|   15:07:40
דלג
  גד גזית  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
המדריך המלא להלבנת שיניים
כתיבת המומחים
טיפול בתא לחץ: להתחזק בנשימה

הטרדות מיניות ואבולוציה אנושית

האבולוציה כוונה להפריה ולרבייה. באה התרבות ותקעה מקלות בגלגליה והפרידה בין המינים. התרבות הבינה את הפוטנציאל הרב הגלום ביצריות האבולוציונית, ומיהרה לנצלו באמצעות חוקים, כללים ונורמות לטובת אינטרסים, רכושנות ובעלות, במטרה למנף ולהשיג יעדים מוגדרים שונים ומגוונים הרחק מעבר ל"כוונה" המקורית של האבולוציה
09/02/2016  |   גד גזית   |   מאמרים   |   תגובות
תתכסו קצת... [צילום אילוסטרציה: John Salangsang/AP]

שינוי ייעוד
במאה וחמישים השנים האחרונות, בא לידי ביטוי, בעיקר בקרב הגזע האנושי הלבן, תהליך תרבותי מהפכני באבולוציה המלאכותית. כל מהותו של התהליך מתבטאת בהשתחררות האישה והינתקותה ההדרגתית מייעודה המועדף כפלטפורמת הולדה, לייעודים חברתיים אחרים, שהיו קודם לכן ייעודים גבריים זכריים

הטרדות ומלחמת כוחות
לא מדובר בדרך-כלל באונס או בהפריית נשים נגד רצונן, אלא בהטרדות שנחשפות לאור, וניתן לראותן כחיזור תוקפני, לעיתים כפייתי, לעיתים גס ולעיתים אלים, כלפי נשים המשתייכות לרוב לתרבות החילונית ה"חופשית", שיש לה לעיתים גם סממנים של מאבק כוחני על שליטה, השפעה והובלה חברתית תרבותית, מצד "זכרי אלפא", שמוצאים עצמם מתחרים על מעמד בנשים השואפות להיות "נקבות אלפא"

החברה המערבית נמצאת היום בתקופה אבולוציונית מרתקת שיש בה התפתחות בלתי נמנעת במגמת צמצום ילודה הכרחי.

ראשית גילוי נאות: אני כותב מנקודת המבט של גבר נורמלי, שמתוכנת באבולוציה להימשך לנשים בכלל ומצודדות בפרט. שנית, התנצלות מראש בפני קוראות רגישות, שעשויות לחוש בקריאה נגיעות שוביניסטיות מטרידות ונימות גזענות קלה.

אתחיל ואגלה לנקבות האנושיות סוד אבולוציוני גלוי וידוע: מוחו של הזכר האנושי הרגיל תוכנת להימשך לנקבות האנושיות. אין מה לעשות, זה טבעו ואת זה לא ניתן לעקור ממוחו בשום דרך! השתוקקות הזכר לנקבה עד כדי כך חזקה, עד שהוא הוא מוכן ומסוגל במקרי קיצון לשלם עליה גם בחייו. גבירותיי ה"מושכות", זאת אקסיומה אבולוציונית! אני מכריז על כך במיוחד עבור הנשים המתחסדות מסוגה של יעל דן, זאת מגלי צה"ל, שחוזרת בתוכניתה שוב ושוב וקוראת לגברים "תפסיקו להיות חרמנים!". גברתי החסודה תביני, זה כמו לקרוא לגברים "תפסיקו לנשום!".

אי-שוויון בסיסי

בעולם אבולוציוני זה, מתקיים אי-שוויון בסיסי בין הזכרים והנקבות האנושיות, שמוכתב על-ידי הייעוד השונה של שני המינים. הנקבה האנושית הנורמלית מתוכנתת ובנויה לייעודה כ"פלטפורמת" הולדה, מוחה מונחה בהתאם לחתירה להשגת היעד הזה. לעומתה, הזכר האנושי נעדר תיכנות ברור. הוא מתפתח בהדרגה בעולם של דילמות וסתירות, והוא מוצא עצמו די מבולבל. הזכר האנושי, כבר מגיל ילדות, נחשף בתוך מבוכתו להטרדות מיניות טבעיות מצד הנקבה האנושית, מבלי שזו מכוונת לכך.

