|   15:07:40
דלג
  שמחה סיאני  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
תכשיטים לקחת לחופשה בחו״ל בחג הפסח
קבוצת ירדן
החברה המצויינת למוצרי CBD כבר בישראל
שירה ומשה, הוריו של ענר עם המנצח עמוס טלמון [צילום: לאה אינגבר]

לזכרו של גיבור ישראל

קונצרט מאוד מיוחד התקיים לזכרו של גיבור ישראל ענר אליקים שפירא הי"ד, שהציל שמונה חוגגים בחגיגה ב"רעים" ב-7.10.2023, תוך שהוא משליך חזרה רימונים שהושלכו לתוך המיגונית שהוא וחיילים נוספים תפסו בה מחסה, עד שהרימון האחרון הכריע אותו
29/03/2024  |   שמחה סיאני   |   יומני בלוגרים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות
זמר הבריטון מיכאל דיאקוב [צילום: לאה אינגבר]

אני אוהבת ללכת לקונצרטים ולא תאמינו, אני אוהבת דווקא לשבת בשורה הראשונה! חברתי, לאה אינגבר, טוענת כנגדי, שאני מחמיצה המון כשאני יושבת כה קרוב, כי איני רואה את כל התזמורת בשלמותה. ואני, מתעקשת לשבת שם, כי אני יכולה להושיט רגליי לכל אורכן, לראות את הסולנים מנגנים כאילו עבורי, להביט בהם מקרוב ולראות את כל העוויות שהם עושים כשהם מגיעים לקטע קשה. אני גם רואה את המבטים בינם לבין המנצח, המאותת במבט עין קצר מתי להשתלב בנגינתם עם חברי התזמורת. בקיצור, תענוג אמיתי!

הפעם הלכנו לקונצרט מ א ד מיוחד, שהתקיים לזכרו של גיבור ישראל ענר אליקים שפירא הי"ד, שהציל שמונה חוגגים בחגיגה ב"רעים" ב-7.10.2023, תוך שהוא משליך חזרה רימונים שהושלכו לתוך המיגונית שהוא וחיילים נוספים תפסו בה מחסה, עד שהרימון האחרון הכריע אותו. שמו של הגיבור הצעיר והאמיץ הזה בן ה-22 היה ידוע לכל ותמונתו פורסמה בכל כלי התקשורת, החל מהעיתונים, הרדיו וכלה בטלוויזיה. סיפרו שהיה בדרגת סמ"ר ולוחם בסיירת עורב נח"ל.

המאסטרו עמוס טלמון, שניצח אותו ערב על התזמורת הסימפונית ירושלים, סיפר לנו עליו: "ענר שפירא היה מוזיקאי ומלחין ואנו גאים לבצע יצירה שכתב והגה. היצירה מוקדשת לירושלים תחת הכותרת 'ג'רוז'. יהיו נוכחים איתנו בביצוע היצירה גם הוריו של ענר". ואכן, נרגשים עלו הוריו על הבמה, חיבקו בחום את המנצח. אמו של ענר הי"ד הגישה לו עציץ עם סחלב לבן יפהפה ואביו הגיש לו ציור עם דמותו של המנצח וציפור פרושת כנפיים. על התמונה היה כתוב: "למאסטרו עמוס טלמון בהוקרה ואהבה ממשפחת שפירא." למראה המחווה, עמד הקהל על רגליו נפעם ומחא כפיים בהתלהבות להוריו של ענר ולמנצח.

שמענו בקונצרט מיוחד זה, את יצירותיו של וולפגנג אמדאוס מוצרט (1791-1756): סימפוניה מספר 41 בדו מז'ור, ק' 551, יופיטר; אלגרו ויווצ'ה; אנדנטה קנטבילה; מנואט: אלגרטו: מולטו אלגרו.

לאחר מכן, שמענו יצירות של שארל גונו (1893-1818): קטעים מתוך הבלט פאוסט; מחול העבדים הנוביים; קלאופטרה והגביע המוזהב; מחול עתיק; המחול של קלאופטרה ועבדיה; מחול העלמות הטרויאניות; מחול המראה; מחול הפרינה; וסיימנו עם שמיעת יצירותיו של קאמי סן-סנס (1921-1835): בכחנליה, וכפי שכינה אותה המנצח: "היצירה הסוחפת מתוך שמשון ודלילה", אופ' 47.

