|   15:07:40
דלג
  יוסי אחימאיר  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
איפה כדאי ללמוד בינה מלאכותית?
כתיבת המומחים
טוען רבני יכול לשקם את חיי הנישואין שלכם?
עם כלביא [צילום: מוסאב אלשמי/AP]

ספר הג'ונגל

במקרה שלנו התמונה המדומיינת הפוכה: ישראל היא האריה, המותקף משום-מה על-ידי עדר זברות מתייהרות היוכלו החיות המפוספסות, עטויות כפיות וסרטים ירוקים למצחם ללביא הבודד?
25/03/2024  |   יוסי אחימאיר   |   יומני בלוגרים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

בערוץ הטלוויזיה האסקפיסטי National Geografic Wild אנו צופים לרוב בסצנות מזוויעות. למשל נחשים הטורפים זה את זה, או עדר אריות התוקף תאו או זברה, לוכד את החיה האומללה ומתחיל לנגוס בבשרה החם בעודה מפרפרת ודם נוזל מגופה. לא תמיד כך זה מסתיים. יש והזברה המופתעת אוזרת עוז ונאבקת בשארית כוחותיה על חייה, בועטת בסובביה ומצליחה להיחלץ ממעגל אויביה צמאי הדם. יש ולעזרת התאו הבודד, הנתון בצרה קיומית, חשים אחיו וכגוש אחד הודפים את האריות התוקפנים, מחלצים מצרה את בן מינם.

ישראל כמוה כאותה זברה אמיצה הנתונה בסכנה קיומית. בת שבעים-ושש ועוד לא נחלצה סופית ממבקשי נפשה, ממשיכה במאבקה העיקש בטורפים האכזריים הסובבים אותה מכל עבר, צמאי דם יהודי, מייחלים ליום שבו יסיימו את מלאכת הטרף והמדינה היהודית תחדל מקיומה.

ואולי במקרה שלנו התמונה המדומיינת הפוכה: ישראל היא האריה, המותקף משום-מה על-ידי עדר זברות מתייהרות. היוכלו החיות המפוספסות, עטויות כפיות וסרטים ירוקים למצחם ללביא הבודד? והרי כבר נאמר בספר הספרים: הֶן-עָם֙ כְּלָבִ֣יא יָק֔וּם וְכַאֲרִ֖י יִתְנַשָּׂ֑א...

ואם נשווה את ישראל לאותו תאו הרי המצב עגום יותר. ידידיה (התאואים) עומדים ברובם מנגד, מביטים במעין אדישות במאבקה ההירואי בתוקפיה, מנסה בעוז רוח וברצון החיים שלה להודפם ולהניסם. זוהי בגידה בחברתם, שמצליחה להכות בעדר האויבים הקמים עליה שוב ושוב, מתוך אינטרס קר, צר, שמא כדאי להם עצמם "לחיות בשלום" עם מחנה החיות השפל ולעזאזל ישראל. מה עוד שרובם לא בדיוק אוהדינו. לדידם, התאו אשם, היהודים אשמים, ואולי מוטב שמדינתם תיעלם מעל המפה.

האם לא זה היה המחזה שנפתח בשבעה באוקטובר ונמשך גם עתה, כאשר עדר של ברברים התנפל עלינו? האם לא הותקפנו בשל בידודנו באזור ובמיוחד בגלל שהצגנו תמונה פנימית של חולשה, פלגנות ונהנתנות? תמונה של חיים באשליות, כמו מלחכים עשב באחו הירוק, לא נותנים דעתנו לעיניים האורבות לנו מתוך הסבך סביב.

על המחדל הצבאי עוד ידונו ויתווכחו, יכתבו ויספרו. על המדפים בחנויות כבר מוצגים כמה ספרים על "חרבות ברזל" מאת סופרים זריזים, וזו רק התחלה. ספרים נעדרי טווח זמן הולם לתאר את השתלשלות האירועים כהווייתם. כך גם על המחדל המדיני, ההולך ומעמיק ככל שהמלחמה מתארכת. על אלה יש להוסיף את מחדל ההסברה הזועק לשמיים. תמונת הג'ונגל שתוארה לעיל מבהירה זאת.

