלילים 
בלוגים / בעל טור
טלפון:  03-9345666
פקס:  03-9345660
טוויטר / יואב יצחק YoavNews1
 
 
 
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת
מועדון + / תגיות מחלקה ראשונה
אישים פירמות מגשרים
מוסדות אתרים מושגים
אדריכלים בנקאות/השקעות יועצים
רופאים חברות ביטוח רואי חשבון
שמאים חברות ציבוריות רשויות
עיתונאים ביה"מש/שופטים עורכי דין
אלי שרביט [צילום: דובר צה"ל]
צבא ובטחון
אלי שרביט (נולד: 13 באוקטובר 1966), איש צבא ישראלי.
עמוס ידלין [צילום: פלאש 90]
צבא ובטחון
עמוס ידלין (נולד: 20 בנובמבר 1951), איש צבא וחוקר ישראלי.
גדעון שפר [צילום: יחסי ציבור]
איש ציבור
גדעון שפר (נולד: 1948), אלוף במיל., מנהל ואיש ציבור ישראלי.
 
 
 
 
 
בלוגרים News1  /  דעות ▪ כתבות ▪ תחקירים
 
מי בעד שלטון החוק
20/04/2019   |   יואב יצחק
 
 
 
יש משהו מפחיד
19/04/2019   |   ד"ר חיים משגב
 
 
 
לא תתעב מצרי
19/04/2019   |   איתמר לוין
 
 
 
המערכה בעמק הירדן (א') הכנות לקויות
19/04/2019   |   אורי מילשטיין
 
 
 
דגל שחור כחול לבן
19/04/2019   |   אפרים הלפרין
 
 
 
 
לרשימות נוספות לבימה חופשית לרשימת הכותבים
 
 
סגלוביץ'. שיבש החקירה ביודעין [צילום: פלאש 90] אשכנזי. הושמטה מהפרוטוקול עדותו על הפגישה [צילום: פלאש 90] כהן. נפגש עם אשכנזי [צילום: פלאש 90]
חשיפה ב-News1 / המסמך המפליל
סגלוביץ' ודודי כהן הדליפו לאשכנזי
ממצאי חקירה לסכל הפללתו בעדותו
וינשטיין. נאלץ להורות על חקירה [יוסי זמיר / פלאש 90]

מנדלבליט. לא יוכל לעסוק בחקירה [יונתן זינדל/פלאש 90]

ברק. נעשה מאמץ לסבכו [פלאש 90]

חשיפה: רונית אשכנזי נחקרה על הקשרים עם סגלוביץ'
בשלהי 2014 נחקרה שוב רונית אשכנזי, רעייתו של הרמטכ"ל. הפעם על-ידי צוות חדש במשטרה. וכאן ציפתה לה הפתעה: החוקרים שכבר הבינו כיצד ליהטטו בצוות הקודם, שאלו את רונית באשר ליחסים האישיים בין סגלוביץ' לבין אשכנזי. וזו אישרה כי בין אשכנזי לסגלוביץ' יש יחסים אישיים, כולל ביקורים בביתו של אשכנזי ושיחות אישיות.

החוקרים הציגו שאלות אלה גם בעקבות קלטת שהתגלתה, ממנה עלה: סגלוביץ' ודודי כהן הופיעו באוגוסט 2010 בביתו של אשכנזי, והציגו בפניו כמה שאלות. למרבה ההפתעה, התברר לחוקרים כי רונית אשכנזי - שהייתה חשודה גם היא יחד עם בעלה - נכחה ברקע, שמעה את השאלות ואף התערבה בתשובות. קולה נשמע מפורשות בהקלטה.

בנסיבות אלה ברור: סגלוביץ' ודודי כהן העניקו לאשכנזי יחס ידידותי מאוד, ולא פעלו באמת כדי להגיע לחקר האמת.

