|   15:07:40
  איתן קלינסקי  
משורר ומורה לתנ"ך
דוא"ל בלוג/אתר רשימות מעקב
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
מהי חרדה דנטלית ואיך מתמודדים איתה?
קבוצת ירדן
האם ניתן לקיים צוואה על בסיס העתק הצוואה?
מבודדים [צילום: קין צ'ונג/AP]

בנימין נתניהו העלה את ישראל על שרטון

ניהול המלחמה, כפי שמנווט אותה בנימין נתניהו יחד עם חבורה משיחית, הביא לכך שמדינות רבות באירופה מביעות אהדתן לכינונה של מדינה פלשתינית תוך הוקעה מוחלטת של ישראל
09/04/2024  |   איתן קלינסקי   |   יומני בלוגרים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

אנחנו עוברים בימים אלו תהליך מכאיב. העולם שכח את האירוע המזוויע של טבח מאות יהודים וחטיפת מאות מבתיהם ב-7 באוקטובר. אני כואב את העובדה המצערת, שחצי שנה לאחר ההתרחשות המזוויעה ישראל עומדת מורשעת. ישראל הייתה חייבת לצאת למלחמה צודקת נגד מבצעי הטבח האכזרי בתושביה. לצערי, על מנווטי המלחמה המוצדקת של מדינת ישראל התלבשה הנהגה משיחית, שהעלתה את מדינת ישראל על שרטון של כשלים מוסריים.

כיום, חצי שנה לאחר שהחלה המלחמה, בנימין נתניהו יכול לזקוף לזכותו את ההצלחה הגדולה, שהולך וגדל מספר המדינות באירופה השוקלות להכיר במדינה פלשתינית. אחרי בריטניה, צרפת, מלטה, סלובניה, אירלנד גם ספרד עומדת להכריז על הכרתה במדינה פלשתינית. בנימין נתניהו יכול לרשום לזכותו את ההצלחה של הפלשתינים, שהולכת וגוברת ההזדהות של מדינות באירופה עם מדינה פלשתינית עצמאית.

אישית כואבת לי ההתרחשות, שהפלשתינים הרוויחו את אהדת העולם אחרי טבח אכזרי שהם ביצעו ב-7 באוקטובר, מה שחייב את ישראל לצאת למלחמה צודקת נגד מבצעי הטבח האכזרי, חטיפת האזרחים, ההרס וביזת הרכוש. אך ניהול המלחמה, כפי שמנווט אותה בנימין נתניהו יחד עם חבורה משיחית, הביא לכך שמדינות רבות באירופה מביעות אהדתן לכינונה של מדינה פלשתינית תוך הוקעה מוחלטת של ישראל.

בנימין נתניהו יכול לרשום לזכותו "הצלחות מרובות" במדיניות החוץ. מועצת הביטחון לפני כשבועיים החליטה, שעל ישראל להפסיק את האש. מדינה מאוד ידידותית לישראל כמו קנדה, הפרלמנט שלה הצביע בעד הפסקה מוחלטת של ייצוא נשק למדינת ישראל. ואילו בבריטניה רק 130 חברי פרלמנט קראו לאיסור מכירת נשק לישראל. בספרד ועדת החוץ של הפרלמנט הצביעה בעד הפסקת המסחר בנשק עם מדינת ישראל. בבלגיה הניסוח הוא בהרבה יותר מנומס. מסתפקים רק בהצהרה, שבלגיה השעתה שני רישיונות ייצוא נשק לישראל.

"ההצלחה" הגדולה ביותר של הממשלה, שבראשה עומד בנימין נתניהו, ששרי החוץ של מדינות האיחוד האירופי החליטו לנקוט סנקציות על מספר מתנחלים, הכוללות הקפאת נכסים ואיסור כניסה למדינות האיחוד, וכן על אזרחי האיחוד אסור לקיים קשרים עסקיים עם אותם מתנחלים.

