|   15:07:40
  איתמר לוין  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
מרפאת כאב תל אביב - מה חשוב לדעת לפני שבוחרים?
כתיבת המומחים
עו"ד דפנה שגל פודור - הסדרת מעמד בישראל לבני זוג זרים: כל מה שצריך לדעת
פסק הדין יינתן לכל המוקדם בסוף 2027 [צילום: מארק ישראל סאלם, פול]

לסגור את פרק נתניהו בתולדות המדינה

לקראת סיום פרשת התביעה במשפט נתניהו, ניתן להעריך שהנזק מהמשך המשפט - למדינה ולנתניהו כאחד - יעלה בהרבה על התועלת. הגיעה העת למהלך כולל: הקדמת הבחירות, פרישת נתניהו מהחיים הפוליטיים והסדרי טיעון
03/04/2024  |   איתמר לוין   |   כתבות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

1. משפט נתניהו מתקרב לסוף פרשת התביעה, וזוהי הזדמנות נאותה לנסות לשער כיצד יסתיים. נתחיל עם לוחות הזמנים. התביעה תסיים את הבאת עדיה כנראה בחודש מאי, אולי בחודש יוני. במגה-תיקים מקובל שיש הפסקה של ארבעה-שישה חודשים בין פרשת התביעה לפרשת ההגנה; כאן מדובר בסופר-מגה-תיק.

במשפט נתניהו יש כבר 40,000 עמודי פרוטוקול, קרוב ל-1,500 מוצגי תביעה ו-3,800 מוצגי הגנה, חלקם בני עמודים רבים; המוצגים הם בני רבבות עמודים נוספים, אולי אפילו יותר מעמודי הפרוטוקול. לצד זאת, בנימין נתניהו מחליף בסוף פרשת התביעה את צוות ההגנה שלו בתיק 4000: בועז בן-צור יוצא, עמית חדד נכנס. אם ההפסקה בין התביעה להגנה תהיה רק במינימום המקובל, אנחנו מדברים על תחילת פרשת ההגנה לכל המוקדם בחודש אוקטובר (לאחר החגים); גם תחזית של דצמבר אינה מופרכת.

נתניהו יהיה עד ההגנה הראשון, ובהנחה שעדיין יכהן כראש הממשלה, הוא מן הסתם לא יוכל להעיד שלושה ימים בשבוע. ההגנה אולי תבקש יום אחד, בית המשפט יקבע שניים והכל יהיה כפוף לאילוצים ביטחוניים ומדיניים - וזה בתקווה שעד אז נהיה הרבה אחרי המלחמה. החוק מחייב שהנאשמים ועדיהם יעידו לפי סדר כתב האישום, כך שלא ניתן להתחיל לשמוע את בני הזוג אלוביץ או את נוני מוזס בימים הפנויים. תיאורטית בית המשפט יכול להורות לסניגוריו של נתניהו להביא עדים אחרים בימים אלו, אבל קשה לראות את זה קורה. מבחינה פורמלית, ההגנה יכולה להתחיל עם עדים אחרים - אבל דומה שאין תקדים לכך שהנאשם אינו מעיד ראשון (אלא אם הוא בוחר שלא להעיד, מה שעלול להוות חיזוק לראיות התביעה).

ההערכה היא שפרשת ההגנה של ארבעת הנאשמים תימשך שנת משפט שלמה, שזה אומר עשרה חודשים. בהינתן פגרות החגים והקיץ, המשמעות היא שפרק זה של המשפט יסתיים בשלהי 2025. שלב הסיכומים יימשך לפחות שנה: התביעה תקבל חצי שנה, ההגנה תקבל פרק זמן זהה, ואם התביעה תבקש ותקבל הארכות - גם ההגנה תקבל אותן. הפרוטוקול ודאי יעבור את 50,000 העמודים ואל תופתעו אם מספר המוצגים יהיה 7,000-6,000. זה אומר, שבית המשפט יזדקק לשנה לכתיבת פסק הדין. המשמעות: ההכרעה תינתן בסוף 2027. ואם נמשיך הלאה, בית המשפט העליון יפסוק סופית - אם ההליך יהיה מהיר במיוחד - בסוף 2029.

