|   15:07:40
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
סוכנות ראש
עריכת הסכמי ממון: השלבים המומלצים בדרך להסכם מוצלח
כתיבת המומחים
האם כדאי להשקיע בנאסד"ק 100?
בן-גביר ובר-לב. עימות במליאה [צילום: דני שם-טוב/דוברות הכנסת]

החוק לתיקון פקודת המשטרה עבר בטרומית

"חוק בן-גביר" אושר ברוב 61 השר המיועד: "היו שרים כמו עמר בר לב שעשו את הדברים במחשכים אבל דרך המלך היא לקבוע את מדיניות המשרד" השר בר לב: "מדובר בהפיכה של ממש. החוק הזה יהפוך את מדינת ישראל למדינת משטרה"
13/12/2022  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   בחירות 2022   |   תגובות
ידור חי מערוץ כנסת

נמשכת החקיקה המקדימה לכינון הממשלה ה-37. מליאת הכנסת אישרה (יום ג', 13.12.22) בקריאה טרומית את הצעת חוק לתיקון פקודת המשטרה (סמכויות), התשפ"ג-2022, של ח"כ איתמר בן-גביר. בהצעה תמכו 61 חברי כנסת לעומת 53 שהתנגדו, והיא תועבר לוועדה המסדרת לקביעת הוועדה בה יתקיים הדיון בהכנה לקריאה ראשונה.

מוצע בה לתקן את פקודת המשטרה ולקבוע כי משטרת ישראל תהיה נתונה למרות הממשלה וכי המפכ"ל יהיה מופקד על ניהול משטרת ישראל, על הפעלתה ועל פיתוח יכולותיה, בהתאם להתוויית המדיניות ולעקרונות הכלליים של השר. ההצעה מחריגה את עניין חקירה או תיק מסוימים, לרבות לעניין פתיחתם, ניהולם או סגירתם, למעט עניין מדיניות בתחומי חקירות, טיפול בתיקים והעמדה לדין.

בן-גביר: "פקודת המשטרה היא פקודה ישנה שבמדינה דמוקרטית לא יכולה להיות. אנחנו מגיני הדמוקרטיה ונילחם למענה. בדמוקרטיה שר יכול לקבוע את המדיניות של המשרד שלו. אז נכון שהיו שרים כמו עמר בר לב שעשו את הדברים במחשכים אבל דרך המלך היא לקבוע את מדיניות המשרד, לשם כך נבחרנו. זו מטרת הדמוקרטיה. רק במדינות העולם השלישי, מפקד המשטרה הוא זה שקובע את המדיניות".

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב, הביע את התנגדות הממשלה: "מדובר בהצעת חוק שמהותה היא אחת - לפגוע בעצמאותה של משטרת ישראל, ולהפוך אותה לכלי שרת בידי פוליטיקאים. לא לתיקון כי אם הרס עצמאותה של משטרת ישראל, ופגיעה חמורה בדמוקרטיה הישראלית. מדובר בהפיכה של ממש. החוק הזה יהפוך את מדינת ישראל למדינת משטרה".

לדבריו, ההיגיון המוביל של הצעת החוק הוא הקבלה של סמכות השר לביטחון הפנים ביחס למשטרה, לסמכותו של שר הביטחון ביחס לצה"ל ולהופכו למפקד העליון של המשטרה - מפכ"ל-על.

תאריך:  13/12/2022   |   עודכן:  13/12/2022
עידן יוסף
+ועדות בראשות אופיר כץ ושלמה קרעי יכינו את הצעות החוק שאושרו בטרומית
23:06 13/12/22  |  עידן יוסף
שתי ועדות מיוחדות ידונו בהצעות החוק שאושרו הערב במליאת הכנסת. לפי החלטת הוועדה המסדרת, תוקם ועדה מיוחדת לדיון בהצעת חוק לתיקון פקודת המשטרה (סמכויות) של איתמר בן-גביר. בוועדה בראשות אופיר כץ יהיו 13 חברים.

בנוסף, תוקם ועדה מיוחדת לדיון בשתי הצעות חוק היסוד. הצעת חוק-יסוד: הממשלה (תיקון - שר נוסף במשרד) של שמחה רוטמן וניסים ואטורי. והצעת חוק-יסוד: הממשלה (תיקון - כשירותם של שרים) של משה ארבל. בוועדה בראשות שלמה קרעי יהיו 17 חברים.

