News1 גאים להציג
מבקרים ייחודיים (Unique Visitors):
אתר - 932,473  סלולר - 907,476
   |   15:07:40
דלג
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
מהו הטיפול הטבעי הטוב ביותר לחרדה?
קבוצת ירדן
כך הרשת עוזרת לעבור את ההריון בצורה טובה יותר
עורכי דוח האנטישמיות השנתי: "יש לומר באומץ - המאבק נכשל"
מגמה של גידול דרמטי בתקריות האנטישמיות כמעט בכל המדינות בהן ריכוזים גדולים של יהודים הגורמים העיקריים לתופעה - עליית הימין הקיצוני והשמאל הקיצוני, ושגשוג של תיאוריות קונספירציה בעקבות משבר הקורונה מחברי הדוח: הפתרון אינו בהכרח עוד תקציבים, כנסים וחקיקה. נדרשת בחינה אמיצה ומקיפה של היעילות והתועלת של אסטרטגיות הפעולה הקיימות
27/04/2022  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   שואה וגבורה   |   תגובות
קריקטורה אנטישמית שהופצה ברשתות החברתיות

כמדי ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, "המרכז לחקר יהדות אירופה בימינו" בפקולטה למדעי הרוח של אוניברסיטת תל אביב מפרסם (יום ד', 27.4.22) זו השנה ה-28 את הדוח השנתי על מצב האנטישמיות. הדוח, המתייחס לשנת 2021, מתבסס על ניתוח של עשרות מחקרים שנעשו ברחבי העולם, לצד מידע שנמסר מרשויות אכיפת החוק, גופי תקשורת וארגונים יהודיים במדינות שונות.

הממצאים מצביעים על גידול חד במספר התקריות האנטישמיות במדינות רבות בעולם, גם בהשוואה לשנת 2019, טרום מגפת הקורונה.

עורכי הדוח מדווחים על גידול דרמטי במספר התקריות האנטישמיות בארצות הברית, בקנדה, בבריטניה, בגרמניה ובאוסטרליה. על-פי הדוח, הגידול קשור בהתחזקות של תנועות ימין קיצוני ושמאל קיצוני ובבמה הנדיבה שנותנות רשתות חברתיות להפצת שקרים והסתה. תיאוריות קונספירציה שמשגשגות בעקבות משבר הקורונה, ומבצע "שומר החומות" בעזה, עוררו באופן מיוחד גלים אנטישמיים.
הדוח השנתי על מצב האנטישמיות בעולם לשנת 2021 / דוח שנתי
לקראת יום השואה, "המרכז לחקר יהדות אירופה בימינו" בפקולטה למדעי הרוח של אוניברסיטת תל אביב מפרסם זו השנה ה-28 את הדוח השנתי על מצב האנטישמיות. הדוח (באנגלית), המתייחס לשנת 2021, מתבסס על ניתוח של עשרות מחקרים שנעשו ברחבי העולם, לצד מידע שנמסר מרשויות אכיפת החוק, גופי תקשורת וארגונים יהודיים במדינות שונות (50 עמ')

אנטישמיות איסלאמית

סקירות העומק שמתפרסמות בדוח מצביעות על תופעות מדאיגות במדינות שונות. הד"ר אינה שטקסר מצביעה על התחזקות האנטישמיות הממוסדת בדיקטטורה של בלארוס; הד"ר קרל יונקר והד"ר לב טופור מצביעים על החדירה של תנועות ימין אנטישמיות לזרמים המרכזיים של השמרנות האמריקנית; הד"ר אופיר וינטר מצביע על קולות בעולם הערבי שצובעים את "הסכמי אברהם" בצבעים אנטישמיים מובהקים; ועו"ד טליה נעמת מצביעה על הקושי של מערכת המשפט בצרפת לקרוא לאנטישמיות איסלאמיסטית בשמה.