קרב מאסף על השורות האחרונות
אמרו כמעט במפורש שלא תהיה הרשעה בשוחד [צילום: אורן בן-חקון, פול]

2. לא יהיה זה ניחוש פרוע מדי לשער שנתניהו לא יורשע בשוחד בתיק 4000. השופטים רבקה פרידמן-פלדמן, משה בר-עם ועודד שחם הציעו במפורש לתביעה לרדת מהאישום הזה; למרבה הצער, היא אפילו לא שקלה זאת ברצינות. אם הפרקליטות חושבת שנתניהו יסתבך בעדותו וירשיע את עצמו, היא כנראה שוגה קשות – גם משום שמדובר באדם חכם מאוד ובעל ניסיון רטורי עצום, וגם משום שכנראה באמת לא היה שוחד.

אני סבור מזה זמן רב וגם כעת, שיש סיכוי סביר שנתניהו יורשע בשלוש עבירות של מרמה והפרת אמונים. אין לזלזל בעבירה זו, שהעונש המירבי עליה הוא שלוש שנות מאסר, אבל היא רחוקה מאוד מעבירת השוחד (עשר שנות מאסר), ולא בטוח שהמעשים שעשה נתניהו נמצאים ברמת חומרה גבוהה שלה. חוץ מזה, אם וכאשר נתניהו יורשע – זה יהיה למעלה מעשור לאחר ביצוע העבירות. הוא יהיה בן 77, וכבר כעת נראה שבריאותו אינה כשהייתה. המשמעות: העונש, אם וכאשר, לא יהיה חמור וקרוב לוודאי שלא יכלול מאסר בפועל, אלא עבודות שירות וקנס.

3. בהנחה שנתניהו אינו חי בעולם הדמיון ואינו מנותק לחלוטין מן המציאות, אני מנחש שבעומק ליבו הוא יודע שהקריירה הפוליטית שלו הסתיימה. הקואליציה שלו פיגרה בצורה מתמדת בסקרים עוד לפני המלחמה, ועל השלכות 7 באוקטובר דומה שלא צריך להרחיב את הדיבור. מגמת הסקרים והרוח בציבור ברורים מאוד – הן מבחינת הליכוד, הן מבחינת הקואליציה הנוכחית והן מבחינת נתניהו.

כעת הוא מנהל קרב מאסף על השורות האחרונות בערך "נתניהו בנימין" באנציקלופדיות העתיד: האם אקורד הסיום יהיה זוועות היום הראשון למלחמה והכשלים הרבים בניהולה, או הישג שישקם לפחות חלקית את המורל פנימה וההרתעה החוצה. וגם: האם הוא פינה את מקומו מרצונו, בנאום פרידה ממלכתי ומאחה קרעים, או שמא הודח בחרפה בידי מיליוני בוחרים. האם הוא אִפשר לציבור הישראלי לבחור ממשלה חדשה, או נאחז בכל כוחו בקרנות המזבח.

מדוע זה כדאי לשני הצדדים
סירבה בצורה תמוהה ובלתי ראויה [צילום: מרים אלסטר, פלאש 90]

4. זוהי הנקודה בה צריכים כל החלקים להתאחד. הגיע הזמן לסגור את פרק בנימין נתניהו בתולדות ישראל, על כל חלקיו ופסקאותיו והערותיו ונספחיו. הגיע הזמן למהלך אחד גדול. מהלך בו יוסכם על הקדמת הבחירות לסוף 2024 או לכל המאוחר תחילת 2025; מהלך בו נתניהו יודיע שלא יתמודד בבחירות אלו ושיפרוש לצמיתות מהחיים הפוליטיים לאחר הקמת הממשלה החדשה; מהלך שיכלול הסדר טיעון שיסיים את המשפט.