מצער מאד, שברצלונה, עיר יפה בספרד, החליטה על ניתוק כל קשר עם מדינת ישראל ואילו מועצת העיר גנט בבלגיה הודיעה, שלא תרכוש מחברות המרוויחות ממערכת הכיבוש. כואב לקרוא שאגודת הסגל באוניברסיטת מונטריאול, המייצגת 1,400 חברי סגל הצביעה פה אחד בעד חרם על אוניברסיטאות ישראליות ואילו מועצת הסנאט של אוניברסיטת מישיגן הצביעה בעד משיכת השקעות מישראל.

מצער, שחמש אוניברסיטאות נורווגיות השעו הסכמי שיתוף פעולה עם אוניברסיטאות ישראליות. כואב לדעת, שמועצת הפקולטה למשפטים באוניברסיטת אנטוורפן החליטה להפסיק הסכם שיתוף פעולה עם אוניברסיטת בר-אילן . אוניברסיטת טורינו יצאה בהכרזה על רצח עם המתחולל בישראל.

אני כותב שורות אלו ביום ה-185 למלחמה, כשעל ממשלת ישראל מוטלת האשמה ש-134 אזרחי מדינת ישראל נתונים בידי חמאס רצחני. על ממשלה ישראל מוטלת האחריות, שמתפוררים הגשרים והבריתות עם מדינות רבות בעולם, שבנינו במשך שנות קיומה של המדינה. צר לי, שראש הממשלה שלנו עם חבורת שרים משיחית העלתה את מדינת ישראל על שרטון, שקשה מאוד היום להיחלץ ממנו.

תאריך:  09/04/2024   |   עודכן:  09/04/2024
איתן קלינסקי
+חיל האוויר הפציץ והשמיד כלי טיס לא מאויש שנפל בדרום לבנון
23:29 09/04/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה

+סמוטריץ': הדרך היחידה להחזרת החטופים - לדבר עם סינוואר בפצצות
21:44 09/04/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
שר האוצר טוען כי עסקת החטופים הראשונה התקיימה לאחר שישראל פעלה בלחץ צבאי עצום נגד חמאס  ▪  "עכשיו אנחנו נסוגים שוב ושוב מהקווים האדומים, שולחים הצעות משופרות ואומרים שהוא יעריך את ההתפשרות, אבל סינוואר מזהה חולשה"
[צילום: אורי איגרא]
סמוטריץ'. תושבי שדרות לא יכולים לחזור לכוננות של 15 שניות לממ"ד [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90]
+הרמטכ"ל תבע הוספת השבת תושבי הצפון לבתיהם כחלק מיעדי המלחמה
20:28 09/04/24  |  עידן יוסף
בשבועות האחרונים, במספר דיונים מצומצמים עם דרג המדיני, דרש/הציע בתקיפות הרמטכ"ל הרצי הלוי מראש הממשלה והשרים, להכניס את היעד של החזרת תושבי הצפון בבטחה לבתיהם - אל תוך יעדי ומטרות המלחמה. השרים דחו את הדרישה (חדשות 12).
+תא״ל (מיל׳) אלי בן מאיר יחקור מטעם הצבא את מחדלי המודיעין
20:26 09/04/24  |  עידן יוסף
דובר צה"ל: תא״ל (מיל׳) אלי בן מאיר, שבתפקידו במילואים משרת כאיש מילואים בכיר במודיעין פיקוד דרום, מונה לעמוד בראש צוות התחקירים בנושא המודיעין בפיקוד הדרום. בעברו היה רח״ט מחקר ובעל ניסיון רב בעולם המודיעין.
+מחדלי 7.10: קצינים בכירים נפגשו עם פרקליטי צמרת
20:22 09/04/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
בהליך חשאי וממודר היטב, הסנגוריה הצבאית גייסה למילואים שורת עורכי דין צמרת - כדי לאפשר לקצינים בכירים להיוועץ עימם ולהיערך לתחקיר המבצעי על 7 באוקטובר  ▪  זאת, מתוך הבנה שהחומר ישמש את ועדת החקירה העתידית
הסניגוריה הצבאית. חיסיון מקצועי [צילום: דובר צה''ל]
+ישראל פתחה קו מים שלישי ישירות לתוך רצועת עזה
20:19 09/04/24  |  עידן יוסף
ישראל פתחה היום קו מים שלישי ישירות לתוך רצועת עזה. חברת מקורות קיבלה בקשה ממתפ״ש ומשרד הביטחון להתחיל מהיום להפעיל את קו המים לדרום רצועת עזה (כאן חדשות).
+ראשי השב״כ והמוסד ביקשו לבטל את דיון הקבינט מחשש שיחבל בעסקה
20:17 09/04/24  |  עידן יוסף
ראשי השב״כ והמוסד ביקשו לבטל את דיון הקבינט שמתנהל הערב בעניין עסקת החטופים מחשש שיפגע במאמצים להגיע לעסקה. לשכת נתניהו סירבה והדיון יתקיים. ‏לטענת ברנע ובר: ״העסקה עוד לא גובשה וכל פרט שידלוף מהפורום הרחב יפגע במאמצים. הפורום יהיה עבור שחרור קיטור פוליטי של השרים״. ‏הבקשה לביטול הדיון הועברה דרך המזכיר הצבאי לרה״מ אלוף אבי גיל, אך בלשכת נתניהו סירבו (חדשות 13).