הצעת חוק הכנסת (תיקון - מספר חברי הכנסת להתפלגות סיעה) של יואב קיש וחנוך מילביצקי תידון בוועדת הכספים. אישור הקמת הוועדות צפוי בחצות במליאה. יו"ר הוועדה ח"כ יואב קיש הודיע כי הקואליציה והאופוזיציה הגיעו להסכמה שההצבעות על אישור הקמת הוועדות ייערכו בשעה 09:30 בבוקר.
אברהם בצלאל, חנוך מילביצקי, שלמה קרעי [צילום: דני שם-טוב/דוברות הכנסת]
+החרדים ויתרו על אישור חוק הגיוס לפני השבעת הממשלה
22:25 13/12/22  |  עידן יוסף
החרדים הסכימו לוותר על העברת חוק הגיוס לפני השבעת הממשלה תמורת התחייבות של הליכוד להתנות את אישור התקציב בהעברת חוק הגיוס. העיקרון המרכזי בחוק יהיה שאי עמידה ביעדי גיוס לא תגרור עיצומים פליליים (חדשות 12).
+"חוק סמוטריץ'" אושר בטרומית
21:53 13/12/22  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק-יסוד: הממשלה (תיקון - שר נוסף במשרד) של ח"כ שמחה רוטמן וניסים ואטורי, המכונה חוק סמוטריץ'. בהצעה תמכו 61 חברי כנסת לעומת 51 שהתנגדו, והיא תועבר לוועדה המסדרת לקביעת הוועדה בה יתקיים הדיון בהכנה לקריאה ראשונה.

מוצע בה להוסיף לחוק היסוד הוראות לפיהן ניתן יהיה למנות במשרד שממונה עליו שר, שר נוסף שיהיה אחראי, כפוף לשר הממונה על המשרד, לתחומים מסוימים בתחומי פעילות המשרד.

ח"כ רוטמן: "המטרה של קידום ההצעה כבר בשלב הזה, היא שאפשר יהיה כבר בהשבעת הממשלה להשביע את השר הנוסף, כדי שכשהכנסת תביע אמון בממשלה היא תדע בדיוק את הרכב השרים וחלוקת הסמכויות ביניהם".