בצד המשפטי כבר נעשו נסיונות. בסוף 2021 התנהל מו"מ על הסדר, שלא צלח משום שאביחי מנדלבליט החל אותו מאוחר מדי לקראת סיום כהונתו ובשל התנגדות פנימית עזה בפרקליטות. השופטים הציעו לצדדים גישור פלילי, אך בצורה תמוהה ובלתי ראויה – התביעה סירבה. אפשר לקוות, שכעת גם גלי מיארה, ליאת בן-ארי וחבריהן מבינים שהרשעה בשוחד לא תהיה, שעונש חמור לנתניהו לא יהיה, ושהנזק מהתמשכות המשפט – המשאבים שהוא דורש והקרע שהוא ממשיך לגרום – עולה על האינטרס הציבורי שבניהולו.

למה שנתניהו יסכים? משום שכך יקבל ודאות ושקט נפשי, אולי מחיקה של אחד האישומים (אפשר לחשוב על תיק 2000), עונש קל יותר מאשר לאחר משפטו מלא וכנראה חיסכון משמעותי בעלויות ההגנה. הוא יתן הודאה שיוכל להסביר כקניית סיכון וכצעד לאיחוד העם לאחר המלחמה, וכך פגיעתה במוניטין ההיסטוריים שלו תהיה פחותה מזו של הרשעה. לאחר הסדר עם נתניהו, לא יהיה טעם בניהול המשפט נגד שאול אלוביץ, איריס אלוביץ ונוני מוזס; יהיה צורך בהסדרים גם עימם, וזה לא אמור להיות קשה במיוחד.

טובת המדינה מחייבת שסיום המשפט יהיה מלווה בסיום הקריירה הפוליטית של נתניהו, שגם יהווה סיבה להקלה בעונש ולהימנעות מהטלת קלון. המשפט היה הסיבה העיקרית אם לא היחידה להקמת הממשלה הקיצונית הנוכחית, הכושלת ביותר בתולדות המדינה, כמו גם לרפורמה המשפטית שאיימה להוביל אותנו אל סף מלחמת האחים. בלי המשפט, נתניהו יכול לפנות את הבמה ליורש מתון בליכוד ואולי לממשלה רחבה שתוכל להתמודד עם מצבור הבעיות העצומות שבפני המדינה: שיקום צה"ל, החזרת ההרתעה, הגרעין האירני, הטראומה הלאומית, המשבר הכלכלי, גיוס החרדים ועוד ועוד.

האם יש היתכנות למהלך כולל שכזה? התשובה תלויה בסופו של דבר באדם אחד ויחיד: בנימין נתניהו. יש לו הזדמנות לעשות צעד פטריוטי שגם הוא ייצא ממנו נשכר. לשם כך, יהיה עליו להתגבר על התנגדויות מבית (פשוטו כמשמעו) ולהבין שהמדינה תתקיים גם בלעדיו – קרוב לוודאי תתקיים טוב יותר בלעדיו. המחיר של ניסיון נואש ואף פתטי להישאר בשלטון, יהיה כבד מנשוא – למדינה, למפלגתו, למחנהו, למשפחתו, לו עצמו. התועלת של סיום מכובד וכולל תהיה עצומה – למדינה, למפלגתו, למחנהו, למשפחתו, לו עצמו.

תאריך:  03/04/2024   |   עודכן:  03/04/2024
איתמר לוין
+ר"מ קטר נגד נתניהו: "הרפתקן שמסכן את גורל האזור לטובתו האישית"
19:13 03/04/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
המנהיג הקטרי הגיב לביקורות של נתניהו על המתווכות במשא-ומתן לעסקת חטופים שלדבריו "תקועה באותה נקודה"  ▪  הביע את התנגדותו הנחרצת לגבי פעילות צה"ל ברפיח: "לא יכול להתבצע ללא רצח עם רציני" והאשים את ישראל בפגיעה מכוונת בארגון הסיוע
אל ת'אני עם ר"מ ספרד סנצ'ס [צילום: ממשלת קטר]
+דובר צה"ל: טקסי החיילים המצטיינים יידחו השנה
18:52 03/04/24  |  עידן יוסף
דובר צה״ל: בעקבות המלחמה, הרמטכ"ל, רב-אלוף הרצי הלוי, החליט כי טקסי הענקת הצטיינויות לחיילים ולמפקדים, שמתקיימים בכל שנה ביחידות צה"ל, יידחו לאחר יום הזיכרון ויום העצמאות ובהתאם להערכת המצב המבצעית. צה"ל מוקיר ומעריך את תרומתם יוצאת הדופן של המצטיינים, ויציין את הצטיינותם באופן מכובד וצנוע.
+חשש לנקמה אירנית: עיבוי מילואים במערך ההגנה האווירית
18:01 03/04/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
נשיא אירן אומר כי באמצעות התקיפה ניסתה ישראל לכסות על כישלונה בעזה  ▪  שמועה כי אירן תתקוף אזורים בישראל ב-48 השעות הקרובות גרמה לירידות בבורסה  ▪  מערך הסייבר הלאומי מתריע מפני התגברות מתקפות למטרות תודעה לקראת יום ירושלים האירני
ראיסי. משגר איומים [צילום: לשכת הנשיאות האירנית]
+משגר רקטות אותר במטע זיתים בח'אן יונס
17:50 03/04/24  |  עידן יוסף
לוחמי צוות הקרב של חטיבה 7, הנלחמים במרחב 'אל קרארה' והעבסנים בצפון ח'אן יונס, חיסלו מחבלים בירי טנקים, מארבי צלפים והכוונת כלי טיס והשמידו תשתיות טרור תת-קרקעיות במרחב.

