|   15:07:40
דלג
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
טיפול בתא לחץ: להתחזק בנשימה
קבוצת ירדן
תכשיטים לקחת לחופשה בחו״ל בחג הפסח
שר האוצר ישראל כ"ץ [צילום: דוברות הכנסת] פינדרוס וצוות הוועדה [צילום: דוברות הכנסת]

בתום ליל שימורים בוועדת הכספים אושר:

המועד האחרון לתקציב נדחה ב-120 יום

המועד הקובע להעמדת התקציב, יהיה ה-23 בדצמבר 2020 במסגרת התיקון, סיכמה הוועדה עם שר האוצר על תוספת של 11 מיליארד שקל לתקציב המדינה לשנת 2020, נוסף על ההצמדה למדד המחירים לצרכן סה"כ יעמוד התקציב המועדכן על 411 מיליארד ש"ח התוכנית המלאה לשימושי התקציב תוצג בפני ועדת הכספים עד ל-13.9
24/08/2020  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   כנסת 23   |   תגובות
נתניהו: החלטתי לקבל פשרת האוזר
עידן יוסף
"זה הזמן לאחדות וזה לא הזמן לבחירות וצריך להפסיק עם הממשלה בתוך הממשלה" * ההצהרה מתייחסת לנושא הקורונה ולנושא האפשרות להקדמת הבחירות * המו"מ בין המפלגות נסוג אחור * בליכוד הודיעו על עוצר ראיונות
לרשימה המלאה

בתום ליל דיונים ארוך, למעלה מ-100 הסתייגויות, רביזיות, טענת נושא חדש ודיון מעמיק, אישרה לפנות בוקר (יום ב', 24.8.20) ועדת הכספים, את הצעת חוק-יסוד: הכנסת (תיקון - התפזרות בשל אי-קבלת חוק תקציב) (הוראת שעה) של חבר הכנסת צבי האוזר, לקריאה שנייה ושלישית. את הדיון ניהל ח"כ יצחק פינדרוס.

סעיף 36א(ב) לחוק יסוד: הכנסת קובע, בין היתר, שבשנה בה התקיימו בחירות אחרי המועד להגשת חוק תקציב, יהיה היום הקובע שלאחריו יראו את הכנסת כאילו החליטה על התפזרותה לפני גמר כהונתה - 3 חודשים מיום תחילת שנת הכספים או תוך 100 ימים מיום כינון הממשלה, לפי המאוחר. בהצעת החוק נקבע, כי בתקופת כהונתה של הכנסת ה-23 יהיה היום הקובע 220 ימים מיום כינון הממשלה ולא 100 ימים כאמור.

במהלך הדיון שונתה ההצעה ונקבעה על 120 ימים, במקום 100 ימים בחוק המקורי. המועד הקובע למניין תום 120 הימים יהיה ה-23 בדצמבר 2020.

כמו-כן, נקבע במסגרת הוראת שעה כי לעניין התקציב ההמשכי לשנת 2020, שר האוצר יביא לאישור הממשלה הצעה לתוספת התקציב, לפיה הממשלה תהיה רשאית להוציא בכל חודש סכום השווה לחלק ה-12 של התקציב השנתי הקודם, בתוספת מדד המחירים לצרכן ובתוספת 11 מיליארד שקל, ובלבד ששר האוצר יביא לאישור של ועדת הכספים תוכנית פעולות מפורטת לשימוש בהוצאה הממשלתית המותרת לתקופת 120 הימים, לרבות פעולות ותמיכות.

התוכנית תובא לאישור הוועדה עד ל-13 בספטמבר. כל עוד לא אישרה ועדת הכספים את תוכנית הפעולות המפורטת, לא תהיה רשאית הממשלה להוציא את 11 מיליארד השקלים. שינוי בגובה של מעל 15 אחוזים בתוכנית זו, ידרוש את אישור ועדת הכספים.