שר הביטחון בני גנץ השיב בשם הממשלה: "הקמת משרד בתוך משרד זה לא מומלץ בשום מבנה ארגוני ובטח ובטח במה שקשור לנושאי ביטחון. מההסכמים הקואליציוניים מה שאני מבין זה שהממשלה מבקשת זה לבקים משרד הביטחון ב', לענייני יהודה ושומרון. זה תפקידה של הצעת החוק. השיעור הראשון בצבא זה אחדות הפיקוד, אין משימה עם שני מפקדים".
+יהדות התורה דורשת אכיפת החוק לצמצום תחבורה ציבורית בשבת
20:51 13/12/22  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
נעשה ניסיון לקדם חקיקה שתמנע נסיעת כלי רכב פרטיים בשכונות דתיות בשבת  ▪  סוכם על תוספת תקציב לחינוך החרדי, הסדרת ההפרגה המגדרית בכותל המערבי וסגירת אבו כביר בשבת
סיעת יהדות התורה [צילום: אוליביה פיטוסי/פלאש 90]
+הרפורמות המשפטיות לא יפורטו בהסכמים הקואליציוניים
20:19 13/12/22  |  עידן יוסף
בהסכמים הקואליציונים לא יהיה פירוט של הרפורמה המשפטית ולא תהיה התייחסות ישירה לפסקת ההתגברות (גלי צה"ל).
+בן-גביר נועד בחשאי עם בכירי משרד המשפטים
20:16 13/12/22  |  עידן יוסף
יו"ר עוצמה יהודית נועד לבקשתו במשך שעתיים עם בכירי משרד המשפטים. ח"כ איתמר בן-גביר ניסה לשכנע אותם להסיר את ההתנגדות לשינויים בפקודת המשטרה. נקודת המחלוקת העיקרית: התערבות השר בהעמדה לדין. נקודת ההסכמה: השר יכול להתוות מדיניות כללית במשטרה. גורמים המעורים בפגישה: "שיחה טובה, היה קשב משני הצדדים" (חדשות 13).
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אביגדור מעוז   אברהם בניהו בצלאל / Avraham Benayahu  Bezalel   אוהד טל   אופיר כץ / Ofir  Katz   אופיר סופר / Ofir  Sofer   אורי מקלב / Uri Maklev   אוריאל מנחם בוסו / Uriel Busso   אורית פרקש-הכהן / Orit Farkash-Hcohen   אורית מלכה סטרוק / Orit Malka Struk   אורנה ברביבאי / Orna  Barbivai   אושר שקלים / Osher  Shekalim   אימאן ח'טיב יאסין / Iman  Khatib Yassin   איתמר בן-גביר / Itamar  Ben Gvir   אליהו דלל / Eli Dallal   אליהו רביבו / Revivo Eliyahu    אלמוג כהן / Almog  Cohen   ארז מלול / Erez  Malul   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   בועז ביסמוט / Boaz  Bismuth   בועז טופורובסקי / Boaz  Toporovsky   בני גנץ / Benny  Gantz   בצלאל סמוטריץ' / Bezalel  Smotrich   גד איזנקוט / Gadi  Eisenkot   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלית דיסטל אטבריאן / Galit  Distal Atbaryan   גלעד קריב / Gilad Kariv   דבורה ביטון / Dvora  Biton   דוד אמסלם / David Amsalem   דוד  ביטן / David Bitan   דן אילוז / DAN Iluz   דני בן יוסף דנון / Dani Danon   ואליד אל הושלה / Waleed  El Hawashla   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   חיים כץ / Haim Katz   חמד עמאר / Hamad Amar   חנוך דב מילביצקי / Hanoch Dov Milwidsky   טלי גוטליב / Tali  Gottlieb   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יואב בן צור / Yoav Ben Tzur   יואב גלנט / Yoav Galant   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יונתן משריקי / Yonatan Mishraki   יוסף עטאונה / Youssef  Atauna   יוראי להב הרצנו / Yorai  Lahav-Hertzano   ינון אזולאי / Yinon  Azoulay   יסמין פרידמן / Yasmin Fridman   יעקב אשר / Yakov  Asher   יעקב טסלר / Ya'akov  Tessler   יעקב מרגי / yaakov Margi   יצחק גולדקנופ / Yitshak  Issaschar Goldknop   יצחק קרויזר / Kroizer Yitzhak    יצחק שמעון סרלאוף    ירון לוי / Yaron Levi   יריב לוין / Yariv Levin   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   לימור סון הר-מלך / Limor  Son Har-Melech   מאי גולן / May  Golan   מאיר כהן / Meir  Cohen   מאיר פרוש / Meir Porush   מטי צרפתי הרכבי / Matti  Sarfati Harkavi   מיכאל  מלכיאלי / Michael Malkieli   מיכאל מרדכי ביטון / Michael Mordechai Biton   מיכל מרים וולדיגר / Michal Miriam  Woldiger   מירב בן-ארי / Meirav  Ben-Ari   מירב כהן / Meirav  Cohen   מירי  רגב / Miri Regev   מכלוף מיקי זוהר / Miki Zohar   מנסור עבאס / Mansour Abbas   משה אבוטבול / Moshe Abutbul   משה ארבל / Moshe Arbel   משה גפני / Moshe Gafni   משה רוט / Moshe  Roth   מתן כהנא / Matan  Kahana   