בפשיטות על תשתיות טרור, הכוחות איתרו והחרימו אמצעי לחימה וביניהם אקדחים, כלי נשק ארוכים, מחסניות ותחמושת, חוברת להפעלת אמצעי לחימה, פצצות מרגמה, מטעניים, ציוד צבאי ומסמכים בעלי ערך מודיעיני רב.

הלוחמים איתרו והשמידו במרחב משגר רקטות באמצע מטע זיתים אזרחי. הכוחות עצרו בשבוע האחרון מספר חשודים שהתבצרו סמוך אליהם והועברו להמשך חקירה באגף המודיעין 504 ובשב"כ.
[צילום: דובר צה''ל]
+הנייה: ישראל לא נענית לדרישותינו לעצירת המלחמה
17:30 03/04/24  |  עידן יוסף
ראש הלשכה המדינית של חמאס, אסמאעיל הנייה, בנאום לרגל יום ירושלים הבין-לאומי: "ישראל עדיין עיקשת במשא ומתן ולא נענית לדרישותינו לעצירת המלחמה. אנחנו דבקים בדרישותינו להפסקת אש קבועה, נסיגת צה"ל מעזה, חזרה מלאה של העקורים לבתיהם בצפון הרצועה, הכנסת סיוע, קיום עסקת חליפין, שיקום הרצועה והסרת המצור".
+ח"כ מהליכוד: מוכן להפסקת המלחמה תמורת שחרור החטופים
17:24 03/04/24  |  עידן יוסף
ח"כ אליהו רביבו מהליכוד ב׳ערוץ הכנסת׳ - ״אם הצעה לעסקה של החזרת כל החטופים בתמורה להפסקת המלחמה תעלה אתמוך בה ואהיה ערב לכך שתהיה תמיכה מתוך הקואליציה״ (ערוץ כנסת).

+גלנט: צריכים להיות ערוכים כנגד אויבים רחוקים
17:23 03/04/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה

+כלי טיס תקף משגר ממנו בוצעו שיגורים לשטח ומבני טרור של חיזבאללה
17:17 03/04/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה

+האיחוד האירופי גינה את המתקפה בדמשק המיוחסת לישראל
16:31 03/04/24  |  עידן יוסף
האיחוד האירופי טוען כאילו המתקפה בדמשק הייתה נגד מתקן דיפלומטי. בהודעה מטעמו נמסר: "מגנים את ההתקפה על מתקן דיפלומטי אירני בדמשק ב-1 באפריל, כמו גם את ההרוגים המדווחים. במצב אזורי מתוח זה, הכרחי לגלות איפוק מירבי. הסלמה נוספת באזור אינה באינטרס של אף אחד. יש לכבד את עיקרון אי-ההפרה של הנחות ואנשי צוות דיפלומטיים וקונסולאריים בכל המקרים ובכל הנסיבות בהתאם לחוק הבינלאומי".
+מועצת זכויות האדם של האו"ם שוקלת קריאה לאמברגו נשק נגד ישראל
16:30 03/04/24  |  עידן יוסף
במועצת זכויות האדם של האו"ם שוקלים הצעת החלטה שתקרא לאמברגו נשק נגד ישראל, בגלל הסיכון הסביר לרצח עם בעזה. ההצעה אולי תעלה לדיון מחרתיים, ולפי דיווח בסוכנות הידיעות הצרפתית - הנוסח של ההחלטה כולל גינוי לשימוש הישראלי בנשק, וגם דרישה שזו תעמוד מאחורי מחויבויותיה המשפטיות למניעת רצח-עם. ההצעה הובאה בשמה של פקיסטן, ועוד עשרות מדינות מוסלמיות, קובה ובוליביה.
+הוסר החשש לחדירת כלי טיס עוין לגליל המערבי
16:24 03/04/24  |  עידן יוסף
פיקוד העורף עדכן כי הוסר החשש לחדירת כלי טיס עוין לשטח ישראל, ומסר כי "האירוע הסתיים". עם זאת, לא צוין אם בוצעו יירוטים. התרעות הופעלו בחניתה, אילון, יערה, נווה זיו, גורן, עבדון, אדמית וערב אל עראמשה.

התרעה על חשש לחדירת כלי טיס עוין הופעלה גם בקריית שמונה, במטולה ובשורת יישובים באצבע הגליל. ההתרעה הופעלה בין היתר במשגב עם, בית הלל, כפר יובל, מרגליות, מנרה, מעיין ברוך, כפר גלעדי ותל חי. לפני כן הופעלה התרעה על ירי רקטות בקריית שמונה וסביבתה. אזעקות המתריעות על ירי טילים ורקטות הופעלו בקריית שמונה וביישובים משגב עם, מרגליות, מנרה, כפר גלעדי ותל חי.
+אזעקות הופעלו באדמית, חניתה, יערה ובישובים נוספים
15:58 03/04/24  |  מירב ארד
אזעקות מפני רקטות הופכלו באדמית,אילון,חניתה,יערה, ערב אל עראמשה.
+אזעקות הופעלו באזור הצפון
15:54 03/04/24  |  מירב ארד
אזעקות מפני חדירת כלי טיס עוין הופעלו כפר גלעדי, מנרה, מרגליות, משגב עם, קריית שמונה, תל חי, בית הלל, כפר יובל, מטולה, מעיין ברוך.
+קרובי הנטבחים במסיבות ועומר אדם צילמו פרק זיכרון לטקס המשואות
15:00 03/04/24  |  עידן יוסף
הזמר עומר אדם ומשפחות נרצחי המסיבות ב-7 באוקטובר צילמו אמש פרק זיכרון ליקיריהם שנרצחו במסיבות. פרק זיכרון זה ישודר בטקס הדלקת המשואות ה-76 למדינת ישראל.