שר האוצר, ישראל כ"ץ נכח בדיון: "אנחנו כאן סביב הצעת חוק פרטית, שבאה לדחות את המועד האחרון להגשת תקציב מדינה, ומאחר שיש רצון לקדם את זה, נכנסים מרכיבים נוספים, בעיקר סביב הצורך לעבות את התקציב הקיים. זה לא סוד שאני חשבתי וחושב שהיה טוב מאוד אם היו מאפשרים להביא תקציב ל-2020, הכנו תקציב וחוק הסדרים. הייתי שמח לראות את הכנסת נכנסת לדיונים מהירים. אבל מאחר שנעשתה פשרה פוליטית ולא ניתן להביא את תקציב 2020, השאלה באיזו דרך נרחיב את האפשרות לתקצב כל מיני תחומים דחופים למשק, על סמך תקציב 2019 שנוהג גם ב-2020.

"החשב הכללי אמון על הפעלת תקציב 1 חלקי 12 בתקציב הקיים בשיתוף אג"ת, ולא מעט דברים פתרנו במאמץ משותף. החינוך המשלים לדוגמה, הם נשארו עם חשש כבד שלא יכולו לתפקד השנה, ואי אפשר להשתמש בתקציב קורונה. לכן נוצר פער עצום. הובילו החשב הכללי ואג"ת מאמץ גדול, ומצאנו עם שר החינוך פתרון להפעיל זאת. הגיע גם נושא כיתות הלימוד ודברים כאלה, עכשיו מנסים לפתור זאת, זו הדרך שמתנהל תקציב המשכי.

"ברגע שיתקבל התיקון של תוספת לפי מגבלת ההוצאה, עוד 12-12 מיליארד שקל על ה-400, זה מאפשר תוספת לביטחון, הישיבות וגורמים אחרים, לא כמעודפים על אחרים, אלא כי זה מה שמגיע להם.

"הקטע שנוגע ישירות לתפקודי כשר אוצר וליכולת לעמוד בצורך לתגבר ולפעול בתנאים האלה שאינם אופטימליים, אין תקציב לכן צריך את הדרך המוסכמת, ולהמשיך ב-1 חלקי 12, ויש את החשב שאמון על זה. לאחר שתעבור ההחלטה בחוק, הוא יכול לשחרר את הכסף, מה שלא קיים היום, וגם להפעיל שיקול דעת לגבי התוספות. כל חקיקה אחרת של קופסת תקציב, היא פשוט הפוך לגמרי מהנוהל הזה. זו פשרה שהיא לא הדבר המיטבי, הייתי מעדיף שיהיה תקציב".

לשאלת חברי הכנסת, הבהיר שר האוצר כי התקציב המוקצה יכלול את התוספת לכספי התמיכות לצרכי רווחה וצרכים נוספים שעלו במסגרת דיוני הוועדה. "החשב ינהל את זה לפי הצרכים והתקציב ועקרונות תקציב 2019. לא אומר לו תעביר לפה או לשם, אני מאפשר לו לעבוד בשיתוף כל הגומרים המקצועיים במשרד האוצר. אבל כל הפרשנות שזה כן תקציב או לא, זו כבר כניסה לתפקיד הפוליטי".

במהלך הדיון בחוק להארכת תקופת התקציב, דנה ועדת הכספים בהגדלת ההוצאה לשנת 2020, ובאופן בו ניתן להקצות את הכספים לצרכים השונים, שהעלו חברי הכנסת, בניהם כספי התמיכות לעמותות, רווחה, ישיבות וצרכים נוספים. במהלך הדיון עלה ויכוח האם כספים שהוגדרו כפוליטיים בתקציב 2019, עדיין נחשבים כאלה במסגרת תקציב המשכי

החשב הכללי, רוני חזקיהו בדיון ועדת הכספים: "החשב מנהל את התקציב ההמשכי ב-8 החודשים האחרונים, אם יהיה צורך בכך ואני מקווה שלא, נוכל להתכנס ליותר מ-400 מיליארד, זה יצריך פעולות קיצוץ נוספות למה שעשינו עד היום. אנחנו עומדים על 6 מיליארד שקל שחסכנו בתקציבי המשרדים. אנחנו נדרשים ל-2 סוגיות: סוגיית הסכום, ככל שיוחלט על סכום, נדע לעלות מעל ל-400. לפי הטייס האוטומטי אנחנו אמורים לעמוד על 414 -415, אנחנו מציעים לא לעבור את ה-412, שזו מגבלת ההוצאה.