בהיבט הצבאי המערכה מתקדמת לאיטה, בהצלחה, לקראת סיומה בטיהור רפיח מפושעי חמאס. צה"ל לוחם גם בחזיתות נוספות שנפתחו עלינו. לעומת זאת, בהיבט המדיני מעמד ישראל בזירה הבינלאומית מתערער והולך. מיום ליום גובר בידודה בקרב אומות העולם, תאואים הטועים בנו ותועים בדרכם. מדינות ידידותיות מפנות עורף למדינה שיצאה להגן על עצמה. אצבע עקומה מופנית כלפיה. דומה כי מעולם לא היה נכונה כל כך האימרה: הֶן-עָם֙ לְבָדָ֣ד יִשְׁכֹּ֔ן וּבַגּוֹיִ֖ם לֹ֥א יִתְחַשָּֽׁב". אכן, בלית ברירה לא יתחשב בלחצי הגויים, בעיוותים המוסריים שלהם.

המערכה הנוכחית אינה דומה למערכות קודמות של ישראל ברצועה - ב-1948, ב-1956 וב-1967. אז צבא ישראל שטף את עזה במהירות ושעט הלאה, אל סיני. מאז, בהסכם השלום, מצרים התנתקה מעזה. מה לה ולקן הצרעות הזה. הותירה את כאב הראש ל"טיפולה" של ישראל. בשנות שלטוננו קמו ברצועה 22 ישובים שגורלם נחרץ כאשר ישראל החליטה בצעד חד-צדדי להתנתק מעזה. ההנחה היתה, שמעתה יקחו העזתים את גורלם לידיהם, יחיו איתנו בדו-קיום ויבססו לעצמם ישות עצמאית שכל מעייניה נתונים לבניה ולפיתוח, לרווחת ההמונים. תחת זאת, הם הפקירו עצמם לידי ארגון טרור קיצוני שהפך את רצועת עזה למה שהסורים עשו בזמנם ברמת הגולן. מחבל ארץ בעל פוטנציאל רב לשגשוג ("סינגפור") - לאתר לחימה, חמוש, חפור, תוקפני.

ישראל כשלה בשבעה באוקטובר - וישראל כושלת שוב ושוב בהסברה. גם חזית זאת הופקרה ומוסיפה להיות מופקרת. יתר על כן, האויבים והידידים מאמצים את המראות הקשים בעזה (באשמת ראש הנחש סינוואר וחבר מרעיו) לתעמולה עויינת. הם ניזונים ממקורות פנימיים בתוכנו, כמו האדונים עמי איילון, נדב ארגמן, דן חלוץ, איימן עודה, שוקן ושכמותם בתקשורת ובאקדמיה, שמצרפים קולם לחזית האנטי-ציונית.

בקרב החיות הפראיות כמעט אין שכיחה תופעה שכזו. לא קראנו על כך בספר הג'ונגל. אנחנו נושכים את עצמנו בעוד לוחמינו-בנינו נאבקים בגבולותינו. כמובן, אין זה תירוץ מספיק לכשל ההסברתי, בעיקר כלפי חוץ. הסברה אגרסיבית, יעילה, המבוססת על אדני צדק ולא על תעמולת כזב, ביכולתה לרכך את הביקורת הגוברת על פעולותינו הצבאיות. מחדל ההסברה בוודאי רשום על שמו של "מר הסברה".

תאריך:  25/03/2024   |   עודכן:  25/03/2024
יוסי אחימאיר
+העדר הווטו האמריקני באו"ם עורר תגובות מעורבות בארה"ב
23:47 25/03/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
סגן נשיא ארה״ב לשעבר, מייק פנס: "יש לאפשר לישראל להוביל מלחמה עד להשמדת חמאס אחת ולתמיד"  ▪  "מקורבים לנתניהו: "ביידן נתן היום מכה קשה לסיכויים לשחרור חטופים"
לינדה תומס-גרינפילד, שגרירת ארה"ב באו"ם, נמנעת בהצבעה [צילום: קרייג ראטל/AP]
+חמאס מקשיח את עמדותיו במו"מ ודוחה את הפשרה האמריקנית
23:29 25/03/24  |  עידן יוסף
חמאס בהצהרה רשמית: הודענו לפני זמן קצר למתווכים כי הארגון דבק בעמדתו שהועברה ב-14 במרס. התגובה של ישראל לא נענתה לאף אחת מדרישותינו הבסיסיות - הפסקת אש כוללת, נסיגה מרצועת עזה, שיבת העקורים וחילופי שבויים. בכך דוחה ארגו הטרור את הצעת הפשרה האמריקנית שלה נענתה ישראל בחיוב.
+צה"ל תקף חוליית מחבלים בעמדה צבאית ומבנה צבאי של חיזבאללה
23:04 25/03/24  |  עידן יוסף
מטוסי קרב תקפו מבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב מיס אל ג'בל. כלי טיס זיהה מחבלים של הארגון בתוך עמדה צבאית באבו שש, מטוסי קרב הוכוונו לתקיפה ותקפו את העמדה ואת המחבלים שבה.