במתחם רעים הודלקה אבוקת זכרון לנרצחי המסיבות על ידי נציגי משפחותיהם; אחת מ- 12 אבוקות זכרון, שתודלקנה ותצולמנה במהלך החודש הקרוב בקיבוצים, בישובים, במושבים, בבסיס צה"ל ובערים, שספגו אבדות כבדות במתקפת הפתע.
עומרדם ובני המשפחות
+בין עזה לרפיח
13:38 03/04/24  |  זלמן שובל   |   לרשימה המלאה
לא נטיל ספק בכוונות ארה"ב לתמוך בישראל, אך המענותה במועצת-הביטחון בנושא הפסקת האש הביאה להקשחת עמדת החמאס בנושא החטופים
רפיח [צילום: עבד אל-רחים חטיב/פלאש 90]
+תיעוד: פשיטת לוחמי הצנחנים מ-202 על שכונת אל אמל
12:23 03/04/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הלוחמים פושטים על תשתיות טרור ומכתרים מרחבים בשכונת אל אמל שבח'אן יונס
[צילום: דובר צה"ל]
+תודה לפרופ' יובל נח הררי
12:19 03/04/24  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
מצער אותי לקרוא במאמרו של יובל נח הררי, שהושגה מטרת החמאס לטווח ארוך לזרוע זרעי שנאה במוחות של מיליונים בארצות ערב כדי למנוע נורמליזציה בין ישראל לעולם הערבי
יובל נח הררי [צילום: תומר נויברג/פלאש 90]
+טראמפ דיבר על המלחמה; למה בדיוק הוא התכוון?
12:00 03/04/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
טראמפ קרא לסיים מיידית את המלחמה ולא התייחס לשחרור החטופים  ▪  ניו-יורק טיימס דיבר עם אישים המקורבים אליו ושמע דעות סותרות: האם זוהי תמיכה בהכרעת חמאס או דאגה לאינטרסים של עצמו
נוטר טינה על 2022 [צילום: מרים אלסטר, פלאש 90]
+קיש קיש קריא בהשראת ה-1 באפריל
11:38 03/04/24  |  יוסף אליעז   |   לרשימה המלאה
דומה שכדי להתקדם בפוליטיקה לא די להתפלש באבק נעלי רה"מ וה"גברת"  ▪  בכדי שישימו לב אליך עליך לעורר פרובוקציות ומהומות ובראש ובראשונה, אם מונית לשר, להרוס את כל אשר בנה קודמך
קיש. ביזיון [צילום: לירון מולדובן/פלאש 90]
+הפסקות חשמל כתוצאה ממלחמה עלולות להשבית את שירותי הסלולר בצפון
11:30 03/04/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
משרד התקשורת נערך לאירועי הפסקת חשמל ממושכת בעת מלחמה בצפון והנחה את חברות הסלולר בגיבוי אנרגטי של אנטנות סלולריות למשך 24-12 שעות  ▪  המשרד יעביר תמיכה לחברות התקשורת בסך 40 מיליון שקלים לביצוע המשימה
עינבל משש, שלמה קרעי, יורם לרדו [צילום: משרד התקשורת]
+הימנעות ארה"ב באו"ם - גול עצמי!
11:09 03/04/24  |  יורם אטינגר   |   לרשימה המלאה
מחלקת המדינה מתעלמת מעוצמת ההשראה שה-7 באוקטובר מהווה עבור ארגוני טרור איסלאמיים הנתמכים על-ידי אירן וה"אחים המוסלמים" ומתכננים טרור דומה נגד מתקנים אמריקנים ברחבי העולם, כולל על אדמת ארה"ב
אנתוני בלינקן [צילום: אורן בן חקון/פלאש 90]
+סוכלה העברת מיליוני אירו מחו"ל לגורמי טרור
10:54 03/04/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
ראש הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור: שיתוף פעולה בינלאומי הניב מאז תחילת המלחמה כמות עצומה של מודיעין איכותי, מדויק ורלוונטי המועבר לגורמי הביטחון ורשויות האכיפה
אוסטרוביץ-לוי. מדינות זרות מצייתות לרשימות ישראליות [צילום: הרשות לאיסור הלבנת הון]
+מעסיקים ישופו בגין הפרשות סוציאליות לחיילי מילואים
10:21 03/04/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