יואב סגלוביץ' (שכיהן כראש אגף החקירות) ודודי כהן (שכיהן כמפכ"ל) קיימו פגישה סודית עם גבי אשכנזי (הרמטכ"ל) והדליפו לו לפני עדותו מידע וממצאים מחקירת מעורבים בפרשה שכבר נחקרו אשכנזי גילה בעדותו (בטעות) את דבר הפגישה: "...דיברתי עם דודי עם דודי ועם סגלוביץ'. הם באו אלי להודיע לי פחות או יותר מה הממצאים שלכם" בניגוד לדין: עדותו המפלילה על דבר הפגישה הושמטה מהפרוטוקול; פגישת אשכנזי עימם הוסתרה ונמחקה מיומן הרמטכ"ל

X
>
>
>
▪  ▪  ▪
ניצב (בדימ.) יואב סגלוביץ', שהצטרף בימים האחרונים למפלגת 'יש עתיד', שיבש הליכי חקירה ומשפט בפרשת הרפז, במאמץ למנוע הפללתו של הרמטכ"ל דאז, גבי אשכנזי. כך נודע ל-News1. סגלוביץ' פעל בזדון ובאופן מתוכנן, ומשיקולים אישיים, לאחר שקודם לכן הביע התנגדות נחרצת לפתיחת חקירה בפרשה. גם בימים אלה פועל סגלוביץ' להכשיר את דמותו של אשכנזי כאיש ציבור - בטענה שהוא טוהר מכל חשד בחקירות בפרשת הרפז, ולכן הוא כשיר לדעתו להצטרף למפלגת 'יש עתיד'. סגלוביץ' לא פעל לבדו.

מפכ"ל המשטרה דאז, דודי כהן, פעל יחד עמו כדי לחלץ את אשכנזי מהבור השחור. מהרישומים שהתגלו עולה, כי דודי כהן קיים 51 שיחות בטלפון עם אשכנזי, בחלק מהן הדליף מידע מוכמן מהחקירה. סגלוביץ' פעל גם הוא בדרך מושחתת זו, כולל קיום פגישות כאמור ובחישות מעל ראשם של החוקרים בצוות החקירה.

המסמכים שאנו חושפים כאן, לראשונה, מעידים על עבריינות סדרתית מצד סגלוביץ' וכהן ומצד גורמים נוספים שסייעו להם בשיבוש החקירה. מסמכים אלה מעידים, מעבר לכל ספק: סגלוביץ' וכהן ביצעו עבירה פלילית מתוך מוטיבציה אישית כדי לחלץ את ידידם אשכנזי מאימת הדין, וכדי להטיל את האחריות הבלעדית לזיוף על בועז הרפז. דבר השיבוש התגלה באקראי, מתוך הקלטה שתיעדה חקירתו, נוכח טעות שביצע אשכנזי בחקירתו - כפי שנבהיר בהמשך. סגלוביץ' נמנע ממתן תגובתו למרות שהתבקש ליתן התייחסות.

סגלוביץ' פעל באופן מתוכנן

מבדיקת News1 עולה, כי מרגע שדעתו של סגלוביץ' נגד חקירה לא התקבלה, ולאחר שהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין נאלץ להורות על קיום חקירה - נוכח הלחץ הציבורי והחשדות שהועלו בפניו, פעל סגלוביץ' בחתרנות כדי לסכלה, וכדי למנוע חקר האמת. נביא להלן את הפרטים המרכזיים, כסדרם:

א) סגלוביץ' מונה בינואר 2009 לתפקיד ראש אגף חקירות ומודיעין. בתחילת 2010 הוא נדרש להוביל את חקירת פרשת הרפז, ובכלל זאת את החקירה נגד הרמטכ"ל אשכנזי. אלא שדעתו של סגלוביץ' לא הייתה נוחה, כאמור. הוא התנגד לחקירה ופעל לסכלה;

ב) חקירת הפרשה רוכזה בידי היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל), עליה היה אחראי סגלוביץ', מתוקף תפקידו. זו גבתה עדויות מאישים שונים שנחשדו ביצירה/בזיוף מסמך הרפז, וכן מהצוות הבכיר בלשכת הרמטכ"ל ובלשכת שר הביטחון;