תגובת שב״כ והמוסד: ״איננו מתייחסים לשיחות מול הדרג המדיני, לא כל שכן איננו קובעים את סדר היום של הקבינט המדיני ביטחוני״. תגובת לשכת רה"מ: "מדינת ישראל נמצאת במלחמה עם התפתחויות רבות והחלטות יומיומיות שהדרג המדיני נדרש לקבל. במסגרת זו תכני הדיון בקבינט מותאמים לרגישות הנושאים, הן בנושאים מבצעים והן בנושא עסקת החטופים".
+ארה"ב מביעה פסימיות לגבי נכונות חמאס לעסקה
20:06 09/04/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
במתווה מוצע שחרורם של 40 חטופים ישראלים בתמורה ל-900 אסירים פלשתינים, בהם 100 מחבלים "כבדים", שישראל מעוניינת להגלות  ▪  הסכמה ישראלית לחזרת רבע מיליון עקורים לצפון הרצועה
הפגנת משפחות חטופים מול לשכת ראש הממשלה בירושלים [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+צה"ל: נערכים עם פקודות מתקדמות לשלב הכניסה לרפיח
19:35 09/04/24  |  עידן יוסף
בצה"ל אומרים כי הצבא נערך, עם פקודות מתקדמות, לשלב הבא בלחימה: רפיח, לצד מבצעים הומניטריים שתוגברו לתוך הרצועה, מתוך הבנה שהדבר יסייע להמשך המלחמה - גם במישור הבין לאומי.