עד עתה פיצה הביטוח הלאומי את המעסיקים בגין עלות השכר ברוטו, אך לא בגין ההפרשות הסוציאליות שביצעו לעובדיהם ששירתו במלחמה  ▪  עלות המהלך שיהיה בתוקף רטרואקטיבי מ-7 באוקטובר ועד לסוף 2024 ושדורש אישור ועדת העבודה והרווחה - כ-2.5 מיליארד שקל
המעסיקים קיבלו עד היום החזר רק על עלות השכר ברוטו [צילום: דובר צה"ל]
+קמפיין חדש של אגף השיקום קורא לפצועים לפנות לקבלת סיוע
10:02 03/04/24  |  מירב ארד
קמפיין אגף השיקום של משרד הביטחון קורא לאלפי הפצועים והפצועות לפנות לקבלת סיוע, ולהכיר את זכויותיהם. בתשדיר משתתפים סמ"ר (מיל’) חיים לב טוב שנפצע קשה במבצע צוק איתן והוכר כמתמודד עם פוסט טראומה, וסמ"ר רועי מור, שנפצע קשה ב-8 באוקטובר בקיבוץ בארי ונמצא בעיצומו של מסע השיקום. הקמפיין יוצא בשיתוף ארגון נכי צה"ל, ופונה לפצועים והפצועות החדשים וכמובן לכל מי שנפצעו במסגרת שירותם הצבאי בעבר. עוד בטרם פרצה מלחמת "חרבות ברזל" טיפל אגף השיקום בלמעלה מ-60 אלף נכי צה"ל, 25% מתוכם פגועי ראש ונפש, מהם כ-8,000 מתמודדים עם פוסט טראומה.
+נגד, נגד, נגד
08:24 03/04/24  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
חוזר וקובע כי הסיכול הממוקד שנעשה על-ידי חיל-האוויר על אדמת סוריה צודק ובלתי נבון, ישראל אינה צריכה להעלות את רף הלחימה אלא להחריף ולעבות רף קיים שהחלו בו אויביה
לא נבון [צילום: איל מרגולין/פלאש 90]
+ראש ממשלת ספרד ויורש העצר הסעודי דנו בהגברת הלחץ הבינלאומי על ישראל
08:08 03/04/24  |  איציק וולף
ראש ממשלת ספרד, פדרו סנצ'ס, נפגש בסעודיה עם יורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן. השניים דנו ביניהם בצורך של הקהילה הבינלאומית להפעיל לחץ על ישראל לסיום המלחמה ברצועת עזה. עוד דנו בקידום התהליך המדיני בין ישראל לפלשתינים ועל הצורך בהקמת מדינה פלשתינית בגבולות 1967.
+אירן עשויה לא להגיב - או לתקוף את ארה"ב
07:44 03/04/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
אלו הם תרחישי הקיצון שמציג אקונומיסט בעקבות חיסולו של מוחמד זאהדי  ▪  נכון לעכשיו, ההימור הישראלי על התקפות בסוריה עולה יפה - אך אין ביטחון שגם בהמשך יימנע עימות איזורי
זירת המתקפה בדמשק [צילום: AP]
+4 שוטרים נפצעו בפיגוע דריסה סמוך לכוכב יאיר
06:38 03/04/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
השוטרים עמדו במחסום ללכידת גנבי רכב  ▪  שניים נפצעו קשה ובינוני ושניים נוספים נפצעו קל בפיגוע  ▪  המחבל הדורס - תושב טירה בן 26 - המשיך לאחר הדריסה למעבר אליהו ושם נורה למוות לאחר שניסה לדקור מאבטחים
זירת פיגוע הדריסה, הלילה בכביש 444 [צילום: שימוש לפי סעיף 27א]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
לסגור את פרק נתניהו בתולדות המדינה
תגובות  [ 19 ] מוצגות   [ 19 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
ארנון
3/04/24 08:40
2
חי
3/04/24 08:58
3
שלמה
3/04/24 09:07
4
מתעב מושחתים
3/04/24 09:15
5
שאול א.
3/04/24 09:20
6
גזבמכר
3/04/24 09:20
7
ניסים
3/04/24 09:21
8
מומי
3/04/24 09:39
9
ארישאג
3/04/24 10:35
10
א. וינשטיין
3/04/24 10:39
11
המושך בגזר
3/04/24 10:45
12
moze
3/04/24 10:48
13
אלי
3/04/24 12:43
14
דג בורי
3/04/24 16:56
15
יובל
3/04/24 17:52
16
תמר מיכאלי
3/04/24 22:34
17
הרבי מיעוטו
3/04/24 23:49
18
פרנק
4/04/24 04:11
19
דניאל פרידנברג
6/04/24 17:36
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