ג) סגלוביץ' ידע, בזמן אמת, על התמונה המצטיירת ועל החשדות שעלו והתגבשו נגד אשכנזי, כולל שיבוש הליכי חקירה בתחילת הפרשה מצד גבי אשכנזי ומצד רעייתו רונית אשכנזי. הוא הקצין הבכיר שליווה מקרוב את צוות החקירה, הוא הקצין שקבע מי ייחקר בשלב א' ובשלבים המאוחרים יותר, והוא האיש שקיבל לידיו את ההודעות שנגבו מהעדים שזומנו;

ד) סגלוביץ' ניצל מעמדו לרעה. הוא ידע היטב, כי החשדות למעורבות אשכנזי מחייבים חקירתו באזהרה. הוא ידע היטב על הסתירות שכבר התגלו, בין גירסאות שהשמיע אשכנזי באמצעות מקורביו, לפיהן לא הכיר מקרוב את הרפז, לבין המציאות - אשכנזי הכירו היטב; גם רעייתו רונית אשכנזי הכירה היטב את הרפז, נפגשה עימו, שוחחה איתו לעיתים קרובות ביותר, וגם קיימה עימו שיחת שיבוש בטלפון קווי לאחר שנפתחה החקירה, כדי לתאם עמדות. סגלוביץ' ידע על-כך היטב, ולכן פעל באופן חשאי וחתרני כדי לעדכן את אשכנזי במידע ובממצאים שהתגלו ולהכינו ליום שייקרא לעדות;

ה) ממידע שהובא ל-News1 עולה: אשכנזי מסר עדות ביום 28.08.10 בפני רפ"ק ניב ארזי. במעמד זה נכחו: ראש צוות החקירה ניצב דודי מנצור, ותת-ניצב חיים איפרגן. חקירתו החלה בשעה 20:30 והסתיימה ב-23:15. אשכנזי נשאל שוב ושוב על המידע שהיה בידיו על המסמך ותוכנו. אשכנזי דחה את החשדות נגדו, לרבות שאלות שעלו - האם סייע לגורם מסוים "לבשל" את תוכנו של המסמך, שנועד לפגוע בשר הביטחון אהוד ברק וברמטכ"ל המיועד יואב גלנט. במעמד זה גילה אשכנזי לחוקרים כי הוא שוחח בנושא זה עם סגלוביץ' ועם דודי כהן בפגישה שקיימו עימו, שלא במסגרת החקירה (הפגישה התקיימה ככל הידוע ביום 26.08.10, יומיים לפני חקירת אשכנזי), והכחיש בפניהם את הטענות נגדו. אשכנזי גילה להם, כאמור, בטעות ו/או בתום לב:


  • אפילו דיברתי עם דודי עם דודי ועם סגלוביץ'. הם באו אלי להודיע לי פחות או יותר מה הממצאים שלכם...".


  • ראו מסמך א' - תמליל מההקלטה הנחשפת רק עתה.

ה) הנה-כי-כן: הרמטכ"ל אשכנזי העיד על-כך שקיבל דיווח/עידכון מסגלוביץ' ומכהן, בכירי המשטרה אז, על הממצאים שכבר התגלו בפניהם ועל החשדות נגד אשכנזי עצמו. מעדותו עולה מפורשות: השניים הכינו את אשכנזי לקראת חקירתו-עדותו, ועשו זאת למטרה אחת: לסכל חקירת האמת, למנוע "נפילתו" של ידידם ולחבל במיצוי הדין נגדו. השאלה האם הפגישה התקיימה בנוכחות כל השלושה (אשכנזי-סגלוביץ'-כהן), או שכל אחד מהם נפגש עם אשכנזי בנפרד, עדיין לוטה בערפל.