שר החוץ של ארה"ב בלינקן הגיב על אמירת נתניהו ש'יש תאריך לרפיח': "אין לנו כל תאריך למבצע ברפיח, לפחות לא כזה שנמסר לנו בידי עמיתינו הישראליים. מה שיש לנו הוא שיחות עם לא מעט דאגה בנושא. הנשיא היה ברור בנושא. אנחנו משוחחים עם הישראליים כיצד לעשות זאת בדרכים אחרות, טובות יותר, שלא תסכנה אזרחים".
+צ'אק שומר נגד נתניהו: אירוע תקשורתי עם לפיד
19:33 09/04/24  |  עידן יוסף
הערב: רגע אחרי שקרא להחלפת נתניהו, מנהיג הרוב בסנאט צ'אק שומר ייפגש עם ראש האופוזיציה לפיד - אבל באופן חריג: הלשכה של שומר החליטה לפתוח את האירוע לתקשורת, כולל הצהרות (כאן חדשות).
+אל-ג'זירה שידרה סרטון שבו מחבלי חמאס מתפללים לרצח יהודים
19:30 09/04/24  |  עידן יוסף
דובר צה"ל בערבית, תא"ל אביחי אדרעי: "ערוץ אל-ג'זירה הקטרי שידר סרטון שבו מחבלי חמאס מתפללים לאל שיאפשר להם לרצוח יהודים".
+החלו העבודות בח'אן יונס לקראת חזרת התושבים
19:14 09/04/24  |  עידן יוסף
אחרי יציאת צה"ל: החלו העבודות בח'אן יונס לקראת חזרת התושבים. סוכנות AP דיווחה כי ישראל רוכשת 40 אלף אוהלים, כחלק מהיערכות לפינוי של מאות פלשתינים מרפיח.
+צה"ל מודה: טעות לצרף את קמ"ן פד"ם לתחקירי ה-7 באוקטובר
18:59 09/04/24  |  עידן יוסף
צה"ל מודה ששגה בהחלטה לצרף את קמ"ן פיקוד הדרום לצוות התחקור של אירוע 7 באוקטובר: "הקמ"ן לא יהיה חבר בצוות התחקיר, אלא רק ימסור את גרסתו לאירועים וייתן מענה מינימלי לנושא" (חדשות 12).
+בכיר במשמרות המהפכה: אירן יכולה לסגור את מצר הורמוז
18:23 09/04/24  |  עידן יוסף
סוכנות ISNA האירנית מדווחת כי מפקד חיל-הים של משמרות המהפכה אמר שאירן יכולה לסגור את מצר הורמוז.

שר החוץ האירני עבדלליהן צפוי להגיע בשבוע הבא לניו-יורק, שם ישתתף בפגישה של מועצת הביטחון של האו"ם. במשרד החוץ האמריקני סירבו להגיב לדיווח בנושא, אך לפי מקורות אירנים - אישורי כניסה למדינה כבר הונפקו לשר האירני ולאנשיו.
+"לארה"ב אין הוכחות שישראל מבצעת רצח עם"
18:21 09/04/24  |  עידן יוסף
שר ההגנה של ארה"ב לויד אוסטין: "לארצות הברית אין הוכחות כי ישראל מבצעת רצח עם בעזה".

שר החוץ הבריטי קמרון: "ההערכה האחרונה שקיבלנו, חוות הדעת המשפטית לגבי עמידת ישראל בדין הבינלאומי, משאירה על-כנה את עמדתנו לגבי המשך מתן רישיונות ייצוא לנשק לישראל".
+ליברמן: הקצינים הבכירים ממשיכים במינויים חדשים ובודקים את מחדלי עצמם
18:05 09/04/24  |  עידן יוסף
יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, אומר כי אין מנוס מהקמתה כבר עכשיו של ועדת חקירה ממלכתית למחדל של ה-7 באוקטובר, כדי למנוע את המחדל הבא.