המאסטרו, מנצח!

אבל, זו לא הסיבה היחידה שאני מספרת לכם על הערב המיוחד ומחמם הלב הזה, וזאת משום המנצח! עמוס טלמון הוא איש מיוחד במינו, בעל נפש חמה ולא רק כלפי חברי התזמורת והוריו של ענר היקר, אלא גם כלפי הקהל שאהב אותו ממבט ראשון! היה מקפץ לקול המנגינה תוך כדי ניצוח ונתגלה כאישיות משובבת לב.

המנצח עמוס טלמון הוא המנהל המוזיקלי של הסדרה הסימפונית הגדולה, הרצליה, שהשנה חוגגת את שנתה העשרים! ומארחת תזמורות סימפוניות הידועות כטובות בישראל דוגמת: התזמורת הסימפונית שלנו, בירושלים; התזמורת הסימפונית של ראשון לציון, שכידוע היא גם התזמורת המלווה את האופרה הישראלית, וגם מארחת את התזמורת הסימפונית חיפה.

יריעת הופעותיו של המאסטרו טלמון רחבה כים. מלבד הופעותיו הרבות בישראל הוא נודד ומופיע באולמות הכי יוקרתיים בעולם, כמו בקרנגי הול בניו-יורק, בבית האופרה הרודולפינום בפראג, בעיר האסורה בייג'ין, ברדוטה בברטיסלבה, באולם ג'וזפה ורדי במילאנו, באודיטוריום קונצ'ילציונה ברומא ובעוד מקומות על פני הגלובוס. אמרתי לכם, תקצר היריעה מלתאר את כל המגוון הרחב של התזמורות ברחבי העולם עליהן ניצח, החל מתזמורת הרדיו הצ'כית וכלה בתזמורת אמדאוס בוושינגטון די.סי.

הרפרטואר של המאסטרו כולל יצירות מתקופות שונות וקומפוזיטורים שונים כמו: סימפוניות של היידן, יצירות תזמורתיות ואופרות מאת מוצרט, פואמות מאת סקריאבין, סימפוניות של ברוקנר, אופרות של ורדי ואף יצירות ליטורגיות. המאסטרו טלמון מקרב קהלים חדשים, צעירים יותר לאולמות הקונצרטים וכולל רפרטואר שונה, דוגמת פסקולים מסרטים ותוכניות טלוויזיה שונות ואף כולל את שיריו של אלביס פרסלי, הנותנים tuch רענן ועכשווי לקונצרטים.

בריטון במלוא הטון

מיכאל דיאקוב (1967), היה הזמיר של הערב. גבר נאה בעל קול בריטון עשיר. כתבו עליו שהוא הגיע ממוסקבה, למד אצל פרופ' גריגורייב באקדמיה הרוסית הממלכתית על שם לונצרסקי, ומלמד במוסד זה משנת 2020.

למרות גילו הצעיר יחסית, גם לו יש שובל הופעות בדמות גיבורי אופרה שונים. הוא כבר הופיע כסולן בנובאיה אופרה, האופרה החדשה במוסקבה, וביצע חמישה עשר תפקידים וביניהם: התפקיד הראשי ביבגני אוניגין של צ'ייקובסקי. את תפקיד האח מליטונה בכוחו של גורל (Laforza del destino), אופרה בארבע מערכות מאת ג'וזפה ורדי, ואלפיו באבירות כפרית של מסקאני, ואפילו הופיע כגרמון בלה טרוויאטה ב-2023, והפעם באופרה שלנו בחיפה, בניצוחו של יואל לוי.