"אנחנו פועלים בהוצאה של התקציב ההמשכי לפי הסדר של: מה שהחוק מחייב, הסכם, חוזה, שכר, וכן הלאה. ככל שנשאר כסף כתוצאה מהעניין הזה, אנחנו נשלם לפי העדיפות של השנה הקודמת ובעדיפות שקבעה הממשלה. בתחילת השנה נדרשנו לעניין הזה, הממשלה קיבלה החלטה לשלם סכום מסוים לגבי אחת הערים".

"לגבי הסכום שהוצהר פה, אותו סכום של המקדמות של ה-70 אחוזים לתמיכות, אם יהיה לנו את התקציב המתאים עד מגבלת ההוצאה, נדע לשלם 100 אחוז מהתמיכות שדובר עליהן, רוחבית לכל מה שדובר עליהן. הסדר גודל הוא של מיליארד ש"ח שחסרים לתמיכות, נוסף על מה שיצא כבר. נהגנו על-פי סדרי העדיפות ב-8 החודשים האחרונים, גם צמצמנו בכספי המשרדים, ברגע שיאושר לנו סכום, נדע לעמוד בסכום התמיכות. מה מעבר לזה, אני לא יודע".

אסי מסינג, יועמ"ש משרד האוצר: "כפי שציינתי בבוקר, ואחזור. יש חוק יסוד משק המדינה, סעיף 3ב', קובע אמות מידה בהם מקצים כסף בהעדר תקציב, בסוף סדר העדיפות יש פעולות דחופות בתקציב הקודם שניתן לכלול או לא לכלול אותן. אם עולה הצעה כפי שהציע שר האוצר להגיע לתקרת ההוצאה, זו ממש הקצאת תקציב באופן מלא. הוראת היועמ"ש ציינה איך מקצים כספים להסכמים פוליטיים, אותו בוודאי החשב הכללי לא יוכל ליישם ללא שיקוף של הדבר הזה כבר עכשיו. לכן כל מה שציינתי בבוקר, שהנחיית היועץ קובעת את האופן בו מקבלים החלטות בדבר יישום כספים פוליטיים וקואליציוניים. למשל בכסף שדובר לדוגמה, יש כספים שלא נמצאים בבסיס התקציב, הם סוכמו בשנה הקודמת כסעיף תקציבי. אפשר לעשות החלטות כאלה, הממשלה תתכבד לקבל אותן ויוקצה לכך כסף לפי נוהל היועמ"ש".

ח"כ יצחק פינדרוס: "כעת הם לא כספים קואליציוניים, הם חלק מתקציב השנה הקודמת".

המשנה ליועמ"ש משפט כלכלי, מאיר לוין: "דרך המלך היא להביא תקציב ביניים. לצד כך, סברנו שההצעה שהניחה הוועדה ממתנת את הקושי המשפטי, בדרך שכלולה בה החלטת ממשלה ואישור ועדת כספים. לעניין כספים שהיו כספים קואליציוניים בתקציב 2019, בוודאי שלא ניתן לעקוף את החלטת היועמ"ש לעניין שקיפות, אני לא חושב שצריכה להיות התנגדות לגבי אותם כספים קואליציוניים, שינהגו בהם כפי שמתייחסים אליהם בשנה רגילה".

