News1 גאים להציג
מבקרים ייחודיים (Unique Visitors):
אתר - 128,347  סלולר - 433,816
   |   15:07:40
דלג
  שרון נריה בר-און  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
הייבוב: 7 טיפים ידידותיים למנהלי משאבי אנוש בתקופת מיתון
קבוצת ירדן
קידום אתרים בגוגל
מראה שעל הקיר, מי המועמד הטוב בעיר?
נכון לזמן כתיבת שורות אלו, מתוך שלל המועמדים הרואים עצמם ראויים לראשות הממשלה, ישנם שני מועמדים בעלי סיכויים קצת יותר גדולים ביחס לאחרים. על קו הזינוק ניצבים שכם אל שכם, תוך שמירת מרחק נגיעה, רה"מ מר בנימין נתניהו והטוענת לכתר, שלי יחימוביץ'. פיענוח מפת האדם של הנ"ל, תסייע לנו להעריך את מה שתחשוף בפנינו הקלפי למחרת ה-22 בינואר
31/10/2012  |   שרון נריה בר-און   |   כתבות   |   בחירות 2013   |   תגובות
שלי יחימוביץ', בנימין נתניהו. תקופת בחירות [צילום: פלאש 90]

▪  ▪  ▪
מפת האדם מחברת שתי מפות. המפה הראשונה הינה מפת עץ החיים והשנייה מפת תקופות החיים. את הנתונים למפות נשיג באמצעות שמו של בעל המפה, תאריך לידתו והמזל האסטרולוגי שלו. המפות חושפות בפנינו את שני צדי המטבע, המודע והתת מודע. את החלק המודע אנו ממשילים למלך, שאחראי לזהות ולמהות של האישיות. את החלק הנסתר אנו מחלקים לאביר, שמסביר לנו את השאיפות והיעוד של אותה אישיות והשר מצביע על הדרכים להשגת המטרות והיעדים במהלך החיים. המידע אודות האביר והשר מקורו במזל האסטרולוגי והשם הפרטי בהתאמה

הראש בראש
עץ החיים של נתניהו [צילום: שרון נריה בר-און]

כמתבקש, נתחיל עם המפה של כבוד ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו. תאריך לידתו עומד על יום שישי, כ"ח בתשרי שנת תש"י, 21 לאוקטובר 1949. פרשת בראשית.

המלך של ה"מלך" הנו מספר 9, השייך לספירת תפארת, מזל טלה וקלף הנזיר בטארולוגיה. מכאן אנו למדים כי ייעודו אכן למלוך, להעניק ללא גבולות ולהטיב עם נתיניו. הוא ניחן באופקים רחבים, חכמה, יכולת "לברוא מציאות", בעל ראיה לטווח רחוק ויכולת למשוך אחריו את העם. לפנינו מלך רב כישורים בעל יכולת להוביל מהלכים מהתחלה ועד הסוף, בעל אמונה בכוחו ובדרכו, בעל דרגה רוחנית גבוה ביותר.

האביר של ממלכת נתניהו, אשר מתבסס על המזל האסטרולוגי, הוא מאזניים. האביר בנימין דואג וקשוב לכל המשפחה. הוא מפגין מעורבות חברתית, קשור לבית ומעניק לילדיו הכול. צדק, איזון והרמוניה נמצאים בראש מעיניו. הוא שואף ליציבות תוך דאגה לזולת והקרנת חום ואהבה לסביבה.

לסיום המיפוי, נותר כבוד השר. במקרה הנדון, בהתבסס על שמו, מדובר שוב בספרה 9, בדומה למלך. מכאן שייעודו של המלך מקבל "רוח גבית" באמצעות הדרך שמתווה עבורו השר. המפה מעניקה לנו רמיזה להצלחתו של המלך להגיע למלוכה בצורה מעוררת הערצה.

המלוכה בראי פרשת השבוע

מכוון שהכול מתחיל ונגמר בתורה, הרי שקישור פרשת השבוע בהתאם לתאריך הלידה של האישיות שבנדון מעניקה נפח נוסף לפיענוח ולמיפוי.
אצל מר נתניהו, זאת פרשת בראשית עליה ששית בראשית ד' כ"ג – בראשית ה' כ"ד. הפרשה האמורה מספרת את יסודה של שושלת האדם. בהקשר של המפה לעיל, ישנם מספר פסוקים שמתקשרים לפיענוחים:

כה "וַיֵּדַע אָדָם עוֹד אֶת-אִשְׁתּוֹ וַתֵּלֶד בֵּן וַתִּקְרָא אֶת-שְׁמוֹ שֵׁת כִּי שָׁת-לִי אֱלֹהִים זֶרַע אַחֵר תַּחַת הֶבֶל כִּי הֲרָגוֹ קָיִן. כו וּלְשֵׁת גַּם-הוּא יֻלַּד-בֵּן וַיִּקְרָא אֶת-שְׁמוֹ אֱנוֹשׁ אָז הוּחַל לִקְרֹא בְּשֵׁם יְהוָה. א זֶה סֵפֶר תּוֹלְדֹת אָדָם בְּיוֹם בְּרֹא אֱלֹהִים אָדָם בִּדְמוּת אֱלֹהִים עָשָׂה אֹתוֹ. ב זָכָר וּנְקֵבָה בְּרָאָם וַיְבָרֶךְ אֹתָם וַיִּקְרָא אֶת-שְׁמָם אָדָם בְּיוֹם הִבָּרְאָם. ג וַיְחִי אָדָם שְׁלֹשִׁים וּמְאַת. כד וַיִּתְהַלֵּךְ חֲנוֹךְ אֶת-הָאֱלֹהִים וְאֵינֶנּוּ כִּי-לָקַח אֹתוֹ אֱלֹהִים".

זֶה סֵפֶר תּוֹלְדֹת אָדָם – מאז שהיה ילד היה כבר "אדם". אדם=מאז שהיה ילד היה כבר חכם, היה בעל כושר רטורי חזק. המילה אדם מופיעה בעלייה 7 פעמים, טומנת בחובה את הסוד כי כושרו הרטורי הוא מושלם. הגימטריה של המילה אדם = 9, מרמזת על מספר הייעוד שלו, בספירת התפארת (המלך שלו) ועל מספר שמו הפרטי, ספירת בינה (השר שלו).

זֶה סֵפֶר תּוֹלְדֹת אָדָם – הוא מצא חן גם בעיני גברים וגם בעיני נשים.

וַיְבָרֶךְ אֹתָם – מצליח בעשייתו

וַיִּקְרָא אֶת-שְׁמָם אָדָם בְּיוֹם הִבָּרְאָם – מילדותו נחשב כעילוי, הסכום הגימטרי של פסוק זה = 9, מרמז על מספר הייעוד, ספירת התפארת ומספר השם הפרטי, ספירת בינה שלו.

וַיִּתְהַלֵּךְ חֲנוֹךְ אֶת-הָאֱלֹהִים – אדם מאד יקר בקירבתו, המשפיע עליו מאד. לכשימות, יתאבל עליו זמן רב (רמז לאביו פרופסור בן-ציון נתניהו). הגימטריה של שם אביו בן-ציון נתניהו = 9, כמספר הייעוד (ספירת תפארת) ומספר השם הפרטי (ספירת בינה) של בנימין נתניהו, מרמזת לנו על קשר חזק מאד בין האב ז"ל לבין הבן.

הקורלציה שמתקבלת בין המפה לבין הפרשה משקפת נאמנה את דמותו של בנימין נתניהו ואת התנהלותו הציבורית. ניתן לומר כי ללא כל ספק ניצב לפנינו אדם ששפר עליו גורלו והוא השכיל למצוא את השביל שלהצלחה מוביל. שימוש מושכל וחכם בכלי העבודה הטבעיים שלו מעצימים את כוחו ומסייעים להצלחתו.

המלכה הטוענת לכתר
עץ החיים של יחימוביץ' [צילום: שרון נריה בר-און]

כמו לכל מלך, גם במקרה שלנו יש עוד טוענים למלוכה. במקרה שלנו, זאת הגברת יחימוביץ'.

יו"ר מפלגת העבודה, שלי רחל יחימוביץ' ילידת 28 במרץ 1960, יום שני כ"ט באדר התש"כ פרשת ויקרא.

המלך של הטוענת לכתר, הספרה 2, שייכת לספירת תפארת, מזל סרטן מבחינה אסטרולוגית, קלף הכוהנת הגדולה בטארולוגיה. כמתבקש מבת מזל סרטן, היא ניחנה בדמות אימהית שמקרינה על אישיותה וזהותה. לפנינו מלכה בעלת חוש אינטואיציה, רגישה ובעלת זיקה לזוגיות.