כמו-כן, הופיע הבריטון מיכאל דיאקוב כאורח בהפקות אופראיות של תיאטרון הבולשוי, הידוע כאחד מהטובים בעולם, שם ביצע את תפקיד המנדרין בטורנדוט של המלחין ג'אקומו פוצ'יני, את תפקיד מרסל בלה בוהם, גם כן של פוצ'יני, ובעוד אופרות כולל בגרמניה ובמזרח הרחוק, שם הופיע בתפקידים מגוונים. מיכאל משמש כחבר סגל של התיאטרון מאז 2014.

פגישה לא מקרית

בתום הערב, רציתי מאוד לראיין את הוריו של גיבור ישראל סמ"ר ענר אליקים שפירא הי"ד. הייתה זו משימה לא קלה, כי לאחר מחיאות הכפיים הממושכות והמתלהבות למאסטרו המצטיין, לזמר הבריטון הנפלא ולתזמורת הסימפונית הירושלמית המקצועית והמהנה, יצאו האנשים מן האולם למבואה ולא הלכו לביתם, אלא הקיפו בכמה מעגלים את הורי ענר, חיבקו ונישקו אותם באהבה ואמרו: "כמה יפה ומרגש היה הערב". הדמעות שלא יבשו המשיכו לזלוג על לחיי. כ ל כ ך התרגשתי מהסיפור של ענר, מבני המשפחה היקרים ומהקונצרט... הייתי מוצפת ברגשות!

"סבלנות", זו מילה חשובה ביותר, ותודה לאל שלעיתים נתברכתי בה כמו בפעם זו. היה כדאי לחכות בסבלנות שזוג ההורים, שירה ומשה, יתפנה מעט ויספר לי על ענר בנם, הבכור מבין שבעת ילדיהם, גיבור ישראל!

ישבתי עם שירה, אמו של ענר בפתח האולם, אישה דקת גזרה ונאה, וכך סיפרה לי: "מוזיקה הייתה אהבת חייו של בננו ומרכז חייו באקדמיה. הוא למד לנגן בפסנתר מכיתה א' עד יב'. אחר כך עשה רסיטל, היפו וראפ ואף בנה אולפן בבית, שם אחיו והוא הקליטו שירים. השבוע יצא לאור האלבום הראשון ובקרוב ציפה שיוציאו אלבום כפול. ענר היה משתף פעולה כאמור עם אחיו והיה כותב את הטקסטים ומלחינם. את הקול השני הייתה שרה תמר, בת המצווה".

פניתי לאביו של ענר ושאלתי אותו: "תספר לי בבקשה, משהו על ענר שלא קראנו בעיתונים ולא שמענו בכלי התקשורת." הוא חייך ואמר: "ענר אהב לצייר, לכתוב עשרות שירים והיה אלוף בטיפוס על קירות".

"מה? מה זאת אומרת 'אלוף בטיפוס על קירות?'" שאלתי. כי אני מכירה את המשפט הזה. כשרוצים לומר על אדם שאין לו מה לעשות, אומרים שהוא מטפס על הקירות. "לא, מה פתאום, ענר באמת היה מטפס על קירות בזריזות ובקלות ואף הרים משקולות והיה בעל גוף שרירי", השיב לי האב בחיוך נוגה והרכין את ראשו.

הבטתי בזוג המקסים הזה וחשבתי בלבי, אכן, בן שהיה גאוות הוריו. חבל דאבדין ולא משתכחין. יהי זכרו של ענר מבורך מעתה ועד עולם!