שר האוצר כ"ץ: "למרות שאני לא חושב שזה משפטי, אם ההתקרבות למגבלת ההוצאה, שהיא בכלל מונח משפטי, תעשה את ההבדל, א במקום 13-14 התוספת תהיה 10 מיליארד, שיהיה 10 מיליארד, ואני אומר שוב תשקול את זה, כי אנחנו מדברים על הביטחון לבד 3 מיליארד, נגיע במהירות לקצה הזה, שיביא שוב את החשב להחליט בין סדר עדיפות ולפגוע בנושאים. אם אין לזה משמעות, אני מציע להשאיר את מגבלת ההוצאה כגבול".

ח"כ מיקי לוי: "אומר לכם נציג היועמ"ש לצד יועמ"ש משרד האוצר, שיש בזה קשיים משפטיים משמעותיים מאוד, אני אומר לכם לפתור את זה, אחרת זה עלול להגיע לבג"ץ. אין ספק שזו הצעה שאינה חוקית ודרך לעקוף את הכנסת".

[צילום: דוברות הכנסת]
תאריך:  24/08/2020   |   עודכן:  24/08/2020
עידן יוסף
+פשרת האוזר אושרה, 120 ימים לתקציב
20:36 24/08/20  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק לדחיית המועד האחרון לאישור התקציב  ▪  נתניהו: הנחיתי את חברי הכנסת של הליכוד להצביע בעד ההצעה  ▪  גנץ: אם יהיו בחירות - יישפך דם בבחירות, לא ניתן לקחת את ישראל לבחירות - נצביע בעד דחיית התקציב
גנץ ונתניהו בהצבעות, הערב בכנסת [צילום: יהונתן סמיה, דוברות הכנסת]
67 הצביעו בעד, 37 התנגדו [צילום: יהונתן סמיה, דוברות הכנסת]
+אין מניעה להתחיל אכיפת צריכת זנות
19:49 24/08/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
המשרד אומר כי רמת המענים הניתנת לאוכלוסייה בזנות מאפשרת התחלת אכיפת חוק איסור צריכת זנות  ▪  ח"כ מיכאלי: מזעזע שחוד החנית של אכיפת החוק החשוב הוא מי שמחבל בו. הוועדה קוראת לשר אוחנה להתעשת
(ח"כ מרב מיכאלי [צילום: יהונתן סמייה/דוברות הכנסת])
+אוחנה: האם גם בית המשפט העליון שלי?
17:04 24/08/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
במהלך דיון שהתקיים בוועדת הפנים לגבי נהלי עבודת משטרת ישראל בזמן הפגנות אשר התקיים בוועדת הפנים של הכנסת, אמר השר לבט"פ כי הגברת אכיפת החוק באה בעקבות הוראת בית המשפט  ▪  ניצב דורון ידיד: אלימות המשטרה שתועדה לא משקפת את המציאות: "קל מאוד לתקוף אותנו"
([צילום: יהונתן סמייה/דוברות הכנסת])
[צילום: דוברות הכנסת]
+כחול לבן: נעמוד מול מחטף של הליכוד למינוי יועמ"ש ופרקליט
16:35 24/08/20  |  עידן יוסף
כחול לבן: "לנתניהו נותרו שעות ספורות להוכיח את הבטחתו לאומה מאמש למנוע בחירות בישראל. נותרו לו שעות בודדות להראות אם יעמוד בהבטחתו לציבור לקיים ממשלת אחדות שתטפל בקורונה ובביטחון, או לשבור את הכלים לטובת שיקוליו האישיים והמשפטיים.