עיקרי הדוח על מצב האנטישמיות בעולם בשנת 2021:
שער הכניסה לאושויץ ועליו הכיתוב "החיסון משחרר"
הדוח על מצב האנטישמיות בעולם בשנת 2021 מצביע על מגמות של גידול משמעותי בגילויי אנטישמיות מסוגים שונים ובמדינות רבות בעולם:
▪ ▪ ▪

 • ארצות הברית - משטרת העיר ניו-יורק דיווחה בשנת 2021 על 214 אירועים של פשעי שנאה כלפי יהודים לעומת 126 אירועים בשנת 2020. משטרת לוס אנג'לס דיווחה בשנת 2021 על 79 פשעי שנה כלפי יהודים, לעומת 40 בלבד בשנת 2020. במהלך אירועי מאי 2021 ומבצע 'שומר החומות' דווחו ברחבי ארה"ב 251 אירועים אנטישמיים בתוך כשלושה שבועות בלבד.

 • על-פי הסקר השנתי של הוועד היהודי-אמריקני (AJC), 2.6% מיהודי ארה"ב חוו תקיפות אנטישמיות פיסיות בחמש השנים האחרונות.

  על-פי נתוני הליגה נגד השמצה, נרשם גידול של 27% לעומת 2020 ו-113% לעומת 2019 במספר התקריות של הפצת תעמולה אנטישמית מצד ארגוני עליונות לבנה. הנתונים האלה מדאיגים במיוחד, שכן במספר התקריות של הפצת תעמולה של עליונות לבנה בכלל נרשמה דווקא ירידה.

 • צרפת - השירות להגנת הקהילות היהודיות, בשיתוף עם משרד הפנים, דיווח בשנת 2021 על 589 אירועים אנטישמיים, גידול של 74% לעומת שנת 2020, אבל ירידה של 15% לעומת 2019.

 • קנדה - בחודש מאי 2021 רשם ארגון בני ברית שיא של 40 שנה (מאז החל התיעוד ב-1982) באלימות פיזית על-רקע אנטישמי בחודש אחד - 61 תקיפות. בסך-הכל נרשמו באותו חודש 266 תקריות, גידול של 54% לעומת התקופה המקבילה ב-2020.

 • בריטניה - בשנת 2021 דיווח ארגון השירות הקהילתי (CST) של הממלכה המאוחדת על 2,255 תקריות אנטישמיות, גידול של 34% לעומת 2020 ו-24% לעומת 2019. גידול חד של 78% לעומת 2020 נרשם במספר התקיפות הפיסיות נגד יהודים.
 • גרמניה - על-פי נתונים של משטרת גרמניה תועדו ברחבי המדינה ב-2021 3,028 תקריות אנטישמיות, גידול של 28.8% לעומת 2020 ו-49% לעומת 2019. הדוח מצביע על תופעה מטרידה שהתעצמה ב-2021: מתנגדי חיסונים גרמנים שמשווים את מצבם למצב היהודים בשואה. לטענת כותבי הדוח התוצאה היא טריוויאליזציה של השואה.

 • אוסטרליה - בשנת 2021 נרשמו ברחבי המדינה 447 אירועים אנטישמיים - גידול של 35% לעומת 2020 ו-21.5% לעומת 2019. במאי התרחש מספר האירועים הגדול ביותר לחודש אחד אי-פעם - 88 אירועים אנטישמיים.

"שומר החומות" עורר גל חריף

ראש "המרכז לחקר יהדות אירופה בימינו", הפרופסור אוריה שביט, אמר עם פרסום הדוח: "משהו לא עובד. בשנים האחרונות הושקעו ברחבי העולם משאבים עצומים במאבק באנטישמיות, שכללו תוכניות חשובות ומבורכות - אבל מספר התקריות האנטישמיות, בכלל זה החמורות, נמצא במגמת נסיקה. הדבר הקל הוא לומר שצריך יותר חוקים ויותר תקציבים. אבל מה שנדרש באמת הוא בדיקה אמיצה ומקיפה של היעילות של אסטרטגיות הפעולה הקיימות".