במהלך היום זוהו שיגורים משטח לבנון למספר מרחבים בשטח ישראל, צה"ל תקף בארטילריה את מקורות הירי.
+פיגוע בגוש-עציון: נזק נגרם לבית מגורים
22:59 25/03/24  |  עידן יוסף
פיגוע ירי בגוש-עציון: מחבל ירה לעבר כרמי צור, קליע פגע באחד הבתים ביישוב - כוחות צה"ל בשטח פתחו במרדף.

ראש מועצת גוש-עציון ירון רוזנטל: "כרמי צור מגינה על גוש-עציון מדרום. לא נאפשר לאויב להמשיך להתקיף את היישוב, בלי תגובה תקיפה. ה-7.10 הוכיח לנו שמי שמאפשר ירי על תושבים ומכיל את זה, מזמין פגיעה חמורה יותר בעתיד ולא נאפשר זאת".
[צילום: דוברות גוש עציון]
+הטמפרטורה עולה
22:55 25/03/24  |  טובה ספרא   |   לרשימה המלאה
תקופה מסוכנת עם פוטנציאל לעימותים, פעולות טרור ופתיחת חזית חדשה במלחמה. ייתכן אובדן חיים, בעיקר בפעולות הומניטריות. המערכה נמשכת והסכנה מתגברת. הרבה מילים חשובות לזמנים הקרובים שעיקרן זהירות!
פורים בחוף תל אביב [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
+צה"ל השמיד משגר חמאס שהוצב בתוך מחסה הומניטרי בדיר אל בלאח
21:49 25/03/24  |  עידן יוסף
מספר שיגורים חצו משטח רצועת עזה, לעבר מרחב העיר אשדוד, חלקם יורטו על-ידי לוחמי ההגנה האווירית והשאר לא יורטו על-פי מדיניות. השיגורים בוצעו ממרחב הומניטרי באזור דיר אל בלח שבמרכז רצועת עזה, בו שהתה אוכלוסייה אזרחית.

מטוסי קרב של חיל-האוויר תקפו והשמידו את עמדת השיגור במרחב ממנה בוצע הירי, בתום התקיפה זוהו פיצוצי משנה אשר העידו על הימצאות של אמצעי לחימה נוספים במרחב.
+סי"צ: גורם בכיר בחמאס נמלט נמלט מתקיפת צה"ל בבקעת הלבנון
21:46 25/03/24  |  עידן יוסף
סוכנות הידיעות הצרפתית מדווחת מפי מקור ביטחוני בלבנון כי יעד התקיפה הישראלית אתמול בא-סווירי שבבקעת הלבנון היה גורם בכיר בחמאס שנמלט. בתקיפה נהרג פועל סורי.
תקיפת שני מחבלי חיזבאללה שפעלו במרחב מיס אל ג'בל שבדרום לבנון
+ארה"ב טוענת כאילו החלטת מועצת הביטחון מאשררת קריאה לשחרור חטופים
21:45 25/03/24  |  עידן יוסף
דובר מחלקת המדינה הערב מבהיר איך ארה"ב רואה מה שאושר באו"ם: "היום במועצת הביטחון של האו"ם, ארה"ב אישררה כי כל הפסקת אש חייבת להגיע כחלק מהסכם לשחרור חטופים. אנו חוזרים ומדגישים את הצורך להאיץ ולהעביר את הסיוע ההומניטרי בכל המסלולים הזמינים".
+‏ישראל הוסיפה סעיפי אישום חמורים למחבלי הנוח׳בה
21:42 25/03/24  |  עידן יוסף
‏ישראל הוסיפה סעיפי אישום חמורים למחבלי הנוח׳בה. גולת הכותרת: שימוש תקדימי בסעיף מחוק העונשין של ״פגיעה בריבונות המדינה״ המאפשר לגזור על המחבלים גזר דין מוות (כאן חדשות).
+נתניהו: דוחה את הצעת גנץ לשלוח את המשלחת לארה"ב
19:36 25/03/24  |  עידן יוסף
השר בני גנץ: "לא רק שנכון שהמשלחת תיסע - טוב היה עושה ראש הממשלה אם היה נוסע בעצמו לארה״ב, ומקיים שיח ישיר עם הנשיא ביידן ועם בכירי הממשל. זה נכון בשגרה, וזה בוודאי נכון כעת, כשמשקל התמיכה של ארה״ב בישראל כה קריטי".