"כחול לבן הבהירה יותר מפעם אחת: כל הנושאים פתירים ובלבד שההסכמים ימולאו כפי שהובטחו וימנעו בחירות מיותרות לישראל. כל נסיונות מחטף הרגע האחרון של הליכוד באשר למינוי פרקליט מדינה או יועץ משפטי לממשלה ייתקלו בחומה בצורה".
+גלנט: "קרוב ל-20 אלף בקשות לאיוש 6,500 משרות הוראה חדשות"
16:05 24/08/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
כמו-כן, הודיע שר החינוך: "יוקצו משרות פרישה למורים וגננות בסיכון"  ▪  יו"ר הוועדה לביקורת המדינה: "לא רלוונטי לדבר על למידה מרחוק כאשר חצי מבתי הספר כלל לא מתוקשבים"
(השר גלנט והיו"ר שלח [צילום: יונתן סמייה/דוברות הכנסת])
[צילום: דוברות הכנסת]
+הליכוד: כחול לבן מסרבת לוועדה פריטטית
15:59 24/08/20  |  עידן יוסף
בכיר בליכוד אומר כי כחול לבן בורחים מפשרת האוזר שהם עצמם הסכימו לה וגוררים את המדינה לבחירות בטענות שקריות והערמת קשיים של הרגע האחרון. לדבריו, למרות שראש הממשלה נתניהו כבר הודיע שהוא לא יתערב במינויי בכירים במערכת המשפט, כחול לבן מסרבים להקים ועדה פריטטית (שוויונית) למינוי בכירים - כפי שקבעה פשרת האוזר וכפי שהוסכם בהסכם הקואליציוני.

עוד אמר הבכיר: "כחול לבן גם מנסים להגדיר את התקציב כדו-שנתי למרות שבפשרת האוזר התקציב אינו מוגדר כך. כחול לבן דורשים את אישור תקנון הממשלה - דבר שגם הוא לא מופיע בפשרת האוזר עליה סוכם". הבכיר סיכם כי "בזמן שכחול לבן של גנץ הסכימה לפשרה, כחול לבן של גבי אשכנזי גוררת את המדינה לבחירות".
+משבר: איום הבחירות טרם הוסר
15:32 24/08/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
שעות של הכרעה: נתק בין הליכוד לכחול לבן בשל חוסר אמון  ▪  הליכוד מעוניין לסכם את נושא מינויי הבכירים במערכת אכיפת החוק כבר כעת, אך כחול לבן דורשת לוודא קודם כי הליכוד יצביע בעד התקציב
נתניהו. כחול לבן אשמים [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
גנץ. קודם שהליכוד יצביע [צילום: אלכס קולומויסקי/פלאש 90]
+ליברמן: נתנגד לדחיית התקציב
14:41 24/08/20  |  עידן יוסף
ח"כ אביגדור ליברמן, אמר כי מפלגתו ישראל ביתנו תתנגד לדחיית התקציב כי הכרעה בנושא זה היא הדבר הכי חשוב עבור המשק והכלכלה, ואילו את נתניהו
מעסיקים מינויים של מפכ"ל, פרקליט המדינה והיועמ"ש לממשלה. לדבריו, בפתח ישיבת הסיעה, הממשלה הכושלת אינה מסוגלת לטפל ביותר מ-800 אלף מובטלים ומייצרת "דור אבוד" של צעירים.

את בני גנץ האשים שתמך בהתלהבות בדחיית התקציב מסיבה אחת - הבנתו שבבחירות הבאות הוא הולך להיעלם.