שביט הוסיף כי "פשעי המלחמה הרוסיים, שנעשים תוך חילול ציני של זיכרון השואה, מלמדים אותנו שחלק ממי שהצהירו על מחויבות למאבק לא התכוונו לכך ברצינות ולא הפנימו את לקחי מלחמת העולם השנייה. העולם היהודי חייב להתעשת ולהבין שמאבק באנטישמיות ומאבק למען הסדר הדמוקרטי-ליברלי הם אותו מאבק".

הפרופסור דינה פורת, מייסדת המרכז, הדגישה בסקירה שכתבה על הסיבות לעלייה במספר האירועים האנטישמיים את ההשפעה השלילית של הרשתות החברתיות על התחזקות התופעה. לדברי פורת, בתקופת הקורונה והסגרים, שבהם אנשים ישבו ספונים בבתיהם מול המחשבים, גדלה החשיפה לתיאוריות קונספירציה המשגשגות באינטרנט, ובכלל זה להאשמה לפיה הנגיף נוצר והופץ על-ידי יהודים וישראל כשהסגרים הוסרו. חלק ממי שהורעלו במשך תקופה ארוכה מתיאוריות אלה יצאו החוצה תוקפניים ומרירים יותר - כשהם ממשיכים להיות מושפעים מהשקרים שהפנימו. היא הדגישה שיש לראות בחומרה את מאמציה של אירן להפצת תעמולה אנטישמית ברשתות.

הסיבות לעלייה החדה באירועים אנטישמיים בעולם:
על-פי הדוח, למבצע "שומר החומות" בעזה במאי 2021 ולמגפת הקורונה הייתה השפעה שלילית ישירה על מספר התקריות האנטישמיות בעולם.
▪ ▪ ▪

 • מבצע "שומר החומות" בעזה, בחודש מאי 2021 - עורכי הדוח מציינים כי מבצע "שומר חומות" הוביל לתגובות אנטישמית כלפי יהודים בכל העולם. כלשונם, "זו מציאות בלתי נסבלת: כאשר ישראל מגינה על עצמה - יהודים מותקפים". ההתלהמות ברשתות החברתיות מילאה תפקיד מרכזי בגל הזה. התופעה מעוררת ספקות באשר ליעילות החקיקה וההסכמים שנחתמו עם מפעילים של רשתות חברתיות, שהתחייבו למנוע העלאת התבטאויות אנטישמיות בפלטפורמות השונות. הבעיה החמורה ביותר בזירה המקוונת היא הרשת האפלה, המהווה במה לקיצונים מכל הסוגים ומאפשרת הפצת תכנים אנטישמיים ללא הגבלה וללא פיקוח. הדוח מציין כי אירן משקיעה מאמצים וכספים רבים בהפצת מסרים אנטישמיים ואנטי-ישראלים באינטרנט, בעיקר באמריקה הלטינית ובארה"ב.

 • מגפת הקורונה - כבר עם פרוץ המגפה בשנת 2020 נפוצו בעולם תיאוריות קונספירציה שהאשימו את היהודים ואת ישראל בהפצת הנגיף. האשמות אלה נסמכו על עלילות דם אנטישמיות בנות מאות שנים. הסגרים, שבהם נאלצו תושבים במדינות רבות להישאר ספונים בבתיהם, הרחיבו והעצימו את ההתלהמות האנטישמית ברשתות החברתיות. בשנת 2021, עם ההקלה בסגרים, חזרה האנטישמיות לרחובות, וגברה האלימות הפיזית נגד יהודים. במקביל נמשכה הפעילות המוגברת ברשתות החברתיות, ואף הפכה למרכיב מהותי בעיצוב הזהות של חלק מהמשתתפים. בין מתנגדי החיסונים יש מי שמאשימים את היהודים בפיתוחם במטרה להתעשר. הצלחת החיסונים בכלל, וקמפיין ההתחסנות היעיל של ישראל בפרט, רק העצימו את הטענות הללו. מתנגדי החיסונים אף יצרו השוואות מסולפות בין הדרישה להתחסן לבין מצב היהודים בשואה, שהובילו לטריוויאליזציה של השואה. לדוגמה, מנכ"ל פייזר היהודי, אלברט בורלא, בנו של ניצול אושוויץ, הושווה ליוזף מנגלה, בטענה ששניהם ערכו 'ניסויים בבני אדם'.