המשיכה הטבעית ההורמונלית שחש הזכר בגיל מוקדם, מבלי שיבין למה, אל הנקבה הבשלה ושטרם בשלה, מציבה את הילד בעמדת נחיתות ברורה. הזכר הצעיר חש שהוא רוצה בקרבת ילדה, וזו ברוב המקרים רבים מביטה בו בתימהון ונענית מתוך אמפתיה. והנקבה הבשלה, לרוב לא תבחין, ואם תבחין, תגחך ברחמים. תחושת התלות האי-שוויונית הזאת מולידה חשש להידחות, ומייצרת כבר בילדות הזכרית חוסר ביטחון, שמתבטא בהרבה צורות, החל בחרדה והעדפת התרחקות ועד לכעס ללא סיבה נראית, שמתבטא בתוקפנות ובהתגרות. כל אלה על גווניהם הם תוצרים של הטרדה מינית שחווה הזכר הצעיר.

בדרכים מניפולטיביות

בגיל ההתבגרות קולטת הנקבה הצעירה את ההשפעה שיש לה על הזכר רק בגלל מינה וצורתה. משלב זה ירקיע ביטחונן העצמי של נקבות שניחנו בתכונות אופי ומבנה מושכים, ולרוב הן תאמצנה דרכים מניפולטיביות כדי לנצל את יתרונותיהן המשפיעים על הזכרים הצעירים. נקבות אחרות, פחות "מבורכות", ירכשו מניפולציות אחרות כדי להישאר בתמונה במאבק על תשומת לב הזכרים הצעירים והמבולבלים. אי-השוויון האבולוציוני בין המינים רק מעמיק ותלות הזכרים בחולשתם כלפי הנקבות מקצינה את תגובותיהם בהתאם להישגיהם בהתמודדות מול חולשתם ובתחרות מול זכרים אחרים.

הזכרים המבוגרים סובלים לאורך התבגרותם מהטרדה מינית מתמשכת, ומגיבים לה ברמות תגובה בהתאם לאופיים הנרכש והמורש, לתרבותם הסביבתית ולחינוכם המתעצבים. גיל מבוגר זה יתבטא בקצר תקשורתי בשפת החיזור אחרי הנקבה המזדמנת בהעדר יכולת לאבחן בזמן אמת פער מנטלי תרבותי, בגלל התמקדות יתר באותות מכזבים של המראה החיצוני.

רבולוציה לאבולוציה

האבולוציה כוונה להפריה ולרבייה, באה התרבות ותקעה מקלות בגלגליה והפרידה בין המינים. התרבות הבינה את הפוטנציאל הרב הגלום ביצריות האבולוציונית, ומיהרה לנצלו באמצעות חוקים, כללים ונורמות, לטובת אינטרסים, רכושנות ובעלות, במטרה למנף ולהשיג יעדים מוגדרים שונים ומגוונים הרבה מעבר ל"כוונה" המקורית של האבולוציה. התרבות האנושית שהתערבה בתהליך האבולוציוני הטבעי העבירה את תהליך הברירה הטבעית לתהליך של ברירה מלאכותית מכוונת ומואצת, וכך התפתחו להם במהירות על-טבעית, באמצעות ויסות ומיון הנשים, האדם החלק ולאחריו האדם הלבן. אלא שהתרבויות שהתפתחו לא יכלו לשנות את התכונות האבולוציוניות הבסיסיות של שני המינים, ונאלצו להסתפק בדיכויים. במשך עשרות אלפי שנות תרבות אנושית, נשמרה השליטה על האישה בהיותה פלטפורמת הולדה יחידה. אלא שהאבולוציה לא נכנעה לתרבות, היא רק הלכה צעד טקטי לאחור והמתינה בסבלנות בוגרת לרבולוציה צפויה שתתקן את הסטייה ותשיב את התהליך למסלולו.

במאה וחמישים השנים האחרונות, בא לידי ביטוי, בעיקר בקרב הגזע האנושי הלבן, תהליך תרבותי מהפכני באבולוציה המלאכותית. כל מהותו של התהליך מתבטאת בהשתחררות האישה והינתקותה ההדרגתית מייעודה המועדף כפלטפורמת הולדה, לייעודים חברתיים אחרים, שהיו קודם לכן ייעודים גבריים זכריים. זאת התפתחות שמתרחשת במקביל להתפתחות היכולת האנושית לשלוט בהפריה וברבייה ובברירה המלאכותית באמצעים מלאכותיים, ולפיתוח פלטפורמות הולדה נוספות.