את עיקר דבריו הקדיש למתקפה נגד החרדים - האשים את דרעי וליצמן באולטימטום לנתניהו, שהסכים לדחיית התקציב ובמקביל ליצירת קופה קטנה של 11 מיליארד ש"ח שתבוזבז בהתאם לאינטרסים אלקטורליים ולחצים קואליציוניים. כמו כן טען שאם עמדתו של רוני גמזו בעניין מניעת הטיסות לאומן לא תתקבל, אליו להתפטר.
+במקום פגרה: הכנסת יוצאת להדממה
14:20 24/08/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
לנוכח המצב אישרה ועדת הכנסת סדרי דיון מיוחדים בשבוע הבא והקדמת הדיון בהצעת חוק יסוד: הכנסת  ▪  בימים אלו משכן הכנסת יהיה סגור לשיפוצים ולא יתקיימו ישיבות  ▪  הפגרה תצומצם לתקופת החגים בלבד
(גינזבורג. תיתכן יציאה לבחירות [צילום: מן הטלוויזיה])
+כץ מנע אישור צו הצינון של גנץ
13:37 24/08/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
לוועדת העבודה הובא לאישור צו של שר הביטחון המבקש להגביל שורה של אישים יוצאי מערכת הביטחון לשם שמירת טוהר המידות ולהטיל עליהם איסורים  ▪  יו"ר הוועדה סירב לאשרו בטענה שמדובר ברשימה ארוכה וכוללנית מדי  ▪  "אני לא מוכן שתוכלו לסמן אנשים ולעשות מה שאתם רוצים. לקחתם לעצמכם חופש פעולה רחב מדי. נסחפתם בצורה דרמטית"
כץ. לא חותמת גומי [צילום: יהונתן סמייה/דוברות הכנסת]
גנץ. הבקשה נדחתה [צילום: הדס פרוש/פלאש 90]
+בפעם השנייה החודש: יברקן נכנס לבידוד
12:38 24/08/20  |  עידן יוסף
סגן השר לביטחון פנים ח"כ גדי יברקן שנפגש ביום רביעי שעבר עם שרת העלייה והקליטה ח"כ פנינה תמנו התבשר עם הגיעו לכנסת שעליו לשהות בבידוד. לדבריו, הוא חש מצוין ובריאותו איתנה. זו הפעם השנייה החודש שהוא נכנס לבידוד.

מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אבי ניסנקורן / Avi Nisankorn   אוסאמה סעדי / Osama Saadi   אופיר אקוניס / Ofir Akunis   אופיר כץ / Ofir  Katz   אורי מקלב / Uri Maklev   אוריאל מנחם בוסו / Uriel Busso   אורית פרקש-הכהן / Orit Farkash-Hcohen   אורלי לוי-אבקסיס / Orly Levi-Abekasis   אורנה ברביבאי / Orna  Barbivai   איילת שקד / Ayelet Shaked   אימאן ח'טיב יאסין / Iman  Khatib Yassin   איתן גינזבורג / Eitan  Ginzburg   אלון שוסטר / Schuster Alon   אלי כהן / Eli Cohen   אמיר אוחנה / Amir Ohana   אסי מסינג / Asi Mesing   אסף זמיר / Asaf Zamir   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   בועז טופורובסקי / Boaz  Toporovsky   בני גנץ / Benny  Gantz   בנימין נתניהו / Benjamin  Netanyahu   גבי אשכנזי / Gavriel  Ashkenazi   גדי דסטה יברקן / Gadi Desta  Yivarken   גדעון משה סער / Gideon  Sa'ar   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלעד מנשה ארדן / Gilad  Erdan   דוד אמסלם / David Amsalem   דוד  ביטן / David Bitan   ווליד טאהא / Waleed Taha   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   חיים כץ / Haim Katz   טור פז משה   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יואב גלנט / Yoav Galant   יואב סגלוביץ' / Yoav Segalovich   יואב קיש / Yoav Kish   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יוראי להב הרצנו / Yorai  Lahav-Hertzano   יזהר שי / izhar  shay   יעקב ליצמן / Yaakov Litzman   יפעת שאשא-ביטון / Yifat  Shasha-Biton   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   מאי גולן / May  Golan   מאיר כהן / Meir  Cohen   מאיר לוין / Meir Levin   מאיר פרוש / Meir Porush   מיכאל  מלכיאלי / Michael Malkieli   מיכאל מרדכי ביטון / Michael Mordechai Biton   מיכאל מרדכי ביטון / Michael  Biton   מיקי לוי / Mickey  Levy   מירב כהן / Meirav  Cohen   מירי  רגב / Miri Regev   מכלוף מיקי זוהר / Miki Zohar   מרב מיכאלי / Merav  Michaeli   משה ארבל / Moshe Arbel   משה גפני / Moshe Gafni   משולם נהרי / Meshulam Nahari   מתן כהנא / Matan  Kahana   ניסים ואטורי   נפתלי בנט / Naftali  Bennett   סעיד  אלחרומי / Said Elharumi   עודד פורר / Oded Forer   עודה איימן / Ayman  Odeh   עומר ינקלביץ'   עופר כסיף / Ofer  Cassif   עמיר ארמונד פרץ / Amir  Peretz   צביקה (צבי) האוזר / Zvika Hauser   צחי הנגבי / Tzachi  Hanegbi   ציפי חוטובלי / Tzipi  Hotovely   קארין אלהרר / Karin  Elharar   רוני חזקיהו / Roni  Hizkiyaho   רות וסרמן לנדה / Ruth Wasserman Lande   רם בן ברק / Ram  Ben Barak   רפי פרץ / Rafi  Peretz   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   שרן השכל / Sharren Haskel 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
המועד האחרון לתקציב נדחה ב-120 יום
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  כנסת 23
ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בראשות ח"כ חיים כץ אישרה לקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק של ח"כ חוה אתי עטיה הצעת חוק שכר שווה לעובדת ולעובד (תיקון - חובת פרסום דוח שנתי), שתחייב חברות המעסיקות מעל 518 עובדים לפרסם מדי שנה דוח המפרט את פערי השכר בארגון בין גברים ונשים.
23/08/2020  |  מירב ארד  |   חדשות
הדיון בוועדת הכספים (יום א', 23.8.20) נעצר, וימשך לצורך הצבעות, כפוף להסכמות, בשעה 21:00. מ"מ יו"ר הוועדה, ח"כ יצחק פינדרוס (יהדות התורה), נעל את הדיון ואמר בסופו: "היה וכחול לבן והליכוד יגיעו להסכמות, נגיע להצבעות על החוק שהצענו כאן. היה ולא יגיעו כחול לבן והליכוד להסכמות - יכול להיות שנבשר לעם ישראל על בחירות".
23/08/2020  |  מירב ארד  |   חדשות
המפלגות החרדיות הודיעו כי יתמכו בהצעת הפשרה המתגבשת בין מפלגות הליכוד וכחול לבן, המבקשת למנוע את פיזור הכנסת מחר תוך דחיית הדד-ליין של הגשת התקציב.
23/08/2020  |  איציק וולף  |   חדשות
1. מה שהתחולל אמש (מוצ"ש, 22.8.20) בהפגנות נגד בנימין נתניהו בירושלים היה אנרכיה. אין מילה אחרת. המשטרה קבעה היכן ומתי מותר להפגין, והמתפרעים - כן, זו ההגדרה הנכונה - החליטו שהם עושים מה שבא להם. המשטרה נכנעה להם חלקית ואפשרה להם להפגין בניגוד לחוק, אבל אחר כך היו להם טענות שהיא השתמשה בכוח כדי לפזר אותם. שלא לדבר על ההפקרות המוחלטת בנוגע למגבלות הקורונה.
23/08/2020  |  איתמר לוין  |   כתבות
בליכוד נוטים להסכים לפשרה של ח"כ צבי האוזר (דרך ארץ) שלפיה התקציב יידחה בכמה חודשים ומינויי הבכירים במערכת המשפט יוקפאו. האוזר היה מזכיר ממשלת נתניהו וכיום משתייך לגוש כחול-לבן.
22/08/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
בעז שפירא
בעז שפירא
איזה מוח חולני יכול להעלות בדעתו לדאוג לתנאי הכליאה של המפלצות? איזה לב אטום ו/או ערל יכול להתעניין בגורלם של הראויים למות בייסורים כעונש על מעשיהם?
אורי מילשטיין
אורי מילשטיין
ברית ארוכה בין גרמניה לברית המועצות; המטרה של גרמניה וברה"מ הייתה פולין; יהודי פולין לא הבינו מה מאיים על שרידותם; פיתוח ה"בליץ קריג" הגרמני; הגנרל היהודי גאורגי שטרן מפתח את מלחמת...
יורם אטינגר
יורם אטינגר
הפקת לקחי 7 באוקטובר מחייבת להימנע ממדיניות של תגובה, הכלה ומתקפות נקודתיות, ולנקוט במלחמת-מנע ומתקפות מערכתיות ולא רק נקודתיות
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il