קשה לומר מה היה משמעותי יותר – מי חוסל או היכן. כך מגדיר אקונומיסט את חיסולו של מפקד כוחות קודס בסוריה ולבנון, מוחמד רזה זאהדי, השבוע בלב דמשק. לעיתון אין ספק שישראל עמדה מאחורי החיסול, המהווה לדבריו הסלמה רצינית במלחמת הצללים הארוכה בינה לבין אירן; לפי הנורמות הבינלאומיות, הבניין הקונסולארי בו שהה זאהדי לא אמור היה להוות מטרה. השאלה כעת היא כיצד אירן תבחר להגיב, והאם תתקוף את ישראל או את ארה"ב.
03/04/2024  |  איתמר לוין  |   מיוחדים ברשת
ארבעה שוטרים נפצעו הלילה (יום ד', 3.4.24) - שניים מהם באורח קשה ובינוני - בפיגוע דריסה שביצע ערבי תושב טירה. השוטרים - שניים מתחנת המשטרה בטירה ושתי שוטרות מג"ב שסייעו להם - נדרסו בעת שהיו בפעילות מבצעית במחסום בחיבור שבין כביש 444 לכביש 5507 בצומת כוכב יאיר. המחבל הדורס, ישראלי בן 26, המשיך לאחר הדריסה למעבר אליהו וניסה לדקור שם מאבטחים. המאבטחים ירו במחבל והרגו אותו.
03/04/2024  |  איציק וולף  |   חדשות
המגעים לעסקת חטופים. אופטימיות בישראל לקראת תשובת חמאס ב-48 השעות הקרובות. ערוץ אלערביה מדווח ממקורותיו כי ישראל הפגינה גמישות בחלק מסעיפי ההצעה שהגישה במהלך השיחות בקהיר, והציעה להקים שלושה מעברים בטוחים לצפון הרצועה לחזרת תושבים בשלבים. ישראל דרשה בתמורה אמצעי שיאפשר למתווכים לקבל מידע על מצב החטופים בעזה.
02/04/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
ההרג בשוגג של שבעת המתנדבים של ארגון הסיוע הבינלאומי WCK מגביר את הלחצים הדיפלומטיים על ישראל בניסיון להכתיב את קצב המלחמה. שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן כינה (2.4.24) את אנשי הארגון "גיבורים" במסיבת עיתונאים עם שר החוץ של צרפת בפריז ואמר: "פנינו לישראל כדי שתבצע חקירה מהירה, יסודית ובלתי תלויה לגבי נסיבות האירוע".
02/04/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
כמעט חצי שנה לאחר תחילת המלחמה והטבח של ה-7.10 הביטוח הלאומי מדווח (יום ג') כי עד היום, 814 אזרחים נרצחו בפעולות טרור. מתוך 814 חללים, נרצחו 5 תינוקות בגילי 0-5, 3 מתוכם מתחת לגיל 3. 5 חללים הם ילדים בגילי 6 עד 10 ו-29 ילדים בגילי 11 עד 18. סה"כ נרצחו 39 ילדים מתחת לגיל 18. בנוסף, נכון להיום הביטוח הלאומי שילם לכ-65,032 אזרחים נפגעי איבה אזרחיים (לא כוחות ביטחון) שטופלו על ידי הביטוח הלאומי וביניהם גם נפגעי הטרור הן ממתקפת ה-7/10, שורדי מסיבות הנובה ונפגעים מפיגועים ומטחי הרקטות בצפון והדרום. כמו-כן, נפגעי האיבה כוללים גם את משפחות החטופים ואלו ששבו משבי חמאס. סך התשלומים שהועברו עד כה לנפגעי האיבה על-ידי הביטוח הלאומי הם כ-1,020,418,857 שקלים.
02/04/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דן מרגלית
דן מרגלית
"תפסת מחסה מאחורי הסלע מאש האויב, האש עזה, עיני הלוחמים נעוצות בעורפך, אתה קם ומסתער בראשם על עמדת האויב או נשאר לשכב בתקווה שמישהו אחר ייקח את המשימה על עצמו?
רון בריימן
רון בריימן
חטא אי-השוויון בנטל השירות הסדיר ושירות המילואים הוא צורם ומקומם גם בימים רגילים, קל וחומר בימי מלחמה, והנה, כמו במשל מלפני שלושת אלפי שנים "האיש העשיר" חמל לגייס את "צאנו ובקרו", ...
צבי גיל
צבי גיל
במציאות הזאת אף שהמערכה בפנים היא קשה וסיזיפית, בחוץ היא תהיה יעילה יותר שכן הבן-גבירים והסמוטריצ'ים אף שהם מצויים בכול מקום אינם קובעים את סדר היום כפי שאלה קובעים אצלנו
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il