תמונה שצייר משה שפירא אביו של ענר [צילום: לאה אינגבר]
תאריך:  29/03/2024   |   עודכן:  29/03/2024
שמחה סיאני
+רופאים בעזה: המלחמה גובה מחיר כבד בקרב ילדים פלשתינים
11:23 30/03/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
בערך כתריסר מ-36 בתי החולים בעזה מתפקדים באופן חלקי בלבד. השאר נסגרו או שהם בקושי מתפקדים לאחר שנגמרו להם הדלק והתרופות, התוקפו על-ידי צה"ל או ניזוקו בלחימה  ▪  זה הותיר את בית החולים כמו חללי אל-אקצה לטפל במספר עצום של חולים עם אספקה ​​וצוות מוגבלים
רופאת הילדים טניה חאג'-חסן, בודקת ילדים פצועים עזתים בבית החולים חללי אל-אקצא [צילום: עבד אל כרים האנה/AP]
+צה"ל: הותקף מקור הירי לכיסופים - הושמדו פירים מבצעיים
09:45 30/03/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
לוחמי אוגדה 162 ממשיכים בלחימה בבית החולים שיפא, חיסלו מחבלים ואיתרו אמצעי לחימה ותשתיות טרור במקום  ▪  משרד הבריאות ברצועה: 60 פלשתינים נהרגו ביממה שחלפה
עוד 60 פלשתינים חוסלו [צילום: דובר צה"ל]
+ישראל לא ניצלה ידע עשיר ומגוון בייצור נשק של עולים מרוסיה
08:07 30/03/24  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
שיחת עומק עם יצחק חודורקובסקי, מומחה לפיתוח אמצעי לחימה ולייצור נשק, ששֵרת בברית המועצות בסיירת צנחנים מובחרת ועלה ארצה עם קריסת ברית המועצות ב-1990.

עולים מרוסיה [צילום: גילי יערי/פלאש 90]
+ממשל ביידן אישר חבילת סיוע לישראל במיליארדי דולרים
22:58 29/03/24  |  יואב יצחק   |   לרשימה המלאה
חבילת הסיוע כוללת 1,800 פצצות מסוג MK84 ו-500 פצצות מסוג MK82  ▪  הפצצות מיועדות להשמדת בונקרים, מנהרות וומבנים מבוצרים  ▪  שבוע קודם לכן אישר הממשל העברת 25 מטוסי קרב מסוג F-35A
[צילום: אוון ווצ'י, AP]
+אור בחשכה
22:33 29/03/24  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
רק הוא יכול לאבד ידידות כמו זו של ג'ו ביידן ולהתמוטט במאמץ לבלום את אירן ולגרום לטובות שבידידותינו אנגליה ואיטליה וגרמניה ואפילו הונגריה לסלוד מישראל
נתניהו. נכשל בכל [צילום: אבי אוחיון/לע"מ]
+לוחם צה"ל נהרג מפגיעת טיל RPG בקרב ברצועה
18:03 29/03/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
רב-סמל אלון קודריאשוב בן 21 ממודיעין נהרג בקרב בדרום רצועת עזה שבמהלכו נורה טיל נ"ט למבנה שבו שהו לוחמי אגוז  ▪  בקרב נפצעו 16 לוחמים, בהם שישה באורח קשה
רס"ל אלון קודריאשוב
+השנה לא יתקיימו באילת מטס ומשט יום העצמאות
17:15 29/03/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה

+עסקת חטופים: ראש המוסד וראש השב"כ לא ייצאו לשיחות בשלב זה
15:42 29/03/24  |  עידן יוסף
ראש הממשלה נתניהו שוחח עם ראש המוסד וראש השב״כ ואישר למשלחות מטעמם שני הארגונים לצאת בימים הקרובים לדוחא ולקהיר, עם מרחב פעולה להמשך המו״מ. ככל שיהיו התפתחויות חיוביות בדיונים, יצטרפו דדי ברנע ורונן בר לשיחות.

קטר, מצרים וארה"ב ביקשו להגיש הצעה במשא-ומתן - ולכן משלחות מקצועיות מטעם צוות המו"מ יסעו למצרים. מועד ליציאת הצוות המקצועי למצרים לא נקבע, אך זה יתרחש בימים הקרובים, ייתכן אף ביום ראשון.
+מפקד הפיקוד: נחושים לדחוק את חיזבאללה אחורה ולחרב את תשתיותיו
15:17 29/03/24  |  עידן יוסף
מפקד פיקוד הצפון אלוף אורי גורדין נפגש (ו׳) עם ראשי הרשויות הנכנסים והיוצאים בצפון, והציג להם את עיקרי הערכת המצב המודיעינית והמבצעית, עשיית הפיקוד במהלך המלחמה וכן תהליכי האצת המוכנות להמשך הלחימה בגזרה הצפונית.