ו) דבר הפגישה שהתקיימה בין סגלוביץ'-כהן לבין אשכנזי, כפי שהודעה בחקירה מפיו ובעדותו של אשכנזי, לא נרשם בפרוטוקול החקירה. ואם נרשם, הרי שפרט מפליל זה הושמט מהפרוטוקול. לראיה: הפרוטוקול המקורי (להבדיל מהפרוטוקול המתומלל מתוך הקלטת החקירה-העדות, שלא ניתן לשנותו אלא בחבלה מכוונת) אינו כולל שום אזכור של דבר הפגישה עליה דיווח אשכנזי לחוקרים.

  • ראו מסמך ב' - התמליל המקורי שאינו כולל את הדיווח של אשכנזי על פגישתו עם סגלוביץ' ודודי כהן.

ז) צוות החקירה נדהם מהמידע שהובא בפניו על השיחות שקיימו סגלוביץ' וכהן עם אשכנזי, מאחורי גבם של החוקרים. ולא בכדי:

  • סגלוביץ' וכהן לא דיווחו רשמית על הפגישה עם אשכנזי;
  • סגלוביץ' וכהן לא רשמו זכרון דברים, כמתחייב בנסיבות אלה;
  • בלשכתו של הרמטכ"ל אשכנזי מחקו מיומנו את עצם קיום הפגישה הנ"ל. המחיקה בוצעה על-ידי עוזרו, ארז וינר.

המידע הנחשף כאן ב-News1 מלמד על שיבוש והדחה בחקירה פעילה. לא על-ידי חוקר זוטר, ולא על-ידי עורך דין בעייתי, אלא על-ידי שניים מהבכירים ביותר מקרב גורמי אכיפת החוק. על-אף זאת, ולמרות החשיפה ב-News1, קטנים הסיכויים שגורמי אכיפת החוק (המפכ"ל הנוכחי רוני אלשיך? פרקליט המדינה שי ניצן?) יבצעו את מלאכתם כמתחייב מהחוק. נזכור נא: רבים מהם רוקדים יחד הורה ומחזיקים זה את זה במקום רגיש.

פערים בין המסמכים

נעיר כאן: קיימים פערים משמעותיים בין שני המסמכים - בין תמליל ההקלטה לבין הפרוטוקול שנרשם על-ידי החוקר. שכן, דבריו של אשכנזי לא נרשמו בפרוטוקול החקירה באופן מדויק. מאידך-גיסא, דבריו של אשכנזי על אודות פגישות-השיבוש לא נרשמו בכוונה תחילה. לא פעם אחת, אלא מספיק פעמים. לראיה: לקראת סוף עדותו נזכר שוב עניין הפגישה:


למרות זאת, כאמור, גם איזכור זה - שאמור היה להקפיץ את היועץ המשפטי לממשלה ואת פרקליט המדינה, וכמובן את הפרקליטים המלווים - לא נרשם בפרוטוקול המקורי שתיעד את החקירה ושעליו הוחתם אשכנזי, ולא בכדי. נעשה מאמץ מצד החוקר להסתיר עובדות אלה, כדי לחפות על סגלוביץ' ועל דודי כהן - שמא תידרש חקירה נגדם בחשד לשיבוש הליכי חקירה ומשפט.

ניצן. שיבש חקירות [יונתן זינדל/פלאש 90]

מי יורה על חקירה


המידע שהובא לעיל, המעיד על עבירות חמורות שבוצעו במהלך החקירה הרגישה, מחייב פתיחת חקירה נגד סגלוביץ' ונגד דודי כהן, בחשד לשיבוש הליכי חקירה, מתוך מניעים אישיים, זרים ופליליים. המידע הנ"ל מחייב חקירה נגד אישים נוספים שנטלו חלק בשיבוש ובסיכול חקר האמת.