ראש הממשלה נתניהו הגיב לדבריו: "לאחר שחמאס בירך על החלטת מועצת הביטחון שעברה בהימנעות ארה"ב, בני גנץ עוד מציע הערב לשלוח משלחת לארה"ב. דוחה את הצעתו".
+גורם אמריקני רשמי: נרשמה התקדמות במגעים לעסקת חטופים
19:34 25/03/24  |  עידן יוסף
גורם אמריקני רשמי לרויטרס: נרשמה השבוע התקדמות בשיחות על הפסקת אש ושחרור חטופים.
+יהרג ואל יעבור
18:44 25/03/24  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
לאחר 170 ימי המלחמה, לא נסכים עוד שנכדינו ונכדותינו ישלמו בדמים אלה או בדמים אלה את מחיר הטפילות של החרדים
גלנט. נהג כשורה [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+חמאס מברך על הקריאה של מועצת הביטחון באו״ם להפסקת אש
18:25 25/03/24  |  עידן יוסף
ארגון הטרור חמאס מברך על החלטת מועצת הביטחון של האו"ם וקורא למועצת הביטחון להפעיל לחץ על ישראל כדי שזו תהיה מחויבת להחלטה.
+סמוטריץ': מגבה את החלטתו של ראש הממשלה מול ארה"ב
18:22 25/03/24  |  עידן יוסף
השר בצלאל סמוטריץ׳: "החלטת ארה"ב שלא להטיל וטו במועצת הביטחון משחקת לידי חמאס ופוגעת במאמצים להשיב את החטופים ולייצב את האזור באמצעות חיסול הכוחות הרדיקליים וחיזוק הכוחות המתונים. מדינת ישראל לא תעצור עד להשמדה מוחלטת של החמאס ולהשבת החטופים הביתה.

עוד אמר יו״ר הציונות הדתית: "מערכת היחסים שלנו עם ארה"ב היתה מאז ומעולם של שותפים אבל לא של מדינת חסות. אין זו הפעם הראשונה שבה ממשלה ישראלית נדרשת לקבל החלטות מנוגדות לעמדת הממשל בארה"ב. כך היה בהחלטה על הקמת המדינה, כך ברבות ממלחמות ישראל, וכך כעת בהחלטה להמשיך להילחם בנאצים של דעאש-חמאס עד הניצחון המוחלט. אני מגבה את החלטתו של ראש הממשלה וקורא ברגע הקיומי הזה לכל המנהיגים בישראל להתעלות מעל לשיקולים פוליטיים צרים ולהתייצב מאחורי ממשלת ישראל והעומד בראשה עד הניצחון".
+גלנט בוושינגטון: נעצור את המלחמה ברגע שנחזיר את כל החטופים לביתם
18:16 25/03/24  |  עידן יוסף
אחרי החלטת ארה״ב לא להטיל וטו באו״ם, אומר שר הביטחון יואב גלנט, לפני פגישותיו עם בכירי הממשל בוושינגטון: ״אין לנו זכות מוסרית לעצור את המלחמה בעזה עד שנחזיר את כל החטופים לביתם. אם לא נשיג הכרעה ברורה ומוחלטת בעזה - עלולים לקרב מלחמה מצפון".