"אנחנו נחושים לייצר פה בצפון מצב טוב יותר, בטוח יותר ושקט יותר", אמר להם גורדין. "על הפעילות ההתקפית שלנו אין צורך להכביר במילים. היא נשמעת היטב והאמינו לי שגם נראית היטב בשמי לבנון, הקרובים והרחוקים. אנחנו ממשיכים לפגוע בחיזבאללה, נחושים לדחוק אותו אחורה ולחרב את תשתיותיו. אבל לא די בכך, השבוע התקדמנו עוד שלב בסולם המוכנות, עם תרגול הכוחות, למידה מהלחימה בדרום ועוד מאפיינים רבים שיביאו אותנו מוכנים יותר ליום פקודה".
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
לזכרו של גיבור ישראל
תגובות  [ 1 ] מוצגות   [ 1 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
א.ג
30/03/24 17:50
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
דובר צה"ל התיר לפרסום (יום ו', 29.3.24) כי רס״ל אלון קודריאשוב ז"ל הי"ד ממודיעין נהרג בקרב בדרום רצועת עזה. הוא היה לוחם ביחידת אגוז, עוצבת הקומנדו. בן 21 היה בנופלו.
29/03/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
לאחר התייעצות בין שר הביטחון ואב גלנט והרמטכ״ל רא"ל הרצי הלוי, הוחלט שלא לקיים השנה את מטס חיל-האוויר והמשט באילת ביום העצמאות, זאת לאור מיקוד צה״ל במלחמה ובהתאם להמלצת מפקד חיל-הים ומפקד חיל האוויר.
29/03/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
דובר צה"ל מאשר את הדיווחים בלבנון הבוקר (יום ו', 29.3.24), כי בתקיפת רכב בכפר אל-באזוריה באזור העיר צור שבדרום לבנון, הכפר ממנו באה משפחתו של נסראללה, חוסל עלי עבד אלחסן נעים, מחבל חיזבאללה ששימש כסגן מפקד יחידת הרקטות והטילים של ארגון הטרור. מחבל זה נחשב מוקד ידע משמעותי בארגון, מוביל בתחום הרקטות, ממובילי מתווי שיגור רקטות עתירות משקל ובמסגרת תפקידו פעל לתכנון והפעלת מתווים לעבר עורף ישראל.
29/03/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
במסגרת פעילות משותפת של צה"ל ושב"כ בשכם נעצרו (29-28.3.24) שני מבוקשים שביצעו פיגוע ירי לעבר עמדה צבאית מספר שעות לפני שנעצרו בשכם. במהלך המעצר נתפס הנשק אשר ככל הנראה שימש אותם לביצוע הפיגוע. המחבלים הועברו להמשך חקירת שב״כ. לא היו נפגעים לכוחותינו באירוע.
29/03/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
"אנחנו חייבים להשיג יותר מזון, תרופות ואספקה לפלשתינים, אבל אנחנו לא יכולים לשכוח שישראל נמצאת במצב שבו עצם קיומה עומד על כף המאזניים". כך אמר (28/29.3.24) הנשיא ג'ו ביידן, באירוע גיוס תרומות לבחירות 2024. האירוע התקיים בניו-יורק בהשתתפות שני הנשיאים הדמוקרטיים הקודמים - ברק אובמה וביל קלינטון.
29/03/2024  |  איתמר לוין  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דן מרגלית
דן מרגלית
השופט קפלן שחרר את השכל לאחר שהבין שהמשטרה מתאנה להשכל, ובכלל הוא נעצר באזור שהמשטרה ממילא חסמה ולא הייתה בו תנועה
רון בריימן
רון בריימן
יש לעודד השתתפות של ארצות הברית ושל "העולם הנאור" בחיסול בפועל של הפצצה האירנית המאיימת על העולם כולו, לרבות על הצ'מברליינים האירופיים, ולא רק על ישראל
יוסף אליעז
יוסף אליעז
מלחמת חרבות ברזל, בצד מוראותיה, חשפה לנגד עינינו מציאות הטעונה שינוי דחוף    אנו חיים בעולם "פתוח", כפי שנוהגים לומר: "כל העולם הוא כפר אחד גדול"
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il