אלא שאנו מצויים בבעיה: היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שנחקר שלא בצדק וטוהר לחלוטין בפרשת הרפז, לא יוכל לעסוק בפרשה זו; על פרקליט המדינה שי ניצן, שצבר רקורד מושחת ופלילי בשיבוש בדיקות-חקירות אחרות, לא ניתן לסמוך שיפעל לחקר האמת.

https://www.youtube.com/watch?v=j-khhOZuzTQ


מסמך א' - המסמך המפליל: תמליל ההקלטה - גבי אשכנזי הודה בטעות על דבר ההדלפה שקיבל מסגלוביץ' ומדודי כהן
מסמך ב' - תיעוד מקורי של עדות גבי אשכנזי (ממנה הושמט המידע המפליל על הפגישה שקיימו עימו סגלוביץ' ודודי כהן)
תאריך:  14/06/2016   |   עודכן:  15/06/2016
יואב יצחק

מועדון הבלוגרים עוקבים: 1638לקבלת רשימות יואב יצחק לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן


פורומים News1
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
סגלוביץ' ודודי כהן הדליפו לאשכנזי ממצאי חקירה לסכל הפללתו בעדותו
הודעות  [ 42 ] מוצגות  [ 42 ]  תפוס כינוי יחודי      לכל ההודעות         כתוב הודעה 
כותרת ההודעה שם הכותב שעה    תאריך
1
חתול רחוב
14/06/16 10:39
 
יואב יצחק שותק ?
14/06/16 14:58
2
א. וינשטיין
14/06/16 10:46
 
מקס הזועם
14/06/16 13:40
3
אורי יהודאי
14/06/16 10:47
 
סתם אחד
14/06/16 14:42
4
קצינת השלישות
14/06/16 11:01
5
מתתיהו (מתי) דוד
14/06/16 11:09
6
מר אתיקה
14/06/16 11:10
7
לא מושחת
14/06/16 12:00
8
עבריינים ולפיד
14/06/16 12:08
9
שחיתות בצמרת
14/06/16 12:13
10
פועה
14/06/16 12:42
11
7 שחור
14/06/16 12:49
12
gidoen111
14/06/16 13:14
 
מוטי הקרייתי
14/06/16 14:47
13
מוטי הקרייתי
14/06/16 13:37
14
א.ל. רמת-גן
14/06/16 13:46
15
פועה
14/06/16 13:50
16
עו"ד פכטר אברהם
14/06/16 14:40
17
משה פרץ
14/06/16 14:41
18
צרעה
14/06/16 15:10
19
צרעה
14/06/16 15:32
20
חשיפה עד הסוף.
14/06/16 15:59
21
יושר
14/06/16 16:11
22
7-7-7.
14/06/16 17:24
23
ו-
14/06/16 17:54
24
אורי פ
14/06/16 18:12
25
שבץ חלובה
14/06/16 19:32
26
הגלשנית
14/06/16 19:58
27
דנידין י.
14/06/16 20:06
28
חייב שינוי
14/06/16 20:13
29
בורק
14/06/16 20:56
30
קורןנאוה טבריה
14/06/16 20:58
31
משבש חקירות מתמיד
14/06/16 21:12
32
משפטן
14/06/16 21:18
33
שדג
14/06/16 21:39
34
פסח
14/06/16 22:06
35
יוד יוד
15/06/16 10:56
36
כוכי
9/08/17 09:07
37
7_7_7.
8/03/19 12:48
38
שמעון אמסלם
9/03/19 11:10
פורום: סדום ועמורה כתוב הודעה
+
שבץ חלובה
31/03/19 16:39
+
אלי 3454
8/06/18 01:10
 