המשלחת של ראש הממשלה לא תגיע לוושינגטון אמנם, אבל גלנט ייפגש בעוד זמן קצר עם היועץ לביטחון לאומי בבית הלבן ג׳ייק סאליבן.
[צילום: אלעז מלכה]
+סוכלה הברחת אמצעי לחימה מתקדמים מאירן שנועדה לפיגועים קשים בישראל
18:09 25/03/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
גורמי ביטחון אירניים ניסוי להבריח גם טילי נ"ט וחומרי נפץ, לשטחי יהודה ושומרון במטרה לבצע פיגועים נגד מטרות ישראליות  ▪  הפעילות האירנית הוכוונה ע"י אגף 4000 של משמרות המהפכה וכוח קדס בסוריה, והיא נחשפה בעקבות מעצרים וחקירות של גורמים פלשתינים שגויסו לביצוע פיגועים
אמצעי לחימה שנתפסו [צילום: תקשורת שב"כ]
+לראשונה מאז דצמבר: אזעקות וירי רקטות לעבר אשדוד
14:01 25/03/24  |  מירב ארד
לראשונה מאז דצמבר: אזעקות וירי רקטות לעבר אשדוד.
+לראשונה מזה חודשיים: 8 רקטות נורו לאשדוד
12:27 25/03/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
סא"ל א' מפקד פלגת לוחמים בשייטת 13 על המבצע בשיפא: אמל"ח רב הוסתר בין ציוד רפואי ובין חולים  ▪  תא"ל הגרי בהצהרה לתקשורת הזרה: חמאס הורס את בית החולים, חמאס יורה מתוך חדרי המיון והיולדות של שיפא וזורק מטענים מתוך המחלקה לטיפול בכוויות
יירוטים [צילום: חיים גולדברג[פלאש 90]
[צילום: דובר צה"ל]
+כמה עצות שימושיות
12:11 25/03/24  |  יעקב אחימאיר   |   לרשימה המלאה
בנתב"ג חונה המטוס שתוכנן במקור לטיסות הנשיא או ראש הממשלה, אבל המטוס "כנף מציון" מושבת  ▪  מדוע לא יוכשר מטוס זה לטיסותיהם של הבכירים לארה"ב?
כנף ציון [צילום: אוליביה פיטוסי/פלאש 90]
+מטוסי קרב תקפו הלילה מבנה צבאי של חיזבאללה, במרחב מיס אל ג׳בל
10:36 25/03/24  |  מירב ארד
מטוסי קרב תקפו הלילה מבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה, במרחב מיס אל ג׳בל, בו שהו מחבלים. במהלך הלילה זוהו כ-15 שיגורים שחצו משטח לבנון לעבר מוצב צה״ל סמוך למנרה, שנפלו בשטחים פתוחים, אין נפגעים.
+דובר צה"ל לתקשורת הזרה: "המבצע בשיפא מהמוצלחים במלחמה"