ליברמן הסביר כי שלוש ההתפתחויות המחייבות זאת הן קצינים בכירים בצה"ל, שהודיעו ימים ספורים לפני פרוץ המלחמה שחמאס מורתע ולא מעוניין בהסלמה, הממנים בודקים מטעם שאמורים לבדוק את מחדליהם שלהם, ובמקביל ממשיכים לעסוק במינויים חדשים במערכת הביטחון; וכן המשך הניסיון לברוח מאחריות על האסון והתפישה שהובילה אליו, כלשונו, מצד נתניהו וממשלתו ומשיכת הזמן.
+הרמטכ"ל לשעבר: המטרה השתנתה - לא עוד הכרעת האויב אלא השמדתו
17:22 09/04/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
אביב כוכבי, שכיהן כרמטכ"ל עד ינואר 2023, אומר כי ההפתעה של 7 באוקטובר כואבת לו  ▪  "אין מנוס מלפתח תפישה חדשה להמשך, שמסתמכת הרבה פחות על מודיעין אלא על יכולות חדשות"  ▪  "הבנו שכבר לא מדובר ביחפנים בוואדיות אלא באלפי טרוריסטים שמצוידים בנשק מודרני, מפוזרים בכל הרצועה ונטמעים באוכלוסייה האזרחית"
כוכבי. אין תקדים למדינה שמתמודדת עם איום של צבא טרור [צילום: חיים גולדברג, פלאש 90]
+רגב חוששת מעלטה: דורשת רכבות לא-חשמליות
16:09 09/04/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
שרת התחבורה חוששת מהשפעת תרחיש העלטה על צי הרכבות החשמליות, ועל כן דורשת להשאיר לשימוש גם רכבות שאינן מבוססות חשמל  ▪  משרד התחבורה עורך תרגיל היערכות למלחמה רב-זירתית, ומתכנן ינוע חולים ופצועים באמצעות רכבות
רגב נואמת במהלך התרגיל [צילום: דודו סאסי]
+העיצומים הטורקיים מבקשים לחנוק את ענף הנדל"ן הישראלי
15:27 09/04/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
רשימת 54 הקטגוריות של המוצרים שטורקיה אסרה לייצא לישראל עד שזו תכריז על הפסקת אש ברצועת עזה כוללת מנופים, מערבלי בטון, מוצרי ברזל, פלדה קרמיקה ועץ
בין המוצרים האסורים - מנופים ועוד
+נתניהו: "אנחנו נשלים את החיסול של גדודי החמאס, כולל ברפיח"
15:18 09/04/24  |  מירב ארד
ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (ג׳), עם מתגייסים לשירות בצה"ל, המיועדים לתפקידי לוחמים ולוחמות מעברים ותצפיתניות המיועדות לשרת בגזרות השונות, בבסיס הקליטה והמיון במחנה תל השומר. בדבריו התייחס נתניהו ללחימה ברצועת עזה: ״אנחנו נשלים את החיסול של גדודי החמאס, כולל ברפיח. אין שום כוח בעולם שיעצור אותנו." הוא הוסיף: "יש לנו שלוש מטרות: אחת, להחזיר את החטופים והחטופות. כל התצפתניות, ולא רק הן, כולם יחד. אנחנו נחזיר את כולם. יעד שני - לחסל את החמאס. יעד שלישי - להבטיח שעזה לא תהווה עוד איום על ישראל. ויש יעד רביעי - מה שיש בחמאס, זה חלק מציר הרשע של אירן שמכוון להשמיד אותנו. וכשאנחנו מנצחים את החמאס, זה לא רק לנצח את החמאס - זה לנצח את הציר. כולם במזרח התיכון, וגם מעבר לו, יושבים ביציע ומסתכלים מי ינצח על מגרש הזה, ישראל או אירן ושלוחותיה. אתם כבר יודעים מי ינצח. שיהיה לכם בהצלחה״.