הגורם למהומה

המשמעות האבולוציונית הישירה תוביל בהכרח להקטנת הילודה. קודם כל בגזע הלבן המוביל, התרבותי-מדעי-טכנולוגי של האנושות. הפחתה במספר בני האדם וויסותם מסתמנים כצורך אבולוציוני הנובע ממגבלות ההכלה של עולמנו את המין האנושי, שהתרבה לשיאים מספריים חסרי תקדים. הגזע הלבן מיצה את יתרונותיו היחסיים, ויתחיל להיכחד כגזע לבן טהור.

מכאן ניתן לקבוע שאנו נמצאים היום בעיצומו של עידן מעבר תרבותי אבולוציוני. כאן מצוי הגורם התרבותי למהומה התקשורתית הטורדנית סביב ההטרדות המיניות, בעיקר כלפי נשים. צריך להדגיש שלא מדובר בדרך-כלל באונס או בהפריית נשים נגד רצונן, אלא בהטרדות שנחשפות לאור, וניתן לראותן כחיזור תוקפני, לעיתים כפייתי, לעיתים גס ולעיתים אלים, כלפי נשים המשתייכות לרוב לתרבות החילונית ה"חופשית", שיש לה לעיתים גם סממנים של מאבק כוחני על שליטה, השפעה והובלה חברתית תרבותית, מצד "זכרי אלפא", שמוצאים עצמם מתחרים על מעמד בנשים השואפות להיות "נקבות אלפא". המטרידים, בעיקר גברים, אך גם נשים דומיננטיות, שזקוקים לבטא או להפגין את עוצמתם ואת שליטתם במתן סיפוק לחסך תסכולי העבר מאותן ההטרדות המיניות שחוו והתקבעו בזכרונם. קל להם לעשות זאת על "קורבנות" הזקוקים לחסדיהם או התלויים בהם, ומכאן הפיתוי לנצלם.

"הענשה" מתוקשרת

"הקורבנות המנוצלים" הם במקרים רבים כאלה שקיוו להשתמש במיניותם להישגים לעצמם והתבדו, או כשלו במאבק המינים המהפכני, ולכן חשים שנוצלו ורוצים "להעניש". לכן הם מוציאים את "חוויותיהם" לאור באמצעות תקשורת זמינה, תאבת סיפורים, המעודדת אותם לספר, לחשוף ולנקום. למעשה, התופעה קיימת כל הזמן ברוב החברות והתרבויות, אך ברובן ארועים כאלה לא מועלים בציבור. לא כך בחברה הלבנה המערבית. כאן השיח מעודד ומוחצן על-ידי נשים שהן "נקבות אלפא" שלרוב בעברן המיני לא זכו לתשומת לב מספקת מצד "זכרי אלפא" ובמקרים רבים הן נאלצו להתפשר, או מוצג על-ידי נשים שבצעירותן חוו פגיעות-כפייתיות-מנצלות מגברים שלא לטעמן. אדגיש כאן, שבהחלט אין זה פוגם בנכונות טענותיהן או בזכותן לבטא את דעתן ולהוביל לשינוי על-פי השקפתן.

ניתן לצמצם את התופעה אם הנקבות יפנימו את העובדה הבסיסית שהן עדיין אוביקט מיני בעיני הזכרים, יתבוננו באופן שבו צמצמו החברות הישנות המסורתיות את הבעיה, על-ידי עטיפת הנשים וכיסוין. כאשר הנשים ה"מתקדמות" יימנעו ביום-יום, ככל האפשר, מלחשוף את איברי גופן ו/או יימנעו מלהתפתות לפתות, לנצל את "יתרונותיהן הטבעיים" למניפולציות מטרידות על המין הזכרי, שיש לו כאמור חולשות מובנות, חסרונות, ורצוי לסייע לו להתגבר עליהם במקום לעמול ולזעוק כדי הכניעו!...

מאחר שאנו מצויים בשיאה של מהפכת מינים, עדיף לכולם להכריז על פסק-זמן מטהר של "מחילה". תקופה שבה תינתן לגברים ולנשים לחשוף את הטרדות העבר שחוו, לתת למטרידים להודות ולהתנצל בפני הקורבנות ולקבל מהם מחילה.

מתנצל מראש בפני כל מי שחשה שהוטרדה על-ידי ולא סיפרה לי, ואני לא זוכר ולא מודע לכך.