תאריך:  27/04/2022   |   עודכן:  27/04/2022
עידן יוסף
+161,192 שורדי שואה חיים בישראל
21:41 27/04/22  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
22% מתושבי ישראל בגיל 71 עד 118 הם שורדי שואה - 61% מהם נשים ו-39% גברים  ▪  מנכ"ל הביטוח הלאומי: ישנם חוקים שניתן לשנות כדי להטיב את מצבם של שורדי השואה, וככל שהזמן עובר זה נעשה קריטי יותר ויותר
31% נזקקים להשלמת הכנסה, 62% מקבלים קצבת סיעוד [צילום: תומר נויברג/פלאש 90]
+"הטלת ספק בזכות ישראל להתקיים - אינה דיפלומטיה לגיטימית"
20:20 27/04/22  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
נשיא המדינה, יצחק הרצוג, קורא המשיך ולהיאבק בביטויה המכוערים של האנטישמיות ששבה ומרימה את ראשה בעולם, בין היתר ברשתות החברתיות  ▪  ראש הממשלה הציג דף עדות על תינוקת בת חצי שעה שנרצחה מייד אחרי לידתה וקרא לאחדות בין הפלגים בעם היהודי
נשיא המדינה הרצוג בטקס ביד ושם [צילום: חיים צח, לע"מ]
+"הקמתי משפחה - זה הניצחון האישי שלי על הנאציזם"
19:33 27/04/22  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
ראש הממשלה אירח את שורדת השואה עליזה לנדאו, אשר סיפרה על ילדותה בזמן השואה בפולין  ▪  "הייתי בת 6 ואבא אמר לי: את תלכי, את תינצלי ותקימי את המשפחה שלנו מחדש  ▪  בנט: אין יום שאיני חושב על קדושת האחריות לקיום המדינה היהודית בארץ ישראל
בנט ועליזה לנדאו בלשכת רה"מ, היום [צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ]
+בנט נפגש עם נשיאת הבונדסטאג באס
17:16 27/04/22  |  עידן יוסף
ראש הממשלה, נפתלי בנט, נפגש (ד') עם נשיאת הבונדסטאג של גרמניה, בארבל באס, בלשכת רה"מ בירושלים. בפתח הפגישה אמר: "זה יום חשוב מאוד, ערב יום השואה. את מגיעה ליום עם הרבה משמעות, ולא במקרה. בשנים האחרונות נעשו צעדים מאוד משמעותיים להנצחת השואה בגרמניה ולחיבור עמוק יותר בין שתי המדינות.

כראש ממשלת ישראל ובשם ממשלת ישראל, אני רוצה להביע הערכה גדולה לממשלה החדשה ולידידי הקנצלר, אולף שולץ, שמקדיש רבות לזיכרון השואה". נשיאת הבונדסטאג הדגישה את חשיבות הקשר העמוק עם מדינת ישראל.