+הסתיים תרגיל הגנה רב-זרועי בזירה הצפונית
14:46 09/04/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
כוחות אוגדה 146 בשיתוף כוחות זרוע הים וחיל-האוויר, לצד משטרת ישראל וכוחות ההצלה והחילוץ תרגיל הגנה רחב בצפון הארץ
[צילום: דובר צה"ל]
+צה"ל מפרסם: יירוט הכטב"ם באמצעות מערכת "כיפה ימית"
13:51 09/04/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
במהלך הלילה ספינת טילים מסוג סער 6 ביצעה לראשונה יירוט מוצלח באמצעות מערכת ״כיפה ימית״ של כלי טיס בלתי מאויש שחצה למרחב מפרץ אילת
+מה קורה אצלנו
12:44 09/04/24  |  עומר מואב   |   לרשימה המלאה
לא רק הטפה לשנאה ומלחמה בערבים אלא גם בלהט"ב, בנשים, ובחילונים, כן, כולל הטפה לעונש מוות למי שאינו שומר מצוות
יצחק הרצוג [צילום: יוטיוב]
+אנו לא בגלות - היא בנו
12:02 09/04/24  |  צבי גיל   |   לרשימה המלאה
מערכה על אופי המדינה שלנו שהיא לא פחות חשובה מאשר מערכה צבאית וממערכה לא בורחים  ▪  בתולדות כל מדינה, וישראל אינה יוצאת דופן, ישנן עליות ומורדות
יורדים או עולים [צילום: אריה לייב אברמס/פלאש 90]
+עובדי ארקיע שהוצאו לחל"ת ישובו לעבודה לאלתר
11:51 09/04/24  |  מירב ארד
ההסתדרות, ועד עובדי ארקיע וההנהלה סיכמו על סיום סכסוך העבודה בחברה. הנהלת ארקיע תשיב את כל העובדים בהסכם הקיבוצי שנותרו בחל"ת מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר. העובדים שיבחרו לחזור מיד לעבודה, יקבלו את שכרם באופן רטרואקטיבי מתחילת החודש.

בימים אלה נערכת החברה לקראת עלייה בהיקף הטיסות והנוסעים בחג הפסח, הן בטיסות פנים והן בטיסות בין-לאומיות. יותר מ-400 עובדות ועובדי החברה, ישרתו עשרות אלפי נוסעים בשבועות הקרובים.
+כטובע האוחז בקש
11:03 09/04/24  |  עמנואל בן-סבו   |   לרשימה המלאה
הגולים בתוך עמם ראויים להרבה יותר ממילים יפות, מחיבוק אמיץ, מהשתתפות בצער המציאות, הם ראויים להיחקק באותיות של זהב על דפי ספר הגבורה הישראלי
געגועים לבית [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
+אפס + אפס X אפס = אפס
09:22 09/04/24  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
זו נוסחה אלגבראית שהקנתה לנו בכיתה ז' או ח' בבית הספר "בלפור" מורתי רחל אלפר  ▪  לא ידענו כי יום אחד יחדור לחיי האומה בנימין נתניהו, והנוסחה כמו נתפרה לתאר אותו
נתניהו. מאחז עיניים [צילום: לאוקוראה/AP POOL]
+חוסל יו"ר ועדת החירום של חמאס במחנות המרכז
09:17 09/04/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
המחבל חאתם אלע'מרי חוסל בתקיפה של מטוסי חיל-האוויר בהכוונת אמ"ן  ▪  מטוסי חיל-האוויר תקפו הלילה עמדות של צבא סוריה
אלע'מרי. פעיל בזרוע הצבאית בתחום ירי תלול מסלול [צילום: דובר צה"ל]
+גאולות פרטיות - לזירוז הגאולה הכללית
08:37 09/04/24  |  יוסף גערליצקי   |   לרשימה המלאה
כדי להצליח בעניין זה של שכנוע המעצמה הנוגעת בדבר לתת גאולה פרטית ליהודים שלה ולאפשר להם לצאת מן השבי - לא די בהפעלת דעת הקהל, שהיא יצירת הכלי הטבעי, אלא יש צורך לפעול בכיוון של הבאת ההשפעה האלוקית בעניין זה, למעלה מן הטבע
[צילום: יוסי אלוני/פלאש 90]
+ישראל חוזרת במדויק על הטעויות האמריקניות בעירק
07:41 09/04/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
דייוויד פרנץ', בעל טור בניו-יורק טיימס, טוען שהכנסת סיוע הומניטרי לרצועה אינה רק חובה חוקית ומוסרית, אלא גם כורח צבאי  ▪  בלי שילוב של מלחמה וסיוע, ישראל עלולה להפסיד - הוא מזהיר
הצבא האמריקני בעירק, 2004 [צילום: אנג'ה ניידרהאוס, AP]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
בנימין נתניהו העלה את ישראל על שרטון
תגובות  [ 14 ] מוצגות   [ 14 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
נורית..
9/04/24 11:21
2
בן ציון
9/04/24 12:00
3
ה.א
9/04/24 13:08
4
מרגלית.
9/04/24 14:53
5
מגיבה למר ה.א
9/04/24 18:45
6
מגיב ותיק
9/04/24 18:47
 