האביר של המלכה שואב את כוחו ממזל טלה. הייעוד של המלכה מצביעה על שאיפה להיות מורה אוניברסאלי, להעניק ככל שרק ניתן ועל יכולת למגנט את שאר חברי ה"עדר". לפנינו אביר אמיץ, נחוש ובעל נכונות ליטול סיכונים על-מנת להגשים את מטרותיו. הוא רואה הכול מנקודת מבט מערכתית ובעל יכולת הסתגלות מהירה.
השר של המתחרה, הנגזר משמה הפרטי נותן לנו את מספר 2. גם במקרה זה, נוצרת קורלציה מעניינת עם המלך ובכך נוצרת הרמוניה בממלכה שמובילה להצלחה והעפלה אל עבר הפסגה.

המלכה בראי הפרשה

פרשת השבוע של שלי יחימוביץ' היא ויקרא, עליה שנייה, ויקרא א' י"ד – ויקרא ב' ה':

א א וְנֶפֶשׁ כִּי-תַקְרִיב קָרְבַּן מִנְחָה לַיהוָה סֹלֶת יִהְיֶה קָרְבָּנוֹ וְיָצַק עָלֶיהָ שֶׁמֶן וְנָתַן עָלֶיהָ לְבֹנָה. ב וֶהֱבִיאָהּ אֶל-בְּנֵי אַהֲרֹן הַכֹּהֲנִים וְקָמַץ מִשָּׁם מְלֹא קֻמְצוֹ מִסָּלְתָּהּ וּמִשַּׁמְנָהּ עַל כָּל-לְבֹנָתָהּ וְהִקְטִיר הַכֹּהֵן אֶת-אַזְכָּרָתָהּ הַמִּזְבֵּחָה אִשֵּׁה רֵיחַ נִיחֹחַ לַיהוָה. ג וְהַנּוֹתֶרֶת מִן-הַמִּנְחָה לְאַהֲרֹן וּלְבָנָיו קֹדֶשׁ קָדָשִׁים מֵאִשֵּׁי יְהוָה. (ס) ד וְכִי תַקְרִב קָרְבַּן מִנְחָה מַאֲפֵה תַנּוּר סֹלֶת חַלּוֹת מַצֹּת בְּלוּלֹת בַּשֶּׁמֶן וּרְקִיקֵי מַצּוֹת מְשֻׁחִים בַּשָּׁמֶן.

הפרשה מלמדת אותנו כי ההודאה שלנו באשמה והבאת הקורבן ראויה לשבח. יתרה מכך, ההודאה הכנה והאמתית מרפאת ומשחררת מכבלי האגו. אנחנו רוצים להיות אנשי אמת וככאלה חשוב שנכיר את חולשותינו ולא נברח מהן.

קָרְבַּן = 1, המילה "קורבן" בא מהשורש של "קירבה" (קירבה אל הבורא), וע"י פעולת הקורבנות אותו אדם למעשה נדרש היה להקריב לא רק בהמה מוחשית, אלא גם אופן סמלי את הנפש הבהמית שקיימת בתוכו (כל אותן התכונות ה"בהמיות" כדוגמת כעס, גאווה, קינאה ואנוכיות). זהו מספר ספירת כתר, ספירת המחשבות שלה.

נכונותה של שלי יחימוביץ' להודות במגרעותיה, למשל בתחום הביטחוני-מדיני, אכן מעניקים לה לא מעט נקודות זכות בקרב תומכיה שרואים בהתנהלות זו מסר של יושרה ואמינות.

מאחורי הפרגוד, לפני הקלפי

ה"מלך" של בנימין נהנה מיעוד למלוכה מבטן ומלידה. נתיניו רואים בו מנהיג טבעי ולכן נוטים "לציית" ולקבל את מלכותו.

מנגד, יכולת החשיבה שלו(ספירת כתר) גמישה למדי וניתנת לשינויים, עובדה שפוגעת ביציבותו ובהפגנת אסרטיביות ונחישות. בנוסף, ספירת מלכות שקשורה לתדמיתו הציבורית, מקשה עליו להשיג את מטרותיו. בהקשר הזה, ניתן לראות זאת בהשפעת הקולות העולים מקרב המתנגדים לו על אופן התנהלותו.

הטוענת לכתר מצדה, נהנית מייעוד חברתי מובהק. הן ספירת תפארת והן ספירת בינה מיעדים לה שיתופי פעולה עמוקים. בכך היא נהנית מיתרון יחסי שבא לידי ביטוי באופן שבו היא מקדמת את עצמה מחד ונתפסת ע"י הציבור מנגד כמנהיגה חברתית מובהקת.

המגרעות שלה כפי שהן באות לידי ביטוי במפה נובעות מעצם העובדה שההובלה בפסגה נמצאת רק במישור המשני. ישנו קושי מסוים לסחוף את ההמונים אחריה. כמו המפה שמספרת לנו כי היא מתקשה לאמץ שינויים, נתון שמהווה מגרעה עבור פוליטיקאי.