10:22 25/03/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
עד כה נעצרו כ-500 מחבלי חמאס וג׳יהאד איסלאמי  ▪  בפעילות מרחב אל אמלחוסלו מעל 20 מחבלים במהלך הלחימה במרחב ביממה האחרונה  ▪  מטוסי קרב של חיל-האוויר תקפו כ-50 מטרות טרור ברחבי הרצועה
[צילום: דובר צה"ל]
+למעלה מ-100,000 קשישים נזקקו לסיוע ברכישת מזון
10:13 25/03/24  |  מאיר חוטקובסקי   |   לרשימה המלאה
94% מהקשישים התכוננו מראש לשעת החירום והצטיידו עם רשימת טלפונים של קרובי משפחה, תרופות וכסף מזומן
מקרי הונאה [צילום: AP]
+מדוע מפקדים מוצלחים מקבלים החלטות הרות אסון בשדה הקרב (חלק א)
10:10 25/03/24  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
חלק ראשון בשיחת עומק בין בתי, ד"ר למדעי הקוגניציה דלית מילשטיין, לביני על מחקר מדעי שפרסמנו בכתב-עת מדעי אמריקני, "Defence Studdies", ביחד עם פרופ' אבישי הנינג ואביתר בן צדף, על השאלה: מדוע מפקדים מוצלחים מקבלים החלטות הרות אסון בשדה הקרב
[צילום: דובר צה"ל]
+דובר צה"ל מדבר
09:17 25/03/24  |  רון בריימן   |   לרשימה המלאה
תמלול של קטע מרתק ומאלף מתוך ראיון של דובר צה"ל לשעבר, המותח ביקורת נוקבת על התרבות הארגונית של צה"ל  ▪  לא מיותר לציין שתרבות זו היא של צה"ל בפרט, אבל של החברה הישראלית בכלל, לפחות ב-30 השנים האחרונות, המתפתה שוב ושוב ונאחזת בקש של תפיסות - קונספציות - מסוכנות, שאבד עליהן הכלח
רונן מנליס [צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90]
+אנשים מתגעגעים לעצמם
08:52 25/03/24  |  עמנואל בן-סבו   |   לרשימה המלאה
אנשים מתגעגעים לבית, לעצים ולפרחים, לרוח הקיבוצית לרוח העירונית, לרוח המושב, לרוח היישוב, לרוח שהוכתמה בזעם השנאה ונפלה שדודה בחבל ארץ יפה כל כך, פורח כל כך, חבל חנק המשווע לנתיבי אויר ותקומה, תחייה מחדש
קפה של בוקר [צילום: אפיקרט ווינוונג/AP]
+ליברמן: חוק אי-גיוס - בגידה בחיילים בסדיר ובמילואים
07:12 25/03/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
יו"ר ישראל ביתנו קרא לשרים גנץ ואיזנקוט להתפטר מהממשלה ולשרי הליכוד והציונות הדתית להתנגד להצעה המנוגדת לדבריו למורשת ז'בוטינסקי והרב קוק
האם שרי המחנה הממלכתי יישארו בממשלה [צילום: פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
היום ה-171 למלחמה: אזעקות צבע אדום הופעלו באשדוד. שש רקטות נפלו בשטחים פתוחים ושתיים יורטו. חמאס קיבל אחריות על הירי.
25/03/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
הרהורים על המקצוע מנחים אותי להציע חידושים בתחום התקשורת, זו הנדפסת וזו האלקטרונית. אמנה את הצעותי, ראויות או לא:
דובר צה"ל, תת-אלוף דניאל הגרי, מסר (יום ב', 25.3.24) הצהרה לתקשורת הזרה על פעילות צה"ל בבית החולים שיפא בעזה: ״תפסנו מאות חשודים בטרור המקושרים לחמאס או לג'יהאד האיסלאמי, מה שהפך את המבצע לאחד המבצעים המוצלחים ביותר מאז תחילת המלחמה. המבצע הזה טרם הסתיים״.
25/03/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
סקר חדש שנערך על-ידי חברת הסקרים גיאוקרטוגרפיה ביוזמת רשות הצרכנות בהסתדרות והסתדרות הגימלאים, חושף נתונים מדאיגים לגבי מצבם של קשישים בישראל בזמן המלחמה. לפי הסקר, למעלה ממאה אלף גימלאים, שהם כ-9% מכלל הקשישים בישראל, נזקקו לסיוע ברכישת מזון או בהשגת ארוחה חמה בזמן המלחמה.
חלק ראשון בשיחת עומק בין בתי, ד"ר למדעי הקוגניציה דלית מילשטיין, לביני על מחקר מדעי שפרסמנו בכתב-עת מדעי אמריקני, "Defence Studdies", ביחד עם פרופ' אבישי הנינג ואביתר בן צדף, על השאלה: מדוע מפקדים מוצלחים מקבלים החלטות הרות אסון בשדה הקרב. בחלק ראשון זה הצגנו את הכלים החדישים ביותר ממדעי הקוגניציה והמוח החוקרים תפיסה, חשיבה, למידה, פעילות המוח ואינטליגנציה כדי לבחון כיצד תפקדו מג"ד 21, בן עמי פכטר, בקרב שיירת יחיעם במלחמת העצמאות ומח"ט 35 צנחנים, עוזי יאירי, בקרב "החווה הסינית" במלחמת יום הכיפורים.
25/03/2024  |  אורי מילשטיין  |   פודקאסטים
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
רפאל בוכניק
רפאל בוכניק
על הממשלה - באמצעות המשרדים המופקדים על כך, לפעול להפסקת הסחבת הבלתי נסבלת בכל הנוגע לשיפור ההכרחי של השידור בשפה הערבית הן לעולם הערבי, הן לתושבי רצועת עזה ויהודה ושומרון והן לדוב...
איתמר לוין
איתמר לוין
מחיר הרפורמה המשפטית במעמדה של ישראל    בכירי הממשלה והקואליציה חוזרים לימי השיסוי    נתניהו מתנהג כמו לפני המלחמה וכעת זו סכנה קיומית    סמוטריץ' בטוח שהמצב הכלכלי מצוין    טקס המשואו...
יואב יצחק
יואב יצחק
החל שלב ההוכחות בקובלנה שהגיש ליברמן נגד כמיסה    כבר עתה נראה: טיעוניו של כמיסה, לפיהם ליברמן הזמין כביכול רצח של סנדו מזור, ייוותרו בגדר סיפורי בדים    האמת הפשוטה: כמיסה ניסה להוצ...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il