נאור שירי   ניר ברקת / Nir  Barkat   סימון  מושיאשוילי / Simon  Moshiashvili   סימון דוידסון / Simon Davidson   עודד פורר / Oded Forer   עופר כסיף / Ofer  Cassif   עידית סילמן / Idit  Silman   עמיחי אליהו / Amichay  Eliyahu   עמיחי שיקלי / Amichai Chikli   עמית הלוי / Amit  Halevi   צבי ידידיה  סוכות / Tzvi Yedidia  Sukkot   צביקה פוגל / Tzvika  Foghel   צגה צנגש  מלקו / Tsega  Melaku   קארין אלהרר / Karin  Elharar   רון דרמר / Ron Dramer   רון כץ / Ron Katz   רם בן ברק / Ram  Ben Barak   שלום דנינו / Shalom  Danino   שלי טל מירון / Shelly Tal Meron   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   שרון ניר / Sharon Nir   שרן השכל / Sharren Haskel 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
החוק לתיקון פקודת המשטרה עבר בטרומית
תגובות  [ 1 ] מוצגות   [ 1 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
סתם אחד
19/04/23 16:07
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  בחירות 2022
הערב (יום ג', 13.12.22) התחדשו שיחות המשא-ומתן בין צוותי הליכוד ויהדות התורה, ואם לא יחול שינוי של הרגע האחרון, נספח התפקידים להסכם צפוי להחתם עוד השבוע.
13/12/2022  |  עידן יוסף  |   חדשות
יו"ר ועדת חוקה המיועד ח״כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית) מותח ביקורת (יום א', 11.12.22) על גלי בהרב מיארה ברקע עמדותיה נגד החוקים המכונים "חוק בן-גביר" ו"חוק דרעי". בראיון לרדיו קול ברמה, אמר רוטמן: "אני שואל את עצמי, מאיפה שואבת היועצת המשפטית לממשלה את הסמכות להגיד שלא תוכל להגן על חוק שעבר בכנסת? בשם מי היא עובדת? היא צריכה לפעול בהתאם לחוק ואת זה היא לא עושה ואני אדרוש על זה תשובות".
11/12/2022  |  עידן יוסף  |   חדשות
מקורביה של ח"כ מירי רגב מבהירים (מוצ"ש, 10.12.22) כי לא תסכים לקבל את תיק החינוך המפוצל, וכי היא "עומדת על דרישתה לחזור לתיק התחבורה הכולל את הכל ולהשלים את הרפורמות שהובילה בכהונתה". בכך מבקשת רגב לסכל את מינויה לשרת החינוך בתיק המקוצץ באופן שבו תקבל פיצוי בדמות ראשות הוועדה לטקסים ולסמלים, המופקדת גם על טקס הדלקת המשואות ביום העצמאות, תפקיד השמור לשר התרבות. אם לא תושג פשרה בעניין, היא תקבל את התיק וח"כ אלי כהן אולי יהיה שר החינוך.
10/12/2022  |  עידן יוסף  |   חדשות
היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה צפויה להתנגד להצעת החוק של איתמר בן-גביר עם השינויים בסמכויות המשטרה והמשרד לביטחון הפנים. על-פי דיווח בחדשות 12, התנגדותה נובעת משלושה מניעים:
10/12/2022  |  עידן יוסף  |   חדשות
ראש הממשלה היוצא, נפתלי בנט, פצח בקמפיין לטיהור שמו, וכנגד מה שהוא מכנה: "חיסול מכונת הרעל וניקיון השיח הציבורי", שאותה הפעיל, לגישתו, ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו. בנט, איש אמיד, ריכז כמה בודקי עובדות ושכר משרד עורכי דין בראשו עומד עו"ד עודד גזית, כדי לכפות על מוציאי דיבתו, לשיטתו, להתנצל, לתקן ולשלם על פרסומיהם.
10/12/2022  |  יואב יצחק  |   מאמרים
רשימות נוספות   /   בחירות 2022  /  מי ומי    / 
רשימות נוספות   /   כנסת 25  /  מי ומי    / 
רשימות נוספות   /   ממשלה 37  /  מי ומי  
לראשונה: נשיא המדינה נתן רק 10 ימים להרכבת הממשלה  /  עידן יוסף
נחתם סיכום התפקידים בין הליכוד לשס  /  עידן יוסף
בן-גביר ליועמ"ש: "עיצרי את מחטף מינויי המפכ"ל"  /  עידן יוסף
אבי מעוז צור ישועתם  /  אשר כהן
כל האמת על המשא-ומתן  /  בצלאל סמוטריץ'
החרם ושברו  /  ד"ר עדו נתניהו
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
הרצל חקק
הרצל חקק
זה ספר שנכתב כדי לספר סיפור של אם, ובעצם זה סיפור של דור    מתברר, שאפשר גם לכתוב ביוגרפיה רוחנית, סיפור אישי של גיבורה שהיא גדולה מהחיים
דן מרגלית
דן מרגלית
מונחת לפני נתניהו הצעה יקרה מפז לנורמליזציה עם ערב הסעודית והוא מסכן את עם ישראל להחמיץ אותה ולהשאיר את החזית מול אירן פרוצה וחדירה
רפאל בוכניק
רפאל בוכניק
המדיניות הישראלית הנוכחית כלפי חיזבאללה, מאז ה-7 באוקטובר 2023, מצטיירת מהבחינה האסטרטגית כמושכלת, בהינתן הנסיבות המתקיימות מאז לאורך גבול הצפון
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il