בפגישה השתתפו גם השגריר המיועד של ישראל לגרמניה, רון פרושאור, ושגרירת גרמניה בישראל, ד"ר סוזנה ואזום-ריינר.
+דוח: מספר התקריות האנטישמיות בארה"ב הוכפל
17:10 27/04/22  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
סקירת מרכז המחקר והמידע של הכנסת על התגברות האנטישמיות בארצות הברית מגלה: פייסבוק, אינסטגרם, טוויטר, יוטיוב וטיק-טוק פעלו בפחות ממקרה אחד מתוך שש התבטאויות אנטישמיות שדווחו במהלך תקופה של שישה שבועות ב-2021  ▪  בשנים 2020-2017 נרשמו בממוצע כ-2,000 תקריות אנטישמיות מדי שנה
מוזאון יד ושם [צילום: אוליביה פיטוסי/פלאש 90]
+שני ימי זיכרון הכרוכים זה בזה
16:15 27/04/22  |  רות רזניק   |   לרשימה המלאה
חללי צה"ל והמחתרות מאז קום מדינת ישראל ולפניה, כ-24,000 איש ואישה  ▪  רובם הגדול נפלו במהלך מלחמת העצמאות ובמלחמת יום הכיפורים ובמלחמת ההתשה
נזכור את כולם [צילום: מיכל פתאל/פלאש 90]
+השואה - אירוע היסטורי ייחודי? רק 60% מהציבור סבורים כך
15:27 27/04/22  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
מדובר בירידה של 16% בהשוואה לשנת 2019  ▪  81% מהציבור היהודי מדווחים שהם עומדים בצפירה  ▪  רוב הציבור לא היו מעולם במסע למחנות ההשמדה
עומדים בצפירה ביום השואה [צילום: הדס פרוש/פלאש 90]
+משחק חייו
13:20 27/04/22  |  עליס בליטנטל   |   לרשימה המלאה
הסרט "משחק המלכים" על-פי ספרו הנודע של שטפן צווייג "נובלת השחמט", לוכד את הצופים בבימויו של פיליפ שטולצל  ▪  סרט כה מדהים, שמידת הרלוונטיות שלו להיום על אובדן הדמוקרטיות המערביות תוך דריסת הפאשיזם והבולשביזם פשוט מקנה לו אלמותיות
התמקצעות בנושא [צילום: יח״צ של סרטי נחשון]
+שמע ישראל!
12:45 27/04/22  |  משה לשם   |   לרשימה המלאה
משפחת אמי חצתה את הגבול לרוסיה, וכפליטים רבים אחרים נשלחו לסיביר לעבודה ביערות  ▪  קצרה היריעה מלספר את כל קורותיהם ביער שבו עסקו בכריתת עצים, שרק טמפרטורה של 40 מעלות מתחת לאפס עצרה את העבודה
בריחה דרך היערות
+"לקחי השואה מחייבים אותנו לא לתת מקום לאנטישמיות"
10:46 27/04/22  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
יושב-ראש הכנסת, ח"כ מיקי לוי: "השתתפותך בטקסים לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה בכנסת מהווה ביטוי משמעותי וחשוב לקשר המיוחד השורר בין המדינות, לאחריות ההיסטורית שגרמניה לקחה על פשעי השואה"
ביקור נשיאת הבונדסטאג בכנסת [צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
עורכי דוח האנטישמיות השנתי: "יש לומר באומץ - המאבק נכשל"
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  שואה וגבורה
נשיאת הבונדסטאג, בארבל באס, התקבלה (יום ג', 27.4.22) בכנסת על-ידי יושב-ראש הכנסת, ח"כ מיקי לוי, בטקס קבלת פנים ממלכתי שנערך ברחבת המשכן ואשר כלל בין היתר סקירת משמר כבוד של משמר הכנסת; לצד חתימתה של הנשיאה בספר האורחים הרשמי של הכנסת כתבה הנשיאה באס: "ישראל וגרמניה הן ידידות אמת ואני אסירת תודה על כך. אני רואה בהזמנתך לאירועי יום השואה כבוד ואמון. אני מרכינה ראש בענווה בפני סבלם הבלתי נתפס של קורבנות הפשעים נגד האנושות שביצעו הגרמנים. לקחי השואה מחייבים אותנו לא לתת מקום לאנטישמיות. אחריותה של גרמניה לא הסתיימה. אנחנו עומדים לצד ישראל"