תאריך:  09/02/2016   |   עודכן:  09/02/2016
גד גזית
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
הטרדות מיניות ואבולוציה אנושית
תגובות  [ 10 ] מוצגות   [ 10 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
א-בולבולציוני
9/02/16 21:15
 
פועה
10/02/16 09:06
2
דרור5
9/02/16 21:18
3
תרבות מעוותת
10/02/16 06:21
 
פועה
10/02/16 11:35
4
קורןנאוה טבריה
10/02/16 06:35
5
אורי מילשטיי
10/02/16 06:41
 
פועה
10/02/16 10:59
6
ישראל עם רם
10/02/16 14:50
 
פועה
10/02/16 17:59
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
לאט-לאט מתפוגגים הדימויים הרשמיים של האינתיפאדה הזאת, למשל שהיא "גל טרור", כביכול כוח טבע בלתי מאורגן ובלתי נשלט, "טרור של יחידים". גם כ-"אינתיפאדה של סכינים
09/02/2016  |  אליקים העצני  |   מאמרים
מותה של החיילת הדר כהן איננו רק טרגדיה אנושית וישראלית של צעירים, ועכשיו גם של צעירות, הנולדים לתוך פי ה"רולטה הרוסית" של החיים בארץ ישראל בעידן הציוני. זוהי בעיקר טרגדיה של חילוף המשמרות התרבותיים בקרב עם ישראל, בעצם אימוץ נורמות תרבותיות נוכריות וקיצוניות, ובאופן הקיצוני יותר משאר אומות העולם. הגמרא - במסכת "קידושין", מביאה את הפסוק "כי תצא למלחמה" (פרשת "כי תצא", ספר "דברים"), ומסבירה אותו בהסבר שנאמר "כי תצא" ולא "כי תצאי", שהרי אין דרכה של אישה לצאת למלחמה. מובנה של המילה "מלחמה" הוא רחב יותר מהמונח הפיזי המוכר לנו כמונח ומושג צבאי, אבל במאמר זה אסתפק בהגדרה התורתית למונח הצבאי בלבד.
09/02/2016  |  אליהו קאופמן  |   מאמרים
"וְכִי-יִהְיֶה בְּאִיש חֵטְא מִשְׁפָּט-מָוֶת וְהוּמַת וְתָלִיתָ אוֹתוֹ עַל הָעֵץ. לֹא-תָּלִין נִבְלָתוֹ עַל-הָעֵץ כִּי-קָבוֹר תִּקְבְּרֶנוּ בַּיּוֹם הַהוּא, כִּי קִלְלַת אֱלֹהִים תָּלוּי, וְלֹא תְּטַמֵּא אֶת-אַדְמָתְךָ, אֲשֶׁר ה' אֱלֹהֶיךָ נוֹתֵן לְךָ נַחֲלָה (פרשת "כי תצא", ספר דברים, פר' כ"א, פס' 21-23).
09/02/2016  |  איתן קלינסקי  |   מאמרים
רזי ברקאי נמצא בדרך הנכונה. אין ספק בכך. במהרה יצטרף לרשימה ההולכת ומתארכת של מרטירים, הבאים כולם משורות מחנה השמאל בתרבות, באקדמיה וכמובן בתקשורת. קדושים מעונים מודל 2016, העולים קורבן על מזבח חופש הדעות, על מלחמתם הבלתי מתפשרת בסתימת הפיות ועל התנגדותם לגלי הפשיזם הדורסני.
09/02/2016  |  ישראל רוזנבלט  |   מאמרים
למרות שכבר עברו שבעה חודשים, עוד לא שמענו מילה. הרפורמה בבריאות הנפש האם היא קרתה? מה היא אומרת? והאם השינויים שבה לטובה או לרעה?
09/02/2016  |  יהודה לינדנבאום  |   מאמרים
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
אורי מילשטיין
אורי מילשטיין
ברית ארוכה בין גרמניה לברית המועצות; המטרה של גרמניה וברה"מ הייתה פולין; יהודי פולין לא הבינו מה מאיים על שרידותם; פיתוח ה"בליץ קריג" הגרמני; הגנרל היהודי גאורגי שטרן מפתח את מלחמת...
דן מרגלית
דן מרגלית
אנשי ושוטרי איתמר בן-גביר שורפים את חווארה, עוקרים מטעי זיתים ומביאים על ישראל את האסון שכל הקהילה הבינלאומית, ובוודאי בית הדין הבינלאומי בהאג, נגדנו
רון בריימן
רון בריימן
יש לעודד השתתפות של ארצות הברית ושל "העולם הנאור" בחיסול בפועל של הפצצה האירנית המאיימת על העולם כולו, לרבות על הצ'מברליינים האירופיים, ולא רק על ישראל
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il