שלמה המגיב
10/04/24 08:45
 
מגיב ותיק
10/04/24 13:31
7
ה.א תתעורר
9/04/24 20:49
 
ה.א
11/04/24 06:22
8
שלום למגיב הותיק
9/04/24 20:58
 
מגיב ותיק
10/04/24 13:36
9
במ
9/04/24 22:48
10
בן ציון
10/04/24 11:09
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
היי ביבי,
09/04/2024  |  דן מרגלית  |   יומני בלוגרים
במרכז רצועת עזה חוסל אמש (יום ב', 8.4.24) המחבל חאתם אלע'מרי, ששימש כיו"ר ועדת החירום הממשלתית של חמאס במחנות המרכז. הוא חוסל בתקיפת מטוסי קרב של חיל-האוויר על-פי הכוונה של אגף המודיעין בצה"ל.
09/04/2024  |  איציק וולף  |   חדשות
חג הפסח הוא חג הגאולה הראשונה של עם ישראל, המהווה שורש לגאולה השלימה העתידה לבוא במהרה, כאמור: "כימי צאתך מארץ מצרים - אראנו נפלאות". פסוק זה מלמד כי פרטי הגאולה העתידה יהיו דומים לגאולת מצרים.
המלחמה בעזה מעוררת תחושה מטרידה של דז'ה-וו – כותב דייוויד פְרֶנְץ', בעל טור בניו-יורק טיימס. ישראל ניצבת בפני רבים מן האתגרים עימם התמודדה ארה"ב בעירק וחוזרת על רבות מאותן טעויות. חזרתו של צה"ל לבית החולים שיפא היא דוגמא: קרב נוסף במקום שלכאורה כבר נתפס. ויש גם לקח דומה: במלחמה נגד טרוריסטים, מתן סיוע הומניטרי אינו רק חובה מוסרית אלא גם צורך צבאי.
09/04/2024  |  איתמר לוין  |   מיוחדים ברשת
בכיר חמאס עלי ברכה דוחה את ההצעה הישראלית להפסקת אש, כך פורסם (8.4.24) ברויטרס. בשיחות במצרים, אומר חמאס למתווכות: "אין לי יכולת לשחרר 40 חטופים במסגרת העסקה ההומניטרית, ובחדשת 12 פורסם כי ארגון הטרור נוקב במספרים אחרים - פחותים מאלה שגובשו בישראל.
08/04/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
ד"ר רפאל בוכניק
ד"ר רפאל בוכניק
"מכתבי ההתרעה" של אמ"ן לא היו אלא בבחינת כסת"ח, שהרי אם כך סברו בצמרת צה"ל, מדוע לא פעלו זרועות צה"ל לתגבור הכוחות ולהיערכות לבלימת מתקפה    מה שגרם לפגיעה בביטחון המדינה היו גילויי...
רפאל בוכניק
רפאל בוכניק
המדיניות הישראלית הנוכחית כלפי חיזבאללה, מאז ה-7 באוקטובר 2023, מצטיירת מהבחינה האסטרטגית כמושכלת, בהינתן הנסיבות המתקיימות מאז לאורך גבול הצפון
דרור אידר
דרור אידר
הפארסה בביה"ד בהאג חשפה אותנו לשאלה שנמנענו ממנה עד כה: מה אחריות בית המשפט למחדל ה-7 באוקטובר וכיצד עזר לבנות את הקונספציה שהתנפצה
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il