נקודת אור משותפת לשני המתמודדים המכובדים הנה קשר למפת מדינת ישראל, עובדה שמצביעה על הפוטנציאל הרב הגלום בשיתוף פעולה בין השניים.

האביר של בנימין נתניהו נהנה מנתונים מרשימים למדי שמאפשרים לו למלוך, אך קושי בקבלת החלטות מביא אותו להקיף עצמו במעגלים של יועצים.

האביר של ח"כ יחימוביץ' מעניק לה גיבוי ותמיכה בכל דרך בה היא חפצה.

בגזרת השרים, נתניהו הוא זה שנהנה מרוח גבית להנהגה והובלה, בעוד יחימוביץ סובלת מקושי מסוים להוביל ממשלה אך זוכה לעדנה בתחום שיתופי הפעולה.

על החיים ועל המצביעים

מפות תקופות החיים של השניים זהות לחלוטין, מכאן שתאריך הבחירות, שנקבע ל-22 בינואר 2013, משרת את שניהם במידה שווה.
שניהם נמצאים בשנה אישית 9, המהווה אפשרות לתהפוכות והתחלות חדשות. למשל, סיום כהונת הכנסת הנוכחית הקמת הממשלה החדשה. בנוסף, יום הבחירות עצמו הוא יום אישי 5 ומתאים לתקשורת טובה בניהם ובין קהל הבוחרים. שיתוף הפעולה בין השניים, אף שכרגע איננו עומד על הפרק, טומן בחובו פוטנציאל רב.

יום הבוחר

יום הבחירות הקוסמונומרולוגי (צמצום תאריך יום הבחירות למספר בן סיפרה אחת, מגלה לנו את האנרגיה המסתתרת מאחורי התאריך) מאפשר לנו לחזות שהממשלה תקום תוך מאבקי כוחות, הצפת התקשורת במידע מצד אחד ודיס אינפורמציה (ספינים) מצד שני. אבל זה ממילא צפוי. אבל התאריך של ה-22.01.2013 מעניק לנו הצצה לגורלה של הממשלה החדשה.

ע"פ מפת תאריך יום הבחירות, גם ממשלה זו לא תזכה לסיים כראוי את כהונתה. ישנן 2 נקודות סיום לקדנציה הבאה: נקודה ראשית בחודש 12/2015 שרומזת על סיכוי של 80% לפרוק הממשלה. משבר נוסף במידה והראשון יגמר בשלום, צפוי ב-11/2016.

שלושת החודשים הנותרים מהווים צומת חשוב במסלולי החיים של שני המנהיגים. ביום שאחרי, יפרסו מחדש הקלפים. כפי שרומז לנו תאריך פתיחת הקלפיות, הכול צפוי והרשות נתונה בידיהם של שני הטוענים לכס המלוכה.

תאריך:  31/10/2012   |   עודכן:  31/10/2012
שרון נריה בר-און
משובי News1 ממשלת ישראל ה-36 / ציוני השרים והסגנים   /   להצבעה לחץ כאן

מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
מראה שעל הקיר, מי המועמד הטוב בעיר?
תגובות  [ 3 ] מוצגות  [ 3 ]  תפוס כינוי יחודי      לכל התגובות         כתוב תגובה 
כותרת ההודעה שם הכותב שעה    תאריך
1
ביבי מלך ישראל
31/10/12 12:07
2
מי האידיוט שרשם?
1/11/12 19:19
3
דן ה
1/11/12 22:36
פורום: בחירות 2013 כתוב הודעה
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
שטיפת המוח התחילה כבר מהבוקר. מי שלא רצה את חיים כהן ומיכל אנסקי מזייפים אורגזמות בלילה קיבל אותם משחקים בדובי גילהר וירדנה ארזי כמנחי תוכנית הבוקר. בערב, לפני שהתחיל רצף מהדורות האקטואליה המעיק, אפשר היה לראות שוב את כהן ואת אנסקי. הפעם שני האנשים החרוצים האלה הסבירו, בלי להתבלבל כלל, עד כמה מאסטר שף הופכת את העולם למקום טוב יותר. במקרה, זו גם התוכנית שמשלמת את המשכורת שלהם. אבל, אתיקה לריאליטי היא כמו נוטלה לשווארמה, יש דברים שפשוט לא יכולים ללכת ביחד. כיוון שאבי ניר הבטיח בראיון למוסף גלריה של סוף שבוע האחרון, שמעכשיו קשת מפיקה הרבה דרמה, נוקטת הזכיינית בצעד המתבקש ומשבצת בלוח המשדרים פעמיים בשבוע שעה ושלושת רבעי ברוטו של דרמה מתוזמרת היטב. הקרדיט כולו להפקה של "מאסטר שף", שאולי יש לשנות את שמה ל"מאסטר קסטינג".
31/10/2012  |  זיו יצחקי  |   כתבות
אף שהבחירות לנשיאות ארה"ב הן מעל לכל עניינם הפנימי של האמריקנים - יש בכל זאת אישים ישראלים רמי-מעלה, בעלי תפקידים ציבוריים רגישים, הרואים מקום וצורך להתערב בהן דווקא בגלוי. בעוד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מתייצב לצידו של המועמד הרפובליקני, מיט רומני - סבור מי שהיה ראש "המוסד", אפרים הלוי, שצריך לתמוך דווקא בברק אובמה, הנשיא המכהן מטעם הדמוקרטים.
31/10/2012  |  ראובן לייב  |   כתבות
לאחר האביב הערבי, מוצאת ישראל את עצמה מוקפת במדינות ערביות עוינות, שחלקן קוראות להשמיד אותה. כך מתריע שלום כהן, שהיה שגריר ישראל במצרים בשנים 2010-2005 במאמר המתפרסם בגיליון החדש של The Israel Journal of Foreign Affairs, בהוצאת המועצה הישראלית ליחסי חוץ ובשיתוף הקונגרס היהודי העולמי.
31/10/2012  |  איתמר לוין  |   כתבות
הצפי בארה"ב הוא שאם אובמה ייבחר בשנית הוא ימשיך בתוכניות ההבראה הכלכליות הנוכחיות שלו. תוכניות אלה נועדו לעזור לבעלי בתים הנמצאים בקשיים פיננסים להמשיך לגור בבתיהם. הדבר נעשה באמצעות סיוע ממשלתי בצורת מיחזורי משכנתאות והלוואות בתנאים נוחים יותר מההלוואה הקיימת. לעומת זאת, מיט רומני מאמין בהתערבות ממשלתית מועטה ככל האפשר. לכן, רומני שואף לאפשר לחברות פרטיות להציע פתרונות מימוניים לבעיית אי-עמידה בתשלומי המשכנתאות ובכך לאפשר לחברות ובנקים קטנים להתחרות ביניהם בתחום. כניסת המגזר הפרטי לתחום המימון צפויה לייעל תהליכים מחד, ולאפשר יצירת מקומות עבודה נוספים מאידך.
30/10/2012  |  רואי קלנר  |   כתבות
יום המודעות הבינלאומי לדיכאון וחרדה, מתקיים בכל שנה בראשית חודש נובמבר ומוקדש להגברת המודעות לתופעת הדיכאון המהווה את המחלה הנפשית הנפוצה ביותר בעולם.
30/10/2012  |  נאוה עינבר  |   כתבות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
אלי אלון
אלי אלון
לפני 4 שנים ב-19 ביולי 2018 הלך לעולמו הקריין ואיש הרדיו עמיקם גורביץ', מדור הנפילים של התקשורת הישראלית, שנודע במשך עשרות שנים בקריאתו את ה"יזכור" ופסוקי התנ"ך בטקס הדלקת המשואות ...
יהודה קונפורטס
יהודה קונפורטס
בנט קבע יעד שלפיו חלקם של עובדי ההיי-טק בכלל המשק יעמוד על 15% עד 2026, ולפיד הרחיב והעמיד את המטרה על מיליון עובדים בענף    מחקר חדש מערער על כך וטוען שהמיקוד צריך להיות בחינוך
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1 |   |  עריסת תינוק ניידת |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר |  NEWS1 |  חדשות |  אקטואליה |  תחקירים |  משפט |  כלכלה |  בריאות |  פנאי |  ספורט |  הייטק |  תיירות |  אנשים |  נדל"ן |  ביטוח |  פרסום |  רכב |  דת  |  מסורת |  תרבות |  צרכנות |  אוכל |  אינטרנט |  מחשבים |  חינוך |  מגזין |  הודעות לעיתונות |  חדשות ברשת |  בלוגרים ברשת |  הודעות ברשת |  מועדון + |  אישים |  פירמות |  מגשרים |  מוסדות |  אתרים |  עורכי דין |  רואי חשבון |  כסף |  יועצים |  אדריכלים |  שמאים |  רופאים |  שופטים |  זירת המומחים | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il