27/04/2022  |  מירב ארד  |   חדשות
עוד כמה תגובות קצרות בדרך כלל - בנושאים גדולים כקטנים והפעם - שוב, חיפוי, שמחה, צדקת הדרך והתעלמות "אל נא רפא נא לה" (במדבר י"ב, פסוק י"ג) הרבה בריאות, נחת, שלווה ואושר "בניסן נגאלו אבותינו ממצרים ובניסן עתידין להיגאל" (תלמוד בבלי, ראש השנה, דף י"א, עמ' א') "הגרמנים לא חזרו למוטב הם רק נחים" (בן הכט)
בכדי ללמוד על יהדות ארה"ב, מקבלי החלטות בארץ צריכים להגיע לארה"ב לסיורים לימודיים. קבוצות קבוצות, מחברי כנסת לראשי ערים לאנשי תקשורת מובילים. בימינו אנו פשוט אנשים לא טסים (בד"כ לחופשה, בילוי וקניות), אז צריך שזה יהיה על חשבון הציבור.
25/04/2022  |  ארי בוסל  |   יומני בלוגרים
לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה תשפ"ב, יוקרנו בימים שלישי ורביעי, 26.4.22 - 27.4.22, בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, "סרטים שזוכרים" - מגוון סרטי הנצחה העוסקים בזיכרון השואה והגבורה. הציבור כולו מוזמן לצפות בסרטים שיוצגו בעלות של 10 שקלים לכרטיס. מספר המקומות מוגבל. הכניסה לסרט בהתאם לתפוסה בבית הקולנוע.
25/04/2022  |  יפעת גדות  |   חדשות
עוד כמה תגובות קצרות בדרך כלל - בנושאים גדולים כקטנים והפעם - מצווה, מעשה בדגלים, מכירת חיסול, זיהו טילים, מעניין וקריצה "אל נא רפא נא לה" (במדבר י"ב, פסוק י"ג) הרבה בריאות, נחת, שלווה, שמחה ואושר "בניסן נגאלו אבותינו ממצרים ובניסן עתידין להיגאל" (תלמוד בבלי, ראש השנה, דף י"א, עמ' א') "הגרמנים לא חזרו למוטב, הם רק נחים" (בן הכט)
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
הרצל חקק
הרצל חקק
על שירתה של איילת שמעוני    שירים חסרי מרגוע    ומה מקומה של המשוררת בעולם כה תזזיתי? בכוח המילים היא זו שמצליחה לחבר את החלקים לשלם אחד, ולא קל לעולם לקבל זאת, להסתגל לכוחות הפואטיק...
אביתר בן-צדף
אביתר בן-צדף
שומר הרג את ראש-המטה של צבא הדרום במלחמת האזרחים האמריקנית, ששב מסיור לילי בקווי האויב    זקיף הרג את אלוף דוד "מיקי" מרקוס בלילה במפקדתו ליד אבו גוש    בצאלים היו שני אירועים של ירי...
דן מרגלית
דן מרגלית
תהיתי אם בימים אלה של חידוש גל האנטישמיות אין ביבי וסמוטריץ' והחרדים מנפקים הוכחות למי שרואים ביהודים תאבי כסף ללא הגבל
עמית דובקין
עמית דובקין
רוב הבניינים בדרום הינם ללא רישום זכויות מקרקעין (להלן "רישום בטאבו") ובסטטוס הקרוי "מושע"    הבעיה העיקרית שלו איננה רק בהעדר זכויות של הדיירים על הדירה בה הם מתגוררים, אלא גם בהעד...
קובי ברדה
קובי ברדה  |  
הסיפור על איך העולם היהודי הביס את החרם הערבי, ושם לכם את קוקה קולה על השולחן בשנות ה-60
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il