תושב סדום ועמורה
17/08/18 08:30
 
עזרא מנצור
14/09/18 09:26
 
גנבים
14/02/19 21:39
+
רון5
14/02/19 11:38
+
חרא אתר
23/12/18 11:44
 
מיכאל מירב
3/01/19 20:28
 
משפטני
11/02/19 06:50
+
יעקב מ
25/11/18 09:26
+
פושעים
8/08/18 00:02

תגובות בפייסבוק


התפתחויות נוספות סדום ועמורה
טורו של גיא רולניק, ב"דה מרקר" (מקבוצת הארץ) מתמקד בהלכי הרוח ובמגמות העומדות ‏מאחורי הפרשיות האחרונות שנחשפו - הפרשיות של בנימין נתניהו, שמכור ל"שוגר-דדיס" מחד-גיסא, ומאידך - ‏התספורות ו"הסדרי החובות" לטייקונים
11/06/2016  |  ענבל בר-און  |  מיוחדים ברשת
את הטור שלו פותח דן מרגלית במצב המדיני, תוך שהוא מחלק עצות לכולם: לשיטתו, את המחבלים היה ‏צריך להרוג, לא בסגנון אלאור אזריה, אלא תוך כדי פעולה; חופש הביטוי הוא נחמד, אבל צילום של ‏ישראלים נמלטים מזירת הפיגוע, פוגע במורל,‏‎ ‎‏ וגורם לפלשתינים לחלק עוד סוכריות ולירות עוד יריות ‏באוויר; בכדי שלא תיכפה עלינו יוזמה מבחוץ, על ביבי (בנימין נתניהו) ליזום יוזמה משלו, ולצורך כך הוא ‏צריך להעיף את נפתלי בנט מן הממשלה, לטובת בוז'י (יצחק הרצוג). רק יוזמה ישראלית תסכל יוזמה ‏בינלאומית.‏
10/06/2016  |  ענבל בר-און  |  מיוחדים ברשת
את הטור שלה פותחת סימה קדמון בשמחה לאיד לליברמן: "אמרת שהפתיל שלך התארך?" היא סונטת בו ‏‏(לא בדיוק במילים אלו), "נו, כעת שעת המבחן. איסמעיל הנייה מחכה לך". היא מסכמת במסקנה שמאלנית ‏טיפוסית, שאם רק נפסיק את הכיבוש לא יהיו פיגועים. כאילו דה, הכי שכחת את חברון 1929, גברת. ‏
10/06/2016  |  ענבל בר-און  |  מיוחדים ברשת
גבר המצוי בסכסוך גירושין עם רעייתו, הגיש תלונה אל היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בדרישה לפתוח בחקירה נגד שופט בית המשפט השלום בתל אביב, עזריה אלקלעי. החשד שהעלה כלפיו: השופט ניהל מערכת יחסים רומנטית עם האישה, התערב באופן בוטה בסכסוך גירושין ושיבש הליכי חקירה ומשפט וכל זאת תוך ניצול מעמדו לרעה.
08/06/2016  |  יואב יצחק  |  חדשות
יחידה להב 433 של המשטרה חוקרת חשד למעשי שחיתות בהם מעורבים חבר במועצת עיריית ראשון לציון וגורמים ברבנות הראשית לישראל.
06/06/2016  |  איתמר לוין  |  חדשות

פורומים
ממשל
משפט
סדום ועמורה
סקופים
פלילים
פרשת הרפז
כתבות מקודמות
אורן ברנע
5 הטרנדים החמים לעיצוב המטבח בחורף
כתיבת המומחים
חשיבות הפרופיל הצבאי: כיצד תוכלו לערער?
ביטוח ופיננסים
אלבר רכב
אקסלנס ייעוץ משכנתאות
בי פטנט פתרונות מיוחדים
קלאב הוטל
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1 |   |  עריסת תינוק ניידת |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר |  NEWS1 |  חדשות |  אקטואליה |  תחקירים |  משפט |  כלכלה |  בריאות |  פנאי |  ספורט |  הייטק |  תיירות |  אנשים |  נדל"ן |  ביטוח |  פרסום |  רכב |  דת  |  מסורת |  תרבות |  צרכנות |  אוכל |  אינטרנט |  מחשבים |  חינוך |  מגזין |  הודעות לעיתונות |  חדשות ברשת |  בלוגרים ברשת |  הודעות ברשת |  מועדון + |  אישים |  פירמות |  מגשרים |  מוסדות |  אתרים |  עורכי דין |  רואי חשבון |  כסף |  יועצים |  אדריכלים |  שמאים |  רופאים |  שופטים |  זירת המומחים |  חדשות |  סדרות |  ספורט